Povita ušeska

ursa · 3960

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 11 December 2005, 14:24:57
ojla!
na mojpes.net sem gledala oglase in kar naenkrat vidim tole http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=4902 imam vprašanje: zakaj imajo tej kužki povbita ušesa? ali se pinči skotijo z ušesi navzdol? zakaj imajo povita ušeska? prosim povejte mi..ali je tak običaj ali kaj? ???


ocenjeno - dobra tema

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 11 December 2005, 14:28:37
Ponavadi ušesa povijajo po kupiranju. Pinčem pa se mislim, da povijanjo izključno za to, da se ušesa lepše postavijo in nosijo, ko kuža odraste.
Povijanje samo niti ni tako zelo grozno kot kupiranje ;)

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 11 December 2005, 14:31:06

hvala nina!
se mi je tako čudno zdelo zakaj imajo povita ušeska....namreč to sem prvič videla in sem šla takoj v akcijo  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 11 December 2005, 18:02:12
Tale kuža na sliki ima povita ušesa po kupiranju, zato da se mu lepo postavijo.

Ušesa povijajo tudi pasmam, ki se ne kupirajo, pri katerih so pokončna ušesa napaka. Tako povijajo ušesa škotskim ovčarjem, šeltijem, avstralskim ovčarjem in drugim pasmam.

Če bi bilo po moje, bi povijanje ušes prepovedala, saj s tem skrivajo "napake" psa, ki pa se, kljub temu da so popravljene, dedujejo naprej. Če imata oba starša povite uhlje in bi imela sicer ušesa pokončna, je zelo velika verjetnost, da bodo tudi mladički imeli pokončna ušesa in se jim bo ušesa povijalo, kar vodi v nek začaran krog.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 11 December 2005, 18:08:05
Ja , meni tudi osebo ni všeč , da psom kopirajo ušesa  :-[ , tudi tistim , ki so s tem " kao lepši " :-X ..... tku , da , če bo bilo po moje  ::) ( , kar nikoli ne bo :-\ ) bi prepovedal kopiranje ušes  :) !




lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 11 December 2005, 20:49:45
Yure samo en popravek (pa nič za slabo vzet) ušesa se kUpirajo in ne kopirajo.

Zoe a pinčem kupirajo ušeska? Se mi je zdelo, da imajo naravno taka pokončna. ???

Lp nina





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 11 December 2005, 21:46:20
Pinčem tudi kupirajo uhlje, imajo pa tudi naravno pokončne- vsaj pritlikavi :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 12 December 2005, 13:53:51
Hvala , hvala Ninci  ;) !

-Ninci pa tisto: ( pa nič za slabo vzet )-zakaj bi pa za slabo vzel ? Sej si samo povedala kk je prav  ;) , s tem ni nič narobe  :) bom vsaj od zdaj naprej vedel kk je prav ;) !



lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 06 April 2006, 15:44:52
No danes sem čisto naključno naletela na podatek, da so na Nizozemskem prepovedali kupiranje ušes že leta 1989 :o Leta 2001 pa še kupiranje repov. Madona smo slovenci zadaj :-\

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 06 April 2006, 16:36:29
Kje? Nekje na sredini. Pri nas je kupiranje ušes tudi že nekaj let prepovedano - se pa še vedno dela - znova in znova. Zanimivo bi bilo izvedeti, kdo je mesar, saj slovenski veterinarji v en glas zatrjujejo, da tega ne počnejo (resnici na ljubo, na večini klinik niso hoteli kupirati še preden je bilo prepovedano). Zadnje čase videvam nekaj grdo kupiranih mlajših dobermanov - lahko da je na delu kak domači mojster.