Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 224049

Pumma

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Moj Lux je dar iz nebes,..
Odgovori #30 : 24 Januar 2006, 20:46:23
Prav tako, kot tvoji: Pika, Paskal, Playboy( ::) ), Miša, Filip, Barby,  Liza, ter Sara. (upam, da koga nisem izpustila) Pozdravi tvoje srčke! :-*
Lp ;)

Višavci so zakon! ;) Stran za ljubitelje višavcev: http://www.westy.mojforum.si


westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #31 : 27 Januar 2006, 17:29:41
Kok je luškan ;D

Živali so biseri sveta!


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #32 : 24 Februar 2006, 14:23:29
LP!
No, sem se jaz prijavila še na PeSjanar.si malo, da vidim kako kaj tukaj poteka debata o ZVT. In vidim, da je tema nekam zamrla...  :-\ Zato jo bom malo zbudila, upam da nebo kaj narobe  :D 8)

Kako so kaj vaši višavčki? Pumma, si že naučila Lux_a hišne čistoče? ;D


Lp, Nina


Pumma

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Moj Lux je dar iz nebes,..
Odgovori #33 : 24 Februar 2006, 16:41:43
Ojla! Ja, Luxu gre precej dobro, včasih mu še v igri ali od veselja uide in se ne polula na svoje meto,.. Drugače ga pa lahko kar pohvalim.
Lp ;)

Višavci so zakon! ;) Stran za ljubitelje višavcev: http://www.westy.mojforum.si


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 24 Februar 2006, 20:22:52
Ojla punce!
Kako kaj? Luxi skoz bolj pridkan? Ma saj bo počasi, saj mora. :) Do poletja se bo že čisto skuliral, vmes mu bo pa še kaj ušlo.

Nyny nisem pozabil na fotke, ti pošljem v kratkem, sam jih moram dati iz navadnih fotk v digitalno obliko, pa sem malo len, moram do fotografa, je celih 500m oddaljen od mene. ;D 


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #35 : 25 Februar 2006, 10:43:12
rasputin,
ni panike in se niti najmanj ne mudi  ;) Jaz, sem te pač prosla, ker Pikice nisem še na nobeni sliki videla in tudi ostali doma bi jo radi videli, ker sem jim Filipa že lahko pokazala, Pike pa nisem našla. Ampak se res nikamor ne mudi ;)

Lp, Nina


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #36 : 25 Februar 2006, 14:36:01
Še nekaj imam za vprašat in zopet prehitevam čas za najmanj 5 mesecov  8)
In sicer, če je pametno iti z pasjim mladičkom na morje...celo že čez en teden, odkar ga dobiš...in takrat mislim, da še niti nebo cepljen 2. proti nalezljivim boleznim ??? Spustijo, čez mejo če še ni 2x cepljen sploh?
Kaj svetujete? Da ga potem vzamem od vzreditelja pribl. 14 dni kasneje, ostanem doma z njim, ga dam v varstvo (če že...kam? Prijatelju, babici,...)... :-\


Lp, Nina

Čas je napisan čisto okvirno in približno


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 25 Februar 2006, 15:08:02
Lani smo imeli leglo konec maja in mladički so bili za oddajo konec julija, sredi največje sezone za na morje. Dvoji novi lastniki naših Višavčkov so se odločili da jih bodo vzeli 14 dni kasneje in so prišli ponje takoj po morju, eni pa so kužka vzeli takoj ko je bil primeren za oddajo in so nam ga čez štirinajst dni prinesli nazaj v varstvo in odšli na morje. Tako da to sploh ni problem. Tako mladega pa vsekakor ni vredu vzeti seboj. Pomojem bi moral biti star vsaj 4 mesece in dvakrat cepljen proti kužnim boleznim in še proti steklini, potem bi ga pa že lahko vzeli seboj. Pa še od cepljenja stekline mora preteči vsaj en mesec. To pač zahtevajo veterinarski predpisi za prestop meje.
Tako da brez skrbi, če bo vse po sreči in bo en primeren samček tokrat zate, potem ga bomo vsekakor mi pazili ali pa ga bomo še toliko dlje časa imeli, bo vsaj 100% osvojil lulanje zunaj, saj lani poleti mi je s tistim leglom to res popolnoma uspelo, s tem zimskim leglom pa bolj slabo in je ostalo še dosti dela na ramenih novih lastnikov.
Čau, čau. :)


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #38 : 01 Marec 2006, 19:44:23
rasputin,
kako pa se je odzval potem tisti mladiček, ki so ga potem nazaj pripeljali če mogoče veš. To mislim, če je bilo kaj narobe ko so ga bo 14 dneh pripeljali nazaj k tebi, potem je bil en teden (ali celo več) pri tebi, potem je pa šel zopet nazaj k svoji družini al lastniku/ci? Meni je to kar zakomplicirano, ampak priznam, da bi sama nardila enako...Ker da bi 3 tedne bolj dolgo od možnega roka ćakala nanj... :o :o Pomojem bi me prej pobralo :P Če pa že, pa tisti teden, ko bi šli na morje, bi bila pomojem taka tečka in bi tako upala to morje mine čimprej, da bi pomojem vsem okoli sebe dopust pokvarla, bi me od jeze posadili na vlak ali poklicali taxi :D :D :D in domov v Mß poslali :D, tako da sploh dvomim, če bom šla letos zraven na morje :P ::) :P Ker sem v stanju pokvariti vse :-[ ;D


Lp, Nina


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 01 Marec 2006, 22:14:34
V bistvu to res ni bila najboljša rešitev, saj tudi sam mislim da se mladička samo bega. Vendar v tem primeru je izpadlo dobro, namreč nova skrbnica je imela letne počitnice tako kot jih boš tudi ti imela in je bila doma, zato je želela kužka čimprej. V tem kratkem času so vse hitro osvojili, saj poletne pse res lepo naučimo lulat zunaj in take stvari, nikakor pa niso uspeli prespati eno celo noč, saj jim je stalno jokala. No pri nas je čudežno nehala jokat in tudi kasneje  pri novih skrbnikih ni več jokala ponoči. Zato sedaj mladičke preden jih oddamo ponoči ločimo med sabo, da se vsaj en teden navajajo sami spat. Sicer pa sploh ne moram reči, da je mala Analiza kazala kakršnekoli znake zbeganosti in nelagodja, vse je bilo tako kot da sploh ni odšla, bila je spuščena z ostalimi psi, mamica jo je branila, če si je kdo drug kaj preveč privoščil in sploh ni bilo nič posebnega. Spala pa je pri meni v ogradi.
 :-\ takoj ko bo Pikica noseča bova lahko točno izračunala termine, pa še počakat morava da rodi seveda. No takrat se bova pa pač odločila kako bo najboljše.
Naša Analiza je bila tudi sedaj med zimskimi počitnicami pri nas, saj so šli njeni skrbniki na smučanje v tujino in moram reči da je nenormalno pridna, spala je v moji sobi v svoji posteljici in sploh ni nič stokala in jokala in silila v mojo posteljo, jaz bi jo sicer vzel če bi prosila pa ni, nekaj časa je spala pod posteljo nekaj časa v svoji posteljici, tudi moja Barbie spi pri meni, ker ji odrasli psi preveč težijo, seveda ona ne pod posteljo ;D, je scrklana kot nevem kaj.
No da skrajšam celo zgodbo, počakajva in potem se bova pa odločila tako da bo šlo tebi najbolj na roko.    


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #40 : 04 Marec 2006, 16:03:03
Bi prosim kdo povedal še kaj več označaju teh psičkov, moj dedi ma namreč psička te pasme pa je zelo "tečen" pa nonstop laja.pa me zanima al je pač on tak pa so te psički drugače drugačne narave. Drgač so pa ti psički ful cortki ;D



westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #41 : 04 Marec 2006, 16:23:31
Tega psa je treba že od malih nog vzgajati da potem ne pride do tega saj hitro postanejo gospodarji .

KARAKTER

Ta pes ima vesel in pameten značaj. Potrebuje ljubeznivo šolanje, polno ljubezni in pravil, ki se jih moraš strogo držati. Če tega ni lahko pes postane dominanten ali celo agresiven. Hitro lahko postane gospodar v hiši.Vendar pa je lahko tudi vesel, igriv, pameten in samozavesten. Zna biti izvrsten čuvaj, vedno čuječ in neustrašen. Zelo je navezan na svojega gospodarja. Tudi z otroci se razume. Do tujcev je nekoliko zadržan.Z živalmi se dobro razume. Vendar ga moramo že zelo kmalu predstaviti mački saj se lahko utegneta preganjati.



L.p westyca

Živali so biseri sveta!


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 04 Marec 2006, 18:09:31
Uaaau, westyca!! 8) Kot bi meni iz ust vzela. Kako si lepo napisala, pa še čisto res je vse.
Še moj komentar, glede na to da imam celo hordo Višavcev.
Ravno včeraj sem peljal ven mojo Škotsko terierko Lizo in še zadnjič sva malo povadila za današnjo razstavo v Zagrebu in srečava enega gospoda z 5 let starim Višavčkom in gospod je že na daleč vpil, a mate fanta. Ne, sem rekel, punco, pa kar z očmi sem zavijal, spet eden, ki nam sramoto dela!! >:( Mali simpatični Poldi, kot je bilo kujonu ime se je zagnal proti nama, vendar naša Liza ga je takoj očarala in na koncu sta se lepo malo poigrala. Gospod pa mi je medtem razlagal da je Poldi pač scrklan in edinček, da je sicer od hčerke, ampak hči je veliko v Ljubljani.................. bla, bla, bla. No gospod se ni mogel načuditi da so Škotski terierji tako prijazni...., pa preskočimo Škote, povedal sem mu da imamo več višavcev in da lahko na travnikih in v gozdu vse spustimo in še nikoli ni bilo nič, pa srečujemo vsemogoče pse. No oni ga nikoli še niso spustili, ker ne vedo če bi prišel nazaj in vedno se raje izognejo drugim psom, ampak Poldi je pač tak in oni so s tem sprijaznjeni, saj to je taka pasma!!!!!????? KATASTROFA! Pol je pa pasma kriva, če je pes celo življenje na fleksiju, v ograjenem vrtu in streže se ga od spret pa od zad. Ja super, saj vsak lahko po svoje, saj ne trdim da imam samo jaz prav, res je da so višavci zelo živahni, zaletavi, tudi glasni. Ampak nikakor pa ne neobvladljivi. Velika večina kar jih jaz poznam so zelo prijazni in simpatični in ogromno mladih deklet, ki so si Westija omislile v zadnjem času poznam in vse so jih šolale in opravile zahtevne izpite z njim, ali pa jih še bodo.
Danes na razstavi v Zagrebu je bilo malo morje Višavcev, nobeden se ni oklal in res so bili pridni. Ja seveda ko pa se dnevno z njimi ukvarjajo. Saj vem da tudi tisti ljudje ki Višavčku nudijo udobno življenje, se s svojim cukrčkom veliko ukvarjajo, ampak to ni nič! Hrana in stanovanje in crklanje to je osnova, to ni višji standard, to je revščina, pa čeprav spi v postelji in je same hrenovke in mozarello, to je osnova, to ima vsak hišni pes. S psom je treba delat vsak dan, če se zaletava v druge pse je treba to odpraviti ne pa se izogibati ostalih psov, če laja v hiši je treba spet odpraviti....... in tako dalje v neskončnost. Marsikdo pač reče, ja naš je pa svoboden , mi ga ne bomo v nič silili, ja tudi prav, sam ne mi pol govort da je to taka pasma.
 :)Kanchy, da ne boš slučajno mislila, da leti kaj na Westija tvojega dedka, niti slučajno, ga sploh ne poznam, to mislim pač na splošno in po vseh forumih nam v Westie temo uletavajo z zelo žaljivimi komentarji o naši pasmi. Ti pa si svoj post zaključila v pozitivnem tonu, zato te nimam za eno tistih, ki Westija sploh nima pa kar vsepovprek kritizira. :) 
Westi je med rodovniškimi kužki daleč najštevilčnejša pritlikava pasma v Sloveniji, to si lahko pogledate v uradni statistiki Kinološke zveze Slovenije, pri tako imenovanih modnih pasmah pa vedno pride tudi do tega problema, da se ljudje odločajo hipoma in bres premisleka, saj ga ima sošolka, ali pa soseda in je tako srčkan na sliki in jaz ga moram tudi takoj dobiti. Vendar ko dobiš kužka v hišo imaš eno leto toliko dela , kot bi dobil otroka. Pa šeenkrat povdarjam, hrana in streha nad glavo ni nič, to ima vsak revež.
Sicer je pa Westija zelo lepo na kratko opisala Westyca. :)            


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #43 : 04 Marec 2006, 22:24:17
Tega psa je treba že od malih nog vzgajati da potem ne pride do tega saj hitro postanejo gospodarji .

KARAKTER

...
Z živalmi se dobro razume. Vendar ga moramo že zelo kmalu predstaviti mački saj se lahko utegneta preganjati.


A to velja tudi za zajčke oz. za vse njemu "podrejene" vrste živali?


Lp, Nina


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 05 Marec 2006, 09:46:39
Nyny, jaz nikoli nisem imel zajčka, ampak mačke in to eno perzijsko in eno angora. Na začetku sem z ogradico pregradil prehod med dnevno sobo in kuhinjo in hodnikom in mačke so bile lahko v dnevni dva psa pa v kuhinji  in hodniku. Mačke so v enem tednu same skočile čez ogrado k psom in nikoli ni bilo nobenega problema. Mladičke pa smo že oddali ljudem ki imajo činčilo, pa hrčka, pa muce in še kaj gotovo. Povsod je bilo približno tako, da se je mali glodalec na začetku kužka bal, vendar je treba z ogradami in kletkami preprečit da bi ga kuža "maltretiral", ker mladi kužki so čisto nori na vse živali in kar rinejo v njih, le ti se jih pa potem bojijo, čeprav jim mladi kuža nebi nič naredil. Po nekaj tednih vohanja skozi ogrado in tvojega nadzorovanja se bosta tudi z zajčkom spoprijateljila. Sem pa že videl da imajo ljudje v vrtu zajčka in Westija spuščenega, da se prosto gibata.


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #45 : 05 Marec 2006, 10:09:02
Aham, no mislim to me je zanimalo, ker jaz osebno imam dva zajčka, ki imata v lepem vremenu na voljo prelaufat celo parcelo, cel dan od zjutraj pa do zvečer in sta navajena zunaj že tako par let...tako da sem bila prav v dvomih kaj bo zdaj ko bo prišel pes poleti...  :-\ Moja2 pa se pomojem psa nebi bala, ker sta velika prijatelja z mačko...westy pa bo pri 2mesecih še manjši kot muca...upam da nebota ločla muce in kužka  ::) ::) ;D
Torej, da vidim če sem prav razumela. Jaz ograje za zajčke posebej nimam, tako da mislite bi se obneslo, da bi teh nekaj dni/tednov "medsebojnega vohanja" izvedli, tako da bi psa dala za par minutk k zajčkoma v njuno hišo? Pod nadzorom seveda.. ;)


Lp, Nina


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 05 Marec 2006, 10:28:31
Ja tudi lahko, sam ga moraš držat, ker mali norček bo res kar navalil na njih, ker mladički kužki se med sabo ves čas tepejo, vlečejo za ušesa , rep, se premetavajo in za njih je to normalno, za zajčka pa pač ne. Prvih nekaj dni naj jih voha in gleda samo tako da se jih ne more dotaknit in da ne skače po vratih od zajčje hiške. Takoj ko se bo pred vrati hiške obnašal dokaj umirjeno in bo samo intenzivno vohal, no potem pa se lahko zgodi tudi bližnje srečanje.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #47 : 05 Marec 2006, 14:19:38
rasputin: se strinjam s teboj glede lastnikov westyev ... nažalost je to res zelo popularna pasma, za katero laični ljudje mislijo da je pametna že po naravi, da jih sploh ni treba učiti, pa to nažalost ne velja samo za westye ampak kar nekaj manjših pasem ... kupijo psa in mislijo da če mu dajo za jesti in piti da je to to  :-X
Pri nas imamo nažalost največ slabih izkušenj z westyi.. pa zaradi tega ne bom rekel da je pasma nevzgojena in popadljiva  >:( Pač, ljudje mislijo da majhnega kužna ki potrebno socializirati, učiti in vse ostalo kar je lastnikom večjih pasem čisto logično. Nažalost lahko na prste ene roke naštejem majhne pse ki sem jih videl da niso vlekli lastnika za seboj  :-[
Se opravičujem ker sem malo zašel iz teme ... westyi so prima kužati v pravih rokah.

Lp, Črt



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #48 : 28 Junij 2006, 20:55:43
Ola, tole temo sicer spremljam se pa v njej do danes nisem oglasila. Med majhnimi pasmami so mi višavčki poleg čivavic najljubši in enkrat bodo tudi ti ob meni. Me je pa danes sem pripeljala Rasputin vaša stran na kateri ste objavili novičko o prihajajočem leglu, sicer se ne zanimam zase ampak za punco mojega brata, namreč punca je nora na Westije in o njih prebere vse kar dobi pod roke, pregleduje oglase, je pa trenutno še malo sramežljiva ;) pa je mene gor poslala.
Zanima naju če se lahko osebno v bližnji prihodnosti oglasive pri vas, da spoznamo vaše nadobudneže. Pri nas sicer je ena predstavnica višavčkov, poleg tega pa lahko z veseljem rečem da z njimi še nisem imela slabih izkušenj. Tara tako je punci ime je zelo prijazna, sicer občasno malo glasna, ampak te že naslednji trenutek očara s svojo živahnostjo in dobrodušnostjo.


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 29 Junij 2006, 10:58:20
Ojla :)
Seveda se bosta morali oglasiti, sploh če bo sramežljiva gospodična hotela enga mladička, pa tudi sicer lahko, če se šele informira in se odloča. No mi imamo kar nekaj Višavcev ampak letos bomo imeli samo to eno leglo. Občasno imam tudi nekaj psov pri starših tako da niso vedno vsi pri meni, predvsem zdaj ko bodo mladički, gre kakšna odrasla psica malo na počitnice, ker so zelo agresivne do tujih mladičkov in mamico samo živčno delajo, pa tudi samček gre včasih malo "v karanteno" ko so gonitve pa se ne sme vedno pariti in bi samo trpel.
No torej če se zanima za mladička naj kar piše na moj mail in naj se čimprej oglasi, sicer pa če bi prišla samo na ogled pa bo zelo prikladen čas, ko bodo smrkolini že toliko veliki da bodo okoli skakali ::), sicer imam pa tudi 4 mlade Westije, trije so letos kupljeni ena pa lani konec leta in so idealni primer za pokazat novim skrbnikom, da lahko v živo vidijo kakšnega hudička bodo dobili :), tamali štirje namreč niti sekundo niso pri miru, stalno se tepejo, šibajo ven, noter, lajajo, skratka tornado. Odrasli pa se potem malo skulirajo ampak so še vedno živahni in veseli in vsi obožujejo sprehode in pa poležavanje na oblazinjeni podlagi :). Jaz k sreči nikoli nisem imel težav niti z vedenjem niti z zdravjem pri mojih psih, tako da drugega kot to da so zelo živahni, ras ne morem reči, ampak to v nobenem primeru ni slaba lastnost, samo treba jo je izkoristiti v pravo smer in veliko časa nameniti na začetku in poskrbeti za raznoliko in pestro socijalizacijo v stikih z drugimi prijaznimi psi vseh velikosti, ker nekateri radi bevskajo na tuje pse, kar je skrajno neprimerna oblika vedenja, to se je meni dogajalo z mojim čisto taprvim fantom samo je bila to popolnoma moja krivda ker smo ga imeli preveč "v vato zavitega" in smo se na veliko izogibali večjih psov in ga vedno dvigovali v naročje, zdajšnji samec gre lahko na sprehod brez povodca, pa ima lahko kakšna naša gonitev pa ne bo nobenemu tujemu psu nič težil, kar je res skrajna oblika tolerance.
Joj zdaj sem spet noter padel pa kar pišem ...
Torej samo še to Višavci so beli psi in vsakdo se mora zavedati da zraven spada nekaj več nege in higijene, če želiš da ne bo scufan koc rumene barve. Vsake 4 mesece potrebuje striženje - trimanje to stane okoli 5000 sit in mi imamo odlično frizerko v okolici Domžal in če ni za razstave se ga lahko po mili volji kopa po potrebi s kvalitetnim šamponom in nič mu ne bo škodovalo samo lep bo. Vendar s kopanjem postane dlaka zelo mehka, kar pa za razstavne uspehe ni ravno pozitiven dejavnik, ampak obstajajo prijemi kako to urediti :).
Lp od black & white bande.
P.s.: pa držite pesti za našo Škotko Liziko ki je ravnokar odpotovala z Lano v Črno Goro in nazaj bo seveda prišla Junior Champion SČG :) , pa Zlatko Aron in Bernski velikan Atos sta tudi zraven tako da nevem kam bodo vse pokale zložili :D.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #50 : 29 Junij 2006, 11:20:52
Rasputin ti se kar razpiši, punca zbira nasvete saj bi rada v primeru da se odloči za mladička zanj skrbela kot se zagre. No nekaj malega izkušenj z skrbjo za psa ima, saj mi pomaga pri mojem sibircu. Seveda sem jo tudi že poučila o tem da se ji bo s prihodom novega člana življenje spremenilo in da bo zdaj mali na prvem mestu ;) No sej sem jo tudi že prijavila na net tak da se ti bo popldne že sama javila da se dogovorimo za ogled.
No trenutno ji razstave s pesjančkom niso prioriteta, sicer bi najbrž poskusila in bi se potem glede na počutje psa na razstavah odločila za naprej, ima bolj v mislih ljubljenčka. Ma pa malega namen peljat tudi v pasjo šolo, tako da kljub razvajanju ne bo teroriziral svoje okolice!


Lola

  • Gost
Odgovori #51 : 29 Junij 2006, 12:13:59
Bomo držali pesti za Liziko!!! Malo je danes deževalo, upam da je doli kaj lepše vreme, in da se bodo vsi imeli tako lepo kot smo se mi imeli lani



rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 29 Junij 2006, 13:37:54
Joj hvala, saj v bistvu me skrbi samo vročina, to da se ima Liza z Lano dobro in to da se bodo dobro odrezali to mi je jasno, samo vročina :(, ampak tudi to bo saj zadnjič v Portorožu in Umagu ni bilo nobenih težav.
Focoso ti mas pa tudi male pipike, joj kako so lepe, jaz bi kar tisto taprvo belo :), pa tudi ostali so prekrasni so tako lepo obarvani. Čestitke za veliko in lepo leglo.
No zdaj moram pa nehat da ne zaidem preveč off topic. :)
Bom poročal ko bo kaj novic.


Lola

  • Gost
Odgovori #53 : 29 Junij 2006, 14:02:56
Ja z Lano sva prijateljici in mi je povedala kako pridna je Liza
Hvala za čestitke, drugače pa ja le poročaj kako je šlo Liziki, čeprav mislim da težav niti z vročino niti z osvojitvijo chja ne bo. To so šli Bar, Petrovac, Ulcinj? No razstava v Baru je pod borovci kjer je skoz senca in ni vroče, razstava v Petrovcu je nočna zato ne bo vroče, v Ulcinju pa je podobno kot v Baru. Naši so bli skoz zunaj z nami, smo tam pod borovci dali brisače pa smo uživali v senčki. V bližini je morje ( v Ulcinju ) tako da se da tudi ohladiti, ker je to zadnja razstava v tem trojčku pa niti ne bo takih srbi zaradi dlake.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #54 : 29 Junij 2006, 14:29:56
Rasputin boste mogoče to soboto dopoldne sodelovali v modni reviji Mr. Peta v ljubljanskem BTC-ju?
Drugače pa tudi mi držimo pesti! :)


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 29 Junij 2006, 15:38:27
Ne ne bomo v Mr Petu, kje pa, zdaj bom čimveč doma, tako zaradi vročine kot zaradi mladičkov, mamico je treba če se le malo sonce skrije peljat malo ven, da ne leži stalno, pol ko bodo pa mladički pa spet tri tedne stalnega nadzora. Pa še Višavko Analizo iz našega lanskega legla dobimo v varstvo, ker gredo njeni na dopust, tako da smo polno zasedeni, sicer je zelo pridna in je bila že dvakrat pri nas na počitnicah. 
Pa tudi drugace smo bolj "nedružabni" in kar malo izolirani, ampak tako smo si ustvarili in nam kar paše.
Sicer smo pa VIP stranke v Kranjskem Mr Petu, nas imajo zelo radi ;D, no pa tudi mi smo zadovoljni z njimi, so zelo prijazni in uslužni.


Lola

  • Gost
Odgovori #56 : 05 Julij 2006, 15:22:39
čestitke Lizi še tukaj ko smo lih o njej govorili, mala je razturala!!!!



rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 05 Julij 2006, 16:07:50
Uh! Saj že od sobote pišem v temo Adriatic Cup kle na Pesjanarju, sam je bilo toliko postov za mano da si gotovo spregledala. Res smo presrečni, Liza je naš prvi Multi Šampion, nikoli ne bom pozabil kako sem ves "lesen" pred novim letom prvič Lano prosil za pomoč in od januarske razstave v Ljubljani do danes je Liza J.CH v treh državah čez en mesec pa bo še v četrti. Takoj zatem pa štarta v odraslih na vseh frontah, prav tako se intenzivno pripravlja druga Škotka Sara, da o Višavcih sploh ne govorim, ker Westie West in Show dream team šele prihaja.
Neglede na to da so Westiji zame vedno alfa in omega, bo črna lepotica Škotka LIZA vedno ostala prva dama v naši psarni.
No da povem še, da se je Liza po zelo napornih skoraj petih dnevih potovanja in peklenski vročini, vrnila povsem vesela, dobre volje in sploh niti najmanjših znakov kakršnega koli stresa ali utrujenosti. Taka pa je že od vsega začetka od kar jo imamo, nenormalno pridna in prilagodljiva. Seveda pa jo nebi dali nikomur drugemu kot Lani.

Torej da me ne bo focoso kregala :-[, Liza je osvojila 3x PRM - prvak mladih, ki so potrebni za Junior Champion Srbije in Črne gore, povrhu pa še 1xBOB-najlepši predstavnik pasme, 1x r.BOG -drugi najlepši cele terierske FCI 3 skupine in pa r.J.BIS - drugi najlepši mladi kuža v defileju vseh mladih prvakov vseh pasem na razstavi.  :-*


Lola

  • Gost
Odgovori #58 : 05 Julij 2006, 16:13:15
Ja sem naprej prišla pogledat v tole temo pa ni bilo rezultatov pa sem bila shocked, kje so pohvale za našo Liziko. Pol sem pregledala po forumu in našla v tisti temi arhiv razstav :) Sicer sem že prej z Lano govorila in mi je pohvalila Liziko ampak vseeno sem rekla da vidim reakcijo veselih lastnikov. Verjetno ste presrečni ko takole mala mašira. Ja res je super če je tak prilagodljiva, seveda če je pes z dobrim vodnikom, skrbnikom ( tudi tak na poti ) se ni potrebno bati ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #59 : 05 Julij 2006, 16:53:23
No, da še jaz Liziko pohvalim. Bila je tako pridna, da sploh ne morem verjet :). Kamor si jo postavil, je bila zadovoljna. V avtu je ves čas spala v boksu, parkrat sem sploh pozabila, da je z nami :-[ :-[ Tudi na razstavi je bila super, čeprav je bila na večerni že zelo utrujena. Je pa naša fanta lepo porihtala- Atosu je ukradla njegovo vrv in jo grizla, ko jo je hotel vzet, je pa pokazala, da nima tam kaj praskat ;D ;D Spet se je pokazalo, da smo ženske ta glavne ;D :D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com