Šarplaninec

skar · 91790

Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 11 December 2009, 14:24:01
Ja ne vem no.Se mi zdi da je bilo to njihovo prvo leglo z rodovnikom.Moj brat pa je videl Dimov rodovnik,tako da je sigurno čistokrven in so nas tudi vprašali če ga želimo z rodovnikom,samo da je cena 1 200 eur.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 11 December 2009, 15:53:36
Koliko pa je bil "brez rodovnika", da vidim, koliko pridobi "vzreditelj", če mu rodovnika ni treba vzeti iz predala?


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 11 December 2009, 16:27:10
Brez rodovnika pa so 200 eur.1000 EUR RAZLIKE JE RES ZELO VELIKO,MORAM REČI.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 11 December 2009, 16:45:00
larifari, da dobiš rodovnik plačaš nekje okoli 30€ na mladiča (+ da moraš najprej narediti vzrejni pregled in potem še vse ostalo kar paše zraven, da je lahko leglo sploh rodovniško)


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 11 December 2009, 16:54:54
Ja saj. Sicer pa nisem vedela, da so šaroti tako dragi. Enkrat sem gledala spletni stran Kruhove in so bili med 500 in 600€.
Mogoče mu pa za 1k € kdo vpiše mladiča v rodovno knjigo ali pa kaj podobnega.  ;D


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 11 December 2009, 17:46:01
Ja tud meni se je zdelo to leglo zelo drago,neka povprečna cena šarotov pa (z rodovnikom) je okoli 600-700 eur.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 11 December 2009, 18:28:17
Logično da reče prodajalec za "rodovniškega" mladička parkrat višjo ceno kot pa za nerodovniškega, ker potem noben ne bo hotel plačati za papir 1000€ in mu bo lahko podturil mešanca. Če bi pa kdo vseeno želel dobiti papir, bi pa verjetno začel prodajalec belo gledati.

Nevem ali ste eni res tako zelo naivni, ali se to samo delate, da pišete takšne izjave.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 14 December 2009, 10:13:34
Pa še nekaj je.

Sploh ne vem, če se lahko kupec odloča ali želi rodovnik ali ne. Ker leglo je potrebno prijaviti in potem pride vzrejni referent na dom, do petega dneva starosti mladičkov, da jih popiše in pošlje formular na KZS.
Tako da pri osmih tednih se potem ni več kaj za odločevati, ker kar je, je. :) Je rodovnik, ali ga pa ni. Izbire po moji logiki ni.

Če lahko to kdo potrdi? ::)



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 14 December 2009, 14:33:08

Vohlec, se strinjam! Če rodovnik (pravi, seveda) je, je, če ga ni, ga pač ni! In tole, da bi brez rodovnika stal 200, z rodovnikom pa 1000€, je pa malo močna!  Me prav zanima, kaj je potem vzreditelj naredil s tistim 1000€ vrednim kosom papirja, ha-ha!  :-X ga vnovčil v banki?



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 14 December 2009, 16:09:11
Ja nekako se strinjam z vama.Tudi meni se je zdelo to čudno ??? ???Res pa je da to dreži.No bomo zdaj končali z tem,saj se tle pogovarjamo nasploh o šarplaninci,na pa samo o Dimu in njegovemu rodovnku

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 14 December 2009, 17:13:53
Hehe, ali kdo ve kaj so tole zaeni kekci z umetno napumpanim egom?  :D Sem si pogledala link, ki ste ga prilimali na forum in potem slucajno nasla se tele posnetke. Pa a so to res arplaninci, ker meni se zdijo preogromni in pa ce se ne motim imajo nekateri celo kupirana usesa.

http://www.youtube.com/watch?v=ONizRoA15sk&feature=related

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 14 December 2009, 17:17:10
http://www.youtube.com/watch?v=YhdXFZ-y7Ms&feature=related

Tile so pa sploh nekam veliki se mi zdi.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 14 December 2009, 17:47:58
Tale tip se je nekaj duval na balkan kinology, sicer posnetka nimam časa gledat, ampak verjetno gre za kavkazce. Naj bi pa imel legla vseh večjih pasem locirana nekje v Nemčiji.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 14 December 2009, 19:57:18

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 15 December 2009, 09:44:22
Verjetno bo čisto možno, da jih križa in meša vsepovprek. Se spomnim, da je imel šarce, kavkazce, kangale in bernardince ... Mogoče sem še kaj pozabila. V glavnem, tip si je naredil cel žur s tem parjenjem vsevprek. No, zdaj sem pa že zelo OT.  :-[


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 15 December 2009, 14:24:35
Ja vse je možno :PNekater pasme ki so že izumrle,so potem križali med seboj razne pasme in potem je prišla '''prenovljena'' pasma ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 15 December 2009, 16:20:13
No ja, tale verjetno nima takih namenov.  >:D


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 15 December 2009, 19:38:02
Ja vsaj upam da nima taih namenov :-[
Res nakateri ljudje so prav nori.Npr. leoberžan je ''mešanec'' med novofurlandcom,bernardincem.. in vem za prim ere ko so bili mešanci med novofurlandcom in bernardincem enostavn leoberžani :o

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #78 : 15 December 2009, 19:47:48
Ron**Kala, daj no malo premisli preden kaj napišeš- tale tip nima nobenih drugih namenov, kot pumpanje lastnega ega! In predvidevam, da je to mislila tudi Gala-V.  ;)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 15 December 2009, 19:56:35
Ja,ja saj nisem rekla za tega ''tipa'',hotla sem reči da so nekateri ljudje taki.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #80 : 15 December 2009, 19:59:47
Napisala si, da upaš da "vzreditelj" na posnetkih nima namenov "obujanja pasem" !?
Nobena od teh pasem ni ogrožena, tako da res ne vidim smisla, v mešanju vseh štirih...



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 15 December 2009, 20:07:27
Ja res sem napisala da upam da ne bi naredil kaj takega,ampak je za tem še tak smeško  :-[  ki pomeni bolj tako da verjetno ne bo naredil kaj takega.No vseno nisem hotela reči da bo vzreditelj kaj mešal pasme ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 18 December 2009, 13:21:46
Okej če mene vprašaš ma človek res preveč pasem....nikoli ne bi pri njemu vzela psa...



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 18 December 2009, 16:16:11
Ja tudi meni se zdi da ima doma preveč pasem.Meni se zdi da ima nek ''normalen'' človek vzreja največ 2 pasmi

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 18 December 2009, 21:03:27
Moj komentar o previsokih in pretežkih kangalih v temi o anatolcih, da ne smetim teme.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 03 Januar 2010, 00:57:05
Evo, tukaj je oglas za rodovniško samičko, staro 5 mesecev. Mama je verjetno Elita Maslop, oglas pa je objavil Emil Pižmoht (vzreditelj Kraških ovčarjev, psarna Pižmohtova). Cena je pa 450€ z otipljivim rodovnikom.  :P

http://www.bolha.com/oglas383392974/sarplaninec


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 03 Januar 2010, 09:47:58
Ja ,jaz ne vem ::) ::) Rodovniška psička z vrhunskim rodovnikom za 450 eur??
mi ne preveč paša ta cena.Lahko da zato ker je stara že 5 mesecev,ma taka cena je pa malo pre malo

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #87 : 03 Januar 2010, 10:38:33
Ron**Kala  ::), na pamet govoriti o vzroku za nizko ceno je brezvezno, možno da jo je želel obdržati za vzrejo, pa ima kakšno pomankljivost, ali pa lastnost, ki dotičnemu vzreditelju ni po godu... Lahko tudi, da prej ni dobila ustreznih lastnikov in so ji pač znižali ceno (stalna praksa pri drugih pasmah predvsem velikih psov). Nikjer namreč ni omenjeno, da je psička primerna za razstavljanje ali nadaljno vzrejo. Mi je pa zelo všeč Elita- konstitucija & glava  ;)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 03 Januar 2010, 10:47:43
Šarplaninec pač ni tako popularen kot kakšen mops ali ang. bulldog. Izgleda da ni bilo velikega zanimanja za mladičke in je doma ostala še ena samička. Lahko da nimajo več prostora in jo zato oddajajo po manjši ceni. Sicer pa niti ne vem, koliko so cene mladičkov šarplanincev. Koliko sem informiran, pa dobiš v Makedoniji za veliko manj kot 500€ mladička, katerega starši so še delovni, za razliko od naših, kjer že vsaj 5 generacij v rodovniku ni videlo volka. :D

To da je stara že 5 mesecev, bi ji pa kvečjemu dvignilo ceno, če je npr. res dobra in ne zmanjšalo, kot predvidevaš ti, Ron**Kala.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 04 Januar 2010, 11:58:31
Zdaj lahko zaključimo, da so rodovniški šaroti po ceni okrog 450 do 600 €, mešanci pa 200€ oz. imaginarnih 1.200€.
Šarci & co. res ne gredo toliko v "promet", saj se jih ne da stlačit v LV torbico.  :D Tudi kraševci gredo po podobnih cenah in nekje sem zasledila, da tudi kavkazci.
Pri petih mesecih se res že veliko stvari vidi. Pri nekaterih psih se v tem času tudi že pokažejo kakšne neozdravljive bolezni. Zamudiš pa mladičkarstvo in se moraš zanesti na to, da je vzreditelj poskrbel za ustrezen razvoj / socializacijo mladiča.