kako narediti pasjo uto?

tiana · 29685

tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 01 November 2008, 22:23:37
pozdravljeni :)
en vprašanje mam - kako narediti izolirano pasjo uto?prosim, če mi kdo lahko pomaga



Tary

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 07 November 2008, 12:51:28
Pozdravljeni  :)
Jaz bi tudi rabila načrt za pasjo uto in box.
Vsako mnenje je dobrodošlo.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2 : 07 November 2008, 13:06:45
Kupiš jo  :P, jaz jo celo ugodno prodam( 2prostorno, izolirano- ima predprostor in glavni prostor primerna za labradorja, ovčarja,...), jaz osebno bi jo rajši kupila, ker je kar veliko dela, sploh če hočeš izolirano, z dvižno streho, da se lažje počisti,...



nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 November 2008, 15:55:02
Jaz sem pasjo uto naredila sama, ok malček mi je tudi brat pomagal pri 'zbijanju'. Ideje in načrte sem iskala na internetu. Prav ponosna sem, saj še vedno stoji  ;D 



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 November 2008, 16:15:29
Abby jo je nardeu moj oči. Sem nekje na pesjanarju eno prosila za mere. Pa jo je naredu. Pozimi je drugač itak not samo poleti, ko je uzunaj ji pa paše bit tam ker je hladno. Drugače pa zadnje čase hodi not mačka >:(. In sem ji dala ven deko mačko pa prestrašla oz. je ona prej mene ::). Zdej je pa ni več not.
Če pa ne znaš naredti oz. se ti neda. Jo pa raje kupi. Ampak ne kupit tiste, ki ima takoj vhod ampak kupi raje tisto s pregrado.
Lahko ti najdem tiste mere. So za velikost labradorca-zlati prinašalec.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 08 November 2008, 17:13:06
Našo pasjo uto sva naredila z očetom. Mere sem pa pobrala v eni knjigi (naslova nevem več  :-[), napisal jo je pa Miroslav Zidar.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Tary

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 10 November 2008, 13:46:15
Hvala za pomoč.
Če povem po pravici bi jo rada naredila sama :-[. Rada bi dobila mera in načrt, kako se naredi tisto uto z dvižno streho ::) ::).
Eno smo že naredili doma, pa se je zaradi premikanja uničila-nobeden od psov katerih smo imeli ni hotel biti v njej-je bila pa lepa,napaka pa je bila v tem, da je imela samo en prostor. :-[ :-[



tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 01 December 2008, 13:24:12
mi smo problem rešili-kjer smo imeli prej drva, je sedaj pasja uta.prostor smo povečali in namestili lesene deske, na njih položili stiropor in nato še enkrat deske.po tleh in na stropu prav tako, treba jo je še pobarvat in polakirat.vrta pa bojo najbrž prekrita s pvc.

ko se je uta izdelovala, je naša bella vztrajno rinila vanjo in na vsak način hotela tam ostati.misija pa sja uta je uspela :)



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 02 December 2008, 08:13:59
Če rabiš kakšno pomoč pri izdelavi (predprostor in "spalnica, dvižna streha), piši na ZS.



tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 December 2008, 00:37:20
smo že končal, takoj k bom lahk pa bom slike prlepla - če ne bom prej pozabla...



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #10 : 15 Marec 2009, 14:51:48
ha,ha lunu smo tud dons nrdil pasjo uto k je velka za vačje pasme čeprov je on sredne!!

l.p.                Barbara&Lun


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 15 Marec 2009, 23:21:43
To nekako nima smisla, ker prevelike ute pes ne more segreti s svojim telesom in ga v njej pozimi zebe.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 16 Marec 2009, 14:32:37
To nekako nima smisla, ker prevelike ute pes ne more segreti s svojim telesom in ga v njej pozimi zebe.

Se strinjam.



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #13 : 16 Marec 2009, 15:39:15
ja jz tut,ampak ker lun ne bo čez zimo uzun ampak samo čez poletje je druga!!pozabla sm vm oment drgač mate pa prov!!
ker lun tut ni ps za bit zuni tko da bo moj kosmatinc kr notr !!če je več kot 10 stopin čez noč bo uzuni drgač pa not aja pa še neki!!v koči bo mev dva prostora!!umes bo pa deska da mu nov pihal!!!

l.p.                Barbara&Lun


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 16 Marec 2009, 16:50:53
fiu pol je pa tak kot abby ::) ;D
samo čez poletje uzuni :D



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #15 : 20 Marec 2009, 18:14:16
ja očitno he,he l.p. vsem

l.p.                Barbara&Lun


whey

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 08 Februar 2010, 19:41:39
Dimenzije pasje ute za velike pasme psov : ( ROTTWEILER, BULLMASTIF, BORDOJSKA DOGA, NEMŠKI OVČAR, BELGIJSKI OVČAR, ZLATI PRINAŠALEC, LABRADOREC ) 

Jaz sem naredil pasjo uto za ROTTWEILERJA, po  dimenzijah :

VIŠINA UTE : 150 cm
DOLŽINA UTE :  2 m
ŠIRINA UTE : 150 cm

VIŠINA VHODA UTE :  60 cm
ŠIRINA VHODA UTE 60 cm

DIMENZIJE  ZA  KOVINSKI PESJAK  ZA  ROTTWEILERJA

DOLŽINA : 5 m
ŠIRINA :  3 ali  4 m
VIŠINA : 2 m

Takšne dimenzije ute in pesjaka sem jaz naredil, za svojega ROTTWEILERJA.  Lep pozdrav vsem !



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 11 Februar 2010, 13:36:20
Belgijski ovčar - velika pasma??? S svojimi 25-28kg je ne moreš primerjati z bulmastifi, bordojsko dogo...

Moja mala ma dost manjšo. Tole na sliki je notranji obod, na to je še 5cm izolacije in opaž.


Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 11 Februar 2010, 21:13:37
Dimenzije pasje ute za velike pasme psov : ( ROTTWEILER, BULLMASTIF, BORDOJSKA DOGA, NEMŠKI OVČAR, BELGIJSKI OVČAR, ZLATI PRINAŠALEC, LABRADOREC ) 

Jaz sem naredil pasjo uto za ROTTWEILERJA, po  dimenzijah :

VIŠINA UTE : 150 cm
DOLŽINA UTE :  2 m
ŠIRINA UTE : 150 cm

VIŠINA VHODA UTE :  60 cm
ŠIRINA VHODA UTE 60 cm

DIMENZIJE  ZA  KOVINSKI PESJAK  ZA  ROTTWEILERJA

DOLŽINA : 5 m
ŠIRINA :  3 ali  4 m
VIŠINA : 2 m

Takšne dimenzije ute in pesjaka sem jaz naredil, za svojega ROTTWEILERJA.  Lep pozdrav vsem !


Prevelika, ni šans, da rotti to segreje, pozimi ga bo v taki uti zeblo, ker je prevelika, da bi jo s svojo telesno toploto segrel. Jaz imam eno, sicer neuporabljano, 170 x 100, višine spredaj 100, zadaj 70, dvopredelno, spalni del je 100 x 100, pa se mi zdi prevelika in mislim da bi psa v njej, kljub temu, da je dobro izolirana, pozimi zeblo. Predvsem je previsoka. Če bi jo delala še enkrat (če bi pes pesjak sploh uporabljal) bi bila vsaj 20 nižja, vhodi bi bili manjši, predvsem pa ožji. Pa za pozimi bi imel zastor. Ker pa je pesjak letna rezidenca za takrat, ko ni nikogar doma, kar je res zelo poredko, pa je uta čisto OK. 


Timy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 30 Avgust 2010, 15:20:17
Živijo! :) Imam namen sam narediti pasjo uto, da bi naredil malo večjo, da bi si uto delila pes in maček. Pes in maček se razumeta zelo dobro, tako da problema v skupnem bivanju ni. Problem je v tem, da ne vem kam naj dam mačkovo "ležišče", da bi bili ločeni. Naj dam mačka na "podstrešje" ute ali ?? Ima mogoče kdo kakšno idejo, predlog, rešitev???


Lep pozdrav! :)



Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 30 Avgust 2010, 18:43:02
Pozorni bodite na velikost, ker je zakonsko predpisana.