Kako izbrati lastnika ?

**Jackie** · 25577

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 12 December 2005, 12:56:38
Kako izbrati lastnika za mladička ?
Kako se prepričaš , da bo lepo ravnal z njim in kako morebitnemu kupcu rečeš NE !?
Kako ste vi "prebrodili"! ta čas



Lanyca

  • Gost
Odgovori #1 : 12 December 2005, 13:37:29
No to pa ni tako lepo. ker ne moreš psa dati, kar nekomu, ki pride in tisti ga recimo v boks zapre pa se z njim ne ukvarja. Ali pa še kaj hujšega. :o
No ko smo mi Lano šli iskat, nas je njen vzreditelj vse spraševal o tem, pa če smo že imeli psa,...
Seveda smo si že prej dopisovali pa pošiljalislikice od mladičkov mamice in očka(psov).
Ne vem najbolje si je dopisovati z njimi če niso daleč priti pogledat,...
No enim ljudem pa je to vseeno, jim gre samo za denar: "Mladička prodam, dobim denar kako bodo zanj skrbeli je pa itak njihova stvar." tako si  na žalost misli, kar veliko ljudi. :( >:( :'(


Lp
Lanyca



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 12 December 2005, 13:41:03
Ja , ampak še zmeraj ne vem ... A veš rec. pri cairnih.
Imamo leglo in k nam pride ena družina s 3 otroci , da se zanimajo za psa .
Kaj narediš , če vidiš da otroci nimajo čisto nobenega odnosa ?
Jim uštuliš zlato ribico ali kaj ?
Ne moreš jih pa kar čez vrata pa rečt : ja , vi ne  bi dobro za Fifija skrbeli . Adijo !
To kako na lep način reči ne .
Kaj jim rečeš da boš razmislil pa jim na koncu poveš da so že usi šli ali kako !?



Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 12 December 2005, 13:50:41
Hmm, ja če otroci nimajo nobenega odnosa potem jim ne moreš kar psa dati, ja maš čisto prav. Koliko so pa otroci stari?
Jaz ne vem kaj bi v tem primeru naredil, mogoče bi rekla, da po tem, kako se otroci obnašajo do psov, da jim psa na žalost ne morem prodati. Ker psu pač ne bi bilo dobro pri takih otrokih in rekla bi jim tudi da mi ne gre za denar in, da hočem za psičke vse najboljše, ne pa, da se nakoncu nihče ne bi ukvarjal z njimi.
No jaz bi pač tak rekla pa malo jih povprašaj, kdo bi skrbel za psa, ga na sprehode peljal, čistil za njim če mu po nesreči v stanovanju uide. Ker imeti psa pa je vseeno neka odgovornost. Pa naj raje dvakrat premislijo preden se odločijo za psa.

Lp ;) :)



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #4 : 12 December 2005, 13:56:47
Ja , ampak še zmeraj ne vem ... A veš rec. pri cairnih.
Imamo leglo in k nam pride ena družina s 3 otroci , da se zanimajo za psa .
Kaj narediš , če vidiš da otroci nimajo čisto nobenega odnosa ?
Jim uštuliš zlato ribico ali kaj ?
Ne moreš jih pa kar čez vrata pa rečt : ja , vi ne  bi dobro za Fifija skrbeli . Adijo !
To kako na lep način reči ne .
Kaj jim rečeš da boš razmislil pa jim na koncu poveš da so že usi šli ali kako !?

če bi jaz imela leglo in če bi kdo prišel in če bi se mi zdel čuden bi mu reka da so že vsi rezervirani ampak da lahko vseeno pogleda in bi se mogoče dalo kaj zrihtati ::) ker eni ljudje ne razumejo na navaden način :-\ :-*


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 12 December 2005, 13:57:10
Ej, napisala sem recimo , saj nimam legla  :P



Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 12 December 2005, 14:01:21
Ej, napisala sem recimo , saj nimam legla  :P


No jaz sem mislila, da imaš leglo. ::) :P
Brez zamere.


Lp ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7 : 12 December 2005, 14:03:29
Ah kakšna zamera , lepo te prosim ...
Kaj pa če jim recimo rečeš , da se za tega mladiča zanima več ljudi in da boš še premislil ?
Je to dobra rešitev ?



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 12 December 2005, 14:04:41
Ha , ha  :D :D :D ... , kdaj poveš  ;D !


- no tule pa je moj odgovor ;) : , če vidiš , da se otroci ne ujamejo dobro s psom  ::) jim enostavno rečeš : " poslušaj takole se pa ne dela oz. pes rabi veliko pozornosti in , če mu vi tega ne morete zagotoviti...  " ( res je malo kruto sam , če ti je do " svojih " mladičev , boš enostavno rekla ) " psa vam na žalost ne morem prodati  ;) ! " !




lp Jure

ocenjeno sporočilo +1, ninci


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 12 December 2005, 14:06:53
Ja saj je po moje res najbolje da jim direkt poveš !
Kako imate pa drugi že mladičkarji izkušnje ?



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 12 December 2005, 14:09:24
Ja res je , da jim , kar naravnost rečeš ;) !

- za izkušnje ti pa ne-morem govorit , ker jih ŠE nimam  :) ( upajmo , da jih bom čimprej imel  ;D )



lp Jure


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #11 : 12 December 2005, 15:30:16
Ali pac navedes kot pogoj za nakup podpis pogodbe, ki ti kot vzreditleju omogoca dolocene stvari.



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #12 : 12 December 2005, 15:35:07
Ej, kana, a veš, da jaz to že nekaj časa razmišljam kako na lep način reči lastniku NE :-\. Zdi se mi, da je zelo veliko takih ljudi, ki zbirajo psa samo po izgledu, za karakter pa jim je figo mar :P, čeprav je ta še najbolj pomemben. Če pogledamo recimo flata - zelo lep pes: eleganten, podoben zlatemu prinašalcu ::)...; po drugi strani ima pa karakter tak, da se moraš z njim veliko ukvarjati, ga peljati na sprehode, se igrati z njim, da mu zatreš močan plenski nagon (enako pri večini psih), velik hiperaktivec, malce neroden ::)... Ti ljudje, ki se odločajo za takega psa samo po izgledu, kmalu ugotovijo, da ne zmorejo skrbeti za takega za njih "nesramnega psa", ki jih ne uboga :(. In kaj se potem zgodi s tem ubogim kužkom...
Zato bi jaz, ko bi imeli (če bi imeli) mladičke z Naro lastnikom taprvo rekla, da se bomo za bodoče lastnike odločili, če bodo sploh dobili malo kepico (če so primerni) in jih malo vprašala, če vedo kakšen karakter ima ta pasma in zakaj so se zanjo odločili, jim priporočila kakšno knjigo, jih o čem podučila in če ne bi ustrezali lastnikom za to pasmo, bi jim priporočila, da naj počakajo kakšno leto in potem...
Tako bi naredila jaz, velika sreča pa bi bila, če ne bi bilo treba nikomur reči NE :).
Ja *matei*, da bi napisali v pogodbo, da imamo pravico lastniku kužka vzeti v primeru, da nima primernih življenskih pogojev ali da zanj ne skrbijo lepo.

Lp, Ana



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 12 December 2005, 16:04:47
Lepo napisano ...
Še zmeraj pa čakam na mladičkarje ( Nina- Crt z. Marko-Katya...)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #14 : 12 December 2005, 19:21:23
Lepo napisano ...
Še zmeraj pa čakam na mladičkarje ( Nina- Crt z. Marko-Katya...)

Pri nas je imela glavno vlogo Ninci, ;D  ki je vsakega morebitnega novega lastnika lepo izprašala ( kje živi, ali že ima kakšne izkušnje s psi, kakšne namene ima za psom..... ). Nekateri so bili zelo nesramni in sploh niso hoteli odgovarjati na zastavljena vprašanja. Takim smo takoj rekli, da se nimamo več kaj pogovarjati.

Vsi lastniki novih psov, so pa podpisali pogodbo v kateri je tudi točka, da si lahko psa ogledamo kadar želimo in če bi videli, da slabo ravna s psom, psa tudi vzememo nazaj. Pa psa tudi ne sme uporabljati za pasje boje. Bom poiskal pogodbo in ti jo prekopiral.  ;) ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 12 December 2005, 19:22:58
pogodbo :o :o :o :o prvič slišim za pogodbo :o :o a to vzreditelj neredi pogodbo?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 12 December 2005, 19:24:40
ja kakor hoče verjetno .. če si vzreditelj želi stike s psi, potem jo bo napisal, pa če želi, da bi psi še dolgo živeli pa bli zdravi verjetno da jo bo napisal a ne  :) če pa mu je vseeno, samo da se ga znebi, pa ne bo napisal, sam reku pelte ga že pa konc, nč poklicu pa to ..  ;D jz še zdej težim onmu k mi je Indija prodau  :D ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #17 : 12 December 2005, 19:29:04
Sem našel pogodbo. Sem skopiral glavno vsebino ( pomembno ).  ;D ;D

 
PREDMET POGODBE:

Vzreditelj prodaja kupcu psa  samca / samico pasme zlati prinašalec potomca Cowboya Tohočinskega in Gane.

POGODBENI POGOJI:

Cena  xx sit

Obveznosti vzreditelja:
•   predati kupcu zdravega, razglistenega in prvič proti nalezljivim boleznim cepljenega mladička
•   predati kupcu potrdilo o cepljenju
•   seznaniti kupca z napotki za nadaljnjo nego in prehrano mladičev
•   svetovati glede vzreje psa
•   kupcu predati mladička brez ob nakupu vidnih oz. ugotovljenih napak

Obveznosti kupca:
•   skrbeti za psa pasmi ustrezno
•   vzreditelja seznanjati o zdravju in napredovanju psa
•   vzreditelju dovoliti psa kadarkoli videti
•   da psa ne bo uporabljal za pasje borbe
•   da psa ne bo prodal brez predhodnega obvestila vzreditelju, ki si pridržuje predpravico do nakupa psa po tržni ceni
•   vzreditelju posredovati podatke o paritvah in morebitnih leglih ter dovoliti ogled legla
•   da psa ne bo šolal z fizično prisilo

Predmet pogodbe je kupljen po pravilu videno - kupljeno.

V primeru kršitve zgornjih obveznosti, si vzreditelj pridržuje pravico odvzeti kupcu psa brez nadomestila in v primeru hujših kršitev pogodbe sprožiti ustrezni upravni postopek.

Morebitne spore bosta kupec in vzreditelj reševala sporazumno, v kolikor sporazum ne bo možen, je pristojno sodišče v Velenju.

Pogodba je napisana v dveh izvodih, od katerih vsaka od pogodbenih strank prejme enega.




trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #18 : 12 December 2005, 19:32:00
Ja urša :) Povsem legalno in celo priporočljivo je sestaviti pogodobo ki jo mora novi lastnik psička podpisati.

Da se še malo navežem na Markota ... res je, nina je imela že pripravljena vprašanja za vsakega interesenta, na katere je moral brez zadržkov in brez ovinkarjenja tudi odgovoriti .. nakar so ponavadi sledila še kakšna podvprašanja... tako da so prišli do kužkov res samo tisti ki so si ga res želeli in tudi o psih že nekaj vedeli ... s tem smo se znebili vseh "supermarket nakupovalcev" :D
Vsem se je tudi vnaprej povedalo da bodo morali podpisati pogodbo ... tako da ni bilo začudenih pogledov :)

Kana ... najti moraš način da ljudje pokažejo da si resnično želijo kužka in to seveda še preden uspejo priti na dom... tam je res težko reči ne, priznam :)

P.s.: upam da bo nina našla kak e-mail ki ga je poslala kakemu od interesentov ...

LP, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 12 December 2005, 19:35:00
in kaj b i bilo, če bi se izvedelo, da en človek grdo ravna s psom?  ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 12 December 2005, 21:03:12
ja res je, jaz sem bila zadolžena za stike z javnostjo (beri novimi lastniki), ko je na svet prišlo 10 belih kepic. Oglas sem dala takoj ko so se skotili. Tako smo imeli dva meseca časa, da smo nove lastnike spoznali in res izbrali tiste, ki so se nam zdeli najboljši.
Ko sem dobila mail zanimajo nas vaši mladički sem nazaj odpisala približno takole.
"Pozdravljeni! Ker želimo našim mladičkom res najboljše nas zanima čim več o vas. Torej kdo ste in od kot prihajate? Imate že kakšne izkušnje z kužki? Živite v bloku ali v hiši? Kdo bo za psa skrbel ( Vi osebno, Mož/žena, otroci??)...
Če so na vse odgovorili brez zadržkov so dobili enot očko kar je pomenilo, da se mi zdi z njimi sploh še smiselno ukvarjat. Četudi so rekli, da bi pes bil zunaj v pesjaku (ker je pri meni drugače minus, ampaks o bili vsaj odkriti). Če ih je najprej zanimala samo cena so namesto tega dobili odgovor :
Stroški oskrbe mladičev so sledeči.... Oskrba psa mesečno stane .... veterinarski stroški so.... tak odgovor so dobili tudi vsi ki so pisali sledeče:

"smo mlada družina, ki si želi prinašalca prosimo če nam ga podarite" "Sem študent 2. letnika filizofske fakultete prosim če mi prinašalca podarite"

Plus točke so dobili vsi, ki so spraševali kako je z cepljenjem, hrano, kaj že jedo, kje spijo, kako je z navajanjem na čistočo, kam naj jih odpljejo v šolo in kdaj je za to primeren čas, ...
Plus točke so dobili tisti, ki so pisali vsaj 1x tedensko kako je z malimi kepami. Tisti, ki so napisali samo eno sporočilo in potem dva meseca od njih ni bilo nič in so živeli v upanju, da bodo mladička dobili ga seveda niso, ker zame osebno niso bili resni ::) Ja, sem bila zelo "zaj*bana" priznam. Še Črt je moral podpisati pogodbo, če vam to kaj pove ;D Čeprav je Marko najprej ni hotel dat in je rekel, saj za Rumbo pa vemo da bo vse ok, ni treba podpisat (me je kar čudno pogledal, ko sem rekla naj da pogodbo na mizo). Ampak za vse veljajo ista pravila ;).
Dva sta prišla celo pogledat Smarta osebno v Lj., ker sta želela spoznati očeta mladičev. Enkrat smo ga peljali v Velenje, kjer so ga tudi imeli na ogled skupa z leglom.

Res je težko, ko ne veš v kakšne roke grejo male kepe. še bolje zaj*bana bom ko bom imela svoje leglo svojih kep, nekoč... na napakah se učimo zaenkrat z našimi kepami vse štima in mislim, da imajo vsi dobre, mah kaj dobre ,super lastnike.


in kaj b i bilo, če bi se izvedelo, da en človek grdo ravna s psom?  ???

Bi se vsedli v avto šli po psa in ga pripeljali nazaj. Simple as that. Mi odgovarjamo za te pse, ker so naši, klub temu da so plačali zanje. Po pogodbi imamo vso pravico to naredit.

Aja pa še nekaj ko omeniš pogodbo točno veš kateri lastnik je resen. Tisti, ki jo tiho in brez pripomb podpiše in se mu zdi to čisto ok in te pri tem celo pohvali. Iz strani ene lastnice sem dobila celo pomoč pri sestavi, pa se prej nisva poznali, ampak se ji je ideja zdela dobra in me je popolnoma razumela ko sem ji težila z vsemi mojimi nadežnimi vprašanji.

Lp nina

+1 točka za odličen prispevek ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 12 December 2005, 21:42:29
Zala je tudi neki pravla, da ko bo dala Zojo parit a ne .. bo nrdila pogodbo!! A to lahko vsak naredi pogodbo? Tudi če pri niso rodovniški?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #22 : 12 December 2005, 21:50:12
Nastja ... pogodbo lahko napišeš tudi za hrčka če želiš :) Glede tega ni omejitev... če pač obadva podpišeta to podgodbo je pravno zavezujoča ... če je pa še overjena ... potem pa je neizpodbiten dokaz na sodišču. O čem se gre v pogodbi pa mislim da ni nikjer omejeno.

LP, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 12 December 2005, 22:59:25
Nastja ... pogodbo lahko napišeš tudi za hrčka če želiš :) Glede tega ni omejitev... če pač obadva podpišeta to podgodbo je pravno zavezujoča ... če je pa še overjena ... potem pa je neizpodbiten dokaz na sodišču. O čem se gre v pogodbi pa mislim da ni nikjer omejeno.

LP, Črt

Samo en popravek oba (kupec in prodajalec) + vsaj ena priča. Vsaj tako je bilo meni rečeno, ko sem se pozanimala v kakšnem primeru taka pogodba velja ::).

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #24 : 12 December 2005, 23:06:32
Jaz bi si tudi eno točko zaslužil.  ;D ;D ;D ;) ;) ::) ::) Za zgoraj napisano.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 12 December 2005, 23:20:55
Podobna pogodba je tudi na internetu, najdete jo tukaj  ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #26 : 13 December 2005, 07:59:39
Februarja je imela Puma leglo (cairn terierka) in nekateri so nas že takrat klicali in se zanimali za kužke. Potem so jih prišli pogledat in takrat smo se lepo vsedli in dodobra pogovorili. Z možem sva bila kot dva zasliševalca ;), vse sva izprašala, kje bo kuža nastanjen (že po telefonu sva vsakemu povedala, da mora biti v stanovanju oz. hiši zraven svojih ljudi), kdo bo skrbel zanj, kako je s sprehodi itd.itd. Večina kupcev je hodila mladičke tudi gledat, ko so bili še v leglu, da so videli, kako se razvijajo in obnašajo. Na dan, ko so prišli po novega člana družine pa smo podpisali pogodbo (takšno, kot jo je navedel Marko) in potem smo bili in smo še v stiku ves čas, mladički nas tudi obiskujejo.
Kljub temu, da sva bila tako previdna pri izbiri lastnikov, sva se vseeno zmotila. Eno psičko so nam naslednji dan prinesli nazaj, češ, da ima gospa alergijo nanjo, mislim pa, da je bil pravi vzrok, da so videli, da ni kar tako imeti mladička pri hiši. Ampak vsak stvar je za nekaj dobra: ta psička je dobila lastnike, kakršne si vsak vzreditelj lahko samo želi. No, tudi za ostale moram reči, da so zelo dobri lastniki.
Smo pa imeli tudi takšen primer: klicala je gospa, da bi imela takega kužka, v redu smo rekli, pridite pogledat. In pride s hčerko, obe full zrihtani in ko smo spustili mladičke, ki normalno, da skačejo po ljudeh, sta tudi onidve skakali in se jim izmikali. Z Darkom sva se kar spogledala. Nato sva začela z najinim zasliševanjem in izkazalo se je, da gospa kupuje mladička za svojo hčerko, ki živi pri očetu in si želi psa. Pa vprašava, ja,  pa hčerka ve, da bo dobila psa. Odgovor je bil, ne, ker bo za rojstni dan. Nakar sva rekla, da naj pride hčerka pogledat kužka, če ji je ta pasma sploh všeč. To pa ni možno, sta odgovorili. Midva pa, saj lahko midva peljeva pokazat mladička, to tudi ni bilo možno ??? . Potem sva pa v en glas rekla, da midva pa tudi psa ne bova njim prodala in ženski sta užaljeni odšli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 13 December 2005, 09:18:49
Podobna pogodba je tudi na internetu, najdete jo tukaj  ;)


Ja ta pogodba je bila vzorec. Jaz nisem več našla linka, da bi ga prej napopala zraven. Hvala ;) Naša je samo malo preoblikovana.

Lp nina



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #28 : 13 December 2005, 10:16:27
Da delim mojo izkunjo z vami......Prisel do lastnika zbil ceno, izbral najbolsga psa sel domov. TO NI DOBRO!!
No v mojem primeru je pomojm se bolse tako, kajti pri meni mai dobi vse kar potrebuje (primerna hrana, zatocisce, cista voda), kot tudi ljubezen, cesa pri "vzreditelju-steparju" ni spoznal. 8) :-\



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 13 December 2005, 18:08:27
kot  ste že napisali....enostavno rečeš NE!

"Nebom vam prodala psa ker mislim da niste primerni za lastnika tega psa" ali pa "Žal vam psa nemorem prepustiti v vaše roke, ker se mi zdite neprimeren lastnik" ali pa kaj drugega ;)
pa kana obvezno kupcu ki ti bo ustrezal daj pogodbo za podpisat ;)


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]