Kako izbrati lastnika ?

**Jackie** · 25684

~Lunca~

  • Gost
Odgovori #30 : 14 December 2005, 09:05:48
se pridružujem odgovorom NE!!
Saj se gre za tvojega mladiča(to je kot otrok),ali bi ga dala kar enim ljudjem?NEEEEEE
Pri meni to na srečo ne bi bil problem.Imam dolg jezik in me ni sram.Bi jim že povedala kar jim gre.In jim po možnosti dala zvita vprašanja,da bi se izdali.In potem..."Žal gospod/gospa naši psi rabijo...ste se sploh odločili za pravo pasmo?"
Mladiček je na prvem mestu,zagotovit mu moraš varno in lepo življenje(vsaj podobno no).
Sicer pa pravi vzreditelj že ve kaj v tistem trenutku storiti.
Seveda obstaja ta pogodba,ki je bila tudi omenjena.Sicer pa bi se do njih(družine) obnašala detektivsko=>najprej bi izprašala otroke(oni ne znajo skrivati ???)
LP



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #31 : 14 December 2005, 17:11:40
Če bi imela leglo bi zahtevala ogled prostora, v kateremu bo pes ter pregled hiše, slike psa, pa tudi 1krat mesečno obisk psa (če bi bil pa v tujini pa slikeee-a te tudi lahko varajo...) pa vse...


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #32 : 14 December 2005, 17:19:05
Samo meni se zdi vseeno bolja verzija tale pogodba, ker lahko s pogodbo narediš vse .. sodniki itd. Tako da se lastnik že kar malo boji .. sicer pa se vsak vzreditelj malo pozanima kakšni so pogoji pri psu, in če so tudi bodoči lastniki proti mučenju živali in za to, da bi žival živela dolgo in kvalitetno življenje bodo z živaljo delali kar se da dobro!! Vsak takšno je moje mnenje. Po moje si človek ne bi šel kupiti najbolj dragega psa oz. psičke, zato da bi jo zaprl v pesjak, jo pogledal 2× na dan ko bi ji dal za jest in potem konec .. upam da me štekate .. sam sem pa res zelo presenečena nad tistimi, ki si kupijoi dragega psa, z rodovnikom, najboljših staršev, če potem ne ravnajo z njim in mu delajo samo škodo  :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 14 December 2005, 17:25:52
Po moje si človek ne bi šel kupiti najbolj dragega psa oz. psičke, zato da bi jo zaprl v pesjak, jo pogledal 2× na dan ko bi ji dal za jest in potem konec .. upam da me štekate .. sam sem pa res zelo presenečena nad tistimi, ki si kupijoi dragega psa, z rodovnikom, najboljših staršev, če potem ne ravnajo z njim in mu delajo samo škodo  :-\

Prestiž je le prestiž, jaz imam v pesjaku  RODOVNIŠKO dogo, sosed pa samo navadnega mešanca. Moj pes je največji v soseski in moj pes ima papirje je "plemenite linije"..... veš, da če imaš denarja, da se ti drek iz njega dela si lahko kupiš psa z hudim rodovnikom pa ga imaš v pesjaku 24 ur na dan celo življenje. Ker imaš denar, drugi pa ne, ampak nimaš ljubezni do živali. Sicer niso vsi taki, poznamo pa tudi take :-\.

Bodoči mladičkarji, vali in Talija, imata že v mislih goro vprašanj za nove lastnike??
Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 14 December 2005, 19:37:15
pa tut tistim k majo denar se pomoje zdi malo škoda ga kar tako razmetavat .. sicer pa .. če jim je malo mar za psa mu itak ne kupujejo kvalitetne hrane, ga ne vozijo cepit itd ..



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 14 December 2005, 20:10:23
Aja še en način kako se prepričati če ste izbrali dobrega lastnika. Enkrat naj pridejo bodoči lastniki k vam na obisk drugič pa pojdite vi k njim z vašim psom. Psi seveda spuščajo dlake, se slinijo, ... če bodo obisk prenesli brez, da bi se stalno bali za svoj kavč nove zavese, parket itd. Potem bodo sigurno dobri lastniki, no ja pes bo razvajen ampak saj zato jih imamo ;) ;D

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 15 December 2005, 07:20:40
Nina, bodoči mladičkar je v bistvu moja sestrična, ki ima brejo psičko, vendar aktivno sodelujem pri celem procesu, pomagam pri sestavi pogodbe, na vsakem UZ sem zraven, zraven bom tudi pri kotitvi. Kam bodo šli mladički pa je v bistvu njena stvar.

Je pa ena najbolj "oštrih" glede pogojev komu prodati psa, kar jih poznam. Kdor prvo vpraša za ceno - takega kar takoj odslovi. Nekaj jih je že klicalo, vendar se z nikomer ni pogovarjala dlje kot pet minut, ker so narobe začeli.... Tako, da se bojim, da bodo vsi mladički ostali kar pri njej.  ;) Toliko pogojev, kot bodo morali izpolnjevati bodoči lastniki "naših mladičkov", mislim, da nisem zasledila še nikjer. :D

Sicer pa držite pesti in tačke, da bo vse OK, ker bomo kmalu dočakali "veliki dogodek". :o Moram priznati, da sem pošteno živčna, ker pri "pasjem porodu" še nisem bila zraven.

LP vsem! :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 15 December 2005, 09:26:42
Nina, bodoči mladičkar je v bistvu moja sestrična, ki ima brejo psičko, vendar aktivno sodelujem pri celem procesu, pomagam pri sestavi pogodbe, na vsakem UZ sem zraven, zraven bom tudi pri kotitvi. Kam bodo šli mladički pa je v bistvu njena stvar.
Tako, da se bojim, da bodo vsi mladički ostali kar pri njej.  ;)

Ravno zato, ker sodeluješ v vsem dogajanju sem morala malo povprašati tebe ;) Pa vmes ko bo tvoja sestrična izpraševala bodoče lastnike si skrbno beleži vprašanja in jih potem poročaj nam, da bomo drugič tudi mi bolj zahtevni od novih lastnikov.
Vprašanje "kakšna je cena" je pa res totalno neumno. Pes konec koncev nima cene ::) ceno ima samo oskrba, rodovnik, zdravstveni pregledi itd. In verjamem, da se z tem takoj zahaklajo, tudi pri meni so se ;D

 ;D ;DTo, da vsi ostanejo doma pa je večna skrb tistih, ki so okoli nas :), ker smo ko so mladički čisto v svojem svetu. In vsem razlagamo "včeraj so pa učke odprli", "včeraj se je pa en pokakal na politično stran v Delu ;D ;D"  pa prvič so jedli pa... mah ubistvu se jim sploh ne čudim ;D

Lp nina



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #38 : 15 December 2005, 12:55:02
Vprašanje "kakšna je cena" je pa res totalno neumno. Pes konec koncev nima cene ::) ceno ima samo oskrba, rodovnik, zdravstveni pregledi itd. In verjamem, da se z tem takoj zahaklajo, tudi pri meni so se ;D

S tem se pa ne strinjam. Tudi cena je pomembna. Konec koncev boš moral za psa odšteti določeno vsoto in je fino da veš koliko. Če se odločiš da boš psa kupil, boš ceno tako ali tako moral vedeti. Saj če vprašaš za ceno še ne pomeni da te samo cena zanima in da se boš za psa odločal na podlagi cene. Če bi jaz kupovala psa bi tudi vprašala za ceno takoj ko bi se mi zdelo da določenega psa bi pa imela. Pa ne zato da bi se na podlagi cene odločila za nakup. Ampak pač tako informativno, da vem koliko bom morala odšteti. Pa naj bo cena taka kot bo - če si bom takega psa res želela ga bom res plačala, ampak bi pa rada vedela koliko bom mogla plačat.

Pa da ne bo kdo slučajno narobe razumel - ne pravim da je cena najpomebnejša oz edina pomembna. Je pa tudi.

lp, rina

Los je car!


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #39 : 15 December 2005, 21:46:02
Brez da bi v prazno filozofirali, vse resimo s podpisom pogodbe ki nam umoga odvzem psa ce smatramo da s z njim ne ravna kot bi se moralo, obenem to spodbudi potencialnega kupca k temljitem razmisleku, kot nam omogoci odvzem psa, kaj rabimo boljsega? ???



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 17 December 2005, 20:31:30
*matei*, se strinjam da je pogodba dobra stvar, vendar je bolje, da se tudi z vprašanji in z obiski bodočega lastnika prepričaš, če je res tisti pravi. Bolje se je na začetku fejst potruditi pri iskanju lastnikov, kot pa da samo podpišejo pogodbo in jo potem kršijo. V tem primeru je verjetno že preteklo nekaj časa in v tem času ima kuža lahko nepopravljive posledice za vse življenje.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 21 December 2005, 17:17:50
Pa tudi spostovanje pogodbe ni tako lahko doseci, vsaj iz pravnega vidika ne.

battito animale


Lola

  • Gost
Odgovori #42 : 21 December 2005, 18:12:36
oj!
zanimiva tema, lepo da ste jo odprli. jaz še nimam legla, ampak ga načrtujem in se sama dostikrat sprašujem kako spoznati pravega lastnika. že zdaj se je nekaj ljudi zanimalo za nakup bt pr meni in dobila sem razna vprašanja in s tem tudi izkušnje. nedavno me je presenetil mail v katerem je pisalo samo kdaj bomo imeli mladiče in koliko je cena. malo sem bila šokirana, zato sem mogoče tudi malo preveč burno odreagirala. se mi je pa zdelo da to ni pravi način. tudi moji kolegi so imeli take izkušnje ko so imeli mladiče, so enostavno prejeli klice '' dober dan, imate leglo, koliko je cena ''. zdi se mi prav da se človek najprej predstavi, napiše s kakšnim vzrokom piše, kje je zvedel zate, zakaj ga zanimajo mladiči itd. to sem tudi pojasnila povpraševalcu. cena je seveda da pomembna, ampak daj človek božji pridi najprej spoznat nas, naše pse, potem še mladiče in potem bomo govorili o pogojih in ceni itd. se vam ne zdi tako prav? ste imeli tudi sami tako izkušnjo in kako ste odreagirali v teh primerih?
ko sem se nedavno pogovarjala s prijateljico je rekla, da bo želela vedeti kam gre njen mladič zato ga bo tudi sama odpeljala k novim lastnikom, da bo na lastne oči videla kje bo pes dejansko živel. kdo prakticira to?
jaz se strinjam da se mora pogodba naredit, da vsaj nekako zaščitiš mladiča, sebe nenazadnje pa je zaščiten tudi novi lastnik. sem opazila da se mogoče na začetku ljudje kar malo ustrašijo pogodbe, samo potem ko pa razložiš pa kar razumejo v čemu je stvar.
vesela bi bila če bii napisali še več svojih izkušenj, recimo kako dejansko lahko dokažeš da s psom nekdo ne dela vredu in kako mu ga lahko odvzameš?

Lp, Ana



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #43 : 28 December 2005, 15:28:38
Lola :) Izgleda da so/smo se tisti ki imamo kakšne izkušnje na tem področju že izpeli ...

Na maile ala 'dober dan, imate leglo, kakšna je cena?' sploh nismo odgovarjali, kolikor se spomnim, lahko jim pa recimo daš še eno priložnost in jim rečeš da je cena odvisna od njih in jim zastaviš vprašanja o stvareh ki te zanimajo ...

Se mi pa zdi ideja da mladička osebno pripelješ v nov dom odlična... tako si lahko skoraj 100% prepričan v kakšnem okolju bo tvoj kužek živel ...

Še ena stvar ki smo jo pozabili omeniti ... pojavljajo se preprodajalci ki prav iščejo "poceni legla" in bi verjetno natvezli vse mogoče da bi prišli do mladička ki bi ga lahko za mastne denarce prodali naprej. Upam pa da ima vsak od vas toliko čuta za ljudi da bo recimo ob osebnem kontaktu prepoznal takega človeka ... seveda vas v takem primeru ščiti tudi klavzula v pogodbi o predkupni pravici.

Nažalost pa je resnica o pogodbah ta, da preden karkoli dosežeš preko sodišča je verjetno pes že pokojni  :-\ :-X :'(

LP, Črt



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #44 : 29 December 2005, 15:46:54
                 Ojla!

    Vse kar tukaj berem, se meni dogaja ze vse leta vzreje. Vedno ista vprasanja...pa ljudje, ki se niti ne znajo predstaviti...itn. Jaz sem precej sitna, ko gre za nove lastnike. Zato se tudi ne pogovarjam veliko po telefonu, ampak vsem povem, da bo treba kar priti k nam, pa bomo lahko rekli kaj vec. Pa sem zaradi tega pri veliko ljudeh izpadla zelooo zoprna, arogantna, zatezena.....eni pravijo, da sem celo nesramna.... da mislim, da imam samo jaz pse, itd., itd......Taki gredo potem drugam po psa- tja kjer jih ne zanima kam bo pes sel,.... koliko casa na dan bo sam doma....kje bo spal...  Pa verjemite, da me to sploh ne gane. Ce je nekomu odvec , da se zanimam kako bo s psom, potem ze ni pravi lastnik za nasega mladica.

   Cao-Slavi
 



Lola

  • Gost
Odgovori #45 : 29 December 2005, 15:51:39
Hvala Slavi za odgovor se popolnoma strinjam s teboj.
Se mi zdi da da sem na sosednjem forumu zasledila da si tudi ti imela probleme z lastniki svojh psov, da si jih nazaj vzela. Če ti ni odveč bi te lepo prosila da bi napisala kako poteka odvzem psa, če ugotoviš da lastnik ni primeren, da s psom ravna napačno itd.

Lp, Ana



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #46 : 29 December 2005, 19:45:05
                         Ojla!

    Pri nas se ob nakupu psa dobi pogodba.  Ne, moram zacet od zacetka :D :D
 TAKOLE: Pri nas v glavnem pse rezervirajo za vnaprej, ker je cakalna vrsta:)) Kot sem pa ze rekla, morajo prit vsi potencialni kupci na obisk in malo bolj obsiren pogovor ze prej. Takrat  jaz lahko ocenim, a so primerni lastniki za mojega psa- oni pa lahko pogledajo pse in ocenijo, ce jim tak pes sploh odgovarja- vizuelno in karakterno. Potem jim pokazem pogodbo in jim dam par dni casa, da se odlocijo: ali bodo vzeli psi meni psa, ali ne. V pogodbi namrec pise, da mora imeti pes normalne pogoje za zivljenje..... da je hranjen......da no tepen..... da ni cel dan sam...itd, itd,,.... Pise pa tudi, da lahko v primeru, da se za psa ne skrbi, kot je treba- jaz psa vzamem nazaj.
  Kako ugotovis, da lastnik ni primeren? Lahko ti opisem moje primere:
1. je bil tako shiran, da ga nisva upala peljat domov ( ker je bilo junija in ful vroce), dokler ni zaslo sonce, da nebi ze kar med potjo umrl. Tako sva pri Majdi v Mb pocakala 4 ure. Ko sva prisla domov, je moji mami z vrta pojedel vso solato in ČEBULO!! Bil je pa tako suh, da smo ga kar dolgo hranili 6x na dan, ceprav je imel ze 8 mesecev. Da slucajno nebi bilo kakih problemov z zelodcem.
 2. 14 dni kar je zivela pri novem lastniku, se ga je tako bala, ko sva prisla na obisk, da je lulala od groze.  Ful me je hotela prit pozdravit, pa ni upala cez sobo, ker je tam stal on.
 3. Cele dni zaprta v stanovanju oz. nasprotno, cele dni in noci spuscena- sama lutala po naselju. Lastniki niso imeli casa.
 4. Stalno v pesjaku....pa se en kup stvari...

  Odvzem psa- prosto ko pasulj...prides in odpeljes!!! Vsaj jaz sem naredila tako.

  Cao-Slavi



Lola

  • Gost
Odgovori #47 : 29 December 2005, 20:10:03
Hvala, da si si vzela čas in mi lepo opisala. Ja ravno to dilemo sem jaz v glavi non stop imela, ali je res enostavno to naredit. Ali lahko prideš vzameš in greš, a kaj če ti psa lastnik ne da?
Slavi je kakšna možnost da mi pošlješ svojo pogodbo da vsaj približno vidim kak jo imaš ti sestavljeno.
Očitno si že dobra vzrediteljica če ti ljudje čakajo v vrsti, plus tega da se tako zavzemaš kam gredo psi - super.

Lp, Ana



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #48 : 29 December 2005, 23:11:42
Mam še jaz eno bolj neumno vprašanje  ::)  ;D
Kako vzreditelji gledate na to, da vas recimo kontaktira 'kupec', pa vi nimate več mladičev in ga napotite k drugim vzrediteljem, on pa se odloči, da bo počakal na vaše naslednje leglo ?  ???

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lola

  • Gost
Odgovori #49 : 29 December 2005, 23:33:43
Ja meni se je že parkrat to zgodilo. Jaz sem dala kontakte ostalih vzrediteljev, če so vstrajali da bodo počakali, sem rekla vredu, pač vsak se po svoje odloči.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #50 : 30 December 2005, 20:26:35
valvasor, mi lahko na [email protected] pošlješ osnutek te pogodbe ?



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #51 : 31 December 2005, 01:13:58
                        Ojla!

    Dobis- samo upam, da se ti ne mudi. Jaz sem bolj na tesnem s casom- mladicki, mama na infuziji.....
    Ce pa nekaj casa ne bo odgovora, me pa se enkrat spomni-Ok?

  Cao-Slavi



Lola

  • Gost
Odgovori #52 : 31 December 2005, 01:15:55
Slavi še meni lepo prosim ;)



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #53 : 31 December 2005, 01:32:19
     

   Sem si vzela cas in vama takoj poslala.  Upam, da vama bo koristila :))

   Cao-Slavi



Lola

  • Gost
Odgovori #54 : 31 December 2005, 01:33:19
Hvala !



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 31 December 2005, 08:24:03
Slavi, kaj pa je bilo, da je mama na infuziji?
Lp Natalija


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #56 : 31 December 2005, 09:58:12
Hvala... ;)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #57 : 03 Oktober 2007, 20:59:10
ok,kaj pa nardit,če s človekom načeloma ni nič narobe in bi bil primeren lastnik-ti pa njegov odnos do tebe ni všeč in nasploh njegovo obnašanje?  :-[
Jaz imam trenutno en tak primer-in mu ne nameravam oddati mladička,ker je človek preprosto antipatičen na celi črti,od odnosa do mene,do načina komuniciranja in še moja intuicija dvomi,da se bo držal dogovora? Ne morem mu ravno rečt,da je neprimeren lastnik,ker to načeloma ni  :-\



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #58 : 03 Oktober 2007, 21:55:07
Enostavno odkrito poveš, da mu ne daš mladiča. Imaš to pravico.
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #59 : 03 Oktober 2007, 23:04:22
  oJLA!

  TOCNO TAKO !!!! Saj mladic je tvoj in ga das komur ti hoces.

  Cao-Slavi