Navajanje na spanje v pasji košari

sončnica · 5235

sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
: 06 November 2008, 14:59:43
Pozdravljeni!

No mi smo naši kosmatinki še preden je prišla k naši hiši kupili lepo košaro ki naj bi bila namenjena spanju in počivanju. S tem smo pač hoteli da se psička navadi na  prostor kjer bo spala (in bi se s tem navadila da je košara namenjena spanju) in tudi da ne bo ležala na mrzlih tleh. No problem pa je ker jo košara sploh ne zanima, v njo se spravi samo malo igrat (za par minutk), niti na misel pa ji ne pride da bi spala v njej. Na začetku ko je bila še prava zaspaka in je trdno zaspala na tleh sem jo večkrat položila noter v košaro in je v njej spala, ampak nasldnje jutro je bila že izven košare, vakič pa je bila blazina v košari tudi polulana  :-\. Ker sem se bala da se bo navadila na lulanje v košari sem košaro umaknila.Sedaj ji je košara še vedno dostopna vendar ji niti na pamet ne pride, da bi šla noter.... vsaj sedet :)

No zanima me, če je možno da psičko navadim na košaro? Kako? Ali je še premajhna da bi razumela (dopolnila je 3 mesece)?

Hvala



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 06 November 2008, 15:33:52
Mi smo imel iste težave (ja imela sem kar nekaj težav s svojim prvim psom ;D ) pri mojemu je bilo le da mu postelja ni ustrezala ::) ;) a jo lahko malo opišeš ker razne plastične posode so zelo zoprne :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 06 November 2008, 16:00:50
Noben pes ni neumen in večina jih obožuje udobje. Če jo spuščate na kavč ali posteljo, potem bo raje spala tam kot v svoji košari.

Drugače pa preveri dimenzije košare - če je prevelika potem lahko da se pes počuti preveč izpostavljeno, bi bilo fajn dati not še kakšno dodatno blazino recimo. Vsekakor bi jaz naredila tako, da je res zelo mehko, raje daj v košaro dve blazini. Če pa je premala košara pa spet mogoče se pes ne počuti udobno, saj se mogoče ne more iztegniti...recimo lahko da je v stanovanju pretoplo za psa in raje leži na bolj hladnih tleh...posebno če se v košari ne more iztegniti.

No to je samo nekaj mojim idej kaj bi lahko bilo narobe...sicer se pa nebi obremenjevala z tem ali je pes v košari ali ne, glavno da ni tam kjer ga vi ne želite. Recimo če ga ne želite na kavču ali postelji, potem ga nikoli ne spuščajte tja. Če mu je bolj udobno da leži samo na brisački/tanki blazini, pa mu pač to naštimaj. Sicer pa pes pri 3 mesecih se še komaj ˝išče˝ tako da ni treba delati nobene panike ;)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #3 : 06 November 2008, 16:04:55
Mi imamo posteljo za zlatega prinašalca  :P :P ker v košari ki naj bi bila po njegovih merah (besede prodajalca) ni hotu spat ::) lahko gre na kavč a vseeno noč prespi v svoji postelji ::) ::) :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 November 2008, 16:15:32
Ne ne ne, na kavč ali posteljo nima vstopa. Sploh pa jo imamo v spodnjih prostorih hiše in nima vstopa da predel kjer mi živimo. Ima pa cel spodnji štuk in seveda celo ogromno dvorišče.

Psička je pasme bernski planšar. Zato je košara največja kar obstaja. Je takšen oblike (in velikosti verjetno) samo da je plastična in je modre barve http://www.tukano.si/pic/katalog/big_71023801.jpg. Sedaj ji je košara velika in se komot rasteguje.... ko bo zrasla pa ji bo ravno prav velika.

Ja sigurno je lepše z blazino.... ampak zakaj jo polula potem??



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #5 : 06 November 2008, 16:23:41
Mogoče ji plastika ne paše ??? ;) ali mpa jo spominja na WC (če) ga je imela pri vzrediteljih (une posode v katere kakajo :-[)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 November 2008, 17:30:57
Ne pri vrediteljih niso imeli nobenih posod....

Ja no bom že nekako ugotovila kaj jo moti... Zgleda d smo dnar vrgli proč ;). Sem pa mislila da bo vsa vesela spančkala v košku.... ja no ... sem se uštela



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #7 : 06 November 2008, 17:41:16
Ni nujno. Moja psica je sama ugotovila, da je v košari bolj udobno kot na tleh. Kot mladiček je spala v boksu in jo košara ni zanimala tudi če so bila vrata boksa odprta in je imela prost izhod. Je raje spala v boksu. Zdaj je pa obratno.


Zarja

  • Gost
Odgovori #8 : 06 November 2008, 17:55:20
Eh, ne obremenjuj se s tem. Jaz sem tamalemu kupila najbolj fensi in udobno posteljo ever ( ::)), še najraje pa spi na tleh (na parketu) ob moji postelji. Tko da, vsakemu svoje očitno.  ;D



sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 November 2008, 19:58:25


Joj so smešni ti naši kosmatinčki  :D  ;D . Ja no jaz tudi upam da bo ugotovila da je v košku lepše in bolj udobno...