Ara

GoldenGirl · 2363

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 07 November 2008, 19:31:56
Kakšno aro zahtevata ža vašega mladiča... 10%, 20% cene? GG


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 07 November 2008, 20:21:29
25%, to je 200 eur v tem trenutku.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2 : 07 November 2008, 21:44:03
in kakšni so pogoji...če nov lastnik ne prevzame mladiča do nekega roka obdržiš aro ??? GG


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 07 November 2008, 22:04:17
Pravzaprav nikoli nisem v tej smeri razmišljala oziroma nisem imela takšnih primerov. Edino kar je, če pač odpove brez res zelo tehtnega razloga ara zapade, če mi da en tehten razlog jo tudi vrnem, ne vem pod tehten razlog razumem da se kaj zgodi v družini, kdo zboli, bog ne daj umre ali kaj podobnega. Če nebi prevzel brez nekega razumnega dogovora bi aro obdržala in psa prodala naprej. Čeprav dosedaj res nisem komplicirala pa kak teden gor ali dol, ali pa za dopust sem vzela psičko nazaj potem na čuvanje, itd.



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #4 : 07 November 2008, 22:10:37
Ponavadi rečem, da mi dajo aro 100-200 eur. Včasih tudi napišemo, da so mi dali aro, in se oba podpiševa, jaz in novi lastnik. Ampak to se mi je zgodilo samo dvakrat, drugače je vse na zaupanju.
Če mi psa ne vzamejo...hmm ::). Pri zadnjem leglu mi je gospod rezerviral psičko, nakazal 50 eur, čez dve uri mi pove, da psičke ne vzame...are mu nisem vrnila. Klical me je v "pijanem stanju "


Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #5 : 07 November 2008, 22:16:58
in kakšni so pogoji...če nov lastnik ne prevzame mladiča do nekega roka obdržiš aro ??? GG

Jaz tako rečem, ko rezervirajo mladička, takrat tudi dajo aro, ob prevzemu, nekako pri 8-9 tednu, novi lastnik da še preostali del denarja. Velikokrat pa se prilagajam novim lastnikom. Pes, ki gre v tujino, z avionom, pa itak ostane pri meni dlje časa. Vsaj do 16 tedna.
Še nikoli se mi ni zgodilo, da bi oddala pse v enem vikendu. Vedno so razmaki.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6 : 08 November 2008, 13:49:26
Zakaj 16 tednu za tujino... ker do 3 mesecev lahko potuje brez cepljenja za steklino..in jaz ne maram cepiti pred 6 meseci... poleg tega je problem teže... kot ročna prtljaga lahko potuje s torbo v red do 8kg...vse ker je več je že problem.. tako, da je najbolje da pes potuje pri 8-9 tednov... če gre z avionom... jaz sem vedno moje pripeljale do 9 tednov.. GG