Beagle

ursa · 1467589

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4290 : 06 Marec 2011, 00:11:42
Vse najboljše tudi z moje strani! :)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4291 : 06 Marec 2011, 19:42:55
Vse najboljše!  :) Ja, hitro gre, ne morem verjet, da bo Žana letos že 5  8)



hesta

  • Gost
Odgovori #4292 : 07 Marec 2011, 07:16:58
Vse najboljše.Ja, čas res hitro beži.Kmalu bodo svet ugledali F-jevčki.
Včeraj sem si ogledala Lenčino leglo .



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4293 : 07 Marec 2011, 09:17:03
Vse najboljše.Ja, čas res hitro beži.Kmalu bodo svet ugledali F-jevčki.
Včeraj sem si ogledala Lenčino leglo .
In?

So parvi mali cukrči ane  :-* :-[


hesta

  • Gost
Odgovori #4294 : 07 Marec 2011, 11:46:58
Kaj- in?Vsaki mladički so luštni.Njej sem povedala svoje mišljenje, tukaj pa ne bom dajala nobenih komentarjev, da ne bo spet kje kake hude krvi.
Spozmnala sem tudi lastnika ene luštne psičke,ki bo ostala v sosestvu in upam, da bosta prišla na naše srečanje saj sta zelo  luštna človeka.



xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #4295 : 07 Marec 2011, 20:36:15
Kaj- in?Vsaki mladički so luštni.Njej sem povedala svoje mišljenje, tukaj pa ne bom dajala nobenih komentarjev, da ne bo spet kje kake hude krvi.
Spozmnala sem tudi lastnika ene luštne psičke,ki bo ostala v sosestvu in upam, da bosta prišla na naše srečanje saj sta zelo  luštna človeka.

Tale -in je meni deloval kot, da poveš malo več o njih in če so res cukrčki..  ;) Drugače pa ja, kateri mladički pa niso cukrčki  :-*


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4296 : 07 Marec 2011, 21:36:41
Jaz vam pa samo vsem zelo priporocam, da ekstra pregledujete svoje kuzke za klope - vsak cas se bo zacela njihova sezona. Luni so prejsnji teden koncno le uspeli vzeti kri (ne bi o tem, cele travme za naso drama queen) in je hitri test pokazal anaplazmozo (erlihija). Verjetno se je okuzila ze kar dolgo nazaj, saj se ji razno razne tezave vlecejo ze skoraj dve leti. Te tezave so se pri nas kazale s pogostim bruhanjem (lani 3-4 mesece vsaj 3x na teden, samo ponoci, cez dan vse ok), vnetimi usesi, diagnosticirano alergijo na kdo ve kaj (piscanca in riz zdaj cisto ok prenasa, kar naj bi bilo krivo), z lulanjem imamo pa se vedno tezave.

Sicer pa nic novega pri nas, vceraj in danes smo na sprehod vzeli se Seno, je bila prav razigrana  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #4297 : 09 Marec 2011, 12:45:45
Ribica, lepo, da vzamete še Seno na potep.Vidite kaj Žajo?

Lep dan



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4298 : 10 Marec 2011, 20:56:51
Ne, zdaj je nismo videli ze od junija lani, se dogovarjamo, da se vidimo spet ta mesec.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #4299 : 11 Marec 2011, 09:10:09
Saj ni nobenega časa,tudi mi se že dolgo dogovarjamo z večimi našimi za obisk, pa se ne izide.Zato je res najbolše srečanje, kjer imam vse na kupu.Tudi otroci se veselijo.Od zadnjega srečanja imamo samo dve pasji članici več, otročkov pa kar nekaj.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4300 : 12 Marec 2011, 19:38:40
Evo pa je psička doma  :o

Par slikic:


Potem je postala utrujena in takoj našla svoje mesto:


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4301 : 12 Marec 2011, 19:53:17
Uživaj, tile prvi mesci hitro minejo in takoj zrastejo  :)

Ribica, upam da bo Luna čim prej ok,  klopi tud mene skrbijo + da požerje kaj strupenega, ostrega

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #4302 : 13 Marec 2011, 11:38:24
Če se morda kdo sprehaja po Sorškem polju, naj pazi na svojega kosmatinca, ker neka baraba nastavlja v faširano meso zavit strup za polže.Nekaj živali je že poginilo, nekaj psov paso komaj še rešili.
Bossek- veliko lepih trenutkov z vašo novo družinsko članico želim.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4303 : 13 Marec 2011, 16:23:42
Če se morda kdo sprehaja po Sorškem polju, naj pazi na svojega kosmatinca, ker neka baraba nastavlja v faširano meso zavit strup za polže.Nekaj živali je že poginilo, nekaj psov paso komaj še rešili.
Bossek- veliko lepih trenutkov z vašo novo družinsko članico želim.

 >:(  >:(  >:(

Kam sploh se lahko gres s psom, brez bojazni o strupih? Kak teden, dva nazaj, so Primorci imeli na Facebooku napisano, da v Kopru in okolici ob sprehajlnih poteh ljudje nastavljajo strupe v brikete in salame.  >:(

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4304 : 13 Marec 2011, 20:00:23
Ja, tega se jaz najbolj bojim, ker Žana požre vse kar vidi. Načeloma ves čas pazim, da česa ne pobere po tleh, zadnjič pa je pozno zvečer na sprehodu nekaj pobrala in seveda pogoltnila preden sem ji uspela vzet iz gobčka, kar sicer pusti, ampak je bilo tokrat prepozno. In potem sem bila seveda zaskrbljena, da ni bilo kaj zastrupljenega, ker imamo v okolici tudi nekaj sosedov, ki ne marajo psov. Je pa res, da so lahko upravičeno jezni, saj ima ena družina zraven nas nekaj mesecev starega howavarta, za katerim pa ne pobirajo iztrebkov in to seveda meče slabo luč na ostale pse in lastnike, ki pa vestno pobiramo iztrebke. Tudi mene moti, da je naokoli polno iztrebkov, Žana pa tudi potem prav smešno stopa čez, ker ne mara hoditi po drekcih :) Sem jih nekaj kar sama pobrala hkrati z Žaninimi, ampak ne mislim za drugimi ves čas pobirat.
Čakam na priložnost, da temu lastniku na čim lepši način povem, naj pobira in naj tega nauči tudi svojo osnovnošolsko hči, ki tega seveda ne dela, saj, če pri starših nima zgleda, kaj bo potem. Jah, odgovorno lastništvo je še zmeraj za mnoge španska vas in potem ni čudno, da je vedno več pasjemrzcev na svetu :(



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4305 : 13 Marec 2011, 23:14:01
Zana, pri nas v LJ v Siski je drek pri dreku, dobesedno. Na travnikih med bloki ali ob blokih oz. na vseh zelenih povrsinah je enako. Meni Luna je dreke, jaz pa stopam nanje, ko cakam, da ona koncno opravi svoje. Ker skoz za njo hodim, da ja gledam, da ne bo kaj pozrla, in ne stojim s fleksijem lepo na potki, kot pocnejo drugi. Ko sem enkrat enemu rekla, naj pobere drek za psom, sem nazaj dobila groznje, tako da od takrat sem tiho. Me pa resnicno zanima, kdaj bodo redarji zaceli koncno dajat kazni.

Hrane je pa tudi ogromno. Nekdo na travnik tu blizu vztrajno prinasa kuhano hrano, pod dve drevesi dajejo majhne kosti, najbrz piscancje, ampak Luna ravno na tem delu travnika najraje kaka. In tako dalje ... Grozno je, res. Potem pa dajejo na TV izjave, kako ugotavljajo, da se je stanje v LJ izboljsalo. Morda pred mestno hiso in v Tivoliju, drugod je pa vsakic slabse.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4306 : 13 Marec 2011, 23:44:34
Ker skoz za njo hodim, da ja gledam, da ne bo kaj pozrla, in ne stojim s fleksijem lepo na potki, kot pocnejo drugi.

Hrane je pa tudi ogromno. Nekdo na travnik tu blizu vztrajno prinasa kuhano hrano, pod dve drevesi dajejo majhne kosti, najbrz piscancje, ampak Luna ravno na tem delu travnika najraje kaka. In tako dalje ... Grozno je, res. Potem pa dajejo na TV izjave, kako ugotavljajo, da se je stanje v LJ izboljsalo. Morda pred mestno hiso in v Tivoliju, drugod je pa vsakic slabse.

Žalostno je, da ne pobirajo za svojimi psi, samo tega ne počnejo čisto vsi, ki stojijo na potki - ponavadi so takšni lastniki oz. psi brez fleksijev, ki prosto tekajo naokoli, vsaj kolikor sem tu v Šiški opazila. Kje pa prinašajo kuhano hrano in kosti?  :-\ ???



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4307 : 14 Marec 2011, 16:42:51
Ameli, marsikje. Tudi v Tivoliju sem ze videla. Sicer pa pri posti, pa pri vrctu H.C. Andersen Lastovica in tam, kjer je bila vcasih knjiznica Siska - vmes je travnik med vrtcem in garazami, potem pa otrocke vozijo na ta posran hrib.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #4308 : 14 Marec 2011, 18:08:19
Kadar naletim na koga, ki ne pobere iztrebkov za svojim psom, mu lepo ponudim vrečko in rečem naj počisti.
Dostikrat sem bila že ozmirjana, pa me to sploh ne moti.
Še bolj me takšni ljudje motijo po razstavah, delajo se, da sploh ne vidijo, da njihov pes opravlja potrebo.....
Vsaka denarna kazen za takšne brezvestneže je premajhna!



tacka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4309 : 15 Marec 2011, 12:12:36
Lep pozdrav vsem skupaj!

Tudi sama imam že 2 leti psičko pasme beagle, po prebiranju foruma pa sem se odločila, da se še sama registriram... ;)

Opazila sem, da imajo nekateri ogromno znanja o beaglih, zato sem prav vesela, da bom kaj koristnega in kar me bi zanimalo, izvedela tudi od izkušenih lastnikov in vzrediteljev...

LP





hesta

  • Gost
Odgovori #4310 : 16 Marec 2011, 14:42:38
Pozdravljena, tačka, zaupaj nam od kod izvira tvoja psička in kakšnih krvnih linij je.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4311 : 16 Marec 2011, 19:39:39
Ali mogoče obstaja kak podatek kakšno težo mora imeti beagle (posebej za pse ter psice) po mesecih (tko okvirno kot je to pri otrocih)?
Iščem po spletu in knjigah (beagles for dummies) pa nikjer nisem našel. Povsod je samo končna teža.


little lemon

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4312 : 16 Marec 2011, 20:47:03
pozdravljeni!

zanima me če kdo ve za kakšnega rejca beaglov ki ima ali bo imel leglo to pomlad.

hvala!



hesta

  • Gost
Odgovori #4313 : 17 Marec 2011, 19:46:03
Legel beaglov je kot listja in trave(največ od vseh pasem), odvisno kaj želite.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4314 : 17 Marec 2011, 20:02:28
pozdravljeni!

zanima me če kdo ve za kakšnega rejca beaglov ki ima ali bo imel leglo to pomlad.

hvala!

Larra ima ravno leglo, tako da lahko njo kontaktiraš  :)



hesta

  • Gost
Odgovori #4315 : 17 Marec 2011, 21:35:44
Upam, da so mladiči čim več podedovali po očetu in čim manj po mamini strani.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4316 : 17 Marec 2011, 21:41:28
Upam, da so mladiči čim več podedovali po očetu in čim manj po mamini strani.

Jaz mislim, da je nekje treba začet ;) In to, da se je Lara odločila za paritev z dobrim samcem in kolikor vem je s tem pripeljala v slo. tudi svežo kri, je to kvečjemu pohvalno.



hesta

  • Gost
Odgovori #4317 : 17 Marec 2011, 22:36:11
Seveda je pohvalno in vem, da je nekje treba začet, saj si ni sama dala vzrejnega dovoljenja, ne krivim nje, za vsakega je njegov pes najlepši, najboljši ... je pa treba ločit kaj je za vzrejo in kaj za hišnega ljubljenčka.Parila je z dobrim samcem in ni slepa, da nebi videla kako očitna je razlika med njima in tapravimi beagli nasploh.
Zato pa pravim, da bi le bilo prisotno čimveč samcevih lastnosti na mladičih.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4318 : 18 Marec 2011, 16:04:40
Oh no Hesta, ne bit preveč spet pametna... Psica je v standardu, na tvojo žalost ni prevelika, kot si to že večkrat rekla...edino kar me moti na njej, da ne nosi repa čisto pokončno ampak malo bolj poševno... Mogoče izgleda visoka, ker je zelo bela in suhcana ampak drugače pa ni... Pa saj ni važno...mislite si kar hočete... Jaz se nebi odločila za paritev, če mi ne bi ta vzreditelj samca 100x rekel, da je Boni lepa itd., ker ste me na tem forumu že čisto zafrustrirali in na SVOJEM psu iščem samo še napake!!

Drugače pa ja...v torek se nam je skotilo 6 beaglov... 4 samičke in 2 samčka. Ena samička in en samček sta dvobarvna. Vsi so zelo luštni -itak-  ;D Z eno samičko smo imeli malce problemov, ker je spustila kakšno hranjenje in je čisto oslabela, tako da smo jo v sredo ponoči peljali na infuzijo! Sedaj že lepo pridobiva težo :)

Drugače so bili pa že vsi mladički že pred paritvijo rezervirani... 2 mladička gresta na Dansko, 4 ostanejo v SLO.

LP


Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #4319 : 18 Marec 2011, 16:37:21
Psica je v standardu, na tvojo žalost ni prevelika, kot si to že večkrat rekla...edino kar me moti na njej, da ne nosi repa čisto pokončno ampak malo bolj poševno...

Jaz se nebi odločila za paritev, če mi ne bi ta vzreditelj samca 100x rekel, da je Boni lepa itd., ker ste me na tem forumu že čisto zafrustrirali in na SVOJEM psu iščem samo še napake!!

Brez zamere, ampak mene je groza, ko berem take poste.
Psica je v standardu in vzreditelj je rekel, da je lepa....zato ste parili.  :'(

Upam, da je bil samo nerodno napisan post.