Kateri transporter kupiti?

blaze · 71712

blaze

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
  • Tesa
: 27 November 2008, 13:27:49
Smo lastniki Velikega Švicarskega Planšarskega psa in se odločamo o nakupu transporterja za v avto. Sam sem opazil oz. se mi zdi primeren Atlas Car 100, vendar ker nimam dovolj izkušenj s tem bi rabil pozrditev da je ta transporter res primeren za to pasmo. In ali predlagate kakšnega drugega?


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 November 2008, 14:12:15
najbolje je iti box probati... da gre kot prvo pes v box, kot drugo pa, da gre box v avto.

lp


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #2 : 27 November 2008, 14:17:32
Mi imamo doma bernsko planšarko staro 7mesecev in imamo Atlas car 100 in je še prostora kar noter.. saj bo še zrastla in bo ravno prav velik :) Tako da priporočam :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 Januar 2009, 20:57:15
mene pa zanima kakšne naj bi bile mere za transporter, ki bi bil primeren za NO

***
rest in peace my precious friend


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 31 Januar 2009, 00:05:19
Imate pa tudi nekoga, ki izdeluje bokse po meri za vaš avto. Na telem linku lahko vidite kako zgledajo: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1126

Jaz imam atlas, vendar ga ne bi več kupila. Všeč mi je ker ima odprtino za vhod psa na strani boksa. Vendar mi boks redno uporabljamo in ga dostikrat tudi prenašamo. Tako so se nam zlomile kljukice (ne vem kako bi jim drugače rekla), ki spodnji in zgornji del boksa držijo skupaj. To je edina pripomba čez ta boks. Drugače mi je super. Pa tudi bolj zračni se mi zdi, kot tisti, ki ima spredaj vhod za psa.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 31 Januar 2009, 00:34:50
Imate pa tudi nekoga, ki izdeluje bokse po meri za vaš avto. Na telem linku lahko vidite kako zgledajo: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1126

Jaz imam atlas, vendar ga ne bi več kupila. Všeč mi je ker ima odprtino za vhod psa na strani boksa. Vendar mi boks redno uporabljamo in ga dostikrat tudi prenašamo. Tako so se nam zlomile kljukice (ne vem kako bi jim drugače rekla), ki spodnji in zgornji del boksa držijo skupaj. To je edina pripomba čez ta boks. Drugače mi je super. Pa tudi bolj zračni se mi zdi, kot tisti, ki ima spredaj vhod za psa.

po meri narejeni boksi, mi ne pridejo v poštev, ker ima avto pri prtljažniku spodnji del tako dvignjen, da pes ne bi mogel notri, pa tudi zadeva je precej težka za premikanje. najbolj simpatični so mi plastični transporterji, kar se odprtin za zrak tiče, pa mislim da ne bi bilo problema (obstoječe + po možnosti še kakšna home made) zato me zanima, kolikšne bi mogle biti min mere za NO

***
rest in peace my precious friend


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6 : 31 Januar 2009, 11:21:07
teja con panto sori ce bo tole zvenelo grdo, ampak, saj si imela nemca, in tocno ves koliko nemski ovcar zraste.. Torej, zakaj v vseh temah ta vprasanja kaksno velikost boksa/kletke rabis?? Ce sama najbolj ves koliko bo odrasel samec velik... ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 31 Januar 2009, 13:32:57
teja con panto sori ce bo tole zvenelo grdo, ampak, saj si imela nemca, in tocno ves koliko nemski ovcar zraste.. Torej, zakaj v vseh temah ta vprasanja kaksno velikost boksa/kletke rabis?? Ce sama najbolj ves koliko bo odrasel samec velik... ::) ::)

Nočem se vmešavat, ampak ne morem..  ;) Teja verjetno prvič kupuje box in verjetno tako kot jaz, nima predstave koliko je določen box velik. Mislim da ni nič takega če vpraša katera velikost bi bila za NOja dovolj velika, ker tukaj ni samo velikost psa ampak tudi koliko more imeti tak velik pes še prostora v boxu.  ::) :-[  ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 31 Januar 2009, 14:07:38
Ponavadi piše katera velikost boksa je primerna za določeno pasmo. Če je pes po standardu je kul. Včasih pa znajo zgrešiti. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9 : 31 Januar 2009, 16:37:32
Nočem se vmešavat, ampak ne morem..  ;) Teja verjetno prvič kupuje box in verjetno tako kot jaz, nima predstave koliko je določen box velik. Mislim da ni nič takega če vpraša katera velikost bi bila za NOja dovolj velika, ker tukaj ni samo velikost psa ampak tudi koliko more imeti tak velik pes še prostora v boxu.  ::) :-[  ::)

Pa saj so zraven boxov napisane mere? In ce ves kok je velik pes, potem logicno da ves kok velik box nucas? In itaq ne bos sel kupovat trikrat prevelikega. Sploh za v avto ne, zato ker tam mora pes ravno prav pasat notri, da se ne vozi sem pa tja po ovinkih. Ce kupuje pa kletko pa mora spet vedet zakwa jo bo uporabljala. Ce jo bo za doma, da je pes cez dan notri, potem raje malo vecjo, da ima dost placa da se obrne okol, ce pa za v avto, pa spet lih za lih.

Torej, boljse vprasanje bi bilo, rabim transporter/box za to pa to. Katera je bolj primerna velikost... Ane?  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Februar 2009, 19:09:54
Pa saj so zraven boxov napisane mere? In ce ves kok je velik pes, potem logicno da ves kok velik box nucas? In itaq ne bos sel kupovat trikrat prevelikega. Sploh za v avto ne, zato ker tam mora pes ravno prav pasat notri, da se ne vozi sem pa tja po ovinkih. Ce kupuje pa kletko pa mora spet vedet zakwa jo bo uporabljala. Ce jo bo za doma, da je pes cez dan notri, potem raje malo vecjo, da ima dost placa da se obrne okol, ce pa za v avto, pa spet lih za lih.

Torej, boljse vprasanje bi bilo, rabim transporter/box za to pa to. Katera je bolj primerna velikost... Ane?  :P

problem je v tem, ja prvič kupujem box, imam pa problem glede tega, da gre box v avto, ker je bolj mali, ne bi rada kupila prevelikega, pa tudi ne premajhen box. nemca, ki sem ga imela do sedaj, četudi naj bi bil po standardu, je bil precej bolj "suhcan" kot so psi iz psarne, iz katere čakam mladička. nekoliko bolj so močni in bolj podobni samcu, moj je nekako spominjal na psičko (veliko komentarjev je blo, ko so naju srečali: kako si pa ti lepa) v bistvu nimam predstave kako bo šel odrasel pes v takšno "škatlico" in kakšne bi bile najmanjše možne mere, da ne bi imel preveč prostora notri, zaradi raznih poškodb med vožnjo, pa tudi zato, da bi šel čim lažje v avto. tole je moja obrazložitev

***
rest in peace my precious friend


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Februar 2009, 22:03:19
Če maš problem s prostorom v avtu, pač navadi psa že od malega ali, da se vozi na zadnjih sedežih, seveda pripet (oprsnica in varnostni pas), ali pa v prtljažniku, kjer namontiraš zaščitno ograjo :) moja se od malega vozi v prtljažniku, prej sem imela mrežo, zdaj imam pa kovinsko ograjo notr, da ne spleza na zadnje sedeže :)

...sledi svojim sanjam


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 01 Februar 2009, 22:07:38
Tudi naš se vozi v prtljažniku, pripet. Mreže nisem dala gor, ker ni potrebe, ne pleza čez, pa še vedno mu dam kost za žulit. Ker če bi imela box za bernca, bo morala imeti konkretnega karavana ali terenca.
Tako da jaz mislim, da je vožnja v prtljažniku čisto ok, sicer ni tako varna kot v boxu, pa vseeno. Ker boxi so pa tudi precej veliki  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 Februar 2009, 22:54:58
sj, panto se je na zadnih sedežih vozu, sam ne vem, ni varn pa to, pa če bom hodila čist sama, more bit kr v boksu, če je treba kj na hitr zabremzat, se lohk udar... sm gledala neke transporterje na netu, pa sm se po nasvetu že kr odločla, tko da iščem še najcenejšo verzijo, pač k bo, bo  :) ga bom pa kr na zadnjem sedežu imela, pa privezan boks in bo čist ok ;)

***
rest in peace my precious friend


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 02 Februar 2009, 20:53:29
Jah, na zadnjem sedežu mora bit pes tako in tako varno pripet :) tako, da ni šans da ti prileti kam...

...sledi svojim sanjam


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #15 : 02 Februar 2009, 22:18:22
ja, to kako so varne oprsnice v avtu, je bila pa enkrat v eni avtomobilistični reviji raziskava (škoda, da nimam pojma kje je sedaj ta revija)in so prišli do ugotovitve, da se ob trku vse oprsnice oziroma rinke veselo potrgajo, pa ni važno ali je oprsnica na eno rinko ali na dve, in v najboljšem primeru dobiš hud sunek v hrbet, v najslabšem pa direktno v tilnik,in da je najvarnejše mesto da je pes zadaj na tleh( če imaš ravno čivavo ::)) ali pa boks(plastičen, je boljši od kovinskega, ker kovinski lahko grdo razpade) in ravno zaradi tega članka imam jaz sedaj atlas profesional 60 za labradorca, ga pa z malo truda spravim na zadne sedeže v mojega majhenga Peugeota ;), je pa res, da ne vidim popolnoma nič čez zadnjo šipo  ::), ti bi pa pomoje za nemca potrebovala ali atlas profesionel 70, ali pa atlas car 100(ali pa pač neko drugo znamko, podobnih dimenzij), je pa vprašanje če bi ga spravila skozi vrata na zadnje sedeže, ker pri meni gre res fuuul težko, moram boks  v avtu sestavit.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 02 Februar 2009, 22:23:43
Predstavljaj si potem box za bernca v C3-ju. Mission impossible  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 03 Februar 2009, 15:51:46
ja, to kako so varne oprsnice v avtu, je bila pa enkrat v eni avtomobilistični reviji raziskava (škoda, da nimam pojma kje je sedaj ta revija)in so prišli do ugotovitve, da se ob trku vse oprsnice oziroma rinke veselo potrgajo, pa ni važno ali je oprsnica na eno rinko ali na dve, in v najboljšem primeru dobiš hud sunek v hrbet, v najslabšem pa direktno v tilnik,in da je najvarnejše mesto da je pes zadaj na tleh( če imaš ravno čivavo ::)) ali pa boks(plastičen, je boljši od kovinskega, ker kovinski lahko grdo razpade) in ravno zaradi tega članka imam jaz sedaj atlas profesional 60 za labradorca, ga pa z malo truda spravim na zadne sedeže v mojega majhenga Peugeota ;), je pa res, da ne vidim popolnoma nič čez zadnjo šipo  ::), ti bi pa pomoje za nemca potrebovala ali atlas profesionel 70, ali pa atlas car 100(ali pa pač neko drugo znamko, podobnih dimenzij), je pa vprašanje če bi ga spravila skozi vrata na zadnje sedeže, ker pri meni gre res fuuul težko, moram boks  v avtu sestavit.

ja anjboljša opcija se mi zdi boks, po nasvetu vzreditelja, sem se odločila za atlas 60, kot mi je svetoval on, če pa bo premajhen, bomo pa večjega kupili, če bo treba bomo pa še za večji avto našparal :P pač bomo videli, kako bo s časom,...

***
rest in peace my precious friend


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 03 Februar 2009, 16:52:08
Mislim, da bo 60 res premajhen - moj pes nima niti 25 kg pa se komaj dobro obrne v 50ki... je pa res, da lahko pac kasneje kupite vecjega :)

battito animale


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #19 : 03 Februar 2009, 16:56:16
Mogoče pa preveriš, če je od kakšne druge firme, vsaj 5 cm daljši, ker mojemu labradorcu tačke skoraj ven gledajo, ko leži.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 03 Februar 2009, 17:11:16
Mogoče kdo ve kje bi lahko kupila oz. naročila box atlas professionel 70? Ali je morda boljša odločitev Atlas Car 100?
(sprašujem za nemca)  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #21 : 03 Februar 2009, 18:00:50
silver odvisno kje rabis vhod.. Kakor vem imajo pro-ji vhod spredaj, car-i pa s strani..

teja con panto 60ka bo za odraslega nemca definitivno premajhna.. Zelooooo bo stlacen notri (pa zelo atletski bo moral bit, da se bo okol obrnil). Pa ne govorim na pamet, ker imam kletko podobno veliko kot je tale boks, in je za zlatkota ravno prav velik. S tem da ima v plasticnem boxu se ful majn prostora kot v kletki (ker je zgoraj in spodaj bolj ozko).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #22 : 03 Februar 2009, 19:25:54
Mogoče kdo ve kje bi lahko kupila oz. naročila box atlas professionel 70? Ali je morda boljša odločitev Atlas Car 100?
(sprašujem za nemca)  :)

Mi smo ga v MR.petu, ker je prišel najcenejše, pa zateži, če dajo na gotovino kaj popusta, ima jih tudi tukano, pa nekaj trgovin na netu, ampak je povsod dražje.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 03 Februar 2009, 20:44:35
Mi smo ga v MR.petu, ker je prišel najcenejše, pa zateži, če dajo na gotovino kaj popusta, ima jih tudi tukano, pa nekaj trgovin na netu, ampak je povsod dražje.

Aha hvala, za koliko si ga pa kupila?  :) Mogoče veš če imajo tudi malo večje?  :)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #24 : 03 Februar 2009, 21:56:21
60ka je bila 170 €, imajo tudi 70 ko, samo je treba prej preverit, ker v vseh mr. petih nimajo vseh boksov.Pa fajn je preverit,če ti gre v avto itd. Bokse ene druge znamke ima pa drugače tudi Aler, in če se ne motim so malo cenejši, samo verjetno bi mogli naročit extra tako veliekga.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 03 Februar 2009, 21:59:35
ja anjboljša opcija se mi zdi boks, po nasvetu vzreditelja, sem se odločila za atlas 60, kot mi je svetoval on, če pa bo premajhen, bomo pa večjega kupili, če bo treba bomo pa še za večji avto našparal :P pač bomo videli, kako bo s časom,...

Atlas 60 bo za nemca sigurno premajhen. Za mladiča že, kasneje pa ne. V tem primeru se ti 60-ko splača kupit že rabljeno, ker je brez veze kupit novo, ker jo boš čez 3 mesece morala menjat za večjega. :-\

Lp, nina



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 03 Februar 2009, 22:47:26
Mislim, da imam jaz za Ajko (GR) atlas 80. Nisem pa sigurna. Enkrat sva z Ovčko gledale, samo ne vem točno kera številka je. Ovčka veš ti slučajno? Ali imam 60?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #27 : 04 Februar 2009, 09:56:03
rapgirl 80ka je.. Ampak je razlika med professional in pa car. Recimo Car 80 je po dimenzijah priblizno enak kot Pro 50. S tem da je Pro drugace oblikovan (ozek zgoraj in spodaj) Car je pa spodaj najsirsi..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #28 : 04 Februar 2009, 14:59:49
Ja ja točno. Hvala ti. Sem ravnokar mislila it zmerit. hihihi

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 06 Februar 2009, 21:51:33
no, saj bomo vidli, zato pa iščem zdaj najprej 60ko, pa ko bo prerasel bo dobil večjega  ;)

***
rest in peace my precious friend