Kateri transporter kupiti?

blaze · 71952

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #90 : 04 Maj 2011, 19:14:06
Naši odrasli borderji tehtajo od 16-19 kg in imajo Clipperje 5. Sicer jih tudi v Clipper 4 spravim, samo se mi zdi vseeno malo na tesno, sploh če je daljša pot.



skat

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 05 Maj 2011, 14:49:59
evo, pa bomo menjali box!  :) ma jooooj, zgleda, da res nimam občutka za te bokse! hvala za odgovore. sem včeraj ob srečanju dveh veliko manjših borderk, ki imata ravno tako clipper 5, ugotovila, da je moj brdavs res prevelik za tak boks. do sedaj se mi sploh ni sanjalo da je psica res velika borderka!  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #92 : 08 Maj 2011, 16:19:44
Pelji jo zraven v štacuno sprobat bokse. Pač toliko more bit, da lahko leži tudi iztegnjena-približno, da ni skoz v klobčiču.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #93 : 08 Maj 2011, 16:56:00
Ma jaz tudi ze par let gledam te bokse, pa se vedno si nisem na jasnem kaj bi vzela, ce bi ze nabavljala (in ja, se vedno cedalje bolj razmisljam o tem, ker voznje z avtom ga je se vedno blazno strah, in sam se ta opcija mi ostane, preiskusit ga furat v boksu; pa ceprav bi mi boks zasedel cel zadnji zic  ::)).

Torej, ce ima moj plecno 60 centi rabim verjetno po logiki vsaj takole velikost Clipperja: 93 x 65 x 68 cm.. Samo spet druga dilema, ker ga je strah, se sedaj ko se fura na zadnjih zicih stisne cisto nazaj, tako da je oprt na vrata in pa cisto se zica tisci, da lazje "polaga" ovinke. Zato razmisljam mogoce, da bi bilo pametno nabavit manjsega (recimo clipper 5 ima take dimenzije: 82 x 57 x 60 cm).. Seveda v primeru, da se lahko v boksu vsaj okol obrne (to bi sla pa v trgovino sprobat).

Kaj mislite o tem? Razmisljam prevec optimisticno?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #94 : 08 Maj 2011, 21:24:57
Ja Clipper5 bo premajhen za Cosmota.
A kak Atlas Car ti pa ne bi stal v prtljazniku?

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #95 : 08 Maj 2011, 21:43:40
V prtljazniku je bolj kriza s prostorom, tako da pomoje ne spravim boksa noter.. Imam pac premajhen avto, pa se Cosmota bi kap, ce ga zaprem v boks pa se v prtljaznik  :-[ ::) Za Clipper 6 (oz. tele isto velike Vari kennel ko gledam) je pa tudi vprasanje ce bi sploh sel v avto.. Zaradi sirine in visine ne vem, ce bi slo..   :-\

Iscem pa kot budala notranje mere teh boksov (mi je jasno, da so vse te napisane zunanje mere, in da kaksen centi se plastika pa stranice poberejo).. Pa skoraj nikjer zraven ne pise..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #96 : 08 Maj 2011, 22:08:28
Ovcka jaz imam na zadnjih sedežih C3-ja za Zaro Atlas 50, tako da bi ti za Cosmota rabila 60-ko..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #97 : 09 Maj 2011, 07:41:04
Ovcka-saj lahko podreš zadnje sedeže, a ne? V takem primeru ti gre noter 6ka. Sej večina od nas, ki ima večje pse in posledično bokse-je treba pač zice podirat, ni druge.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #98 : 09 Maj 2011, 10:03:05
Sem sla zdele premerit avto.. In, kriza totalna ane  ::) :-[ Na zadnji zic mi gre se velikost 5ke, sestka mi nebi sla notri po sirini (od sprednjega do zadnjega zica), razen ce bi si moj soferski zic prestavila bolj naprej, ampak potem ne vem kako bi lahko vozila (ker mi je tako kot ga imam sedaj najboljse). Po dolzini in visini bi pa se nekako slo..

Potem pa prtljaznik, heh, nocna mora.. Imam zelo globok prtljaznik, spodaj tudi sirok, ampak so zadnji zici tako zelo nagnjeni nazaj, da navrh zicev zmerjeno do konca prtljaznika imam samo 40 centi  ??? To pomeni da gre v prtljaznik kaksen Atlas Car 80, ki je pa spet tako velik kot clipper 5 recimo.. Pa sem na istem, ce pravite da je premajhen, rabim 100-ko, ki mi pa spet ne gre v prtljaznik po dolzini (oz. pac sirini avta)  :-\ S tem da bi veliko raje psa vozila v boksu v kabini kot v prtljazniku. Se mi se vseeno zdi bolj varno, ce koga v rit dobim..

No, da pa polovico zicev podrem pa spet ne pride v postev, ker mi podrt 2/3 zica prineseta ravno 56 centi placa, kar je pa spet premalo za kakrsenkoli boks. Se pravi moram podret cele zadnje zice, potem imam pa se poden od prtljaznika enih 15 centi nizje kot so zici.. In sem brez prtljaznika in brez zadnjih zicev, totalna potrata, nic prostora nikjer za druge stvari..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #99 : 09 Maj 2011, 10:11:48
Nov avto ;)

Kaj pa alu boks, narejen po meri za prtljaznik, tudi ne bi bil dovolj velik?

Atlas Professional 60 je sirok samo 61cm.

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #100 : 09 Maj 2011, 10:26:24
Hehe, ja, najboljse je se nov avto :P Itak se mi na temu vse kvari zadnje case, tako da bo prej ali slej moral it.. :-X (zato se tudi alu boks zaenkrat ne splaca dat delat)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #101 : 09 Maj 2011, 12:12:31
Ovcka, jaz imam atlas 60 na zadnjih sedežih. Če prideš na RO tekmo v Ljubljano, me spomni, ga lahko sprobaš, če je dovolj velik in kako izgleda, če je na zadnjih sedežih. Mene moti samo to, da bolj slabo vidim zadaj ven, ker je zelo visok. Pa zna bit problem pri spravljanju boksa v avto, če je odprtina pri vratih preozka ali sedeži ne morejo dovolj naprej. Meni gre sicer notri lepo kar sestavljen, ga ne rabim razstavljat.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #102 : 09 Maj 2011, 16:24:54
Roxy no velja, te spomnim na eni izmed tekem pa probamo..  :) Super, hvala!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #103 : 09 Maj 2011, 20:31:52
Če slučajno kaj pomaga...jaz imam za lorisa 60ko na zadnjih sedežih peugeota 206...gre pa notri samo po delih  :P, najprej dam sprednje sedeže čisto naprej, potem diagonalno stlačim skozi zadnja vrata spodnji del boksa in nekako še zgornji del in potem ko sta oba dela notri sestavim skupaj, potem pa dam sprednje sedeže nazaj kolikor pač gre pa vozim čisto normalno, pa tudi drugim se ne zdi, da bi bilo premalo prostora za vožnjo. Je pa seveda tudi pri meni tako, da ne vidim nič ven, ker je precej visok  :P



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #104 : 19 Maj 2011, 18:05:03
Vem, da je mal pozno za kupvat box pri psu, ki ma leto in pol....pa vseen..

Ker box bi bil najbol uredu za cca. 40 cm velikga šeltija.....pa da gre v 3vratni peugeot 307....50tka gre noter po delih (in se mi je nebi dal zmerom sestavlat  :-\ )....40tka se mi zdi pa mau tesna za
dalše vožne.....recimo, da Šeli noter lahko sedi, se obrne (tako-tako), leži pa tako, da ji tace mal ven gledajo
sprobal smo tut Atlas Car Mini.....definitivno premejhn
Atlas Car 80....se mogoče glede trdih boxov najbolj k temu nagibamo, ker gre v prtlažnik (mal preveč prostora zavzame) če podremo polico....ampak še vedno bi rajš videla, da je Šeli na zadnih sedežih....

Ima kdo izkušne z mehkimi boxi? So te bol namenjeni za raztave ali tut za v avto?

Se mi zdi pa res čas, da kupimo box  :-\

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #105 : 19 Maj 2011, 20:46:13
Ni prepozno, jaz sem mojega psa navadila na box pri kakšnih štirih ali petih letih. Za avto s tremi vrati pa priporočam, da kupite takega za prtljažnik. Jaz sem imela nekaj časa avto s tremi vrati, in je bilo dajanje boxa skozi sprednje sedeže nočna mora. Mogoče za šeltija ne bi bilo tako hudo, ker ne potrebuješ tako velikega. Drugače pa sem jaz ravno zaradi psov zamenjala avto za karavana, ker mi tudi pri 5-vratmen avtomobilu ni bilo všeč, da sta dva boxa zasedla vse tri zadnje sedeže. Platneni se mi pa zdijo premalo trdni, da bi nudili kakšno zaščito pri prometni nesreči, težje ga očistiš, pa še pes ti ga lahko zgrize, če bolj uničevalske sorte.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #106 : 20 Maj 2011, 08:31:34
Ma tezko verjamem, da 40cm selti ne stoji v Atlasu 40 ali v Atlasu mini, glede na to, da se v Atlas 50 prevaza avstralski ovcar, pa v Atlas 80 tudi...

battito animale


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #107 : 20 Maj 2011, 09:12:05
Če se slučajno odločiš za clipperjev boks, ga med vikendom, ko bo v btc festival nakupov, v alerju dobiš s popustom  ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 20 Maj 2011, 09:30:50
Kako se vam pa za labradorca zdi tale box v priponki? Dimenzije so napisane zraven, je pa aluminijast. Ne znam se odločit glede velikosti.
Obstajajo še 90x65x65 in 88x68x65

Verjetno bom počakala, da pes zraste, do takrat imam plastičen boks. Samo tile so mi kar všeč, pa tudi cena je ok.




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #109 : 20 Maj 2011, 10:13:00
šeli, za v avto je dovolj velik boks, da gre pes not in tam leži, tudi če ne   raztegnjeno. Ni potrebe, da stoji z glavo gor, zadost da lahko stoji ,se pravi kakšen cm visši od plečne višine. Za udobje je psom še bolje, da transpostni boks ni prevelik, ker jih tako manj premetava. Če pa rabiš boks, ki bo istočano bivalni potem pa vzameš 1 št večjega od opisanega.
Mehki boksi niso za prevoz, tudi kovinski niso najboljši- v primeru nesreče se železo lahko zapiči v psa. Najbolje, da vzameš takega,ki ima tudi letalsko licenco- ti so obenem dobra zaščita v primeru prometne nesreče.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #110 : 20 Maj 2011, 11:55:04
Inanna, jaz mam takega in je super! Glede na to, da ti jih navadno po meri naredijo, bi jaz raje malo počakala, če imaš že box, če ga pa nimaš pa je drugo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 20 Maj 2011, 12:02:39
Tile so že narejeni in ne bi bil po meri, je pa cena zelo ugodna :o
Drugače sem imela namen počakat, da pes zrastem zdaj pa ne vem.
Sicer pa 5 cm gor ali dol, v avtu je dovolj prostora. Predvidevam, da so navedene mere, zunanje mere ??? Pes bi se namreč vozil v njem in kdaj tudi spal...nočem premajhnega, prevelikega pa tudi ne.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #112 : 20 Maj 2011, 12:06:26
mislim, da bi bil 88 cm boks dovolj velik za labija. Jaz imam za GR 80 od atlas car pa ji je ravno prav velik. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #113 : 20 Maj 2011, 12:08:25
Kaksna pa je cena, recimo tega na sliki?  :-[ Drugace tale velikost je cisto idealna za zlatega prinasalca, tako da za labija tudi brez problema (no, pa una 90x65x65 bi bila tudi se dovolj velika). No, zna biti tisti 88 tudi dovolj velik, samo ce bo konkreten labradorec potem bi raje vzela 90 :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 20 Maj 2011, 12:18:11
Jaz veselo računan, da bo Wai po očetu in bo velik :D Upam, da res.
Tistega 88 ne bi vzela.
Malo je odvisno tudi od tega, kaj lahko sploh dobim.

Rapgirl, kakšne so dimezije atlasa? Koliko je psička velika? Pasma?


Ovcka, cena je pod 100€ :o Samo moram še preverit za sigurno, če je dostava v Slovenijo in kakšna je cena. Sicer piše, da je, ampak lahko, da je za boks kaj drugače oz. višja cena.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #115 : 20 Maj 2011, 12:20:31
Hudo! To je pa res ugodno!  :o Se priporocam za kaksen link do stacune..  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 20 Maj 2011, 12:23:53
Zdaj čakam odgovor. Če bo kaj pametnega, dobiš ZS ;)
Je pa to trenutno akcija, sicer so malo dražji 8)

Na Ebayu se najdejo točno taki, s poštnino vred, za cca. 150-170 €


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 26 Maj 2011, 10:46:09
Ovcka, pozabila napisat...
So mi poslali odgovor, in sicer, da pošljejo v Slovenijo, poštnina je okoli 25 eur. Ampak...boks bo premajhen za labradorca. Tisto so zunanje dimenzije in menda se kar pozna ??? :( Zdej res ne vem...niso mi pa napisali notranjim mer ::)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #118 : 26 Maj 2011, 23:01:55

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 27 Maj 2011, 08:20:30
Jaz imam za airedalca atlas 100. Lahko bi bil komot tudi eno številko manjši, ampak ga uporabljam občasno tudi za bivalni boks in za spanje, pa se mi je zdelo bolje, da je malenkost prostornejši.