Govorica psa

*nastja* · 14067

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #30 : 17 December 2005, 20:40:28
Tako, da dejansko psa ne socializiraš med drugimi psi zato da bi se na pse navadil ampak zato da bi se navadil tebe, kot človeka in mu na nek način povedal da si ti bolj zanimiv od ostalih psov. Ker npr. večina lastnikov misli, da se psa pelje v šolo zato, da se seznani z drugim psi in se nanje navadi in ne zato, da bi se pes nanje navadil.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #31 : 17 December 2005, 20:46:20

Mislim tudi, da na celem svetu sigurno obstaja kakšen pes, ki brez problema prepusti kost drugemu psu, čeprav jo ima v gobcu.

lp

Hihi, seveda obstaja...moj kavalirski Aaron je tipičen primer. Sicer požrešen da je joj, ampak če mu kateri pesjan dovolj dolgo vztraja, naj mu da tisto kar že pač je, mu bo tisto odstopil...Mu mora bit pa kuža očitno simpatičen, ker drugače ne odstopi vsakomur  ;D
Liza pa kot tipičen predstavnik svoje pasme ljubosumno brani posodo s hrano in vse kar paše zraven :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 17 December 2005, 20:47:52
Aha. Samo pes, ki kot mladič nikoli ni bil v držubi drugih psov, se do njih ne zna obnašati. Ne pozna govorice telesa in lahko zato nenamerno izzove napad drugega psa. Če ne pozna znakov nelagodja pri drugemu psu in še kar rine vanj lahko recimo drugi pes napade, nesocializirani kuža pa spet ne pozna miritvenih znakov in zato ne more sporočiti napadalcu, da se preda.

Isto je s socializacijo v leglu. Če kuža odrašča brez mame in brez bratcev se ne bo naučil ključnih znakov, ki so pomembni za preživetje. Enako je tudi pri ljudeh. Nesocializirane osebke družba zavrača (v pasjem svetu so to psi), sami pa se v družbi (ljudi ali psov) počutijo nelagodno.
lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #33 : 17 December 2005, 22:05:58
Zakaj mol pes pol ni popolno zmešano tele v družbi ostalih psov? Ni nkol mel družbe edin odraščal je z bratci in mamo. Napadu je enkrat (srečaje) pa še to zaradi naskakovanja drugega psa. Torej zakaj bi rabla v šolo silit z nim če mi je vseeno, da me ko je spuščen v družbi psov ne šmergla? NO sej mi ni sprašujem pač na splošno glede na to, da je Neon čist ok pes (vsaj za moje pojme)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 17 December 2005, 22:53:14
Če se ti zdi šola prisila potem res ne vidim razloga, da bi hodila z Neonom tja. Zgleda, da se nekaj psov normalno obnaša v družbi psov tudi brez socializacije, vendar za večino to gotovo ne drži. Po mojem, da je odvisno tudi od pasme in pa prednikov.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #35 : 18 December 2005, 12:39:26
Citiraj
Mislim tudi, da na celem svetu sigurno obstaja kakšen pes, ki brez problema prepusti kost drugemu psu, čeprav jo ima v gobcu.

Seveda obstaja ;D Zara je tako radodarna, da vsako stvar, ki jo ima z veseljem deli z drugimi, pa naj bo to kost, kakšna druga hrana, igračka ali kaj podobnega.

Citiraj
Nara nikoli ne zarenči nate, če ji vzameš kost iz gobca (še raje vidi, da ji jo držiš, da jo lažje grize )

Zara je ista ;D ;D Raje vidi, da ji kost držim in jo laže grize ;D

Lp, Marusa


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #36 : 18 December 2005, 16:34:12
Šadu lahko z lahkoto vzameš karkoli iz gobca. Tako ali tako, ga pa nikoli nisem navajala na kakšne igračke, ki bi jih imel skoz na razpolago. Igračko dobi samo, ko sem jaz z njim, sicer pa ne. Zelo zanimivo je, da je njegova najljubša igra vlečenje (cunje, vrvi...). Včasih mu prepustim igračo in mu dovolim, da se spravi z njo v kak kot in jo malo prežveči, vendar se nikoli ne buni, če mu jo nato, kar brez opozorila vzamem in pospravim. Enako je s kostjo. Drugače pa pri nas velja pravilo "Kar je moje, je tudi tvoje!".
Njegovo edino rentačenje je v primerih, ko recimo žveči kost, potem pa nekdo pride in ga začne mečkati po vratu in glavi. Pa še to rentačenje zveni kot: "Prooosim, prosim, mi daš mir?" in ne kot:"Nehaj, drugače ti odgriznem roko!". Če je "mečkalec" zelo vztrajen, Šado vstane in se prestavi drugam.
Sicer pa posesivnost ni njufarska lastnost in to je super.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com