Vzrediteljica ali ne?!

Smrček · 6113

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
: 09 December 2008, 13:39:53
Vem da ni lepo kar delam ampak bom vseeno naredila! Torej če to bereš (lepo bi bilo če bi prebrala) se zamisli o tej ženski ki jo imaš za izredno dobro 'vzrediteljico''! Pa začnimo...

najprej nekaj vprašanj za vas ki to berete! Prosim ne se pretirano ponavljat in odgovarjajte lepo :-\ ! Pa če bi pisali samo tisti ki dobesedno nekaj veste... (ker se žal pogosto dogaja da ne razmišljate z lastno glavo... )

Je spodaj opisana ženska sploh vzrediteljica? Ker meni se zdi tipičen primer šteparke in prevarantke če to ni se bom vsem lepo opravičila za odprto temo!
Zakaj jih je po domače  vrgla iz frizerskega salona?
Zakaj ima 9 psov?
Zakaj si je kupila dva mladiča v tako kratkem času?
In še kaj...

No vse skupaj se je začelo tako...
Soseda si je zaželela psa in Koder se je zdel pravi za njih... hitro so šli poiskat leglo pritlikavih pudeljčkov... in našli to ''gospo'' ki je imela veliko različnih ''pudlčkov'' jaz se jo takoj opozorila da so psički brez rodovnika ki jih prodajajo kot čistokrvne velikokrat bolani in ne tipični (morate ločit vzreditelje niso vsi šteparji!), ampak me niso poslušali in so odšli pogledat kepice (opozorila sem jih tudi da se potem tako močno zaljubiš v kužka da ga skoraj 100% vzameš). Ženska je imela 7 odraslih psov, in nevem koliko mladičev! No edini ki je bil še na voljo je bil en kuža in odločili so se da ga vzamejo! Jaz sem jo cel čas prepričevala naj ga ne vzame ampak zaman :( govorila je ''zdaj je že rezerviran''  ::) ni pomagalo da sem ji ene 100% povedala da  je ONA kupec in odloča če ga bodo vzeli-vseeno so ga! Mšek je prišel in je postajal večij,večji in večji ko je bil star okoli 3 mesece nama je na sprehodu gospa ki ima rjavo pudlico z rodovnikom (zdaj bo vzrejala-komaj čakam :-* ) povedala da je bila njena psička takšna pri 4 mesecih! Tudi prijateljica se je takrat spomnila da nje njegova mama večja od rjave pudlice! Zdaj je prišel čas prvega striženja in odpeljali so ga do vzreitieljice ki ima baje tudi salon in trgovino! Ko so prišli je rekla da nemara če je kdo zraven ko ona striže bolje rečeno da raje striže sama! Opazili so tudi da si je v 1,5 mes. kupila dva nova psa! ''mopsa'' in še enega ''pudlja''! V svoji trgovini pa ima veliko živali ki sploh niso na prodaj... Kuža sploh ni postrižen kot pudelj (nevem a so jo oni prosili da ga tako postriže ali kaj!?)

Prosim ne rabite se kregat jaz bi rada samo nekomu s pomočjo vaših mnjen razložila da je ženska slaba!!!

PS:nerabiš me nadret ampak če ne poslušate mene (mogoče zato ker sem stara 12, kar ne pomeni da nima prav! ) boste pa mogoče njih!

Lp, prosim ne bit jezna :( ( to delam v dobro tvojega kužka)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #1 : 09 December 2008, 14:42:42
ok,ana,kako se ti da glede te teme tok razpist ??? ::) ::)

No,za vse tiste ki ne veste,ana je to zgodbo še malo napihnila...naredila iz "vzrediteljice"ne vem kakšno pošast...

1.za frizuro(vse eskomierno)sem prosila SAMA
2.če mi cookie ne  bi bil všeč,ga 100%ne bi vzela,ali pa če bi bilo vse zanemarjeno
3.ko sem šla v petek na striženje,sem še enkrat DOBRO"pregledala"njegovo mamo,ter prišla do zaključka,da je 100% PRITLIKAVI pudelj
4.v trgovini ima samo 2majhni živali ki nista na prodaj(morskega praščka*papagaja,ki u vsak vikend vzame domov)
5.in še,in še...

P.S.ana nisem jezna,samo ko boš drugič pisala o čem takem,vsaj poskrbi,da zgodbe ne boš preveč napihila...

L.P.lucija

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #2 : 09 December 2008, 14:44:55
ok,ana,kako se ti da glede te teme tok razpist ??? ::) ::)


1.za frizuro(vse eskomierno)sem prosila SAMA

 O.K.malo popravkov besedila :-[ :-[(glej zgoraj

...vse ENAKOMERNO

...tok RAZPISAT

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 December 2008, 15:03:52
ne bom se vtikala ne v gospo ne v vaju, edino svoje mnenje glede frizure bi rada povedala:

če se kužek ne razstavlja je čisto vseena figa, ali ima ta pravo (po standardu) frizuro ali ne. Dobra frizerka bo znala striženje prilagoditi vsakemu psu posebej, tako da bo frizurca simpatična in po drugi strani uporabna - pa če to pomeni, da bo pudelj na terierja postrižen, bo pa na terierja. Pač je to odločitev posameznika - predstavljaj si, da bi morala ti, ker si punca, obvezno pri frizerju "naročiti" trajno postriženo do milimetra natančno? ne bi bilo fletno ane? In če bi si drznila naročiti drugačno frizuro, bi se ti zdelo pravično, da se o tem piše na forumu kot o nevemkakšni grozni stvari?

Sama imam mešančka s pudljem (ne, ne pudlja brez rodovnika, ampak čisto pravega zmešanca, kjer je pač vmes tudi pudelj) in se mi zdi fenomenalno, da vsakič ko pridem z njim od frizerja, ima drugačno frizurco - enkrat zgleda v glavo kot terierček, drugič kot malo manj pobrit pudelj...

Mislim da morata vidve določene stvari same, na 4 oči razčistit. Tema o preprodajalcih je pa tako ali tako že odprta in se tam zbirajo takšne in drugačne cvetke na to temo.

lp nina


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #4 : 09 December 2008, 15:12:50
hvala nina za podporo.

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #5 : 09 December 2008, 15:14:56
Aja pač se mi da...  Ammm ni vseeno kakšno frizuro ima če potem reče da je pudelj ::) in frizura (Ok si je pač sama zmislila...) ni podobna nobeni pasmi pa tud ni frizura tisto kar sem želela povedat ;)
drugače sem pa itak napisala to; (nisem bila 100% da so jo oni tako prosil)

Citiraj
(nevem a so jo oni prosili da ga tako postriže ali kaj!?)


 Glavno vprašanje je bilo ali je to šteparka ali ne ::) kako si lahko 100% prepričana da je pritlikav pudelj? ::) in aja zakaj si pa potem rekla ''samo ta je še ostal''?
aja pa dej Btw piši tisto kar rečeš  ::) ker si rekla čisto nekaj drugega!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6 : 09 December 2008, 15:18:30
Hmja no..sem jst kej zamešala ampak a se nismo pred časom dajali o tem s tabo o tvojem psu ..je pudelj ali ni  ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 December 2008, 15:19:08
Oh ja...

tako kot frizura ne naredi človeka tudi frizura ne naredi psa  ::)

ni pritlikavi pudelj, ker nima rodovnika, kar pomeni, da ne moraš biti 100% da so tudi starši pritlikavi pudlji... lahko je pudelj samo mama, oče je pa vaški Casanova.
Če se je leglo "zgodilo" enkrat in so se mladički oddali oziroma prodali za simbolično vsoto (pod 50EUR), potem ni šteparka (pa tudi vzrediteljica ne!). Če se legla dogajajo večkrat ali se prodajajo za višje zneske, potem je šteparka (in ker mladiči nimajo papirjev, tudi vzrediteljica ne).
Pika, zgodba zaključena.


lp nina


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #8 : 09 December 2008, 15:22:11
Jaz nisem  rekla da ni pudelj! Ampak ni takšen pudelj kot so ji ga prodali ::) drugače mam pa jaz td zmešanca (sem 1 leto pa pol rabila da sem razumela-mi je žel da tok dolgo časa)
 Kolikor vem so dali zanj precej več denarja in ''gospa'' na veliko vzreja (naj me LUCY popravi če nimam prav ::) )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 09 December 2008, 15:24:50
Če načrtno pari in prodaja pse brez rodovnikov je za moje pojme šteparka.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #10 : 09 December 2008, 15:32:35
Točno tako kot je napisala Zoe, če so konstantno legla in jih prodaja, je šteparka - no če so brez rodovnika.

Ne vem točno iscer zakaj je odprta nova tema - morda zato, da bi Lucy dojela, da ima doma psa podobnega pudlju in da ga je preplačala? Če še ni dojela, bo čez čas, saj si ti tudi predolgo trdila, daje tvoj pudelj, pa ni a ne ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 09 December 2008, 15:38:44
Za moje pojme je lahko štepar tudi nekdo, ki vzreja rodovniške pse. Če ima mladiče kot po tekočem traku, pari vsepovprek in ne gleda na to, da bi s paritvami k pasmi nekaj doprinesel, ampak na to kako bi čimveč zaslužil.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #12 : 09 December 2008, 15:40:14
Nova tema je odprta iz dveh razlogov; ker je Lucy rekla da se ji tem ki imajo več kot eno stran neljubi odpirat (če sem imela prisluhe bo Lucija povedala tisto kar je povedala v resnici) in pa zato da mi jo pomagate prepričat naj ne vozi več psa tja strižt gledena to da so jo poslali ven (če se nemotim ji je frizerka pokončanem striženju rekla ''se je ravno zbudil! Kaj a to pomeni da je bil med striženjem omamljen?! ali kaj? Mislimda je iela ženskaveč mladičev (razen če lahko pride iz legla ki ima aprikot psičke tudi ena črna psička)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #13 : 09 December 2008, 15:42:34
Drži Zoe, le teh manj. Obstajajo pa vsekakor. In za moje pojme delajo še večjo škodo pasmi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #14 : 09 December 2008, 16:58:05
Z Lucyiko sva se na sprehodu (jasno da ostajava prijateljici) pogovorili in je razumela problem, vendar pravi da je to da je gospa šterparka nemoti! Nemorem vplivat na njeno voljo ampak se mi zdi velik korak naprej že to da pravi da razume! Hvala namen je bil polovično dosežen, kar je za začetek dovolj ker sem ziher da bo sčasoma razumela! če želite se lahko tema zbriše ali karkoli že! :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 09 December 2008, 17:07:08
A nebi "umazanega perila" raje prali na 4 oči ali preko zasebnih sporočil? Stvari, ki se tičejo vaju dveh, ker tukaj se bere samo kaj je kdo rekel in česa ni, kaj kdo ne razume.. Nikjer pa ni zaslediti podatkov, ki bi lahko koristili širši množici, da se temu izogibajo npr. kdo je ta "vzreditelj", kateri salon je to itd..

Če ima pa tema kak globji pomen se pa opravičujem ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 09 December 2008, 17:17:23
A nebi "umazanega perila" raje prali na 4 oči ali preko zasebnih sporočil? Stvari, ki se tičejo vaju dveh, ker tukaj se bere samo kaj je kdo rekel in česa ni, kaj kdo ne razume.. Nikjer pa ni zaslediti podatkov, ki bi lahko koristili širši množici, da se temu izogibajo npr. kdo je ta "vzreditelj", kateri salon je to itd..

Če ima pa tema kak globji pomen se pa opravičujem ;)

Sigurno ga ima, samo mi ga še nismo zasledili ::)
Punce če sta kolegice, sosede, sošolke itd. bi bilo fajn da tole rešita na štiri oči. Nismo mi tukaj za to, da bomo na podlagi tega vajinega pogovora, ko ena reče nekaj in druga nekaj sodili katera ima bolj prav in katera ima bolj pudlja.  In tudi nobena zaradi te teme ne bo bolj priljubljena in si ne bo nabrala trume oboževalcev, ker je javno blatila drugo.
Torej zadevo rešita drugje in drugače. Če pa je debata o preprodajalcu ali šteparju, ki vzreja/redi mešance in zanje hoče zajeten kupček denarja pa je tema čisto drugačna in ni potrebno, da se vidve dajeta kateri je "bolj pudelj" zaradi frizure ali česar koli že.
 

Lp, nina




kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #17 : 09 December 2008, 18:23:03
Za moje pojme je lahko štepar tudi nekdo, ki vzreja rodovniške pse. Če ima mladiče kot po tekočem traku, pari vsepovprek in ne gleda na to, da bi s paritvami k pasmi nekaj doprinesel, ampak na to kako bi čimveč zaslužil.

S tem se pa popolnoma strinjam  8),    "rodovniško štepanje"

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~