bodoce leglo cane corso

jagoda74 · 9458

jagoda74

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 15 December 2008, 22:37:56
Živ!
Lep pozdrav vsem, na tem forumu sem novinka, četudi ga že nekaj časa prebiram.
Imam dvoletno (čistokrvno) samičko pasme cane corso, kupljeno v Italiji. Spomladi bi jo rada dala parit in iz legla obdržala enega mladička, ostale kužke pa prodala. Dobila sem že dva »zaročenca« z zanimivim rodovnikom. Moja psička je 100% član naše družine, prijazna, mirna, lepo vzgojena in izredna čuvajka. Dala jo bom parit s samcem, ki ima tudi podoben značaj in je zelo uravnovešen. Kužki bodo tudi rasli v družini.
Moj problem je: mislite, da bom dobila kupce za leglo? Imela bom kar nekaj stroškov z mladički in bi rada krila vsaj stroške za hrano, živinozdravnika, čipiranje, ... In, predvsem, kaj pa če ne dobim dovolj kupcev? Morda pa prvo leglo ne bo zelo številčno... Vem, da mi boste rekli, da lahko kužke podarim, a rada bi jim zagotovila v redu gospodarje.
V Sloveniji sem zasledila le enega rejca te pasme, na Hrvaškem dva. A realno ne vem, kakšno je povpraševanje, glede na to, da pasma ni še zelo poznana (četudi v Ameriki zgleda, da postaja izredno moderna :-(((    ).
Standardna cena pasme v Italiji, kjer postaja kar razširjena, je 1.000€ (tudi več, če je kužek svetle ali sive barve). Kako naj se ravnam glede cene v Sloveniji?
Na pomoččččččč



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 16 December 2008, 08:41:25
Ima tvoja psicka rodovnik?



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #2 : 16 December 2008, 09:30:42
Sklepam, da je psička rodovniška, glede na to, da želiš pariti. Če si mnenja, da ti finančno ne bo šlo skozi, je bolje ne imeti legla...Vsak vzreditelj, oziroma kakorkoli že, nekdo ki skrbi za psico z mladiči se mora zavedati rizika, da se mladiči pač ne bodo prodajali.To je logično. Dobri mladiči, dobrih potomcev, rodovnikov se po navadi prodajo, zato ker so dobri, ker ljudje čakajo dalj časa, da se sploh skotijo.
Rodovniških kužkov se ne podarja, če so brez nekih silnih napak...vprašanje je, koliko se spoznaš v svetu CC, koliko poznajo tebe.
Moreš se vprašat, zakaj bi rada parila..če ti je pasma res všeč, si prepričana, da o njej več ogromno, potem se začneš načrtno ukvarjati z vzrejo. Če gre za denar(pa se mi ne sliši tako, da ne bo zamere)potem boljše da investiraš v žvečilne gumije in jih prodajaš po blokih...
Kako glede cene, kako skrbeti za leglo,...mislim, da bi ti mnogo vzrediteljev pomagalo. Ampak imeti leglo, ker pač, je psica godna za to je brezveze.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 16 December 2008, 12:21:26
jagoda mene pa firbec matra od kje prihaja psička? Od katerega vzreditelja? In kdo sta potencialna samčka? :-[

Cena corsota je redko odvisna od barve (vsaj jaz ne poznam primera, da bi bila pa sem (bila) v kontaktu že z kar nekaj vzreditelji). Svetli (to najbrž misliš rjave) in sivi niso čisto nič več vredni,sivi so pri nekterih vzrediteljih celo nezaželjeni. Ravno zaradi tega, ker ljudje padajo na barvo in ne na samo pasmo zaradi karakterja, raje izbirajo kombinacije v katerih ni možnosti, da bi se kotili sivi mladiči oz. je možnost manjša kot v kombinaciji sivi x sivi, kjer se kotijo samo sivi mladiči.

Kako lahko boš našla lastnike za mladiče je odvisno tudi od interesantnosti izbrane kombinacije in če imaš v ozadju koga /recimo vzreditelja tvoje psice ali izbranega samca, ki ti stoji ob strani in bo kakšnega morebitnega kupca poslal tudi k tebi oz. če se pojavljaš na razstavah si reklamo lahko delaš še tam, itd.
Cena mladičev v tujini se giba od 700€ pa tudi do 2000€. Odvisno od izbrane kombinacije. Nekateri vzreditelji so si pač ustvarili že tako ime, da bi lahko postavili kakršnokoli ceno, pa bi ljudje pri njih še vedno čakali v vrsti. Ampak tukaj se plača ceno dobre kombinacije, odličnega rodovnika in poznavanja pasme. 
Cena pri edinem do sedaj slo. vzreditelju je bila 1000€, ravno v teh dneh se je skotilo še eno leglo, ki ni od tega vzreditelja. Kakšno imajo ceno ne vem - ampak mislim da tudi tam nekje.

Lp, nina



jagoda74

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 December 2008, 16:56:06
živ
seveda je psička z rodovnikom, ima tudi nekatere "dobre" prednike (mislim šampjone). leglo bi želela imeti, ker bi rada obdržala še enega psa. seveda pa pri tem ne bi rada naredila napak pri parjenju. morda se bom kar obrnila do rejca in ga prosila, da ji najde primernega partnerja in se z njim zmenila za prodajo malčkov.

njena dva morebitna "partnerja" , ki sem jih do sedaj videla, pa so v lasti privatnikov, zanje sem zvedela zgolj naključno (srečali smo se na sprehodu!!!)
vsekakor, ni res, da cena ni prav odvisna od barve, oz. vem, da svetlo rjavi psi (morda pa le zato, ker so redkejši), so bili pri rejcu, pri katerem sem kupovala mojo že vsi vedno rezervirani. vsekakor, no, je tudi stvar okusa :-)

lepa hvala za nasvete
:-)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 December 2008, 17:14:20
Ali ni tako, da ti na vzrejnem pregledu priporočijo nekaj samcev, iz baze plemenjakov, ki bi bili primerni za tvojo psičko?

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 16 December 2008, 17:18:49
Ali ni tako, da ti na vzrejnem pregledu priporočijo nekaj samcev, iz baze plemenjakov, ki bi bili primerni za tvojo psičko?

Nam niso priporočili nobenega.

aja pa moraš računat tudi, da je v Slo. število plemenjakov relativno majhno. Mislim,da imajo trenuno 4-je samci vzrejno dovoljenje.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 December 2008, 17:20:22
Potem tega ne delajo pri vseh pasmah zgleda...pri nekaterih vem, da. Edino, če bi obstajala možnost, da takrat še ni bilo nobenega samca CC z opravljenim vzrejnim pregledom? :-[ ...samo razmišljam :)

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 16 December 2008, 17:27:08
Potem tega ne delajo pri vseh pasmah zgleda...pri nekaterih vem, da. Edino, če bi obstajala možnost, da takrat še ni bilo nobenega samca CC z opravljenim vzrejnim pregledom? :-[ ...samo razmišljam :)

Ne ne so bili, ker smo mi delali vzrejnega to jesen in je hkrati z nami delal en samec. Ampak moraš računat, da vzrejna komisija tukaj nima veliko za zbirat (baza psov je veliko manjša od baze NO-jev) in če kolikor toliko izbirajo glede na rodovnik in kaj paše na določeno psico, nam pomoje tudi nimajo prav veliko za predlagat.
Pa tudi če ti predlagajo ni potrebno tega predloga sprejet in se lahko odločiš glede na svoje zahteve glede plemenjaka itd.