Trikci

T.M.T · 485296

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1290 : 02 Junij 2013, 12:18:44
mi smo držanje stvari lahko naučili samo skozi igro.. in to tako, da sem se igrala s predmetom, ki ga je psica držala v gobcu, brez spuščanja, samo vlekla sem se. Vse ostalo mi je dalo rezultat v čimhitrejšem pljuvanju predmeta iz gobca.. tako sem dobila to "drži" komando z dobrim prijemom. Šele nato sem vključila še šolski sedi, ko je bilo že vse ostalo izdelano - tek po aport, prinašanje, dobro držanje in brez pljuvanja ven tudi če stegnem roke proti gobcu.. ukaz spusti nam ne dela težav, zato ga uporabljam v 1% treningov, za čimboljše držanje (sicer začne prehitro spuščat) :)

pa to še ne pomeni, da mi tudi pri prinašanju žogic v igri takole "aportira" :D  točno ve kdaj je šolsko prinašanje (način metanja, osnovni položaj, statična in tiha jaz itd... pa še drug ukaz uporabljam) in kdaj je igra.  :)

pri višavcu pa je šlo naklikat na klasičen način.. se pravi pogled proti predmetu, interakcije z gobcem, prijemanje, podaljševanje držanja.. itd.. čisto po šolsko :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1291 : 02 Junij 2013, 18:22:29
Danes sem se lotila čisto drugače kot sem prej delala in je šlo super! :) Sem ga najprej animirala za aport, potem sem mu vrgla in najprej je parkrat narobe prijel, potem pa je kar steklo, je prijel kjer je treba in lepo prinesel - sem kliknila ko je še imel v gobcu (malo prej kot je spustil, z zaključkom bom še malo počakala). Tako da mislim da bo kar šlo če vsak dan vadiva! ;D Hvala vsem za nasvete!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1292 : 02 Junij 2013, 22:00:54
No super!  ;D Vidis, saj bo slo!  ;)

Lahko se dodatno naucis "poberi" (ko pravilno pobere), potem "nesi" (ko nosi), ko bo pa kompletna vaja postimana z vsedanjem na koncu pa lahko poimenujes "prinesi" ali "aport".  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 26 Junij 2013, 13:46:54
http://www.youtube.com/watch?v=hihZKGdxIm4&feature=youtu.be  ;D Sicer je bilo to samo nahitro posneto, ponavadi gre bolje... Je bil grozno živahen in zato je lajal, drugače lepo mirno sedi v osnovnem položaju in me gleda, pa tudi na koncu aport vzamem še preden pade na tla  ::)  :P In malo dlje vržem... Še zaključek morava zdelati pa veliko vaditi pa bo! Saj se že vidi da mu gre vedno bolje, na koncu ne pljune aporta več ven ampak ga kar lepo še malo drži, samo še vsedanje skupaj z držanjem je treba, ker včasih zdaj spusti vmes.



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #1294 : 01 Avgust 2013, 11:50:27
Lepo dela. (:


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #1295 : 20 Marec 2014, 16:44:14
Tudi pri našem imam probleme z prinašanjem.Če ga v tistem trenutku predmet zanima bo letel po njega in mi ga prinesel,zato se na začetku zelo trudim da ga predmet zanima.Ponavadi je problem,da noče po njega,ali pa da gre do njega in ga ne pobere,včasih ga prehitro spusti in ga potem noče pobrati,ali pa ga prinese in najprej zleti mimo mene nato pa mi ga prinese.Bolj redko mi ga lepo prinese v roko.Ko ima zanimanje za prinašanje lepo prinaša ko pa zanimanja ni bolj slabo dela.Kadar mi predmet lepo prinese ga zelo pohvalim,ampak še vseeno nekako ne gre vedno.S tem prinašanjem se že res dolgo ubadava in sem že vmes nehala,zdaj pa sva na novo začela.Če z predmetom zleti mimo mene sem čim bolj vesela,ploskam in potem pride(ta problem nekako rešujeva).Največja problema sta to da včasih noče po predmet(zleti do njega,ga povoha in gre stran) ali da ga predčasno spusti.To da ga predčasno spusti,bi lahko mogoče odpravila tako,da bi ga naučila da ga pobere,ampak ne vem kako.Torej,ima kdo kakšen predlog kako bi ga naučila na ukaz da bi pobral predmet,ali pa kakšen predlog za trik prinesi.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1296 : 20 Marec 2014, 19:32:43
Šolskega prinašanje - torej z aportom, da res prinese lepo, brez pregrizovanja in se usede pred mano z aportom v gobcu (bistven del ki nama dela težave) še nisem naučila, ne gre in ne gre (se nisem že dolgo s tem ukvarjala, sem vzela malo pavze).
Navadno prinašanje v roko pa lahko naklikaš - jaz sem naučila trik ''v roko'' tako, da sem ga najprej naučila pospravljati stvari v posodo (a to zna? saj na to temo je veliko napisanega), potem pa samo to še prenesla na roko in je takoj razumel. Potem pa je le še to da daješ predmet vedno bolj proč in vse skupaj ''preneseš v prakso'' (v igro). Lahko na začetku nagrajuješ s priboljškom, potem pa bo zadostovala le ponovna igra. Vsaj pri meni je tako da zdaj kar lepo prinese, čeprav ne vedno - pa bi, če bi se meni dalo več ubadati s tem.  :P



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 20 Marec 2014, 20:50:59
Šolskega prinašanje - torej z aportom, da res prinese lepo, brez pregrizovanja in se usede pred mano z aportom v gobcu (bistven del ki nama dela težave) še nisem naučila, ne gre in ne gre (se nisem že dolgo s tem ukvarjala, sem vzela malo pavze).

Evo, enako. Sicer sedaj tudi jaz nisem kaj dosti delala na tem, ker se mi je takrat, ko se sem res zazdelo, da pa to njej ne bo šlo  ::) . Gre sicer vse ampak samo to, da bi držala predmet ne gre. Mogoče bo sedaj kaj, ker mi zadnje časa sama brez, da bi ji kaj rekla prinaša igračke in mi jih tiši v roke, noge... Bom probala to nekak nadgradit...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1298 : 20 Marec 2014, 21:00:47
Enako. Jaz sem se že dosti s tem ukvarjala, pa ni in ni šlo. Bom poskusila še po eni drugi metodi, bomo videli če bo to kaj bolje... Zna vse sorte trikov, pa nisem imela še z nobenim takšnih problemov kot s tem.  ::) On itak mora vse stresati, pregrizovati, ubijati in ne vem kaj še vse, pa še lajati zraven, brez tega itak ne gre  ::) in potem mu itak ne uspe, če ga hočem nagrajevati s hrano pa drži ravno toliko da mu ne zdrsne iz gobca (in še to ne dolgo). Zadnjič je končnooo uspelo da sva se vsaj cufala z aportom, ker do zdaj še to ni.  :o



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1299 : 21 Marec 2014, 08:08:50
Mogoče bo sedaj kaj, ker mi zadnje časa sama brez, da bi ji kaj rekla prinaša igračke in mi jih tiši v roke, noge... Bom probala to nekak nadgradit...

A se rada cufa?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1300 : 21 Marec 2014, 21:01:35
Nika, se kar ja... Ampak ne nekaj dolgo časa in najraje s pliškejami. Zadnje čase se nekak raje, verjetno mi tud zaradi tega tiši špilike, pa itak je zadnje čase nasplošno ful pridna... Tako, da se bom kar lotla tega...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1301 : 22 Marec 2014, 09:24:52
Ne se načrtno lotit, vem da se čudno sliši. S tem ustvarjaš določen pritisk na psa sicer čist nenamerno, ampak pes vseeno čuti. Tako da bi se js vsakič ko bi ti začela tiščat igračo malo pocufala za zabavo in ne zato, da boš lahko kasneje aportiranje iz tega ustvarila. Samo v toliko, da ti bo rada prinesla, ker bo videla da je to ful fajn. Probi bit iskreno vesela ker ti nekaj prinese in ker se hoče s teboj igrat; še vem kako je TibiQ pisala kako je to dejansko težko, ker stalno nekaj nezavedno pričakuješ od psa in se ne moreš sproščeno igrat z njim. Še z menoj se je pokojna psica začela cufat v njenem sedmem letu, ker sem prej stalno imela v glavi da jo moram naučit cufat in prinašat, pol mi je pa le enkrat kapnal. Po vsem tem pa aportiranje oz. prinašanje igračke pride samo od sebe, je pa v končni fazi čist vseeno a se usede po šolsko pred tebe al ne, je cilj bolj samo prinašanje do tebe.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1302 : 22 Marec 2014, 16:13:42
Samo res  :o . Prej mi ni toliko tiščala igračke pa sem jo to učila, sedaj ko je pa ne pa mi dela to  ::) . Igranje pa zgleda tak, da se cufama, potem igračko spustim, ona laufa z njo in se igra sama z njo koliko ji je volja, jaz pa jo opazujem (včasih sedim, včasih stojim). Potem čez par minutk sama pride in prav tiši tisto igračko v mene, če pa je ne vzamem dovolj hitro pa mi jo začne metat zraven ali na noge. Itak jo že hvalim, ko se cufama, ker se včasih ful ni rada (ko je bila mala se je ful rada, potem pa sem z napačno vzgojo marsikaj zajebala). Potem ko pa mi prinese nazaj pa valda cvilim zraven in se smejim, pa je še ona cela vesela. Potem pa se cufama dalje ali pa pač samo vržem igračko. In potem se nadaljuje. Včasih se igra sama zadaj za hišo, jaz pa npr. neke rihtam v pesjaku ali na dvorišču pa tudi večkrat pride gnjavit da bi se igrala  :)

Zna pa prinašat itak že zelooo dolgo. Edini problem pri meni je, da je nikakor noče držat v gobcu. Pač, da ji dam nekaj, ona prime in drži dokler ne rečem naj spusti. Vedno vrže ven po parih sekundah. Ali pa mi meče...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1303 : 22 Marec 2014, 20:02:58
Ne se načrtno lotit, vem da se čudno sliši. S tem ustvarjaš določen pritisk na psa sicer čist nenamerno, ampak pes vseeno čuti. Tako da bi se js vsakič ko bi ti začela tiščat igračo malo pocufala za zabavo in ne zato, da boš lahko kasneje aportiranje iz tega ustvarila. Samo v toliko, da ti bo rada prinesla, ker bo videla da je to ful fajn. Probi bit iskreno vesela ker ti nekaj prinese in ker se hoče s teboj igrat; še vem kako je TibiQ pisala kako je to dejansko težko, ker stalno nekaj nezavedno pričakuješ od psa in se ne moreš sproščeno igrat z njim. Še z menoj se je pokojna psica začela cufat v njenem sedmem letu, ker sem prej stalno imela v glavi da jo moram naučit cufat in prinašat, pol mi je pa le enkrat kapnal. Po vsem tem pa aportiranje oz. prinašanje igračke pride samo od sebe, je pa v končni fazi čist vseeno a se usede po šolsko pred tebe al ne, je cilj bolj samo prinašanje do tebe.
To je pa še tako res! :) Jaz sem se npr. z odpoklicem toliko časa trudila - razmišljala kako bi dobila zanesljiv odpoklic, poskušala različne metode, obupovala, ga vedno imela na slednem povodcu, veliko vadila... Potem pa sem za eno obdobje kar malo pozabila na to - delala sem veliko trikcev, se dosti igrala, uživala s psom in če je bilo treba sem ga dala na sledni (redko, ponavadi sem ga imela kar na ta kratkem). Po nekaj mesecih takšnega dela sem ga začela spuščati (nenačrtno, pač slučajno včasih nisem imela slednega pa sem probala) - dejansko to ni več isti pes, nikoli si nisem mislila da se bo spuščen med tekom po poljih v šprintu obrnil in na prvi klic pritekel do mene.  :o Tega nisem dosegla po toliko letih načrtnega truda z napisanimi postopki, ampak v par mesecih sproščenega dela ki naju je veselilo.  :) Res si še pol leta nazaj nisem mislila da ga bom lahko imela spuščenega, danes sva šla pogledat na agility tekmo in sem ga celo tam lahko imela nekaj časa brez povodca.  :o Isto z igro - včasih sem se toliko trudila da bi se igral z žogico, da bi jo prinašal; potem sem se par mesecev igrala samo z igračami najvišje vrednosti in sem opustila tiste ki jih ni ravno maral. Zadnjič sem slučajno imela žogico v žepu in ko mi je po kliku zmanjkalo priboljškov sem jo vrgla - pes je stekel za njo, jo v šprintu prinesel h meni, mi jo vrgel na noge, tekel okrog mene in takoj čakal na še.  :o Pa je za žogico tekel in jo prinašal le v okolju z malo motnjami, in je bil potem nagrajen s priboljškom.
Malo izven teme, ampak vsekakor to še kako drži.  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1304 : 31 Marec 2014, 10:41:28
Ali vztrajate pri triku ki psu dela težave ali ne?  Jaz sem mojega hotela naučiti bang-bang trik, pa pes brez opore noče sedet. Mogoče je to zaradi tega ker ima globok prsen koš in posledično njegovo ravnotežje ni najboljše? (samo ugibam)  :-[ Zdaj se vsede in mi s tacami objame nogo ali pa mu ponudim roko in se na njo nasloni. Čudno mi je zato ker vem da se lahko postavi na zadnje noge in tudi zdrži brez opore par sekund (če je treba pogledat skozi okno) ampak da bi pa to naredil sede pa ne. Bi morala vztrajat, mogoče bolj nagrajevat ali pustit pri miru?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1305 : 31 Marec 2014, 15:05:19
Jaz se poskušam truditi po mišjih korakih, torej res klik za skoraj vse v pravo smer in veliko nagrajevanja (pa kratke seanse). Če pa še vedno vidim da na gre, pa pustim in poskusim čez nekaj časa znova, po možnosti na malo drugačen način.  :) Ker če po vsej sili vztrajam ko ne gre se pes zafrustira, začne lajati, kaže neka čisto tretja vedenja ali pa še to ne več...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1306 : 31 Marec 2014, 23:05:18
BlackDevil-nisem sigurna a hočeš "prosi" naučit? Za ta trik rabi pes močen hrbet in zadnje noge + ravnotežje. Jaz bi začela najprej to trenirat, ojačat (razne vaje na blazinah, žogah, cavaletti, dvigovanje zadnjih nog posamično, dvigovanje stranskih nog, diagonalno, sedi-stoj, prostor-stoj, hoja rikverc)
Potem bi pa nagrajevala tako sedenja od zgoraj, direkt v gobec-da mu olajšaš. Mogoče bo lažje če objame kako plišasto igračo ali kaj podobnega?

Pa kremlji morajo bit kratki, če ima dolge, ga lahko to moti. Se sliši smešno, ampak je res. Mora bit na blazinicah, ne na krempljih in na nedrseči podlagi-najbolje na travi. Vsaj v začetku, dokler ne obvlada.
 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1307 : 01 April 2014, 16:53:03
Ali vztrajate pri triku ki psu dela težave ali ne?
Vztrajam ne, se pa prilagodim psu  ;) Torej spremenim taktiko, če vidim, da v parih klikih pes ne ponuja vedenja, ki bi peljal k cilju vaje. ČE ja utrjujem in nadgrajujem obliko. ČE ne, pa uberem drugačno pot. Nikoli pa ne drilam nekaj brezcilja za psa. Potem rajši za ''razbremenitev'' trikcam kaj, kar že gre oz. nekaj kar učiva vzporedno in je bolj uspešno vedenje.

Za dvig trupa v položaj ''prosi'' oz. bang bang bi si jaz pomagala s palico na katero bi pes lahko dal tace ''počivat''. Hm upam, da bom pozicijo nazorno opisala - horizontalno z obema rokama. Kot bi psa učila trikca ''noj'' ali ''moli'' a namesto roke palica, ki bi se kot tarča počasi umikala. Malenkost bi pa lahko z dvigom psa v ''dvignjen sedeči položaj'' modelirala.
Eventuelno bi se lotila vaje tudi tako, da bi pes sedel tesno pred mano z rito pri mojih nogah (če pride pod nogami kukat). Rahlo v razkoraku morda. In bi psa zvabila s tarčo ali priboljškom, da bi se dvigal po njega.
http://www.youtube.com/watch?v=yNy3hPGVm0Q
http://www.youtube.com/watch?v=IQUerO0woqw
E a ja. Velikokrat prilagodim tudi svojo pozicijo telesa. Tudi pri večjem psu ni nujno, da stojim ;) Sedim vsaj na kakšnem stolu/pručki/kavču...ko učim vaje, ki ne zahtevajo mojega zravnanega hrbta.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 01 April 2014, 18:00:50
Jaz sem sicer prosi naučila se mi zdi kar z vabljenjem s priboljškom gor (že dolgo nazaj), ampak če zna kot je tukaj pri 3 https://www.youtube.com/watch?v=KsnmybAlIMo objeti palico - z eno taco, potem precej enostavno izpelješ še objemanje z obema tacama (da je pes to zmožen pa se mora dvigniti). Verjetno bi bilo najboljše nagrajevanje v zraku in potem pes s tem dobi nekaj ravnotežja in si okrepi mišice, da postopoma ukineš palico in imaš normalen prosi.  :) Je pa to samo razmišljanje, nisem še probala (sem prej naučila prosi in potem ''objemanje'') ...

Jaz pa razmišljam, kateri trikci so dobri za boljše mišice pri psu?  :) Prosi, počepi (prosi - stoj), dvigovanje tac, menjavanje položajev (sedi-prostor-stoj-prosi), kaj še?  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1309 : 01 April 2014, 19:55:29
Vaje na žogah, blazinah, polkroglah, šprint v hrib, kasiranje, plavanje, cufanje, postavljanje zadnjih tac na višje mesto (krepiš sprednji del telesa). Hoja v stran. Pa prehrana tudi dosti vpliva-veš baljakovin in mogoče kak l-carnitine, če je problem v maščobi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1310 : 01 April 2014, 21:17:35
Hvala! Z žogami in to nimam ravno možnosti delat (žal zaenkrat zunanji pes  :'( ), plava ne oz. proti obali  :P . Šprint v hrib - koliko pa je to škodljivo za sklepe? Glede na to da se za jazbečarje baje tudi v odrasli dobi odsvetuje tek po stopnicah, tek v hrib in podobne ''napore''...  ???
Niti ni tako velik problem v tem da bi se zelo zredil (se, ampak ne kaj pretirano in potem tudi shujša), ampak zdaj bova začela z agilityjem in bi rada da je (oz. sva  :-\ ) v malo boljši kondiciji in da je res suh, ker sigurno tako skoki manj škodijo sklepom. (?)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 02 April 2014, 12:42:34
Ja to ga hočem naučit "prosi".  :)  Kar se krempljev tiče sem jih postrigla, niso sicer idealne dolžine ker si ne upam preveč odščipnit (sploh črni kremplji mi povzročajo težave) ampak so pa krajši. Bomo počasi prišli tja. 

Hvala za predloge.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1312 : 02 April 2014, 14:06:25
Moj je prosi osvojil pri šestih letih..Prej ni bilo šans da bi se obdržal gor, tako da sem probala recimo vsake pol leta/enkrat letno če že slučajno gre in ker ponavadi ni šlo, sem spet poskusila kasneje enkrat. Miselne zadeve bolj forsiram, sploh za kar vem da je zmožen pa se sam butastga dela, pri fizičnih vajah mu dam pa čas za okrepitev mišic, med tem delava pa kaj drugega. Res pa Buda ni nikol sam od sebe bil v prosi položaju, tuki lahk probaš nagrajevat trenutke ko skoz okno pogleda



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1313 : 03 April 2014, 10:18:57
Razne žoge, blazine-lahko vadiš tudi zunaj. Samo, da ni na neki ostri površini. Jaz dajem na travo. Ker določene vaje zahtevajo prostor-v naši veliki hiši je pa v vsakem prostoru nametano pohištvo (nekdo ima obsedenost z omarami in mizicami ter nemogočimi koti)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1314 : 05 April 2014, 12:23:07
Evo naju  :)

NAJBOLJŠI TRIKI 2014 (s samojedko)
Od skakanja skozi hula hop, prek noge in roke, zapiranje pralnega stroja, obrati, preval, priklon poza, in še dost več

Združeno v 2 minuti kratki video  :)

https://www.youtube.com/watch?v=zmniQUwZQ1A&feature=share


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1315 : 25 April 2014, 23:12:39
Kar se tiče tega "prosi" trikca - je ena izmed vaj, ki mnogim lastnikom dela preglavice, ker psu enostavno ne pustijo dovolj časa, da bi si okrepil potrebne mišice in ravnotežje za izvajanje tega trika.
Je približno tako, kot bi navaden človek (aktiven, vendar ne ravno fitnes športnik) želel že prvi dan v squat poziciji zdržati pol minute. Ne gre, ali pa imaš drugi dan muskelfiber tak da ti na misel ne pride več ponavljat tega. Vendar če boš vadil pogosto - se bodo mišice okrepile, in položaj boš lahko zadrževal dlje in dlje časa.

Isto je s tem trikom. Če ga s psom vadiš vsake pol leta enkrat, to nič ne pripomore k boljšemu izvajanju vaje. Vaditi je potrebno pogosto (vsaj vsake nekaj dni) vendar v izjemno kratkih seansah - dovolj, da se pes malo razmiga, vendar nikdar toliko, da bi se pes ob tem preveč utrudil; počasi bo pridobil mišice in potrebno ravnotežje, in šele nato bomo od njega lahko pričakovali, da bo vajo lahko izvajal z vedno manj - in sčasoma brez - opore. Predvsem je to pomembno pri srednjih/velikih psih, majhni pa zaradi lahke konstitucije navadno nimajo tako dolge procedure izoblikovanja ravnotežja.. :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1316 : 26 April 2014, 08:24:33
http://www.amazon.com/Canine-Cross-Training-Building-Endurance/dp/1617811130#reader_1617811130
Zelo uporabna knjiga - ne gre toliko za trikce kot za  building... glej naslov

Pa ne zato, ker je naša MIssy na naslovnici  :) - res je v redu knjiga

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Katjica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lin & Eli
Odgovori #1317 : 30 September 2014, 23:01:45
Waaaaw. Tele vaše mrcine so superca!   ;)
Midve z Eli sva tudi (upam da) na dobri poti, da bo obvladala čim več trikcev. Pri 4 mesecih poleg pasje šole in osnovnih ;sedi, prostor, tačka, poglej; znava še petko, noska (smrček na nos), križ-kraž (prostor in prekriža sprednje tačke), priklon (iztegne sprednje tačke).
#ponosna :P