Nagobčnik??

*nastja* · 81266

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 22 December 2005, 13:27:27
A more met pes nagobčnik, če je spuščen?? Tule mislim predvsem na Indija!!  :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 22 December 2005, 13:28:28
Pa še neki .. a to piše kje v kakšnem pravilniku, če piše, a mi lahko kdo pove če je na internetu objavljen pravilnik ..  :)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 22 December 2005, 14:45:52
A more met pes nagobčnik, če je spuščen?? Tule mislim predvsem na Indija!! :)
Ne. razen, če je agresiven in te ne uboga ko zagleda psa. se pravi, da ko zagleda psa zleti proti njemu...tebe ne sliši..in so 100% da ga bo napadel.

mi imamo nagobčnik...ampak leži v kleti nekje ::)....če pa kam gremo in pravijo tam, da mora pes imeti nagopčnik vzamemo halti mu ga damo gor in pripnemo za ovratnico in je...ljudi se da itak vse okol prenest ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 22 December 2005, 15:55:14
 ;D Nastja ne, ker pes sploh ne sme biti spuščen ;) Pravila, zakoni, ... blablabla.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 22 December 2005, 17:17:40
tu se ne gre za psa ampak za človeka, ker je Indi lepo ležal na tleh pa sem spustila povodec, in je ena punčka se pokazala in Indi je ni poznal oz. jo je, pa je vedno neki begala pred njim Indi bi se pa seveda z njo igral pa jo malo povohal, ona pa vik in krik v stanovanje pa povedat mamici da jo pes preganja (kao) ..  >:( >:(



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 22 December 2005, 17:44:11
nastja....jaz sem že prišla, do tega da če hoče otrok sam pobožat rondota naj ga....če se otrok tam skriva za drevesom in cvili kuža kuža...in še pričakuje da bom prišla tja in prašala če ga bo pobožal so se krepko zmotili. po resnici povedano imam že pouhen kufer teh otrok, ki se še sami sebe bojijo...in kuža kuža pa prideš blizu pa aaaa mami mami lej kakšne zobe ima...in jaz se rada še malo pohecam in povem, da jo bo pojedel...in potem še mati tistega otroka paniko itd. itd. ...sicer pa se že na daleč vid če ma otrok rad pse ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 22 December 2005, 17:49:51
Vem samo da na razstavah je pravilo, da ga morajo nosit agresivni psi, ki se zaganjajo v druge...seveda se tega drži le peščica lastnikov, ostali psi pa veselo skačejo v druge.

Pa nagobčnik mora met na avtobusu ali vlaku ampak to je spet tista fora daš halti gor pa greš.

Drgač pa letos na morju...otroke smo komaj stran podili, da je meu pesjan malo mira. Od začetka je bil lep in oh in sploh od daleč, pol je bil pa še prijazen in oh in sploh od blizu. Problem je nastal samo, ko je mali začel naskakvat oz. podrejat enga malega, ki se nikakor ni mogu ločit od njega in takrat sem prepovedla brez staršev blizu hodit psu. Edino ena (slovenka celo) je bla neki glasna, k sm ga na divji plaži spustila pa tamala (stara tok k js pomoje) zažene vik in krik in pol tastara na nas da nas bo prjavla in oh in sploh nakonc je utihnla pa se spelala ob grožnji, da bomo mi prjavli njihov privez na črno, ker mi mamo vso pravico sprehajat psa po "divjini". drgač pa ves folk...kako je lep...lahko pobožam... nč važna starost...od najmlajših do enih starčkov. Včasih pomislim, da smo samo slovenci tako slabo ozaveščen narod glede psov  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 22 December 2005, 17:58:47
tu se ne gre za psa ampak za človeka, ker je Indi lepo ležal na tleh pa sem spustila povodec, in je ena punčka se pokazala in Indi je ni poznal oz. jo je, pa je vedno neki begala pred njim Indi bi se pa seveda z njo igral pa jo malo povohal, ona pa vik in krik v stanovanje pa povedat mamici da jo pes preganja (kao) ..  >:( >:(

In so ti rekli, da bi moral imeti nagobčnk? ;D hehe, to mi poslušamo že tri leta in pol. Sosed mi je rekel, da mora Smart imeti nagobčnik, ko je bil mali star 2 meseca in smo ga domov prinesli. Češ, ko se bo z kom peljal v dvigalu ga bo še pogrizel. No comment :-X

Drugače pa... v tem primeru si žal kriva ti, ker je Indi bil spuščen in ne glede na to, kaj je punčka delala pred njim on ne bi smel riniti vanjo. Jaz te razumem, pa drugi, ki imajo psa najbrž tudi, tisti ki pa ga nimajo ali pa se ga bojijo pa ne razumejo, da se psa še dodatno ne izziva, ne skače pred njim, da je pes še mlad itd. Po zakonu mora pes biti na povodcu in to je to. Nagobčnika pa od tebe ne morejo zahtevati.

Lp nina




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 18 Marec 2006, 12:13:17
Ekole.Pri na ssmo kupili nagobčnik.Vzeli smo največjo verzijo kar smo jo dibili.Je pa najlonski.In tu vsaj za moje pojme nastane problem.Namreč,nagobčnik mu stiska gobček skupaj,da ne more dihati skozi usta.In ker je bil kupljen predvsem za na jahanje,ko zraven teče se mi zdi grozno,da ne more imeti toliko odprtega gobčka,da ven moli jezik :-\.
A mislite,da bi morala kupiti tistega plastičnega?Je prodajalec rekel,da lahko pridem zamenjati...čeprav so mi plastični tako grozni.Mislim...izgleda kot marsovec s tisto ogromno "škatlo" na gobčku :-\.

Torej prosim za nasvete.Zamenjati ali mu to ne škodi,če diha z zaprtim gobčkom ???

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #9 : 18 Marec 2006, 12:27:06
Jst ne vem kaj dosti, sam glede tega pa da bo tekel in to z zaprtimi usti (če sem prav razumela) pa mislim da ni ravno najbolje. Tudi mi smo kupili nagobčniki (takega črnega da ma gobček zaprt- podoben kot je recimo pri vetih;ga na srečo ne uporabljamo, drugače smo ga kupili za v mesto kjer bi bilo veliko ljudi za vsak slučaj) pa sva se navajale nanga in sva se igrale (je laufala pa to) in je kar mal teži dihala pa iz noska so ji začele kapljice tečti, pa zelo je bila zadihana (pa niti ni toliko tekla). Tako da ne vem samo mislim da to ni ravno pametno



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 18 Marec 2006, 16:11:33
Ja smo se odločili,da nesemo tega nazaj pa vzamemo onega plastičnega.Ker res slabo urco teka+hoje nomere z zaprtim gobčkom prehodit :-\.Sem že mislila Ireno Šerugo klicat,če bi se dalo narediti takega najlonskega,da lahko ene 3cm gobček odpre pa so doma rekli,da bo kar platnični ok ::).

A ima kdo od vas plastičnega doma?Kako se obnese?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 Marec 2006, 16:15:43
Mi mamo oba (za na vlak recimo) pa je plasticni malenkost boljsi ce je pes aktiven da lahko diha .. cez gobec .. drugace je pa načeloma vseeno.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #12 : 18 Marec 2006, 18:44:06
jaz imam za Spelo najlonskega - sem ga kupila enkrat za na vlak, pa npr. dala bi ji ga gor, ce bi se vozili s taxijem... Ce g mislis uporabljat za aktivnosti, je plasticen oz zicnat boljsi, ker pes lahko odpre gobec.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 20 Marec 2006, 00:07:10
Plastičnega lahko zgrize, zato je meni edini normalen kovinski. Enim so všeč tudi usnjeni.  Jaz imam za Paxa kovinskega (doma v omari), je pa narejen kot policijski nagobčniki (podložen) tako, da ga ne more ožuljiti tudi ob dolgotrajnejši uporabi.

Pozabila sem dodati - naredila ga je seveda ga. Šeruga.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #14 : 20 Marec 2006, 06:56:17
Za Chico imam najlonskega, itak ga imam pa samo za vlak/bus/tramvaj/podzemeljsko in pa za potrebe reševanja (pes mora prenašat nagobčnik). Ga pa ne priporočam za razne aktivnosti. Pes lažje diha, če ima nagobčnik košarico (plastični, kovinski).

Takšna pa je Chica z nagobčnikom:



Lp,
Tina


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 20 Marec 2006, 13:53:57
Za Chico imam najlonskega, itak ga imam pa samo za vlak/bus/tramvaj/podzemeljsko in pa za potrebe reševanja (pes mora prenašat nagobčnik). Ga pa ne priporočam za razne aktivnosti. Pes lažje diha, če ima nagobčnik košarico (plastični, kovinski).

Takšna pa je Chica z nagobčnikom:



Lp,
Tina

tega tipa nagobčniki so primerni samo za pregled pri veterinarju. V vseh ostalih situacijah so mučenje živaliin se jih sploh ne bi smelo prodajati. Edino primerni so nagobčniki pri katerih pes gobec lahko odpre in da jezik ven skozi rešetke. To so navadno kovinski. Plastični pogojno. Dober nagobčnik se proti vrhu smrčka ne sme zoževat, ampak morajo bit stranice vzporedne- jaz sem videla samo službene nagobčnike- kovinske z dvojnim prvim delom narejene tako, da zaslužijo ime nagobčnik in ne mučilnica.
Napačen nagobčnik poleg tega, da je mučenje povzroči tudi pregretje ali celo smrt psa.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 20 Marec 2006, 15:07:15
Za našega prvega psa smo imeli plastičnega in se je dobro obnesu. Pes je lahko dihal brez problemov in tudi poleti ni bilo težav... Zehat žal ni mogel...  ;)
Tokrat bom kupila kovinskega ker se mi zdi bolj zračen in odprt. Ampak res ne vem kako se lahko nagobčnik zgrize. Ko ga ima gor je okrog gobca, ko pa ga nima je lepo spravljen. Tudi kovinskega lahko uniči, sploh tisto mehko podlogico...

Se oproščam za svoje nepoznavanje... Kdo pa je ga. Šeruga? Kaj vse izdeluje?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 20 Marec 2006, 15:22:00
Za našega prvega psa smo imeli plastičnega in se je dobro obnesu. Pes je lahko dihal brez problemov in tudi poleti ni bilo težav... Zehat žal ni mogel...  ;)
Tokrat bom kupila kovinskega ker se mi zdi bolj zračen in odprt. Ampak res ne vem kako se lahko nagobčnik zgrize. Ko ga ima gor je okrog gobca, ko pa ga nima je lepo spravljen. Tudi kovinskega lahko uniči, sploh tisto mehko podlogico...

Se oproščam za svoje nepoznavanje... Kdo pa je ga. Šeruga? Kaj vse izdeluje?

Šeruga izdeluje vso pasjo opremo. Njbolj je znana po vrvicah, oprsnicah in ovratnicah (vsaj meni).

Pes plastični ali usnjeni nagobčnik lahko zgrize oz scufa, tako da se nasloni in s prvimi zobmi obdeluje...
Pravi mačoti tudi v delčku skunde snamejo vse neprofesionalne nagobčnike. To so taki , ki nimajo nosnega jermena med ušesi in dotanega jermenčka tik okoli vratu, pa podaljšave na ličnice. Celo pri taki opremi marsikateri uspe snet v akciji- videla večkrat na lastne oči, ko so želeli trenirat napad z nagobčnikom, pa se je v hipu spremenil v napad brez nagobčnika  ;D.

Zato je zakon o obveznem nošenju neumnost. Ovčke bodo pustile nagobčnik gor po nepotrebnem , klavci pa se ga bodo itak naučil na hito znebit.
Pojavi se z nagobnikom na psu v javnosti- strah bo še tiste , ki jihsicer ne bi bilo.
Srečaj se z mojim prijaznim starim samcen z nagobčnikom in želela si boš , da bi bil brez, ker boš že od pozdrava podpluta.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 20 Marec 2006, 15:24:56
A more met pes nagobčnik, če je spuščen?? Tule mislim predvsem na Indija!!  :)
Na tole pa je pravniški odgovor :
"pes ne sme biti spuščen"  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #19 : 20 Marec 2006, 15:32:49
he he... potpudbe dobim tudi od moje brez nagobčnika ::)
Se ga bo pa morala navadit...
Kakega pol priporočate?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 21 Marec 2006, 02:25:14






Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #21 : 21 Marec 2006, 02:26:44
Zgoraj so fotke nagobčnika narejenega po meri. Glede na to, da je prirejen pasjemu udobju priporočam ga. Šeruga.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 21 Marec 2006, 08:20:08
Urška tale nagobčnik pa res full dober izgleda. Koliko pa pri Šerugi pride tak hec??

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 21 Marec 2006, 08:32:27
ja... to tudi mene zanima, sploh če bo prišu ven kak nov zakon o obveznem nošenju. Ker sicer za tistih par ur na mesec ki bi ga sicer imela gor ne potrebujem kakega ultra vesolkega.
Je pa res zanimiv ta nagobčnik. Kje pa dobim kontakt od ga. Šeruge?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 21 Marec 2006, 08:38:00
Andreja tel.: 04 257 13 44 ;)

Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #25 : 21 Marec 2006, 09:14:41
Ninci, žal se ne spomnim več koliko sem plačala (8.000 SIT???), vem samo, da je bil občutno cenejši od tistih, ki sem jih gledala po pasjih razstavah v tujini, da ne rečem, da je tudi narejen bolje.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 21 Marec 2006, 09:16:10
HVALAA!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #27 : 28 Junij 2006, 23:28:40
Mene pa zanima kako naj Lona začnem navajati na nagobčnik ??? .
V torek sem mu ga kupila, ker greva avgusta z Lonom k eni teti in tam, kjer je doma je polno spuščenih psov(beri: predvsem majhnih) pa sem bolj sigurna če bo imel gor nagobčnik.Včeraj in danes sva s nagobčnikom že bila na sprehodu in si ga je skoz dol s šapam vlekel.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 28 Junij 2006, 23:43:23
*nastya_lony* Navajaš ga tako, da mu ga prvo za par sekund daš gor in potem spet dol in ga fejst pohvališ in mu daš kak priboljšek ali se malce poigraš. Čas, ko ima nagobčnik počasi podaljšuješ. Vsekakor pa ga zmeraj na koncu zelo pohvališ.  Pa veliko uspeha pri navajanju...lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #29 : 28 Junij 2006, 23:50:46
Pa med tem ko ima na sebi nagobčnik, se igrajta, pojdita na sprehod (zelo kratek), zato da bo nagobčnik povezal z dobrimi situacijami. Nikoli mu ne daj nagobčnika kot kazen, ker je naredil nekaj napačno, ali je zalajal, ali hotel nekoga šavsniti (v igri)...