Pes v varstvu

T.M.T · 5022

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 01 Julij 2005, 22:12:21
Nisem vedla kam naj dam,pa sem kar sem.

Začetek avgusta dobim za teden dni v varstvo 5 mesečno bokserko.Zelo sem vesela,ampak obenem me je zelo strah.Ne vem kako bo prenesel Ron.Že ko smo dobili žrebička je bil zelo ljubosumen  :-[.Kako pa bo ob psički?Se bosta prenesla?Bratrančevega psička je hitro sprejel v igro,samo podrediti se mu je moral.Je pa res,da ima njegov psiček 50% njufsko kri.To kaj vpliva na druženje?

Vesela bi bila vskaega nasveta,da ne bo prevelike treme  8).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 02 Julij 2005, 09:25:02
T.M.T mislim, da ne bi smelo biti težav ;). Prvič gre za psičko drugič pa še za mladička. Samo pazi, da ne boš zapostavljala Rona. Z njim se igraj več kot običajno, tudi božanja in crkljanja bo več.
Midva sva bila tudi malo v strahu  ko sva se odločila še za Rumbo, kako bo prenesel Smart, ampak zdaj je ona njegova največja ljubica. Pride pa vedno do lubosumja če božava samo enega, če se igrava samo z enim, če pohvaliva samo enega, skratka vse moraš delati dvojno.

Psičko naj tudi  preden jo bodo pri tebi pustili pripeljejo samo na obisk, da se z Ronom poigrata in spoznata, da boš vedela kako bo reagiral.

Lp nina




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 02 Julij 2005, 10:10:13
Ja saj upam,da bo vse vredu.Ampak v meni je dvom.Ko smo mi kupii Rona smo imeli še šarplaninko in z Ronom malo manj da se nista pobila.Ampak Ara je bila takrat zelo bolana.

Bi bila pa vesela vsakeg nasveta itd.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 06 Julij 2005, 09:52:09
Včeraj sem brala en članek pa povzamem par nasvetov. Torej z svojim psom se ukvarjaj ko je tudi mladiček oz. tisti drugi kuža zbujen in ne takrat ko spi. Aktivno uvarjanje z njim bo povezal z tole bokserko v tvojem primeru, in tako ne bo takega ljubosumja.Vsak naj ima nek svoj kotiček kamor se lahko umakne, da ima svoj mir. Nikoli ne daj skled za hranjenje skupaj ali tako, da se lahko med tem ko jesta gledata v oči. Izogibaj se dajanju kosti, tudi če daš vsakemu svojo lahko pride do prebira, ker bi en rad imel obe.
Če bo Ron pretirano ljubosumen že takoj na začetku, bokserki ne dovoli, da se igra z Ronovimi igračami, spi v njegovi koči... pokaži Ronu, da je še vedno on tukaj doma.


Upam, da bo pomagalo!
Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 06 Julij 2005, 10:01:35
O Ninci hvala.V bližnji prihodnosti pride tudi mala na obisk,tako da bomo vedeli pri čem smo.Šeenkrat hvala.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 12 Julij 2005, 18:34:52
Tako.Jutri Bela (psička) pride na ogled.Prosim držte pesti,da jo bo Ron sprejel kot prijateljico in se bosta prenesla.Ker bi bilo prav fletno,če Rona ne bo preveč "metalo" ljubosumje ;D.Poročam

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 13 Julij 2005, 22:39:12
Takole.Opravili z odlično hehe!Res sta se s psičko dobro ujela.Dobro je seveda bilo,da je Ron malce prej pretekel 1 uro in je bil fertik,čeprav smo šli potem še na polurni sprehod :D.Potekalo pa je...poljubčki,poljubčki,poljubčki,voda,poljubčki...pa tekanje okrog hiše...pa Bela je prestrašila kokoši (marička so bile potem glasne),pa po gnoju je skakala ;D (videti bi morali  lastnicine oči).Motilo me je samo nekaj...Ron je bil malce...no...ja hormončki so bili kar močni in je,če je le lahko bil na psički.Upsi!Drugače pa super!!!!!!!!!!!!

Ron hvala,da si bil priden :-*.Do avgusta pa imaš čas umiriti svoje ljubezensko življenje,hahaha!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 14 Julij 2005, 12:52:58
Hhehehe, sej bo verjetno Nina kej več povedala na tole temo ampak samo moj kratk komentar:

Ljubezensko življenje se ne bo umirilo, vsaj če gledam po najinem Smartu  ;D
Če mu je kužika všeč bo skakal po njej ko zmešan, pa je lahko 3x sterilizirana  ;)

Sicer, če ga bo odganjala, se bo slej ko prej verjetno umiril, če je pa bolj Rumba style "je*e se men kaj ti počneš tm zadi, bom se jest dol usedla pa čau" pol bo pa verjetno potrebna kakšna tvoja intervencija  8)

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 14 Julij 2005, 13:32:41
Ojej Trigi.Ne me strašit :(.Samo vajina sta saj približno isto velika.Ko pa 55kg njufi skače po 4 mesečni bokserki... :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #9 : 14 Julij 2005, 14:18:53
Ej ej, ne jokat no, sej ni tko hudo nooooo  :-[

Sej verjetno se bo umiril, drgač sm pa prepričan da mu bo tamala kmalu pokazala kdo je gazda :)

Lahko jo pa samo želi podredit, kao "ti si tamala, jest sm pa tavelk, jest mam prednost, jest sm tuki doma.."

Taprvi dan bo pomoje malo bolj veselo, pol bo pa že vredu.

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 14 Julij 2005, 15:53:20
Ne tisto o podreditvi...podredila se mu je ;).Tista o prednosti je bila huda.Sem tako še mal sama dodala...pa mi je prav zanimiv stavek ven prišel ;D.Ki pa ni za na forum ::)

Čeprav upam,da bo avgusta drugače...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 24 Julij 2005, 22:21:24
Takole.Zaradi bolezni je Bela prišla predčasno.In je suuuuuuuuuuuuuuuuper (vsaj malce veselja po včerjšni izgubi)!!!!!!!

V Ronu še nisem videla toliko energije,toliko veselja...bil je hujše kot otrok.Kot,da še nikoli ni bil na sprehodu.Tekel je in tekel...Bela pa za njim.Jaz pa seveda za njo.Na tone poljubčkov je dobil.Pa še svoje hormone je malce umiril  ;D.Čeprav...
Rečem Ronu:"Sedi Ron,daj sedi no!"in on se vsede...na psičko.In jaz se derem:"Ne na psa!!!!!!!!!!!Na tla!!!!!!"  :D  :D.Samo ta pes se ves čas dere,pesjak je pa pod mojim oknom  :-X  :-[  :o  >:(.Zraven pa imata starša spalnico.Sta rekla,da bosta v dnevni spala.

Vam še poročam ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 27 Julij 2005, 16:29:14
Mi se imamo super.Uživamo na svobodi zvečer pa en doooolg sprehod (čez dan so 3-4).
Ron se je že navadil,da je to "en neumen froc,ki skoz nori" in njega vleče za jezik ;D.Skratka uživamo in razmišljamo kako bo,ko bo zopet v Kamniku.Tam ni toliko zunaj in ne teka...no bo preživela.

Kokoši so ji še vedno zanimive in jih je včeraj zopet podila...ampak je naš Ron tako pameten,da jo je "nadrl" in prignal nazja.Pa včeraj smo se smejali...nad bikom je vedno lajala...vendar ga je vedno videla samo od zadaj.Včeraj pa je šla čez boks in prišla naravnost pred žleb in bikovo glavo...oči taaaaaaake :o in samo še črta!Hahahahahahaha ;D :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/