Kako kužka odvaditi cviljenja

aries74 · 3872

aries74

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 04 Februar 2009, 09:17:45
Pozdravljeni!

Smo v bloku živeča 4 članska družina (mi2 z ženo in dve hceri 3 in 6 let) oz. 5 članska saj smo pred dnevi dobili novega člana psičko Bino pasme Francoski buldog  ;D. Trenutno vse OK (razen še majhnih problemov okrog čistoče) :-\. Prosim za pomoč v obliki nasveta kako naj postopoma ali sploh odvadim oz. natreniram psičko da se ne bo 'drla' ko nas ni. Psička je pri nas šele teden dni zato vem da je to še zelo zgodaj oz. da rabi družbo..... kako se naj postopoma lotim tega. Vendar je treba otroke odpeljati v vrtec in v sluzbo-sam sem sicer dopoldan večino časa doma -ampak ko ne gre drugače in moram od doma (izhodi trenutno niso daljsi od cca 20). Kakšne so vaše izkušnje s tem?? Ali ste ob odhodu kužke pustili prosto tekati po stanovanju ali ste se morda odločili za zapiranje v kletko?
Hvala za pomoč



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 04 Februar 2009, 09:28:42
jaz se za kletko nikoli nisem odločila, ker imam proti njej še vedno predsodke. Proti jokanju pa priporočam veliko prijetnih igrač in prižgan radio potiho.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 04 Februar 2009, 11:02:23
Če nimaš nekega varnega prostora, kjer ne bo mogla kaj uničiti-potem izberi primerno veliko kletko in ji dajaj noter igrače, kak obrok, da se navadi. Ntž žvečljive igrače, žvako, kako plišasto, dekice+ plenica, če bo slučajno kaka lužica.

Pred odhodom jo peljite lulat, igrajte se z njo, da bo zaspana. In ko pridete domov spet najprej ven, lulat ipd. Ne priporočam nekga poslavlanja.
 


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 Februar 2009, 20:01:53
Na samostojnost jo poskusite privaditi tako da jo utrudite in ko se uleže.,pojdite brez pompa ven.Če se prične "dreti" se ne odzivajte toliko časa da ne utihne vsaj za minutko ki pa jo hitro izkoristite in se "vrnete" in takrat jo pohvalite.To podaljšujte.Vedno se vrnite ko bo tiho in pridna tako da bo povezale" če sem pridna in ne lajam se negdo vrne" pOTREBNA BO DOSLEDNOST IN POTRPEŽLJIVOST.pA SAJ BO ŠLO.pA VEDNO POJDITE POPOLNOMA VEN IZ HIŠE KER PES ŠLIŠI 4OOO X BOLJE KOT ČLOVEK.



aries74

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 Februar 2009, 09:29:26
Hvala vsem trem za vaše odg. oz. pomoč. Nasvete bomo poskušali čimbolj dosledno upoštevati nekaj stvari smo že izvajali na način kot tudi sami opisujete. Zadeva je že boljša danes zjutraj ko sem se vrnil po prvem jutranjem izostanku ni več 'donelo po celem bloku' ampak sem psičko našel v tišini (celo ni niti lulala in kakala)- upam da ni samo kakšen preblisk ampak da grejo stvari na bolje in se bo čimprej navadila.
Morda še samo  to -zakaj zunaj ne opravi potrebe (včasih se lula) ko pa pride nazaj v stanovanje opravi to notri (lula+kaka) :'(. Postanki zunaj so različno dolgi ampak v povprečju med 15-25 min. Jo morda zebe? ???



Anja in Mia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 Februar 2009, 18:28:52
Verjetno jo ne zebe, ampak jo takrat ne tišči. Najbolje je počakati/vztrajati dokler psička ne lula zunaj in jo potem zeeeeeloooo pohvaliti.
Jaz sem s svojo psičko res hodila vsako uro ven. In ko se je zunaj polulala sem skakala od veselja, tako da je potem z veseljem to delala zunaj :D res pa je, da sem naletela na nekaj zabodenih pogledov ljudi...ampak kdo se pa ozira na to:)



aries74

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Februar 2009, 08:18:48
Z jokom ko odidemo oz. ko nas ni je že nekoliko bolje (upam vsaj da res) saj ko pridemo nazaj se ne 'dere' več tako glasno in intenzivno, celo 2 krat smo jo nasli v popolni tisini.
Se pa nadaljuje druga zgodba-  Bina vztrajno noče lulat in kakat zunaj. Prav kot da drži in čaka da pride nazaj v stanovanje in to potem opravi notri, ne glede na to kako dolg je zunaj. Sploh mi ne da šanse da jo pohvalim saj sploh v zadnjih 3 dneh ničesar ne napravi zunaj. Za znoret pa hodiva ven po jedi, igri, spanju skoraj vsako uro........ Se probam sam tolažit z vztrajnostjo, ampak to ni res kako me jezi 'zverina' mala. Kakšen predlog morda??



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 06 Februar 2009, 09:48:35
Odgovor je preprost, bodite zunaj tako dolgo da bo opravila potrebo, veliko se zunaj igrajte, imejte več igračk, ali pa vsaj dve, tekajta, lovita se, ne bi bilo slabo, če se ji ponudi voda zunaj-se dobijo priročne steklenice s posodo, ki jih imajo skoraj povsod, še v DM.

Pa če boste zunaj eno uro ali več, psički bo sveži zrak pasal vam pa tudi. Verjetno jih pri vzreditelju ali od koder je že prišla niso navajali na opravlnje potrebe zunaj-škoda.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Februar 2009, 11:38:30
Nekaj takih kužov sem poznala ki so čakali da pridejo v stanovanje in so potem lulali in kakali.Psička je še majhna in se uči.Tako da je to del učenja.Zadevo smo rešili tako.Ko se vrnete v stanovanje jo po minutki,ali še prej brez opozorila dvignite in odnestite spet ven ko jo boste dali na tla bo lulala.To ponavljajte dokler ji ne bo počasi jasno da ste veseli ker gre lulat na prostem.Če na bo vedno uspešno se ne sekirajte.Pri vseh ki smo jim svetovali je sčasoma uspelo.In bo tudi vam.Ob lulanju zunaj velikooo veselja in pohval.
Pa aj je še majhna.Ne more znati vsega