Bozita

Ocicat · 14008

Ocicat

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 05 Februar 2009, 18:13:13
Brala sam da je Bozita hrana prisla na Slovenski trg.

Ima mogoce negdo iskusnje?

Baje da je od samega mesa, brez zitaric, soje etc.

Poskusili smo piscanca v zeleju, pa muce niso bile glih najbol navdusene, ampak ce jo se lahko dobi bi poskusili mogoce se enkrat.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #1 : 05 Februar 2009, 20:17:47
Jaz sem se ravno danes menla z veterinarjem, da hrana, ki vsebuje samo meso in nič žitaric, ni dobra. Mačke ne rabijo toliko beljakovin.

Verjetno je nekaj podobnega kot Orijen. Nad Orijenom naši niso bili ravno navdušeni. Boh si ga vedi zakaj  ::)

Mačji žur! :)


Ocicat

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 Februar 2009, 17:02:50
Macke so cisti carnoviri go gradji probavnega sistema, zitarice in soja pogosto prouzrocajo alergije.Nekaj tazga da v hrani ne rabijo toliko beljankovin se nisam slisala.

V naravni macke jejo mise, ptice...prehrana psov je drugacna.

Obstaja odlicna knjiga o macji prehrani od Ameriske veterinarke Elizabeth Hodkins, katera je leta delala kot sef razvoja za hrane enega koncerna, pol pa je odprla svojo kliniko. Veci del knjige je namenjen razlagi kaj macke morajo jest in zakaj.
Splaca se tudi obiskati web site in blog od Michelle z s Blakkatz.
Priporocam, cisto informativno... :) Vedno je dobro postavljati vprasanja in preverjati tiso kaj slisimo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 06 Februar 2009, 20:21:09
Ne vem sicer, ce govoris o Bozita briketih ali o kkasni njihovi "mokri" hrani. Briketi namrec niso cisto nic posebnega in vsebujejo tako riz kot koruzo.

Za grain free hrano ti priporocam, da poiskusis omenjeni Orijen.

Glede prehrane se pa strinjam ... Nimam pojma zakaj bi macke rabile zitarice, so cisti karnivori in njihova osnovna hrana bi morala temeljiti na surovinah zivalskega porekla.

lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ocicat

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Februar 2009, 20:57:01
Nisam se slisala za orijen, kje ga se lahko dobi?

Jutri bomo v Ljubljani, pa me caka in nakup hrane.HArski ne gre na razstavo, jaz pa pac pridem pomagati.

Brikete moje muce ne jejo, mislila sem na Bozita tetrapack vrecke. Lahko ih se naroci preko zooplusa tudi, imajo veliko izbiro hrane, in po novemu dostavljajo v Slovenijo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 06 Februar 2009, 21:09:07
Orijen so briketi. V SLO je uvoznik ([email protected], oz. uporabnica Urška na tem forumu), sicer pa se jih dobi tudi na zooplusu.

Bom poiskusila Bozita vrecke, sestava izgleda kar zanimiva ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #6 : 06 Februar 2009, 21:16:04
Citiraj
Nimam pojma zakaj bi macke rabile zitarice, so cisti karnivori in njihova osnovna hrana bi morala temeljiti na surovinah zivalskega porekla.

Menda mačke niso čisti karnivori in tudi tiste mačke, ki živijo v naravi in lovijo, nikoli ne pojejo celega plena, ampak samo drobovje, predvsem prebavila, ki so polna hranil rastlinskega izvora (ptič npr. je zrnje).

Mačji žur! :)


Ocicat

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 Februar 2009, 22:50:53
Urska ce bos jutri prisla na razstavo prinesi nam eno vreckico da poskusimo hrano :)

Prvic slisim da macke niso cisti karnivori ??? imas kaksno referenco za tole? Hvala:)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 06 Februar 2009, 22:56:09
Tinchka, saj ne da bi izzivala, samo...moj maček je zunanji in vedno poje celo miš, ptiča, karkoli ulovi. Kar ponavadi zavrže pri plenu (predvsem miših) je želodec (katere pridno pušča pred vrati >:D).

In tudi kolikor jaz vem, so mački čisti mesojedci in za razliko od psov, nebi mogli preživeti na čisto ali pa večinski vegetarijanski (torej zelenjava) hrani.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #9 : 06 Februar 2009, 23:24:47
Tako sem slišala od veterinarja, drugih referenc nimam.

To, da maček samo ob zelju in krompirju ne bo preživel, pa je menda vsem jasno.

Mačji žur! :)


matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 Februar 2009, 21:55:19
BOZITA MOKRA HRANA JE SUPER ZADEVA ZA MUCE SMO JIH KUPILI V lJUBLJANI V TRGOVINI V PODHODU PLAVE LAGUNE
,KAR SE PA TIČE UVOZA ORIJENA PA NI URŠKA AMPAK PODJETJE ,KI IMA SPLETNO STRAN www.orijen.acana.si smo naroćili
pri njih.



Ocicat

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 Februar 2009, 22:50:08
Hrana je mogoce super, ampak zastopnik je zelo neresan :( :-X



Ocicat

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 Februar 2009, 00:45:28
Tole je zanimljivo http://www.zooplus.com. Dostavljajo tudi v Slovenijo, ce je dosti tega naroceno, pa tudi zastonj!:)



matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Februar 2009, 21:07:39
zakaj zooplus ,ce imas trgovino zoo-plus za bežigradom podhod plava laguna ,kjer imajo Bozito mačjo hrano. :P



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #14 : 19 Februar 2009, 02:17:38
Ej, ma v tej trgovini za Bežigradom imajo potem več ali manj vse proizvode, ki so tudi na spletni strani? Mislim tudi kaj od opreme. Pa konzervice se lahko kupi samo po ena, ali so samo v takih velikih paketih kot na spletni strani - mi bi namreč radi samo probali kaj za začetek.

Mačji žur! :)


Nnenna

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 19 Februar 2009, 08:08:08
Nikoli prej nismo slišali za to Bozita hrano, smo jo pa zadnjič ko smo šli v zoo-plus kupiti Orijen, opazili in smo vzeli 1 tetrapak da probamo. Prodajalec je bil zelo prijazen in nam je celo dal hrano gratis.:)
Naša zelo izbirčna in neješča muca je takoj pojedla porcijo, prvič v življenju spraznila posodico in prosila za več :o Ogromen tetrapak je izginil kot bi mignil.
Tako da smo super zadovoljni in gremo danes po večjo zalogo Bozita hrane.



matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Februar 2009, 21:40:41
 JA TUDI MI SMO FUL ZADOVOLJNI SPLOH S TAKIM PROCENTOM VSEBNOSTI MESA 93% ma jih zmažejo za hec
  in brez žitaric tole je pa v ljubljani kot nalašč za nase razvajenke  :o :o



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 20 Februar 2009, 21:47:37
Ej, ma v tej trgovini za Bežigradom imajo potem več ali manj vse proizvode, ki so tudi na spletni strani? Mislim tudi kaj od opreme. Pa konzervice se lahko kupi samo po ena, ali so samo v takih velikih paketih kot na spletni strani - mi bi namreč radi samo probali kaj za začetek.
Ja, v trgovini se lahko kupi posamezen tetrapak. Pakirano je v tetrapake, po 360 oz. 370g.
Drugače pa nimajo teh izdelkov, ki so na spletni strani, ker je trgovina majhna (res majhna) in nimajo tako velike izbire (predvsem opreme) kot na netu.



matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 20 Februar 2009, 22:39:28
kolikor vem so sele 3 tedne na tej lokaciji mogoče se filajo artikle ampak mi smo vseeno zadovoljni ;D ;D



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 21 Februar 2009, 19:40:28
Ja, samo nimajo kej kam filat, ker prostor je napolnjen (morda še preveč)!  ;D Pač plac je majhen.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #20 : 23 Februar 2009, 12:12:44
Hvala, Taša.

Mačji žur! :)


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 23 Februar 2009, 12:54:02
 :)   ;)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 26 April 2009, 01:10:04
Tinchka, saj ne da bi izzivala, samo...moj maček je zunanji in vedno poje celo miš, ptiča, karkoli ulovi. Kar ponavadi zavrže pri plenu (predvsem miših) je želodec (katere pridno pušča pred vrati >:D).
Se podpišem pod tole. Predvsem zadnje v oklepaju (kar potem, če ne pazimo, pomalica pes).  :D

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Dogx

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 23 April 2010, 03:55:52
Ja je že res da ima hrana toliko mesa. Ko me je prodajalec tako lepo pregovoril v Lj (plava laguna) da je to najboljša hrana za mačke in da se vse ostale hrane lahko dobesedno skrijejo, dobesedno me je silil da jo kupim. No pa vseno sem rekel da bom vzel in kupil. Dobesedno sem mu nasedel!

Po nekaj mesecih se je na mačku pojavila težava na dlaki in na koži..

Tolko denarja je šlo za vse te preglede na koncu pa ugotovimo z veterinarjem da je problem bil v hrani!

Tako sem se odločil da nikoli vec ne nasedem takim bedarijam - prodajalcem!

Hrana BOZITA ni to kar piše. Problemi se pokažejo kasneje!

Vsi pa hočejo da samo prodajo in to je to. Nihče se ne zavzame kaj naši mucki resnično potrebujejo!!

Ne nasedajte napisom in tisto kar vam prodajalci natvezajo..! Ni vse zlato kar se sveti .. vsaj tako pravijo!

LP



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 10 Maj 2010, 00:27:39
Mojafrecimo tudi ne prenaša najbolje Animonde Carny, ki vsebuje 100% meso - dobi vetrove in slabše kaka. Tudi prejšnje muce so jo začele slabše prenašat, tak da ni čist dobr, da je pa 100% meso. Govorim seveda za konzerve.

Saj tudi človek od vlaknin nima nič, samo za blato je dobro



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 10 Maj 2010, 11:15:32
Mi smo po Boziti porabili v 2-eh dneh toliko peska, kot ga sicer v 2-eh tednih... Smo se odpovedali nadaljnjemu poskušanju, ker če ti večje število živali takole odreagira...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 10 Maj 2010, 18:00:57
Ej, ma v tej trgovini za Bežigradom imajo potem več ali manj vse proizvode, ki so tudi na spletni strani? Mislim tudi kaj od opreme. Pa konzervice se lahko kupi samo po ena, ali so samo v takih velikih paketih kot na spletni strani - mi bi namreč radi samo probali kaj za začetek.

Ta trgovina nima nikakršne povezave s spletno. Sem jih vprašala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 12 Maj 2010, 00:48:03
Mi smo po Boziti porabili v 2-eh dneh toliko peska, kot ga sicer v 2-eh tednih... Smo se odpovedali nadaljnjemu poskušanju, ker če ti večje število živali takole odreagira...

 :-\ :-\ Ojoj. Jaz sem pa ravno danes v trgovinici v Plavi laguni (LJ) kupila Bozita mokro hrano (zajec), brikete Kitten sem pa dobila v pokusino. Po prebranem pa nisem vec tako šur, če bi ji sploh dala v pokušino. Namreč, ravno je na dieti, ker je imela zeleno drisko (pač, pogrizla rože, ki ji do zdaj niso škodovale), pa ji ne bi rada zasrala črev.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 12 Maj 2010, 10:33:08
Poskusi z manjšo količino. Našim pač ni pasalo, mogoče bo pri tvoji čist OK.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 12 Maj 2010, 11:34:50
A imajo v tej trgovinici vse Bozitine izdelke?