Pruh

Tosy · 14902

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
: 23 December 2005, 17:25:46
 :( No, Tosca ga ima. Kaj storiti? Ko smo jo dobili je bilo vse vredu, zdaj pa vse več časa porabim, ko razmišljam, kaj storiti? Pruh je večji, kot je bil včasih...Sicer Tosy ne kaže nobenih znakov, da bi jo oviral, pa vseeno, ali bi bilo bolje, če ji bi dali pruh odstraniti? :(

Že vnaprej hvala za odgovore... :-\

Lp, Tosy

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 23 December 2005, 17:48:07
Operirat :o :o :o !(odstranit ;))




lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 23 December 2005, 18:00:17
Prepričan?  :-\ :'(

Koliko pa to sploh stane, kako dolgo poseg traja in kakšne so posledice...?  :-X

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 23 December 2005, 18:03:20
Ja , po moje je to najboljš , če nočeš , da ..... :-\



lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 23 December 2005, 18:05:50
A je sterilizirana ????
A jo razstavljate ????
A jo imate namen kdaj pariti ????



lp Jure


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 23 December 2005, 19:48:33
Glede tegale pruha pa mene zanima par stvari...

Vem namreč za enega bernija, ki ga je imel in so ga operirali in je bilo dobro. Poznam pa pitbullko (še mlado), ki ga tudi ima pa je niso dali operirati - češ, da bo že samo izginilo? ??? ??? :-\

Ali je operacija nujna? Tudi brez nje pruh izgine? :o So potem kakšne posledice? ??? Oziroma - kaj sploh storiti če pes dobi pruh? Nimam namreč nobenih izkušenj s pruhom (ne pri psih, niti ljudeh :-[).

Hvala za odgovore!



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 23 December 2005, 19:57:46
Poslušaj ;):

-pruh (tako kot pri ljudeh ` načeloma´NI potrebno operirati :).

-pri psicah(, ki niso sterilizirane) je to skoraj nujno , ker so lahko posledice pri kotitvi :).

-razstavni psi (tisti , ki se razstavljajo)(vsi;psi,psice)jim je nujno(če imajo pruh) operirati :o !(ker tak pes se NEmore razstavljati ;)!


Upajmo , da ti je zdaj kaj več jasno , če pa ti še kaj ni pa vprašaj , pa , če ti bom le znal ti bom odgovoril  ;) !


lp Jure

+1


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 23 December 2005, 23:23:56
Če se ne motim je bil nastjin indi operiran že v rani mladosti. Jaz ti svetujem da se obrnaš na veterinarja. Sama nimam kakih hudih izkušenj, zato vetov ne poznam, zelo hvalijo pa g. Matka iz Topolšice pa ga lahko pokličeš za mnenje. Telefonska se bo verjetno pojavila v bazi veterinarskih postaj, če pa se ne bo sem jo objavila v temi kjer je bilo nekaj narobe z Zalino Zojo (nekaj v stiluu na pomoč!!! ali pa nujno!!!)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 24 December 2005, 09:43:06
Ja, to je res  najboljše , ker pri nas je bil King že tudi operiran v rani mladosti :), v bistvu je bil operiran že , ko smo ga kupili ;).



lp Jure


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 24 December 2005, 12:37:30
ja Neyka ma prav, Indi je bil res operiran že v mladosti, ko smo ga pa dobili je še imel malo bunko al je potem izginila .. po moje je bolje če daš Tosy operirat, je pa vsekakor drago .. vsaj mislim ..  ???



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 24 December 2005, 12:49:45
Jah...

1. Ni stelirizirana, ker imamo namen še vzrejnega delat... ;)
2. Ravno zato se bojim, ali je lahko to dedno ali kakorkoli?
3. Tole pa YURE, mislim, da se motiš, žal. Tosca se razstavlja in pri nobenemu sodniku jih še ni to motilo...drugače ima pa tudi dobre razstavne uspehe in to potem jaz malo povezejum z njeno plečno višino, težo in značajem...vse ima enkratno... ;) (25 cm plečna, 6,5 kg, značaj pa do konca tibetanski, izredno prijazna, pa tudi intelegentna, do tujcev prav zaljubljena... ;D )

Zdaj pa je nastal problem..jaz si želim, da bi dali Tosy operirat, moja mama a ne...čeprav bi jaz poseg plačala... ::) :P :-\ Kaj storiti?  :-X

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 24 December 2005, 13:47:12
Daj jo operirat  ;) Psica je tvoja, denar je tvoj, in mislim da je bolje če ji pred prvo brejostjo to odstraniš, ker se zna zadeva tudi ponovit. Ali veš kakšna je cena posega?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 24 December 2005, 14:14:42
Ja ampak ne zato , ker bi `posledice ´imeli le mladički vendar zato , ker bi Tosy težje prenašala "porod"(kotitev) oz. lahko bi se ji celo kaj zgodilo zaradi napenjanja .


Povzetek ; V bistvu ji to oteži "porod"(kotitev).
Tako kot pri ljudeh ;).

Res se mi zdi najboljše , da daš Tosy operirat :o !

lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 24 December 2005, 14:15:35
Ja, Yure točno to jaz mislim... ;)

Hmm, ravno to me zanima...cena... :P

nastja, koliko si ti plačala za Indija.. :(

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 24 December 2005, 19:35:11
jaz nisem plačala ... Indija je operiral "vzreditelj" oz. ne on sam, dal ga je operirat



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 24 December 2005, 19:37:49
Aha... :)

No, meni bi bilo veliko lažje, če bi dali pruh odstraniti že vzreditelji, pa ga niso, ker pravijo, da bo postopoma sam izginil... ??? Drugače so pa krasni vzreditelji, vedno pripravljeni pomagati...vse pohvale... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #16 : 24 December 2005, 19:44:05
Sam izginil ??? ?.....




lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 24 December 2005, 19:46:33
Mhm, res, poznam 3 pse, ki jim je pruh po nekaj mesecih izgnil (malo ga vsak dan rahlo seveda potisneš k telesu...), ampak Tosy sigurno ni med njimi... :-\ :'(

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 24 December 2005, 19:51:59
Tosy, mislim da je najbolje, če se posvetuješ z veterinarjem.

Nekatere psice kotijo normalno kljub pruhu, ga je pa priporočljivo operirati, če boste Tosy kdaj parili ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 24 December 2005, 19:54:31
Ja no, če praviš, da je res že velik potem je to res malo verjetnosti :-\ :-[ .

Ker sej veš , to je tko kot pri ljudeh :), če ga imaš si ga daš , operirat  ;) .

Drugače pa tud zaradi tega NE-BO UMRLA ;). Sam ravno zato , ker je psička ti priporočam, da ji ga operiraš oz. , da ji ga veterinar operira :).
Sej veš sploh zaradi tistega , ko praviš, da jo boš tudi parila.

In še enkrat ponavljam; Priporočam , da jo daš operiraš !

lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 24 December 2005, 19:57:02
Joj, saj jo bom, bom že kako ostale prepričala....Ampak ni 100%, da jo bom parila, zaradi tega, ker mora prvo vzrejnega naredit... ;D

Jah, ravno tega me je tako strah te smrti,...ufff... ??? ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 24 December 2005, 23:18:01
Smrti zaradi pruha samega ne bi smelo bit, tut človek ne umre če ne gre na operacijo.

Vzrejni je pa tamal problem če si s psico kdajkol dosegla odlično telesno oceno. Ker če ne bi nardila vzrejnega...pol ji res neki tazga fali da ji tut odlične nben ne bi dal.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 25 December 2005, 18:20:07
OK, Tosca ima 2x odlično (no na dveh razstavah sma bile do sedaj.. ;D ) + 2xPRM + 1xBOB in le-teh sigurno ni osvojila zaman, kljub temu, da ima pruh... ;)

Mene bolj skrbi, da bi se ji kaj zgodilo, če bi jo dala operirat... :(

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #23 : 26 December 2005, 09:41:53
Zakaj pa ne poklices veterinarja in se posvetujes po telefonu?
Mu razlozis, da ima ze od majhnega in da ste mislili, da bo izginilo, pa ni. Po mojem ti bodo ze razlozili, ali je potrebna operacija ali ne in koliko je riskantno.
Pa se ceno ti lahko pove ;)



battito animale


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 26 December 2005, 18:26:28
Točno tako, jaz sem sicer že razmišljala, da bi se tja odpeljali in bi veterinar pogledal na lastne oči in potem povedal...pa še ceno zraven...ampak bom raje počakala do konca počitnic, pa bomo potem videli... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ibis

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 6
Odgovori #25 : 01 Januar 2006, 15:22:56
Tosy:

Kako velik je pruh? A je notri kakšna vsebina in kakšna?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 01 Januar 2006, 16:29:54
Od česa pa bi tvoja mala lahko dobila pruh?

Torej jaz ti lahko zdaj nekaj povem o pruhu, ker vem kar nekaj .. sicer o pruhu pri človeku, vendar mislim da je povsod eno in isto. Tako da ..
Prirojen pruh nastane zaradi nepopolne zapore kanala.
Pridobljen pruh pa nastane zaradi dvigovanja težkih bremen torej zaradi pritiska v trebuhu. Pritisk v trebuhu pa nastane zaradi debelosti, nosečnosti, torej brejosti pri psici, kroničnega kašlja. Pruh lahko dobi tudi tako, da se preveč napenja ko kaka.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 03 Januar 2006, 20:43:07
No tako je s tem....Tosca ima pruh že od rojstva (prirojen) ...nikoli ni imela kakšnih težav z napenjanjem ipd...Pruh pa je različno velik. Njegova velikost je resnično od časa do časa popolnoma drugačna (tudi zaradi njenega počutja, dela...). Včasih se skoraj popolnoma zgladi, spet drugič pa je tako velik, da je prav žalostno za pogledati... :-X

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ibis

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 6
Odgovori #28 : 04 Januar 2006, 02:06:22
S pruhom je tako, da je lahko nevaren v primeru da v vrečko uide črevo ter se tam ujame. V tem primeru je nujen hiter obisk veterinarja. Lahko namreč odmre del črevesa in pride do zastrupitve.
 
Dobro bi bilo, da v tvojem primeru psičko pregleda veterinar. Spreminjanje velikosti pruha lahko namreč pomeni, da vanj uhaja črevo, zato obstaja nevarnost, da se vanj ujame.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 04 Januar 2006, 16:22:29
Joj, obupno...zdaj se verjetno v kratkem času že gremo posvetovati... :-\ :'(

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."