Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 262129

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 14 Januar 2013, 12:42:13
Pri zategnjenih tipih pomaga taktika sočustvovanja. Nekako v smislu ''o jej. a vas nič roke ne bolijo ko vas tak vleče. Bogi bogi. Smem predlagat.....ker vam bo lažje.''  :P Nikakor ne pali ''dejte se v red spravit zarad drugih''. Ne ne. Oni se teb smilijo  ;)

Drugače pa ja neka splošna praksa ki jo opažam je v stilu tega da ''naš je agresiven pa tečen. Sicer rešujemo, ampak drugi so pa to pa to pa to pa to pa uno in ostalo zato da naš ne napreduje''.
Nima veze, kaki so drugi. V prvi vrsti je dobro učit svojega. Težje okoliščine (se pravi ostali problematični v okolici) bi morale bit samo dodaten plus in izziv, da svojega spravimo v red. Vztrajat. Naredit plan. :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #571 : 14 Januar 2013, 14:31:41
Težki (a še normalni) psi so zlatega dnarja vredni, sploh če so spuščeni - za trening tvojega psa. Žal pa se zadnja leta (se kar nekako prekriva s trendom vlačenja vzgojno popolnoma zanemarjenih psov na povodcih vse povsod) pojavlja vse več patoloških primerkov, pri katerih noben miritveni signal ali blokada agresije ne deluje, ker ga pač ne registrirajo kot takega sploh. Prej so se od patoloških pojavljali v glavnem samo tisti, ki so imeli druge pse za plen, pa še ti so bili zelo redki. Zdaj pa najdeš svašta.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #572 : 14 Januar 2013, 15:10:13
to, da bi jaz svojega psa proglasila za agresivca, ne bi vžgalo niti pri ljudeh, ki nimajo pojma o psih -  pri njegovem intenzivnem mahanju z repom in splošnim vsiljivo prijaznim vedenjem  :-[ , tako da bi bila boljša una sočutna verzija.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 14 Januar 2013, 16:38:42
Zdaj pa najdeš svašta.

Mogoče je stanje bilo enako že prej, pa so take pse dali na verige in jih niso nikamor več peljali?

Med lastniki najdeš tudi kar precej takih cvetk. Na sprehodu sva enkrat srečala lastnika z huskyem, ki pa se je ko videl mojega psa ulegel na trebuh in se plazil mimo. Lastnik je pa bil zaradi tega jezen na njega: "Kaj delaš? Vstani se! Nehaj se norca delat. Lej ga vstani se!"  In ga cukal gor.  :-X

Nima veze, kaki so drugi. V prvi vrsti je dobro učit svojega. Težje okoliščine (se pravi ostali problematični v okolici) bi morale bit samo dodaten plus in izziv, da svojega spravimo v red. Vztrajat. Naredit plan. :)

Vseeno je zelo neprijetno, ko v tvojega prileti napadalen pes ko se svojega trudiš odvaditi tega.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #574 : 14 Januar 2013, 17:49:42
Citiraj
Vseeno je zelo neprijetno, ko v tvojega prileti napadalen pes ko se svojega trudiš odvaditi tega.

Vsekakor. V idealnem primeru si začel delat z mladičem in do tega, da bi moral svojega odvajat sploh ne pride.

Citiraj
Mogoče je stanje bilo enako že prej, pa so take pse dali na verige in jih niso nikamor več peljali?

Prej obratno - psi, ki so bili vedno pripeti na verigah so imeli zaradi tega težave. Ampak ne takšnih, kot jih imajo zdajšnji.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 14 Januar 2013, 22:36:22
Vseeno je zelo neprijetno, ko v tvojega prileti napadalen pes ko se svojega trudiš odvaditi tega.
Seveda, se strinjam. Takšne, ki imajo napadalne pse, ki dejansko napadajo se prijavi. In se ne čaka, da se napadi dogajajo.
Takšni ki pa imajo žnaraste pse so pa idealni za vadit. Kakor koli NE čakat, da bo pes pritekel do vaju. Takrat nimaš kej več delat s svojim drugega kot to da ga že poprej naučiš da se GRE naprej/nazaj/kamorkoli kamor TI rečeš. Izključno in samo vaja ''pridi greva''. Pozabi vse ostale vaje ala ''sedi, lezi, tačko, look...''. Umakneš se že prej preden ti ga zagrabi in umakneš se že prej preden tvoj nazaj ven pade.

Zdajšnji psi imajo definitivno težave zaradi izolacije zaradi povodcev -se strinjam. Predvsem odkar so se razpasli razni flexiji. Malo poznam težavnih onih, ki flexa ne poznajo (so ampak v manjšini). Ker je zakon tak kot je, ker je lastni kamot takšen kot je -torej ne ukvarjam se z vzgojo, pes pa je še vedno prehodil več kot jaz saj lahko luta v radiusu flexa hkrati pa zadostim zakonu.
Super. Prej je vsaj bilo tako, da so oni ki so imeli spuščene imeli kolikor toliko socializirane (ne rečem da vzgojene-so pa poznali pasjo govorico). Tisti drugi, ki so se zavedali povodca so pse vsaj kvalitetno zlaufali in jih učili odpoklica. Onim ki imajo ketnarje pa tudi danes ni dosti pomoči.

Prav ima me da včasih koga uprašam, če se mu je gumb na flexu pokvaru. Ker ali ga ne blokirajo, kljub temu, da njihov pes vidno grozi na dolžini 5m ali pa jih pes veselo vlači naokoli (ne glede na to da nima več kot 5kg) ko pa se strga je pa ...žurkaaaaa dolga ene 3 ure  :P

Morda res kratek zaključek - ni fora v odvezan/privezan pes ampak bolj v tem ali glava na drugi strani razmišlja ali ne  ;)

Da se kdo ne bo počutil okaranega  :) me veseli, da vsi, ki imajo pse katere še popravljate, da vsaj tako razmišljate. Trud se enkrat poplača. In lahko iz izkušenj povem, da ga ni lepšega občutka kot to, da ti sprehajalci postavijo uprašanje ''a to je TISTI pes, ki je bil prej tako nor? uau, čist drug.'' Se da ampak res v prvi vrsti šele takrat, ko sam nehaš razmišljat kako ti drugi delajo težave in te težave obrneš v dobro šolo -zase in za psa.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #576 : 14 Januar 2013, 23:33:10
Nisem opazila, da bi bilo s tistimi na fleksih kaj ekstraspešl  narobe. Pri nerodnih lastnikih se zna zgodit da ni ravno pod kontrolo, drugače so pa še vedno na boljšem od tistih ki so vedno na kratkih povodcih.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #577 : 15 Januar 2013, 08:33:26
Citiraj
Nisem opazila, da bi bilo s tistimi na fleksih kaj ekstraspešl  narobe. Pri nerodnih lastnikih se zna zgodit da ni ravno pod kontrolo,

Drži - se pa lahko zgodi vse sorte. Enkrat sva srečevala lastnika s psom  - podobnim kraševcu. pes je že od na 10 m znorel in se je lastniku strgal skupaj s flexom (ki je za  moje pojme itak štorast). In ko se je pognal proti nama in sem razmišljala o reševalnem scenariju, je flex tako zaropotal po tleh, da se je pes ustrašil in panično zbežal po cesti z ropotajočim flexijem za sabo  :D

Meni se zdi dolg povodec boljši kot flex (vsaj za mene), je pes vseeno bolj pod kontrolo, pa sledni za na travnik.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 15 Januar 2013, 09:57:04
Nisem opazila, da bi bilo s tistimi na fleksih kaj ekstraspešl  narobe. Pri nerodnih lastnikih se zna zgodit da ni ravno pod kontrolo, drugače so pa še vedno na boljšem od tistih ki so vedno na kratkih povodcih.

No, ja ... Ko grem teč, veliko raje srečujem odvezane pse kot tiste na fleksiju, katerih lastniki stojijo na drugi strani poti kot pes.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #580 : 15 Januar 2013, 12:07:09
Tudi meni se je že fleks zapletel v kolo, pa v ketno od mopeda, da o tem, kako imenitno se lahko zavozlata skupaj da psa na fleksu niti ne bi.....A s samimi psi ni nič kaj posebnega narobe, o tem smo. Dolg povodec (zame je dolg povodec tam od 4m naprej, dvometrski povodci so zame normalni, krajših sploh ne uporabljam razen za izpite).  je za nekatere potrebe boljši od fleksa, je pa veliko bolj neroden, sploh kadar je kakšno blato....in na splošno se mi nikakor ne zdi, da bi bil pes na dolgem povodcu na kakršen koli način bolj pod kontrolo kot pes na fleksu. Najbolj fino je, če imaš psa tako vzgojenega, da ne rabiš ne enega ne drugega. Za po mesti navaden povodec, drugot pa spuščen.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 15 Januar 2013, 12:22:35
Tek cez ovire, pa cisto zastonj ;)

Če ga sploh vidiš. Fleksi namreč!



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #582 : 15 Januar 2013, 12:24:17
Tudi meni se je že fleks zapletel v kolo, pa v ketno od mopeda, da o tem, kako imenitno se lahko zavozlata skupaj da psa na fleksu niti ne bi.....A s samimi psi ni nič kaj posebnega narobe, o tem smo. Dolg povodec (zame je dolg povodec tam od 4m naprej, dvometrski povodci so zame normalni, krajših sploh ne uporabljam razen za izpite).  je za nekatere potrebe boljši od fleksa, je pa veliko bolj neroden, sploh kadar je kakšno blato....in na splošno se mi nikakor ne zdi, da bi bil pes na dolgem povodcu na kakršen koli način bolj pod kontrolo kot pes na fleksu. Najbolj fino je, če imaš psa tako vzgojenega, da ne rabiš ne enega ne drugega. Za po mesti navaden povodec, drugot pa spuščen.

A veš, da se pa meni fleksi zdi neuporaben. Ker ravno ko bi ga bilon treba ustaviti, kaj zablokira ali človek ne najde gumba - ali pa poči. pa nerodno ga je držati, prevelik ročaj ima. Pa zelo "lepo" te lahko opeče, če si malo štorast. :)

Res pa s samimi psi ni nič narobe. Smo (sem) zašli s teme.  :-[



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #583 : 15 Januar 2013, 12:40:19
Fleks je tako kot kateri koli drug pripomoček treba znati uporabljati.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #584 : 15 Januar 2013, 12:48:40
Citiraj
Fleks je tako kot kateri koli drug pripomoček treba znati uporabljati.
vsekakor - ampak marsikdaj ni videti
Citiraj
in na splošno se mi nikakor ne zdi, da bi bil pes na dolgem povodcu na kakršen koli način bolj pod kontrolo kot pes na fleksu
MENI ga je lažje imeti pod kontrolo



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #585 : 15 Januar 2013, 13:03:09
Meni je pa fleksi super za uporabo. Pes lahko vsaj nekaj časa hodi svoj tempo in meni ni treba capljati za njim, ko se odloča kje je boljše za lulat. Če znaš fleksi uporabljati te niti ne opeče, niti ni štorast, niti ne zablokira (razen, če se pokvari, nekako na vsake 2-3 leta ga je kar treba zamenjati....) V roki je štorast, če si kupiš prevelikega za v svojo roko, s takim je tudi težje psa zadržati. Pa najcenejšega tudi ni za kupovat. Jaz ponavadi sploh ne opazim na kakšnem povodcu je pes, ki ga srečam. Raje ugotavljam kako se obnaša, ker lastnikom ne zaupam, da bodo znali odreagirati ne glede na povodec... Tisti, ki fleksija ne znajo uporabljati so v moji okolici v manjšini. Tisti, ki jim uporaba fleksija ne gre, jim ponavadi tudi uporaba navadnega povodca oz. uporaba psa na splošno ne gre. Nimajo pojma kako v kakšni situaciji odreagirati, niti ne poznajo svojega psa (kaj šele, da bi ga vzgojili). Pač so si nabavili psi ne, da bi prej prebrali "navodila za uporabo". Se pa strinjam, da se težavnega psa raje vodi na navadnem povodcu.

Trend paničnih lastnikov z nesocializiranimi psi se pa tu kar širi. Sem prav prijetno presenečena, ko srečam manjšega psa, ki se povsem normalno obnaša, ko sreča večjega psa. Tisti, ki jih srečam z odvezanimi psi pa imajo ponavadi dokaj vzgojene pse oz. vsaj socializirane tako, da ni težav....



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #586 : 15 Januar 2013, 13:44:38
Citiraj
Trend paničnih lastnikov z nesocializiranimi psi se pa tu kar širi.
jaz tega verjetno ne zaznam, ker je moj pes manjši, je radoveden in prijazen :D do velikih in malih psov ne glede na pasmo in spol (pač bigl kot bigl), pred takim pa še najbolj paničen lastnik nima strahu.  Jaz načeloma tudi ne paničarim, ker sem imela priliko srečati že precej psov, ki veljajo za bolj agresivne, pa to sploh niso, in tudi takih, ki naj bi bili neagresivni, pa so iz "čistega miru" že na daleč besneli. Pa smo spet pri vzgoji. :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #587 : 15 Januar 2013, 15:27:37
Citiraj
    in na splošno se mi nikakor ne zdi, da bi bil pes na dolgem povodcu na kakršen koli način bolj pod kontrolo kot pes na fleksu

MENI ga je lažje imeti pod kontrolo

Ja, ok. Ampak glede na to, da občasno uporabljam eno in drugo, si zelo težko predstavljam, da imaš psa na dolgem povodcu bolj pod kontrolo kot na  enako dolgem  fleksu. Težko na hitro zmanjšaš dolžino, v rokah nosiš bistveno več kot pri fleksu, pogosto tudi mokro in blatnasto, in nevarnost, da te ožge je bistveno večja kot pri fleksu. Poleg tega se ne navija avtomatsko in se zaradi tega bolj zapleta v najbolj nedolžne ovire (niti ni treba da je grmovje, dovolj je malo močnejši šop trave, stebla že požete koruze, zmrznjena krtina..)-razen seveda, če imaš v mislih 2 - 3 meterske povodce, ampak pri tistih je gibanje psa tako omejeno, da ga seveda de lahko imaš pod kontrolo.

Citiraj
    Trend paničnih lastnikov z nesocializiranimi psi se pa tu kar širi.

jaz tega verjetno ne zaznam, ker je moj pes manjši, je radoveden in prijazen

Dejansko se širi in boje se tudi majhnih radovednih in prijaznih. Če se že ne boje tvojega psa, se pa boje, da mu bo njihov kaj naredil.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #588 : 15 Januar 2013, 17:08:49
No ne bi res o sami opremi...ampak moj point je bil v tem, da je trend flexi psov zašel v smer tega da jim je avtomatska potuha za nevzgojo in ne zgolj avtomatski povodec  ;) Da se lastniki niti najmanj ne potrudijo za vzgojo, ker jim je že to dovolj da imajo psa privezanega. Ful fora če pa potem ni učinka. Just that.  :)

Drugače pa kolikor mi gredo felxi na živce...jih imam doma toliko kot imam psov pa še ene 3 zraven  :P (stari a še uporabni pa jih koristita mačka in kunec). Ni s povodci samimi po sebi nič kaj narobe če je nanj pripet skuliran pes in na drugi strani skuliran vodnik. Žal se v povprečju zanj odločajo lastniki, ki jim je jasno, da mora bit pes privezan ne pa tudi vzgojen. Mi je prav všeč original flexov filmček, kjer povdarjajo pravilno uporabo - žal v praksi to redko srečam.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #589 : 15 Januar 2013, 18:23:06
Ful si dobro opremljena. Jaz premorem za 5 (prej 6) psov: za vsakega ena navadna ovratnica, za vse skupaj 2 enojna in dva dvojna povodca, dvojni povodec za vleko, precej različnih oprtnic večinoma za vleko, 1 flex, 1 dolg povodec cca 20m,  1 halty še neuporabljen, 1 nagobčnik, 2 ovratnici z ledicami, 1 tanko zatezno ovratnico ki se uporablja kadar imam psa, ki potrebuje dvojno privezovanje zaradi varnosti, 1 zatezno z dolgimi členki za izpite in to je to.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 15 Januar 2013, 18:49:49
 ;D šur de. Ko pa mam še staro opremo od prej ko smo rabli še precej nadzora...no dokler nismo pogruntali kaj je to kliker  :P
Ne sam mam pa res ogromno stvari, ki ležijo. Blo je treba sprobat. Potem imam na zalogi še tisto kar rabim, ko imam varovance pa kaj za posodit (halti tak ovak...). No nekaj prisilne opreme (beri bodečke, zatezne, lupi...)je šlo v trajno last drugim. Nekaj jo imam pa doma za prikaz (se razume, da na roki tistega, ki si želi to montirat na psa)  :P ker smo v fazi preizkusov menjali velikosti.
V praksi pa uporabljam ene lahke oprsnike na vsakega psa in pa vsak po en povodec. Mi je dosti praktično če jih imam vsakega posebej, ker mi jih vsaj čez poteltje sosedovi otroci zram vozijo in je praktično, da ima vsak svojega  :) Flexi so za blatno vreme in takrat ko temu primerno pot vodi čez precejšen urban del in se držim zakonov. Potlej pa še vsak po en lep komplet (ovratnica in povodec) za ''nedeljo''  ;) Te so zgolj zarad mojih vizualnih učinkov ne ravno zarad potrebe.
Torej seštevek tistih ki so v dejanski uporabi je le po 4x ovratnica/oprsnik, povodec, flexi ter 2 sledna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #591 : 17 Januar 2013, 09:15:01
Citiraj
Sem prav prijetno presenečena, ko srečam manjšega psa, ki se povsem normalno obnaša, ko sreča večjega psa.
jaz, ki imam takega zgoraj opisanega psa, pa prav nič, ko za nama prileti model tipa kakor nemški ovčar in zdivja na mojega na povodcu (ki  - na srečo super kul -  sploh ni odreagial), nakar jaz rečem babnici, ki pride precej nezainteresirano zraven, naj priveže psa, če ga ne obvladuje. Ona pa "seveda, gospa" -  s tonom glasu "odj..." To je dogodek z včerajšnjega sprehoda.
Ker nisem socialna delavka za nesocializirane pse, me tak odnos jezi, moj pes pa tudi ni terapevtski.
V pasji šoli, kamor pridejo ljudje s problemom asocialnega psa, poteka tako "spoznavanje in zbliževanje" pod kontrolo,  če ima pa lastnik tak pišmeuhovski odnos, pa res mislim, da ni opravičila.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 17 Januar 2013, 09:37:09
Povej ji koliko je globa in da nimaš nobenih težav s prijavljanjem policiji.  >:D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 25 Januar 2013, 22:00:35

   LP :)
   Sam ne uporabljam flexsija ker ga imam ponavadi kar na vlečnem povocu.Se pa nažalost videl kako je pes skoči pred avto in sama sreča da je
    šofer pravočasno ustavil .Da o kolesarjih ne govorim ,kosose še pravičas ustavili al pa odvili.Pa tudi zanama je že pritekel pes s flexijem.Za to je
    moje mnenje da je flexsi samo potuha za marsikaterega lasnika psa in zelo navaren v naselju.
   



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #594 : 26 Januar 2013, 13:34:47
Ni, če ga lastnik prav uporablja. K pravilni uporabi seveda sodi tudi to, da imaš psa tam, kjer je promet na kratko, saj ga na stegnjenem fleksu nikakor ne moreš pravočasno ustaviti, da ne bi stopil na cesto. (razen seveda, če je pes poslušen in ga lahko ustaviš z besedo, na fleksu pa ga imaš samo zato, da zadostiš zakonu) Sicer sem že doživela precej čudne situacije s fleksiji, a veliko manj, kot bi bilo za pričakovati glede na to, koliko in kako se uporablja.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 24 Februar 2013, 18:35:39
No, pa se je začelo dogajat tudi nam. Že drugič v enem mesecu se je spuščen pes, ki so mu na travniku metali žogico, kar naenkrat zakadil v mojo privezano psico, s katero sva šli mimo po sprehajalni poti in jo hotel ugriznit za rit ali pač zadnje tace. Pa kakor zna Jazz kdaj na daleč "provocirat" v obeh primerih sploh ni in se je samo vsa šokirana sestavila v mirilni položaj in počakala da "napad" mine. Prvič sem bila preveč šokirana tudi sama, danes sem pa celo uspela odreagirat in napadalca malo pobožat s skibucko. Naj bo jasno, da že itak ne znam brcat in sam čudež je bil, da sem ga sploh zadela, pa skibucke so itak mehko obložene, ampak sem ga ravno dovolj, pa verjetno je šlo še to bolj za element presenečenja, da se je na hitro obrnil in umaknil in ni ponovil napada, kar sicer ponavadi taki psi naredijo - se malo umaknejo in potem ponovno zakadijo. Pa se lastnica obrne proti meni in me vpraša kako bi se jaz počutila, če bi ona mojega psa brcnila. Halo??! Jasno da sem ji povedala svoje, ampak se bojim, da ni sploh dojela. Najprej, če bi se moj pes tako obnašal, bi ji bila hvaležna za eno tako vzgojno gesto, potem moj pes se ne obnaša tako in je kljub miroljubnosti v takih primerih ko se srečujemo z nepoznanimi psi privezan da niti ne poskuša motiti drugih, kar mu vsake toliko lahko pade na pamet, sploh če zasliši kakšno piskajočo igračo. Tretjič, če svojega psa nima pod kontrolo, naj ima privezanega vsaj ko se približuje drug pes.. Na to mi je odgovorila, da saj njen ne bi ugriznil, da se vedno samo zakadi.. Halo??! Eno je da se pes zakadi in ustavi npr. pol metra pred drugim psom, drugo je pa da se zakadi z zobmi mojemu v rit. In torej ali to pomeni, da se njen pes večkrat takole "samo zakadi" in ona to ve in nič ne naredi za preventivo? Ja, moj pes naj bo pa drugim žvečilka in potem naj se jim še opravičujem za to? Moj je bil zraven, pa je komentiral samo še naj bo srečna, da ga ni brcnil on.

Mah.. morala sem se malo zluftat še tule.. se pa bojim, da takih glupih ljudi pač nič ne premakne  >:(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #596 : 25 Februar 2013, 11:46:14
Citiraj
Pa se lastnica obrne proti meni in me vpraša kako bi se jaz počutila, če bi ona mojega psa brcnila. Halo??!

 :D :D :D... ja sej si pa tud čudna , da greš psa s skubucko brcnt ;D

BABO! bi mogla našutat  8)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #597 : 25 Februar 2013, 14:33:12
naslednjič gojzarji  >:D :o :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 25 Februar 2013, 14:56:23
Gojzarji ja, samo za lastnika, ne za psa. Pa mislim da v tem primeru ne bo več potrebno.

Ma saj pes se mi bi kar smilil, tak pač je, ni pa kriv, da ima glupega lastnika, ki mu ne prepreči rinit v težave. Ampak v tem primeru se mi še pes ne smili, ker sem ga res samo "pobožala" - sicer ravno v pravem momentu, da je bil toliko šokiran, da se ni še v drugo zagnal, ker prejšnjikrat se je po prvem, ko se je že obrnil da bo odšel, zagnal še 2x.

Saj.. moja kokoš pa tudi.. ob takih butljih stoji, se da v en tak "ne me tepst položaj" in čaka da si un premisli ali pa da jaz posredujem - res čisto netipičen šnavcer  ::) No, je pa res, da dosedaj še ni pokasirala nobene praske (razen ene ko je bila mladič, ko jo je en bull za smrček zagrabil in opraskal), mogoče ravno zaradi tega.



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #599 : 26 Februar 2013, 10:00:34
 Jazz je tipični VŠ.

Ko bo VŠ videl drugega psa, ne bo skočil vanj, ampak ga bo opazoval in čakal. Je pa še odvisno od odnosa vodnika. Ti si jo zmeraj učila, da se ne sme agresivno odzivati na 2.psa in še značajska poteza pasme in to je to.

Mi imamo samca VŠ in se tudi odziva tako. VŠ čaka in opazuje, VŠ na napade, se samo odziva na napad.