Wolfsblut

saba · 29497

saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
: 02 April 2009, 09:08:24
Ali kdo pozna to hrano za pse oz. je že hranil s katero od različic te hrane?

Nekje na forumu je nekdo omenjal, da naj bi bila to zamenjava za Timberwolf, vendar dvomim, ker mi google vrže samo nemške strani ven (res, da se na teh zaradi jezika bolj slabo znajdem  :-[ ), Timberwolf pa najdem samo v Ameriki..

Wolfsblut green valley grain-free je meni osebno zelo zanimiva, ker je edina? (ali pa vsaj ena redkih) grain-free variant pasje hrane brez piščanca (in brez jajc).

Kakšna se pa vam zdi sestava in razmerja v hrani?

Sestava:
Trockenlammfleisch, getrockneter Lachs, Kartoffeln, Lammfett, frischer Lachs, Kartoffelstärke, Erbsen, Lachsöl, Lammleber, Thymian, Majoran, Petersilie, Salbei, Oregano, Leinsamen, Topinambur, Taurin, Sanddorn, getrocknete Äpfel, Karotten, Tomatenpüree, Spinat, grüne Bohnen, Luzerne, Lecithin, Liebstöckel, Hagebutten, Kamille, Mariendistel, Labkraut, Brennnessel, Brombeere, Himbeere, Blaubeere, schwarze Johannisbeere, Holunderbeere, Apfelbeere, Weißdorn, Ginseng, Meersalz, Gerstengras, Bockshornklee, Anis, Pfefferminze, Ringelblumenblüten, Eibischwurzel, Preiselbeeren, Minerale und Vitamine, DL-Methinin, probiotische Stoffe (FOS Fructooligosaccaride und MOS Mannan-Oligosaccharid), Yucca-Schidigera-Extrakt, L-Carnitin, Beta Karotin

in analiza:
Rohprotein  30%
Rohfett  18%
Rohfaser 3%
Rohasche 10%
Feuchte  8%
Kohlehydrate 25%
Verwertbare Energie  3.590kcal/kg
 
Omega 6 Fettsäuren 4 %
Omega 3 Fettsäuren 1,5  %
Vitamin A  13500 mg/IU
Vitamin D  900 mg/IU
Vitamin E  500 mg/IU
 ...
Kalzium 2,51 %
Phosphor  1,33 %
Kalium  1,0 %
Natrium  0,39 %
Magnesium  0,14  %
Eisen  74 mg/kg
Kupfer  11 mg/kg
Mangan  30  mg/kg
Zink  120 mg/kg
Jod  5,5  mg/kg
Selen  0,18  mg/kg

 



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 12 April 2009, 19:48:46
neeee, narobe si razumela ali sem pa jaz nerodno napisala.
ker ga je Timberwolf organics, kasneje samo še Timberwolf začel nekaj "srat" in ljudje niso imeli več zaupanja, so začeli v Nemčiji prodajat to, zelo podobno hrano.
Torej gre za zamenjavo na tržišču ne kot nadomestek iz iste tovarne ipd.

Tako kot so Nutro, ko se je pokvaril, zamenjali z Regalom.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 12 April 2009, 21:27:44
Nima veze  ;D

Meni je bila ta hrana zanimiva kar se sestavin tiče. Zanimalo me je mnenje koga, ki jo pozna ali pa koga, ki se na sestavine bolj spozna od mene. Jaz sicer že znam ločit med bolj ali manj kvalitetno hrano kar se tiče glavnih sestavin in razmerij med njimi. Je pa verjetno še kakšna "finta" proizvajalcev in oglaševalcev pasje hrane, ki je navedena kje nižje na seznamu ali pa razdeljena na več sestavin.

Manjšo količino te hrane sem si vseeno naročila iz Nemčije in jo sedaj preizkušam. Loli je všeč in jo z veseljem poje, iztrebki so kompaktni, za kaj več bo treba pa še malo futrat. So pa briketi precej veliki (kot npr. Biomill), kar je za hranjenje v redu, ker jih pes ne more goltat, za nagrajevanje in klikanje pa niso preveč uporabni  :-\ Razen za kakšno zelo hitro in kratko seanso ali pa za zelo velikega psa :D
 
Istočasno sem naročila še Acana Pacifica, za katero pa lahko zaenkrat rečem le, da ima optimalno velike briketke  8)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 14 April 2009, 00:00:18
Tako kot so Nutro, ko se je pokvaril, zamenjali z Regalom.

Hmm, tudi tole je, kolikor mi je znano, popolna dezinformacija.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 14 April 2009, 08:21:02
Hmm, tudi tole je, kolikor mi je znano, popolna dezinformacija.
Kaj ni slovenski uvoznik namesto Nutro Choice začel uvažati Regal?



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 14 April 2009, 08:58:50
potem me pa zanima, kaj je prava informacija, ker kamorkoli vprašaš, vsepovsod povedo to;
Regal namesto Nutra, vključno z zaposlenimi v Alerju.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 14 April 2009, 09:30:10
Ja, res je, samo kvaliteta ali nekvaliteta Nutra ni imela s tem kakšne hude povezave.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 14 April 2009, 11:11:09
To pa ne bo držalo. Po mojih informacijah se je uvoznik Nutra odločil, da ga ne bo več uvažal zaradi številnih reklamacij hrane in predvidene selitve proizvodnje na vzhod in s tem povezanega padca kvalitete in zaupanja kupcev v izdelek. To je bilo zapisano na tem forumu, enako mi je povedal uvoznik sam in isto si slišal v vsaki trgovini s pasjo hrano, ki je prodajala Nutro.

Verjetno sedaj to niti ni pomembno, ampak če nekomu očitaš, da širi dezinformacije bi bil kakšen argument kar na mestu.. ;)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 14 April 2009, 11:28:40
Urška, glede na to, da si se oglasila v tej temi in da si "doma" na področju pasje hrane bi izkoristila priliko in te prosila za komentar na hrano Wolfsblut in kaj si misliš o sestavinah in razmerjih - če ti ni odveč  :) Lahko tudi na ZS, ker ni moj namen delati reklame ali pa antireklame za karkoli.



Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Januar 2011, 19:22:41
Mi hranimo s to hrano in jo naročamo iz nemčije  :) in sicer Wild Pacific pa se mi zdi ok dlako ima lepo rad jo je iztrebki so kompaktni pa sestavine so mi tut vredu. Imajo pa tudi linijo za alergike:
Wild Duck, Cold River, Dark Forest, grain- free: Blue Mountain, Wild Pacific, Green Valley, in "navadne": Range Lamb in Alaska Salmon.
 




Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 06 April 2011, 08:53:21
Z veseljem sporočam, da se hrano Wolfsblut od sedaj dobi tudi v Sloveniji  ;D

klik  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #11 : 06 April 2011, 10:00:52
Koliko pa stane poštnina za 2kg in za 15kg?

Nina


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 06 April 2011, 10:05:05
Nad 50€ je poštnina zastonj, za 2kg je pa 5€.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 April 2011, 07:54:00
Ali se lahko dobijo testerčki,a prodajajo kje v trgovini ???je to nemška hrana ???



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 07 April 2011, 08:29:51
Testerčki bodo na voljo, pošlji na [email protected] katere bi rada imela, pa naslov  :)

V trgovinah zaenkrat te hrane še ni, je pa v spletni trgovini. Je pa nemška hrana ja.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 07 April 2011, 12:51:11
To mi je pa zelo všečna hrana! In tudi pod 60 eur.  :P Bom tudi priporočila "naši" trgovini.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 07 April 2011, 12:54:25
Mi uporabljamo zdaj Alaska Salmon in lahko samo pohvalim. Zelo mi je tudi všeč, ker sami briketi ne smrdijo tisto običajno po ribah. Wild Pacifik naprimer dišijo po origanu  :)

Čara, kar priporoči  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 07 April 2011, 14:58:21
Pišuka, meni bi bilo pa skrajno hecno in sumljivo, če ribji briketi ne bi imeli vonja po ribi...



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 07 April 2011, 15:10:31
Zakaj bi bilo pa sumljivo?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 07 April 2011, 15:19:22
Mogoče si narobe predstavljam, ampak če naj bi bile v briketih ribe in zadeva ni pretirano obdelana, se mi zdi kar normalno, da briketi imajo vonj ribe.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 07 April 2011, 15:24:04
Vonj ja, ne rabijo pa smrdet po ribah.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 07 April 2011, 15:35:51
Ehe, tle pa lahko debatiramo do onemoglosti  :) vonj, smrad, duh,... Stvar nosa pač. Zdaj si približno predstavljam, kaj si hotela povedat. Meni vsi ribji briketi, kar sem jih do zdaj za našo nabavljala, dišijo. Pa rib sploh ne jem.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 07 April 2011, 15:46:17
Ehe, tle pa lahko debatiramo do onemoglosti  :) vonj, smrad, duh,... Stvar nosa pač. Zdaj si približno predstavljam, kaj si hotela povedat. Meni vsi ribji briketi, kar sem jih do zdaj za našo nabavljala, dišijo. Pa rib sploh ne jem.

Js tud ne jem rib  ;D Mi pa vse ribje zadeve smrdijo  :-X Je pa res to čisto stvar nosa, kot si rekla  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 07 April 2011, 15:55:32
Meni strašno diši fish4dogs-taka modra pakunga so. Pa ne jem rib sploh, ampak to mi pa takoooo diši.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 07 April 2011, 16:02:41
Fuuuj fish4dogs!! Meni so roke skos smrdele od tega (ker nisem vedno našla merice za dozirat) tudi če sem si jih umila! Pa sem drugače velik ribojedec.



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 07 April 2011, 20:39:07
Mi jemo ravno F4D in meni blazno lepo dišijo (sploh za nekoga, ki ne mara vodne hrane  ;D ).



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 10 April 2011, 18:17:41
Mene pa zanima okus race,divjačina in konj,kašna je velikost teh briketov,ali so primirne za yorkya?
Ker imate dve vrsti jagnetine in divjačine v čem se razlikujejo?
In kolikšen je delež mesa nisem nikjer zasledila?
lp



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 10 April 2011, 19:27:15
Glede velikosti posameznih briketov:
- Dark Forest (z divjačino) so briketi veliki 1cm x 1cm (kvadratne oblike)
- Wild Duck (z raco) so veliki 1cm x 1 cm (kvadratne oblike)
- Wide Plain (s konjem) pa so veliki 1,5 cm x 1,5 cm (trikotne oblike)

Mislim, da yorki z samo velikostjo teh nebi smel imeti problemov. Če želiš testerje, pa pošlji podatke na [email protected] , pa ti jih pošljemo  :)

Razlike med obema hranama z jagnjetino in obema z divjačino je razlika v vsebnosti beljakovin, ter samimi sestavinami v hrani.

Delež mesa v hrani je več kot 50% mesa.

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 10 April 2011, 19:40:52
Hvala za odgovor



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 10 April 2011, 22:28:41
Mene zanima, če so kateri od ribjih briketov morda kaj večji od teh naštetih. Za velikega psa.