Glukozamin – naročanje iz ZDA

saba · 123772

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 11 Oktober 2009, 10:45:07
Gulu, koliko glukozamina pa vsebuje Hill's j/d?


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 11 Oktober 2009, 12:07:31
Saba, koliko pa stane to naročilo? Prosim sporoči, ko prispe pošiljka.

Se komu kaj sanja koliko katere sestavine vsebuje Cortaflex? Jaz pri najboljši volji ne najdem.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #32 : 11 Oktober 2009, 13:13:55
Slycer, kaksan pa je cena skatle s 120 kapsulami? Ali sem corava (nic novega  ::)) ali pa na strani ne pise ... Skratka, ne najdem.  ::)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 11 Oktober 2009, 15:13:13
Cena skatle je 28$ ampak sem ze pri limitu in je narocilo zakljuceno. Narocenih je 6 skatel, preostale pa boste morale narociti s sabo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #34 : 11 Oktober 2009, 19:22:59
Lahko da link od koder si narocal?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #35 : 11 Oktober 2009, 19:41:30
Gulu, koliko glukozamina pa vsebuje Hill's j/d?

Ne vem, ga že dolgo nismo imeli.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 11 Oktober 2009, 19:43:38
Se komu kaj sanja koliko katere sestavine vsebuje Cortaflex? Jaz pri najboljši volji ne najdem.

Cortaflex po vsebnosti Glukozamina in Kondrotina ni v vrhu, ker so študije pokazale, da dejansko telo izkoristi samo cca. 2,5% vnešenega glukozamina ostalo pa ga izloči, ker so molekule za absorbcijo prevelike.
Za to je zadeva v Cortaflexu v obliki aminokislin in aminosaharidov, molekule so manjše in se za to lažje absorbirajo in preidejo na mesto, kjer so potrebne. Dejansko je tukaj absorbcija veliko boljša in s tem tudi učinek pričakovan.  ;) Ker je Cortaflex pač v tej svoji sestavi nekako edinstven se ga težko primerja z izdelki, ki vsebujejo npr. 300mg glukozamin sulfata ;)






Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #37 : 11 Oktober 2009, 19:47:56
Kolikor se spomnim je nekje na spletu tudi primerjava, kjer se je Cosequin pokzal še za boljšega, ravno nzaradi iste lastnosti- velikost molekul je taka, da ga telo lahko učinkovito izkoristi.


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 11 Oktober 2009, 20:40:41
Maja, narocil bom pri healthypets.com.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 11 Oktober 2009, 21:49:15
Hvala, Ninci. Se mi je zdelo čudno, da teh podatkov ne najdem, čeprav sem prebrala v čem je razlika med cortaflexom in ostalimi preparati. No, nisem si mislila, da je tolikšna, da se ne da primerjat... Glede na ceno me pride skoraj toliko kot še en žakelj hrane mesečno  :-\  in zato iščem še kaj drugega približno enako kvalitetnega, po možnosti cenejšega, ker bo dodatke za sklepe dobivala do konca življenja...



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 12 Oktober 2009, 10:50:28
Se opravičujem vsem za nejavljanje v temi in neodgovarjanje na ZS, danes ponoči sem se vrnila s Poljske, cel kup stvari imam še za opravit, zato zaenkrat bolj na hitro:
Naročala sem pri EntirelyPets.com, njihova cena za CH 180tbl je 28$, to je cca polletna zaloga za 15kg psa (1 tbl na dan); cena za CH II 250 tbl je 60$, zaloga za cca 8 mesec, odvisno od teže psa.

Naročanje je komplicirano, naročila se dostikrat ne da oddati preko interneta, če ga pa že, pa ni možno plačati s kartico, zato jaz naročam kar preko telefona - longdistancecall v popoldanskih urah ;). Poštnina je višja kot je navedeno na njihovi strani (36$) in se povečuje s težo paketa, točen znesek obračunajo šele po naročilu (in ti po možnosti dvakrat avtorizirajo kartico  :( ) Potem pa še seveda slovenska carina in provizija PTT.

Toliko v obrazložitev. Lahko zberem naročila in naročim, cena bi bila 35€ za 180tbl ozitoma 67€ za 250tbl. Za manj se ne grem zaj.. :P

Aja, za CH sem se jaz odločila ravno zaradi nižje molekularne teže G in Ch ter posledično višje absorbcije. Preparati v katerih količino G in Ch nenormalno dvigujejo, pomoje nimajo zadovoljive absorbicje, oziroma so molekule vstopnih surovin prevelike. d



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #41 : 12 Oktober 2009, 11:00:50
Wiu, tale tvoj je pa idealen, saba. Sem iskal enega ki ima poleg glukozamina in kondroitina se MSM in lej ga. Prav vse ima.
Bos morda v kratkem kaj narocala?

Saj ga ima preparat od Alavisa tudi in čisto v primerljivih količinah...
Jaz naročam tole in smo zaenkrat zadovoljni! http://www.alavis.cz/en/veterinary-preparations/alavis-3.htm

Ja je pa res kar je Ninci napisala, zato razmišljam o prehodu na nekaj drugega... 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #42 : 12 Oktober 2009, 11:05:44
Toliko v obrazložitev. Lahko zberem naročila in naročim, cena bi bila 35€ za 180tbl ozitoma 67€ za 250tbl. Za manj se ne grem zaj.. :P

jaz bi za 67 EUR- za kolk časa pa je 250 teh tablet za 15 kg psa?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 12 Oktober 2009, 11:10:11
Saj ga ima preparat od Alavisa tudi in čisto v primerljivih količinah...
Jaz naročam tole in smo zaenkrat zadovoljni! http://www.alavis.cz/en/veterinary-preparations/alavis-3.htm

Nima pa nikjer navedeno kakšno molekularno težo imajo surovine, nima dodanega mangana in vitamina C, ki igrata pomembno vlogo pri absorbciji, obnovi hrustanca in veznega tkiva.

Teh preparatov je en mali milion, vendar so redki kvalitetni. Jaz sem pri izbiri za referenco vzela preparat Chondroton, ki je po mojem mnenju in po mnenju parih uporabnikov najboljši, najbolj učinkovit in presneto drag (cca 70€ mesečna zaloga).

Deteljica: za cca 8 mesecev, če daješ preventivno, če ima že težave s sklepi pa za manj. V 250tbl embalaži je samo CH II, se pravi Double strenght.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #44 : 12 Oktober 2009, 11:13:12
Nima pa nikjer navedeno kakšno molekularno težo imajo surovine, nima dodanega mangana in vitamina C, ki igrata pomembno vlogo pri absorbciji, obnovi hrustanca in veznega tkiva.
Vit. C dodajam jaz posebej, zato mi to ni noben minus... :P Nisem pa našla niti molekularne teže za ta preparat, ki ga ti naročaš (lahko kopiraš prosim) :-[.

Vidim, da sem zgoraj dala napačen link-u glavnem mi konzumiramo tale preparat: http://www.alavis.cz/en/veterinary-preparations/alavis-msm-gs.htm, oni ki sem ga pripopala dva posta nazaj pa ima še MSM kot je želel Slycer...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 12 Oktober 2009, 11:20:50
Če mi poveš kako objavim pdf file, lahko prilepim Technical Sheet, ki so mi ga poslali iz firme Vitaly Systems, prepišem pa lahko šele proti večeru, sedaj res nimam časa.

CH II nima dodanega C vitamina.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 12 Oktober 2009, 14:22:02
Saba, sej za te ChondroFlex ne potrebujes nobenega dovoljenja ane? Ne spada med zdravila ampak med dodatke?



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 12 Oktober 2009, 14:39:06
Saba, sej za te ChondroFlex ne potrebujes nobenega dovoljenja ane? Ne spada med zdravila ampak med dodatke?
Seveda ne  :D Tako je, dodatek k hrani je to.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 12 Oktober 2009, 15:31:34
Okej, so me veckrat posvarili na carinski upravi. Za zainteresirane, carine ni do 150EUR, davek pa se vklopi po 20 evrih.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 12 Oktober 2009, 19:29:20
Apollo a Divi še vedno daješ GAG? - A ni dovolj do konca hitre rasti skeleta? (al enostavno daješ ker je mala Nuba tak vrag in neprestano obremnjue sklepe  :P)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #50 : 12 Oktober 2009, 21:03:04
Jap jaz dajem obema preventivno (sicer nižje doze od predpisanih) in bom obema dajala tudi naprej... ;) Najnovejši trendi gredo v smer neprestanega dodajanja, mislim da škodovat ne more, če kaj pomaga pa samo super :P!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #51 : 12 Oktober 2009, 22:53:14
Maja, narocil bom pri healthypets.com.
Ok, super :)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 13 Oktober 2009, 08:31:44
Ok, mi je uspelo pogruntat kako prilepit file  ;D (ni ga čez lenobo  :P )

Technical Sheet za nekatere ChF proizvode: Št. 1



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 13 Oktober 2009, 08:41:19
Pa še eden..



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 13 Oktober 2009, 22:19:45
Aska in dss, pravkar sem oddalal narocilo za Chondro-Flex. Narocil sem ga pa kar preko Amazona ki jamci tudi za postnino. Ne bo sedaj trgovna kar tako enostransko
zaracunavala doatnih stroskov. Kam bi pa prisli v tem primeru. Prisla je 44.5$ skupaj. Celotno narocilo je 250$. Mislim da bo prislo malo pod 30eur na skatlo po osebi,
po dajatvah. 7 x 29.39$ + 44.5$ postnine + 20% davka. Poslano bo jutri, potem pa verjetno se kaksen teden da pride v Slovenijo.

Tocen izracun z vsem zaokrozevanjem bom objavil ko pride zadeva v Slovenijo in se upam da izogne carinskemu uradu.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #55 : 13 Oktober 2009, 22:49:20
Slycer, o super in hvala ti za naročilo! :)


dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #56 : 14 Oktober 2009, 11:45:31
Super! Ravno prav. Zdaj grem namreč za nekaj dni iz SLO, tako da bom že nazaj, ko zadevščina pride v SLO (da ne bi čakal s plačilom).

Hvala!!!!!

LP



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 14 Oktober 2009, 14:57:30
Zanima me vaše mnenje o tem preparatu - ali je primeren za pse? Žal je vsebina le angleška...

Glucosamine HCl with Boswellia
 
Glucosamine HCl with Boswellia is an exclusive formula which contains Glucosamine a nutritional "building block" that supports healthy joints along with Bromelain, Nutrilite Acerola Concentrate and Lemon Bioflavonoids Concentrate with Phytofactors Plant Compounds…which helps keep you on the go.

It could start with mild stiffness in the morning or creaking, cracking joints. As we age, we feel more and more of these effects in our joints. Glucosamine HCl with Boswellia helps you to maintain normal joint health. This exclusive formula contains 1. Glucosamine a nutritional "building block" that supports healthy joints & stimulates the production of cartilage. 2. Boswellia is a gum resin which helps to reduce swelling in the joints. 3. Bromelain, a natural enzyme derived from pineapple and Boswellia also helps support normal joint function. 4. Boswellia & Bromelain together help to reduce pain & inflammation. 5. Acerola vitamin C natural Concentrate and Lemon Bioflavonoids Concentrate with Phytofactors Plant Compounds.


Ne najdem pa nikjer točnega opisa koliko česa je notri, mislim pa da je Glukozamina 500 mg na dnevno dozo. Zanima me, ker vem, da so vse sestavine organskega izvora in pridelave, zato sem brez skrbi za kakšne stranske učinke, ne vem pa, če je smiselna uporaba za pse glede na sestavine.

Hvala in lp!


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 14 Oktober 2009, 15:06:11
EVO NAŠLA - sem se zmotila glede vsebnosti glukozamina - spodaj je prava tabela!!!

SUGGESTED USE: Take 2 tablets, twice a day, preferably with meals.

OTHER INGREDIENTS: MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, ACACIA, MAGNESIUM STEARATE, SILICON
DIOXIDE, SODIUM CARBOXYMETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, CARNAUBA WAX.

S u p p l e m e n t F a c t s
Serving Size 2 Tablets

                                                    Amount per %                   Daily Amount % Daily                                      2 tablets Value*                       per day Value*
Vitamin C (Ascorbic Acid)                        15 mg                                  25%                                                            30 mg                                   50%
Glucosamine Sulfate (Crab, Shrimp)          750 mg                                   †                                                              1500 mg                                   †
Proprietary Blend                                   890 mg                                   †                                                               1.7 g                                       †
(OptiMSM®‡ (Methylsulfonylmethane), Chondroitin Sulfate (Shark), Boron Glycinate, Manganese
Amino Acid Chelate, Hyaluronic Acid)

5-LOXIN®‡ Boswellia Serrata Extract,
Standardized to 30% AKBA                     50mg                                      †                                                              100 mg                                   †
Acerola Concentrate C vitamin                 7.5 mg                                     †                                                              15 mg                                     †
Citrus Bioflavonoids                                  2 mg                                      †                                                                4 mg                                     †
(Citrus paradisi, Citrus reticulata x C. sinensis, Citrus limon)

* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 14 Oktober 2009, 15:16:13
Sprašujem pa zato, ker pri meni ena kura letno naredi čudeže tudi na dolgi rok v od športa "znucanih" kolenih in bi ga rada dala tudi Nordu, pa preverjam, če je pametno glede na to, da nekateri na tem forumu poznate te pasje glukozaminske zadeve.

Lp!