9 mesecev dobre vzgoje - 10 let dober pes

Gost · 84156

erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #90 : 01 Julij 2006, 15:37:18

Erika, ali je to obnašanja takšno, da hodijo v počasnem posnetku in te gledajo izpod čela, ali vaše uporabljajo kaj drugega ? ::) ::)


Ja, obnašanje je zelo podobno zgoraj navedenemu ampak tista , ki pride špecat se ponavadi še name nalima :o in je strašansko vesela, ker ve , da ona ne bo kregana :P

lp erika


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 01 Julij 2006, 17:47:45
Citiraj
Živalice so tako poštene in res ne morejo skrivati svojega razpoloženja.

Aja? Potem pa so moje v nekaterih zadevah v dno psje dušice pokvarjene. Ne samo da se znajo narediti skrajno neumne in nedolžne, kadar jim to ustreza, znajo skriti ježa v omaro in se delati da se ne dogaja čisto nič posebnega, narediti luknjo v streho in se pretvarjati, da je vse OK, pojesti zajtrk, počakati da gremo vsi od doma in šele potem pobegniti....


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #92 : 01 Julij 2006, 19:28:43
Poskusijo že, samo koliko jim pa to uspe je pa drugo... Jaz točno vidim moje kdaj so kakšno "ušpičili", čeprav se delajo kot da nič ni. Če Theba krade mačjo hrano pride in me gleda češ: "nič nisem počela" in se ravno s tem pogledom izda  :D  ::) . Sicer je kregana, če jo zalotim "na delu", da bi jo drugače kaznovala se mi pa ne zdi potrebno. No če ga res hudo "polomi" je poslana v kot  ;) .
lp
T.

8)


niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #93 : 03 Julij 2006, 10:16:34
Lanabela prosula bi te če mi lahko poveš kje bi se dalo kupiti to knjigo Culture Clash ... In ali se jo da dobiti v slovenjskem jeziku ?

zasledila sem tudi, da ima searc in rescue bokserko ... ali imaš kakšen nasvet kako jo pravilno vzgojati glede na to da je to baje posebna pasma ... sem zasledila da so ti psi zelo učljivi, ampak da je učenje tudi zelo dolgotajno, saj ti psi zelo veliko razmišljajo ker so baje zelo inteligentni .... aja pa da mi ne bo kdo zameril, ne hvalim pameti samo te pasme ... niti slučajno, ampak berem pa večino literature na temo nemški bokser tako, da se v druge pasme resnično ne poglabljam ...

Aja pa nekdo je napisal da psi ničesar ne delajo iz hudobije... v to resnično nisem prepričana, ker moj bokser vedno naredi kaj takšnega ko nekaj ne sme ... tako kot da bi na tak način izsiljeval določeno stvar....

Pa še nekaj ... kot sem že omenila je Hor star 5 mesecev in še vedno lula v stanovanje po 4 - 8krat čez dan ( ponoči zdrži normalno 7-8 ur in ne lula) , res je da na papir, če je vse po sreči.... zunaj je 3-krat na dan ... a je to normalno ali bi že moral držati po osem ur ali je še prehitro....

Hvala, lp Niki



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 03 Julij 2006, 11:28:52
Pri nas se dobi prevedena knjiga Živeti s problematičnim psom ali nekaj podobnega, čisto natančnega naslova se ne spomnim, jo pa imajo po knjižnicah in verjetno se jo še da kupiti.
tuje literature je celo morje, moraš malo pogledati po Amazonu recimo (knjiga, ki te zanima recimohttp://www.amazon.com/gp/product/1888047054/104-9644934-5516753?v=glance&n=283155)

Če bi bil pes v resnici nekaj sposoben narediti iz hudobije, potem ga ne bi smeli več smatrati za žival ampak za nam enako inteligentno bitje in temu primerno z njim tudi ravnati.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #95 : 03 Julij 2006, 11:34:08
Knjiga je Tezave s psom, avtorica Celina Del Amo.

Meni se pri 5 mesecih zdi malo premalo, 3x na dan ven... zakaj ga pa ucis lulat na papir?

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #96 : 03 Julij 2006, 11:35:30
Ko pri nas zgine kaj z mize, se vse po vrsti držijo kot svetnice. če se slučajno vidi katera je bila tatica (recimo kakav okrog gobca) pa jo malo ozmerjaš, te hudo začudeno nedolžno pogleda, potem pa se zastrmi v drugo psico ki je ravno pri roki.

pri nas pa: eden ne bi nikol nič ukradel, ker je tako priden, da je že kar ogaben ::) Npr samo enkrat mo mu rekli ,da ne sme na posteljo in zdaj ga niti zvlečt ne moreš več gor, pa vsi se lahko gor lovijo - on ne, kot da je oblečena v neprebojno steklo  :o -enako velja glede kraje. Zradi njega je lahko cela pečenka ves dan na tleh al pa na servirni mizi  :P
Drugi ukrade , če pogledaš stran, s predpostavko, da mu je okusno seveda- je pa precej izbirčen in ko ga zalotiš samo pomaha z repom, če kaže , da ti kaj ni prav in pogleda z vprašanjem-a to je vse kar imate dobrega  :P
Tretja ukarde , če ostane sama- pa tudi, če zaspiš, in potem nima slabe vesti, če pa se jeziš se plazi naokoli, kot da jo vsak dan z basebal palico mlatimo- in takoj nato spet takoj ukrade, če je prilika  :D.  Zdaj, ko rečeš fuj spusti če je zalotena, ko je bla mlajša pa je vb takem primeru  samo pogoltnila še z večjo brzino- lahko tudi s polivinil vrečko ni problema  :-X. Ampak, ko je kdo buden kjerjkoi v bližini strogo ignorira vse skušnjave.
Potem imamo pa še malo vražičko, ki sploh ne je rada iz svoje sklede, zato pa ti mirno , brez slabe vesti požre tudi iz ust, če jih ne zapreš pravočasno  ;D . Ne čaka , da se kdo umakne ali da pogleda stran, pač pa z ellegantnim skokom skoči direkno v krožnik in začne goltati s svetlobno brzino, da požre čim več -preden jo fizično vržeš ven iz krožnika.
Otroci bi ob njej nikoli ne uspeli pojest prav nič- njim dobesedno požre iz rok in ust  ::) kar se ji zdi okusno. No, tudi meni je skočila v naročje in začela nonšalantno  pit vročo jutranjo kavo kar iz šalce v moji roki- ko sem roko umaknila više in šalco ubranila, pa se je spravila lizat me po ustih- priznam , da me zbudilo hitreje kot kava   :o

ja, ja ...sej pravim..: "vse je od vzgoje odvisno"   ;D ;D ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #97 : 03 Julij 2006, 11:42:43
Deteljica mi jo posodiš mi bo krasen partner za shujševalno!  :o :D ;D Tam cca 3-4 tedne bo čisto zadosti! :D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #98 : 03 Julij 2006, 12:01:31
Niki. Da tvoj bokser lula iz hudobije ali zato da bi ti naredil probleme ne verjamem.
Recimo Indi zanalašč leti po vedro in ga raznaša okoli. Zanalašč raztrga rokavico za na vrt. Zanalašč razgrize zalivalko. Ampak da bi zanalaš lulal .. to pa še nisem slišala.

Ko ga imaš v stanovanju .. ti priporočam da nabaviš kletko - boks in ga imaš notri. Priporočam enga fajn velkega. Glede na to da je bomba doma ko prideš iz službe.

Al pa ko vidiš da se pripravlja na lulanje ga zagrabiš in daš na časopis (ampak za to je zdaj že malo prepozno - da bi ga navajala na časopis) al pa ga preprosto neseš ven. Če imaš to možnost (če si doma v hiši).  ;)



niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #99 : 03 Julij 2006, 14:02:13
žal nimam te možnosti saj stanujem v bloku ... in če ga zagrabim ko se pripravlja za lulat, se polula ko ga imam dvignjenega in lula kr po zraku in sploh ne neha .... ko pridema do sredine stopnic je že vse polulano in končano ...   :(

glede boksa nekako nimam tolikšnega prostora, ker Hor je že velik in bi potreboval velik boks, ki ga nimam kam dati ....

mogoče je 3krat na dan premalo, ampak jst sm v službi osem ur .... to je zjutraj, ko pridem domov in zvečer... žal več časa pa nimam ... že tako mam stanovanje v rasulu, ker nimam več nič časa za karkoli drugega ... in dejansko vse prilagajam Horu, kot da sem njegova gospodinja  :D   ... glih ni smešno ker je resnično utrujajoče, zato vas sprašujem za nasvete ... kako ga učiti lulati zunaj in kako ga zaposliti, da bom imela vsaj kako urco časa za sebe in stanovanje ...



niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 03 Julij 2006, 14:05:19
aja še nekaj glede knjige, ki ste jo priporočal .... a slovenski prevod ne obstaja ?

sej angleško razumem, ampak lažje je pa če je kr po slovensko a ne  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #101 : 03 Julij 2006, 14:14:53
žal nimam te možnosti saj stanujem v bloku ... in če ga zagrabim ko se pripravlja za lulat, se polula ko ga imam dvignjenega in lula kr po zraku in sploh ne neha .... ko pridema do sredine stopnic je že vse polulano in končano ...   :(

glede boksa nekako nimam tolikšnega prostora, ker Hor je že velik in bi potreboval velik boks, ki ga nimam kam dati ....

mogoče je 3krat na dan premalo, ampak jst sm v službi osem ur .... to je zjutraj, ko pridem domov in zvečer... žal več časa pa nimam ... že tako mam stanovanje v rasulu, ker nimam več nič časa za karkoli drugega ... in dejansko vse prilagajam Horu, kot da sem njegova gospodinja  :D   ... glih ni smešno ker je resnično utrujajoče, zato vas sprašujem za nasvete ... kako ga učiti lulati zunaj in kako ga zaposliti, da bom imela vsaj kako urco časa za sebe in stanovanje ...


Ja sej to je čist pravi postopek. Dvigneš ga , rečeš "ne tukaj" - čist mirno  in prijazno in ga neseš ven ali pa si tiho in ga samo neseš ven. Ni važno, če lula po tebi in med potjo- ti ga neseš ven vsakič, ko sumiš da bi lulal, ko lula ,ko je že lulal...in potem , če slučajno uspe še zunaj kaj dokončaš-fanfare , ognjemeti in nagrade.
Če ne pa mal počakaš in trazložiš- tukaj lulaj (gor nikoli ne uporabi besede lula- niti v povezavi z NE).

8-10 ur mladič fizično ne zdrži in tudi za kletko je preveč časa- vsaj po moje. Ampak moji psi so na istem- od začetka so po 9 ur sami. navajanje na čistočo zato traja kakšen mesec dlje. Zaprem jih kam ,kjer ni problem čistit in pustim papir- iz katerega nekateri naredijo najmanjše  možne koščke  ;D, ki jih polulajo in pomešajo z igračami - no , pač malo smisla za humor je treba imet, če imaš mladiča v manj idealnih pogojih. Sej zrastejo  8)
Jaz jih doma nikoli ne postavljam na papir, niti ne navajam na papir,  edino kar je, če gre mladič na papir ,ko sem doma se naredim , da ne vidim. Ko opazim,da zdrži ves dan brez lulanja ( titih 8 do 9 ur dopoldne) papir pospravim in če gre na tisto mesto potem pa rečem "ne tukaj" in ga nesem oz peljem ven.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #102 : 03 Julij 2006, 14:33:07
Ja takole to gre: če si od začetka vzameš čas in nosiš mladiča ven zjutraj takoj ko se zbudi (preden se napraviš), potem pa recimo vsaki dve uri  + po vsakem obroku + tik preden greš spat imaš mladička čistega v tednu ali dveh, potem pa čas med lulanji postopno lahko podaljšuješ. Vsekakor pa je trikrat na dan premalo tudi za odraslega psa.

Zdaj imaš dve možnosti - da narediš zdaj tisto kar bi morala takoj ko si dobila mladiča in ga nosiš ven kolikor je le mogoče pogosto., ga vselej kadar naredi zunaj pohvališ in kadar mu uide notri ignoriraš. Pravzaprav je najbolje, da te niti ne vidi ko čistiš. Trajalo bo malo dalj, a če boš vztrajna boš uspela.

Lahko greš tudi na sistem s časopisom ali posebnimi podlogami, če res ne gre drugače, vendar je to za velike pse nepraktično. lahko ga preprosto daš v prostor, kjer lahko brez škode lula in ni problema počistiti, vendar se pri takih psih pogosto zgodi, da nikoli niso zares čisti.

Žal je tako, da za psa, še zlasti za mladiča potrebujemo zelo veliko časa. Za takega v bloku še prav posebej. Če nimamo idealnih pogojev lahko improviziramo, samo skrajno krivično je, da krivimo psa (celo hudoben naj bi bil) za to, ker sami ne naredimo kar bi morali.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #103 : 03 Julij 2006, 14:55:33
Zdaj imaš dve možnosti - da narediš zdaj tisto kar bi morala takoj ko si dobila mladiča in ga nosiš ven kolikor je le mogoče pogosto., ga vselej kadar naredi zunaj pohvališ in kadar mu uide notri ignoriraš. Pravzaprav je najbolje, da te niti ne vidi ko čistiš. Trajalo bo malo dalj, a če boš vztrajna boš uspela.

Mislim, da je oseba še vedno po 8 ur v službi.
Edino če bi vozil psa v varstvo ,ker bi šolali hišno higieno v času odsotnosti namesto njega, popoldne pa sam.
Drugače po mojih izkušnjah- če ne pride do kakšnega konflikta, ki povzroči psihične motnje , ratajo psi v vsakem primeru čisti, ko odrastejo- to imajo najbrž vprogramirano v genih.
Dva moja sta zrasla pretežno v boksu, kejr je lulanje zaželjeno ne samo dovoljeno, pa kot odrasla vendarle nikoli ne gresta na stran v boksu, če ni res nujno.Če jih npr dajem ven oz treniram zjutraj in popoldne se nikoli ne polulajo ali pokakajo v boksu, čeprav je vmesni razmak več kot 12 ur.Tudi v stanovanju ali hotelu se nista nikoli polulala,  čeprav tega sploh nisem učila.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #104 : 03 Julij 2006, 15:09:27
Na splošno kdaj res imamo problem inkdaj ne:
če pes opravi svoje,ko ga nesemo ali peljemo ven- dokaj kmalu  ko je prišel ven- ni panike, tudi če se dogaja tudi doma.
Če psa ,ko smo doma uspemo pretežno vedno ujet pravočasno preen začne opravljat svoje- smo zmagali, sčasoma bo minilo tudi ko bo sam.
Če pes ko pride ven ne opravi nič , če mora bit zunaj pol ure, celo uro, da kaj naredi ali pa še to ne- imamo zelo resen problem.
Če redno lula po stanovanju ko smo doma in mi ne razumemo znakov kdaj se bo to zgodilo- imamo problem.
Če ga nikoli ne vidimo lulat , samo lužo najdemo - imamo zelo resen problem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 03 Julij 2006, 16:02:46
Lanebela napačno si me razumela ... nisem rekla da je krivda na psu ... vse sem pojasnila ko sem prvič pisala ... povedala sem da je krivda popolnoma moja ker sem na začetku popolnoma zgrešila pri vzgoji ... in ker sem ga nisem nikoli kregala karkoli je naredil narobe in vedno je dobil pribolške ... sedaj ko je velik so pa vedno večji problemi, ampak sem kriva sama...

Tudi ps ni hodoben, ampak mislim da dela določene strani iz hudobije oz. izsiljevanja, ker je prej vse dosegel s tem ali onim... in sem vedno popustila sama ...

zato vas sedaj prosim za nasvete, kako to spremeniti ... vem pa da psu ni nič več razumljivo kaj je prav in kaj narobe, ker sedaj mislim ko mu kaj povem in razložim, da bi naj razumel... čeprav vem da to tako hitro ne gre... želela pa bi da bi mi to čimprej uspelo z vašimi nasveti ....



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #106 : 03 Julij 2006, 17:15:43
Knjiga je Tezave s psom, avtorica Celina Del Amo.

Ta je v slovenscini, se dobi v knjiznicah in v knjigarnah.

8 ur delas, ampak ostalih 8 (ce recimo spis 8 ur) si pa s psom... to, da se bo polulal, ko tebe ni, pac vzami v zakup, ampak ko si doma, ga pa preventivno vozi ven vsako uro. Nic se nisi zamudila, ce pravis, da nima se niti 5 mesecev.

Vse priboljske naj si zasluzi... ce si napisala, da zna sedi, prostor in tacko... v pasji soli pa ne vem, kateri mladicek ima koncentracijo, da dela vec kot 10 minut naenkrat. Nekaj minut delo, nekaj minut igra, vsaj tako smo mi delali.


battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #107 : 04 Julij 2006, 22:17:02


Vse priboljske naj si zasluzi... ce si napisala, da zna sedi, prostor in tacko... v pasji soli pa ne vem, kateri mladicek ima koncentracijo, da dela vec kot 10 minut naenkrat. Nekaj minut delo, nekaj minut igra, vsaj tako smo mi delali.


Drži  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #108 : 05 Julij 2006, 08:40:04
Kar se lulanja tiče... Mela sem "veselje" pred štirimi leti čuvat sestričninega mladička, pri katerem sem v nekaj urah ugotovila, da misli, da mora lulat noter! :o
Na srečo so bile počitnice in sem si vzela čas. Mala je mela približno tri mesece takrat.
Že prvo popoldne sem z njo dežurala pred blokom 4 ure!!! In veste kaj se je zgodilo? Popolnoma nič pes je zadrževal! Glede na to, da na kaj takega nisem bila pripravljena, beri bila sem lačna žejna in še mene je na WC tiščalo. No sem šla domov. Mala se je že skoraj tresla, ker ni mogla več zdržat, no jaz pa tudi ne  ::)
Pridemo domov in takoj šššššššššššš pred vrata.

Naslednjič sem se pripravla in mi je ratalo, da se je polulala na beton. Je bila fešta od fešte  :P
Peljala sem jo ven vsaj osemkrat na dan, s tem da sem bila zunaj na začetku tudi po več ur. Mislim, da bi se lahko tudi utaborila pred blokom...

Rezultat po štirih dnevih: pes sobno čist in jaz sem mela minus 5 kil!!! Ni bilo slabo he he :D

Vsak pes ma tudi svoj urnik, ki ga je dobro pogruntat. Najlažje si je pisat kdaj in kaj...

Vzgoja: doslednost in doslednost, vse kar hoče si mora zaslužit, vse kar delata skupaj mora biti za tabo, tudi za na posteljo. Pusti to skakanje po njej in ga ignoriraj, veš kaj pa moraš obvezno narediti? Ti mu moraš dati povelje da skoči nanjo.
Če te v sobi ni pa zapri vrata.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 12 Julij 2006, 09:47:17
Živjo,

ponovno se javljam, da se vam zahvalim za koristne nasvete. Morem vam povedati, da sem vaše predloge in nasvete malce skombinirala po lastnem občutku in glej, resničo deluje.
V glavnem tale pozitivna motivacija in preusmeritev je super zadeva!
Prej sma imela popolnoma dolgočasne sprehoda in malce igre ... stvar zaključena ... ampak še zdaleč ni tako....  Najini sprehodi so sedaj polni igre, učenja in pohval ... Tako, da je Hor v dobrem tedno že zelo zelo napredoval... ampak najbolj od vsega pa je pomembno to, da se je bolj navezal name in da je prav razigran ter predvsem  bolj ubogljiv kot prej... res je igra, igra in še enkrat igra ...
Kar se tiče lulanja vsepovsod ... ne vem več kaj je to ... pes očitno zadovoljen in ni razloga za iskanje pozornosti ...
Skakanje na posteljo... končano !!! Edino kar sem storila, je bilo to da sem 2krat rekla ne in če ni zaleglo sem ga privezala na povodec za kljuko v spalnici za 10 minut in je bil mir.... danes nobenih problemov več ...
Rezultati očitni, zadovoljna jaz in moj Hor ... in  to je najpomembnejše .... tako da, počasi in z voljo se daleč pride, samo ne dvignire rok ... vztrajajte, splača se ...

Hvala še enkrat, super ste !!!




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #110 : 12 Julij 2006, 21:14:25
Najpomembnejše je, da sta rešila težave in kot je videti gradita pravi odnos. Pohvalno!!

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #111 : 12 Julij 2006, 21:34:20
niki23 - BRAVOOOOO!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #112 : 13 Julij 2006, 11:03:33
Super, čestitam!!!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #113 : 18 Avgust 2006, 15:37:43
Kako s psom ze od malega skozi igro trenirati, ce hocem potem delati klasiko?



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #114 : 18 Avgust 2006, 20:54:56
Upam, da tole temo bereta tudi Urška in Deteljica, ki sta dlje v tej stvari. Po mojem mnenju bi bil sedaj največji poudarek delati na pozornosti in navezanosti nase.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #115 : 22 Avgust 2006, 14:28:26
Problem se mi zdi predvsem, ker bo pes uradno ocetov in bo on hotel biti gazda. Ze pri prejsnjem psu je bil prikrito ljubosumen, ker je pes pac mene smatral za gospodarja in verjetno se bo zdaj potrudil, da bo drugace. Oce sanja tudi o tem, da ga bo dal nekam izsolati, ker ga sam ne more obvladati. Ceprav mu jaz se stalno govorim, da ni sans da ga bo kdo drug solal.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #116 : 27 Avgust 2006, 19:20:01
Če ga zdaj ne obvlada in če ne bo njegov odnos drugačen, tudi izšolanega psa ne bo obvladal...
Tu sploh nima veze koliko je pes šolan, ampak kako avtoriteto ma človek.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #117 : 27 Avgust 2006, 19:33:05
Jaz pa ne razumem, zakaj se nekdo sili, da bi imel pes njega za šefa, če si pa pes izbere nekoga drugega v družini za šefa :-\ Če je pes družinski, si bo verjetno sam izbral svojega šefa. Neglede na to, kdo ga šola. Če je pa pes od nekoga v družini, naj se pa samo tisti več ali manj ukvarja s psom vsaj prvo leto. 

Glede šolanja pa: izberi si dobro kinološko društvu in izrazi željo, da bi rada trenirala klasiko. Naj te oni vodijo pri šolanju, če sama ne znaš!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #118 : 29 Avgust 2006, 14:06:24
Avtoriteta ni problem. Problem je, da je oce invalid in psa ne more vzgajati. Ze ce bi ga hotel nauciti, da se na povodcu ne vlece, bi ga vrglo iz ravnotezja. Smo se pa malo pogovorili in dorekli stvari, tako da to ni vec problem.
Dog4ever, kinolosko drustvo je ze izbrano in sem ze v kontaktu z instruktorjem



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #119 : 29 Avgust 2006, 14:45:27
To je pa drugo... Pol se vi preveč ukvarjate s psom. Če naj bi bil pes očetov bi pa pač moral dosti stvari sam postorit zanj. Je pa res, da bi ga sam težko vse naučil.
No... sej če ga boste dali izšolat, bo to verjetno pes pomočnik invalidu in vam bo vse inštruktor povedal...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P