Nov zakon glede prijave psa iz tujine v naš veterinarski register

Felina · 82166

sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
No, potem pa vsem "uvoznikom" droben nasvet: ko greste po mladicka ali pa posljite vzreditelju po posti ze v naprej slovensko evropsko knjizico in ga poprosite, da mladicka ne cipira. Saj za mladicke ni obvezno cipiranje ampak samo ena od oznacb. Vse ostalo uredite doma pri svojem vetu in zadeva resena.
Zadeva preprosta kot pasulj!

Missa

Ponavadi mladički iz tujine(Avstrija,...) niso tetovirani, ampak so 'namesto' tega čipirani...Potem ne moreš reči ne čipirat... :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Miša, knjižic o cepljenju ni več, samo evropski potni list, kamor se vpisujejo vsa cepljenja.

V tem potnem listu so rubrike o lastništvu in tetovirni številki psa (poleg rubrike o imenu in čipu psa).

Rubrika o starših in vzreditelju psa bi bila kvečjemu neobvezen dodatek, saj pri nerodovniških psih teh podatkov ni.

Felina, hvala za info.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Felina, nihce se ne obesa v tvoje pike in vejice! Napisala si neumnost, ki sem jo skusala razumno razloziti: v spodnjem citatu je lepo vidno, da si zmesala hruske in jabuke ;)

Ker se trenutno ubadam z uvozom mladiča iz tujine, sem se srečala z novim zakonom okoli uvoza psa iz tujine in njegovo prijavo v slovenski veterinarski register

Ni se spremenil zakon o uvozu psov ampak dopolnilo, ki zavezuje veterinarje k doslednosti in vecji preglednosti nad uvozom mladickov in njihovim lastnistvom. Bistvena razlika. Zakon o uvozu psov je se vedno enak, da si ne bo kdo tega pomotoma napacno razlagal. Razumes sedaj razliko.
Ker pac veliko potujem po Evropi sem v veliki meri seznanjena z zakonskimi dolocili posameznih drzav clanic in neclanic EU. In roko na srce, nikjer ne delajo nobenih problemov razen obcasnih beznih pregledov na senghenski meji. Seveda pod predpostavko, da psi izgledajo zdravi. V nasprotnem primeru pa je bolje, da ne ves kaj vse te lahko doleti!
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
tudi raznorazne knjižice, ki so do nedavnega veljale ne veljajo več. Vendar ne vem, zakaj bi veterinar staro, neveljavnio vzel. kako je z nadomestitvijo izgubljene knjižice, bom pa verjetno kmalu na lastni koži preizkusila in bom poročala.
V glavnem pri nas ne znajo urediti najbolj osnovnih zadev - da bi bili vsi psi, ki so cepljeni proti steklini tudi čipirani in podatki vestno vnešeni v register. Si pa znajo dnevno izmišljati nove in nove nesmiselne komplikacije, ki navadnim lastnikom in veterinarjem zagrenijo življenje. Poelg tega pa se  jih zaradi nerazumljivosti in komplikacij ne držijo. In kot zakleto se z vsakim, verjetno dobronamernim, dodatnim zakompliciranjem luknje, skozi katere se lahko zmuznejo resnični kršitelji, samo večajo.

Sicer pa: tudi v rodovnik se sam napišeš za lastnika (jaz vedno pozabim, potem pa moram na licu mesta vpisovati na kakšnem vzrejnem) V potni list si tudi do nedavnega lahko podatke o psu vpisal sam - spreminjati jih pa potem seveda nisi smel. lahko da so tudi tukaj kaj zakomplicirali.

Kar pa se tiče rodovnika je kot rojstni list, ki ga rabiš recimo ob poroki (beri vzrejnem pregledu) pa na razstavah, velja le za kinološke zadeve....za vse ostalo je pa veljavni "osebni dokument" potni list.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
No, ker tega  registra ni (oz je tako slab , da je kot da ga ni: kdor dvomi, lahko malo pogleda po zavetiščnih temah)  8) , so dvomljive tudi vse iz tega izhajajoče zakonske zahteve  :P

Ja, realnost je pač hudo nasprotje tega, kar bi naj bilo...žal...komplicirat pa vedno znajo tam kjer ne bi bilo treba  :P

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Za kzs je dokument, ki izkazuje izvor psa rodovnik. Tudi če imaš v rodovniku napisan, da si ti lastnik ti to za državo nič ne pomeni, če tako ne piše tudi v potnem listu.

Napacno misljenje, simi  ;) Obstajajo drzave, kjer ti lahko rodovniskega psa v trenutku in brez vsakrsnega povoda ali predhodnega incidenta odvzamejo ter usmrtijo, ce nimas s seboj pasje osebne izkaznice ( rodovnika). Nizozemska je sedaj sprejela tak zakon. Preberi si v kinologu. Pise. Ne vem pa ali v predzadnjem ali enem prej. Velja samo za "moje pasme" in njim podobne popadljivce. To pomeni, ce imas nerodovniskega psa, ki ga je na Nizozemskem prepovedano posedovati, ti ga lahko odvzamejo in usmrtijo brez predhodne najave.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Felina, nihce se ne obesa v tvoje pike in vejice! Napisala si neumnost, ki sem jo skusala razumno razloziti: v spodnjem citatu je lepo vidno, da si zmesala hruske in jabuke ;)

Ni se spremenil zakon o uvozu psov ampak dopolnilo, ki zavezuje veterinarje k doslednosti in vecji preglednosti nad uvozom mladickov in njihovim lastnistvom. Bistvena razlika. Zakon o uvozu psov je se vedno enak, da si ne bo kdo tega pomotoma napacno razlagal. Razumes sedaj razliko.
Ker pac veliko potujem po Evropi sem v veliki meri seznanjena z zakonskimi dolocili posameznih drzav clanic in neclanic EU. In roko na srce, nikjer ne delajo nobenih problemov razen obcasnih beznih pregledov na senghenski meji. Seveda pod predpostavko, da psi izgledajo zdravi. V nasprotnem primeru pa je bolje, da ne ves kaj vse te lahko doleti!
Missa

Miša samo ti delaš več ali manj nekomercialne premike hišnih živali. Torej greš s svojimi psi na razstavo, morje, izlet, parjenje,,..........lahko pa imaš zraven tudi pse, ki niso v tvoji lasti, pa jih pelješ na razstavo, morje, izlet..... Torej imaš pse, ki imajo fiksne lastnike.
Če pa bi nazaj pripeljala še mladička bi pa morala imeti stvari poštimane.

Torej o dveh različnih stvareh mislim da sedaj govorimo.
Eno je mladič, ki ga pripelješ zase v SLo in ga tu registriraš na svoje ime. Drugo je pa nekomercialni premiki živali.

To je tko k pri avtu. Če ga hočeš registrirat moraš imeti papirje. Če je avto kupljen v tujini, moraš še nekaj več uredit in pridobit še en papir.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Ok, se javno opravičujem, da sem uporabila besedo zakon in ne dopolnilo (žal nisem pravnik in tukaj lahko upravičeno menjam jabolke in hruške, bi bilo pa neupravičeno, če bi menjala integral z odvodom  ::)), verjamem pa, da je tudi brez tega detajla bilo jasno, kaj želim povedat in upam, da ni bilo tako hudo zavajajoče.

Prosim moderatorja, če lahko naslov teme spremeni iz zakona v dopolnilo zakona  ;)  Boljše?


simi, hvala ti!!!!! to je to, kar jaz že cel čas govorim...ne o premikih preko meje!!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Napacno misljenje, simi  ;) Obstajajo drzave, kjer ti lahko rodovniskega psa v trenutku in brez vsakrsnega povoda ali predhodnega incidenta odvzamejo ter usmrtijo, ce nimas s seboj pasje osebne izkaznice ( rodovnika). Nizozemska je sedaj sprejela tak zakon. Preberi si v kinologu. Pise. Ne vem pa ali v predzadnjem ali enem prej. Velja samo za "moje pasme" in njim podobne popadljivce. To pomeni, ce imas nerodovniskega psa, ki ga je na Nizozemskem prepovedano posedovati, ti ga lahko odvzamejo in usmrtijo brez predhodne najave.

Missa
Nisem čisto ziher, bom vprašala brata drug vikend, ko pride domov kako je s tem sedaj tam. Ampak če ti psa prijaviš - torej predhodno prijaviš, da boš imel nerodovniškega psa ga lahko imaš. Samo papirji morajo biti urejeni. Pa nimam kinologa, a se ti da še enkrat prebrat ali hočejo prav rodovnik ali hočejo potni list.
Nizozemska, pa še ena skandinavska država, če se ne motim Švedska ima to že zelo dolgo lepo urejeno. In ti nihče ne more pomagati če nimaš vseh papirjev. Psa ti na licu mesta usmrtijo.
Samo zaradi tega skandinavija nima problemov z švercarji, ki jih ni, nimajo nerodovniške vzreje, nimajo problemov z zavetišči, ....

Me zanima kako bi se šele folk bunil, če bi ti prišel inšpektor na vrata, zahteva papirje od psa, če bi se ugotovilo, da je pes recimo iz Srbije in nima titracije bi ti ga brez možnosti ugovora (pritožba ne zadrži izvržbe) na licu mesta evtaniziral.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Missa kot kaj pa se tretirajo profi handlerji (po večini tovorijo malo več kot 5 psov)? Kako gredo oni čez mejo?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Missa kot kaj pa se tretirajo profi handlerji (po večini tovorijo malo več kot 5 psov)? Kako gredo oni čez mejo?

hmmm mogoče začasna lastništva?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Uf, ta je pa res huda  :-X

V takšne detajle več nisem šla...je pa čist možno, ker so baje totalno zaostrili nadzor nad uvozom psov. Je pa res fajn vedet, kaj vse zahtevajo, da nimaš potem problemo, tako da vse informacije so dobrodošle.


Ja sej, tisti ki se gremo kao po regelcih imamo komplikacije, šverc komerc pa laufa brez problemov :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Ne, simi, ne drzi! Nov zakon govori o popolni prepovedi nerodovniskih psov, ki se tretirajo kot popadljive oz. prepovedane pasme.  Jaz sem si tole zadevo napisala na svojo spletno stran, kot zanimivost in opomin, da ga ne bom srala po Nizozemskem:http://ccucca.webs.com/zanimivosti.htm

Bay, jaz kot hendler ali v najvecjem primeru prevoznik lahko nalozim v kombi toliko zivali, kot sem jih varno sposobna prepeljati. V mojem zadnjem primeru prejsni teden 15 kom. V petih dnevih smo prepotovali Hrvasko, Bosno, Crno Goro, Albanijo, Makedonijo, Bolgarijo, Romunijo, Madzarsko in nazaj v Slovenijo. Brez kakrsnegakoli problema ali incidenta. Vsak organ, ki je zagledal tole:

nas je pomilovalno pogledal in zamahnil z roko naprej. Edino ob vrnitvi je slovenski carinik komentiral, kako se pocutimo stiri macke med petnajstimi psi? ;D
Dokler gre za nekomercialne premike ni tezav!
A izgleda, da nihce tocno ne razume kaj je komercialni premik! Ce grem jaz ali kdo od vas na balkan po pet mladickov, ki so manjsi od 3 mesecev zadostuje samo modri potni list in potrdilo lokalnega veta, da so zdravi in niso bili v stiku ali obmocju okuzenih zivali...bla, bla, bla... Ce jih peljem sest je isto brez tezav, ce je zraven mamica legla. Tukaj nima veze na koga so mladicki pisani in kaksen potni list imajo. V trenutku pa se zadeva spremeni, ko mladicki cez pet kom potujejo brez mamice saj je to stevilka, ki presega zakonsko dolocilo in se smatra za komercialni premik. In nima veze na koga so mladicki pisani. Lahko je lastnik tudi zraven! V tem je fora. V stevilu in ne lastnistvu. A se vedno govorimo o psih mlajsih od treh mesecev. Upam, da vam je sedaj kaj bolj jasno.
Prevozi s katerimi se jaz ukvarjam so nekomercialnega tipa, ker za komercialne prevoze nimam pravilno opremljenega kombija.

V nekaterih drzavah zelijo od hendlerjev oz. prevoznik poseben list papirja na katerem je pooblastilo lastnika, da za dolocen cas dovoljuje prevoz tocno doloceni osebi. Samo jaz kaj takega se nisem potrebovala, pa sem potovala tudi v rizicne drzave.

Res se dela prevelika fama in dviguje prah okrog tega. To pa samo zato, ker znotraj drzave pristojni organi nimajo dovolj velikih pooblastil ali pa jih nocejo izkoristiti. sedaj, ko se meje odpirajo in celo drzave kot je Svedska, Monako, Anglija, sproscajo zakone, se jih pri nas spomnijo spreminjati tako hitro, da jih potem nisti sami ne znajo pravilno izvajati. Zalostno.
Naj....mo pa ga itak vedno mi, lastniki psov!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Citiraj
Po navadi pa komplicirajo obmejni organi iz drzave katere izstopas in ne drzave katere vstopas. Pod pogojem, da je manjsi mejni prehod kjer ni vedno na voljo veterinarskega inspektorja.

No, to je pa še en drug naš primer, ko smo iz Srbije peljali brezdomčka (cepljenega, potni list...) Mi smo imeli najbližji majhen prehod.Pa so nas poslali na večjega kjer imajo veterinarskega inšp. In smo zaradi psa mogli narediti še dodatnih 220 km.Moj dragi je tisti dan preklel moje mehko srce. ;D

LP Ika


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Miša! zgolj v vednost... za rodovniške pse v UK in v Franciji samo čip kot dokazilo o poreklu pride v poštev..torej je nemogoče ne jih čipirati v matični deželi! GG


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Ponavadi mladički iz tujine(Avstrija,...) niso tetovirani, ampak so 'namesto' tega čipirani...Potem ne moreš reči ne čipirat... :)
Miša! zgolj v vednost... za rodovniške pse v UK in v Franciji samo čip kot dokazilo o poreklu pride v poštev..torej je nemogoče ne jih čipirati v matični deželi! GG

Joj, dekleta, pa saj ne govorim kitajsko  :o Ali pac  8)

V mojem pisanju ni misljeno za drzave clanice EU ampak ves balkan! Nihce si ne zeli po svetu potovati z bosanskim ali makednoskim pasjim potnim listom. Med tem ko je francoski ali angleski pravi blagoslov za obmejne organe in seveda psa  ;D
Dajte, no, berite tako, kot se pogovarjamo. Govora je o drzavah iz C liste. In psih, ki so od tam uvozeni! In jih zelite vpisati v slovensko bazo podatkov.

Pinky, Srbi imajo pa vedno svoj mejni protokol, ki je izven konteksta ostalih balkanskih drzav. Ce kdo, potem morajo oni biti vedno nekaj drugacnega in posebnega. Njihovi prehodi meje so za pasje dusce pravi preizkus vzdrzljivosti, znanja in domisljije.

GG, hvala  ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Mi pa nismo pisali o prehodu meje ampak o vpisu v register.
Čez mejo ga pripelješ brez problema, zakomplicira se potem.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Lanabela,
zakaj pa naj bi se zakompliciralo z vpisom v register, ce ima mladic ali odrasel pes angleski, francoski ali spanski cip? Kaj to pomeni, da je tezava tudi, ce imas psa v solastnistvu in ga za cas bivanja pri nas ne mores vpisati v slovenski register?
Osebno bi to tezavo resila na tak nacin, da bi ga enostavno se 1x cipirala s slovenskim cipom. Pa kaj, ce ima pes dva cipa. Saj zakonsko to ni nikjer prepovedano. Tudi moj pokojni pes je imel dva cipa, ker mu je prvi nekam usel, cez par let pa smo ga nasli na ritki. Je imel pac dva  8)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Zakaj se zakomplicira... moj primer
Citiraj
poleg tega sem cepila Moon proti paravirozi, ker tam ne cepijo, 3 tedne nazaj ko sem jo uvozila iz Anglija in ni veterinar nič omenil...
in ni noben jo želel vpisati kamor koli... dovolj je da ima tvoj pes potni list in vse potrebna/obvezna cepljenja...GG


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Naj bi bil vsak pes uvožen iz tujine vpisan v register v roku sedmih dni po prihodu (tega nisem preverila pri vursu, pišem po besedah veterinarke, da ne bo kdo spet iskal luknje), opremljen z vsem, kar sem že napisala, brez tega ga ne sme vpisat, mora pa bit pes vpisan. Slovenski psi pri treh mesecih. In ker se to več kot očitno še vedno ne izvaja, potem pa toliko psov luta okoli brez čipov in brez vsake identifikacije o lastništvu nad njimi in zato so azili polni in zato...Nasrkamo in sekiramo pa se samo tisti, ki vsaj to želimo narediti po regelcih, da ti ne bo kasneje nek inšpektor prišel na vrata pridigad o tem, da si prepozno ali sploh nisi prijavil psa.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Ne vem zakaj naj bi se kompliciralo, ampak se. Takrat, ko prideš cepit proti steklini, ne prej. Bom vprašala veta, če ima še take probleme (pred parimi tedni nekaj psov, ki so mu jih pripeljali cepit ni mogel vpisati v register na noben način. Drugega čipa ni smel dati. lastnikom so manjkali papirji iz matične države, za katere pojma niso imeli, da bi jih morali imeti - potni list so menda celo imeli. In tega o 7 dneh za prijavo tudi ni noben vedel. Pa še iz EU so bili in ne iz neke zulukafrije.) Menda je bilo takih zmešnjav precej in so potem dajali ven neka pojasnila


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
No, bom poročala kaj se bo pri meni vse zakompliciralo, ko ga privlečem v soboto iz Avstrije  ;).

Ja, sem tudi sama slišala za vse mogoče probleme, ki jih imajo ob vpisu v register lastniki psov pripeljanih iz tujine, se poskušala maksimalno pozanimat kako in kaj in zato sem to temo tudi odprla na forumu, da se podajo izkušnje in kaj vse narediti, da ne bi prišlo do teh zapletov. Ampak sem bila obtožena prodajanja bučk...upam, da je kdo potegnil kaj pametnega iz tega.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Sploh pa, če je to uraden dokument istovetnosti psa, nimaš kaj da pišeš noter in konec. In tudi, ko sem spreminljala lastništvo psa, nisem smela kar sama črtat prejšnjega lastnika in vpisat sebe,  ampak sem mogla na veterino prinest podpisano izjavo prejšnjega lstnika, da ga daje meni, preverili so čip in smo vpisali novega lastnika -  mene (no, to sem potem sama v njegovi poslovalnici, da je lahko sprejel novega pacienta).

Sam mal za intermezzo v tej jari kači :P : mi smo za Anito ob menjavi lastništva odprli kar novi potni list, pa je blo vse okej - brez izjav prejšnjega lastnika in komplikacij. Tko da je tu uraden značaj dokumenta pač malo vprašljiv, glede na to, da se ga lahko kar tako na novo odpre. Enako velja za register, kot je deteljica omenla ... Po drugi strani pa se samo s tem dokumentom da prečkat mejo in je to npr. edini in s tem tud najbolj uraden dokument mešancev, tko da neko vrednost že ima  :P Je pa mogoče dosti odvisno tudi od 'iznajdljivosti' veterinarja, ki ti zadevo rešuje.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Ne vem zakaj naj bi se z cepljenjem za steklino zakompliciralo..ker lahko cepiš povsod..zakonski pogoj je pa samo, da je pes cepljen 1 x letno! GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Napacno misljenje, simi  ;) Obstajajo drzave, kjer ti lahko rodovniskega psa v trenutku in brez vsakrsnega povoda ali predhodnega incidenta odvzamejo ter usmrtijo, ce nimas s seboj pasje osebne izkaznice ( rodovnika). Nizozemska je sedaj sprejela tak zakon. Preberi si v kinologu. Pise. Ne vem pa ali v predzadnjem ali enem prej. Velja samo za "moje pasme" in njim podobne popadljivce. To pomeni, ce imas nerodovniskega psa, ki ga je na Nizozemskem prepovedano posedovati, ti ga lahko odvzamejo in usmrtijo brez predhodne najave.

Missa

Sedaj lahko bolj zbrano berem vse skupaj, ker nisem v službi.
Še enkrat govorimo o prvem vpisu nove živali v Slovenski centralni register. Rodovnik veterinarja in VURS-a NIČ NE BRIGA.  in prav je tako. Ker tukaj govorimo o vpisu psov v centralni register.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Zakaj se zakomplicira... moj primer  in ni noben jo želel vpisati kamor koli... dovolj je da ima tvoj pes potni list in vse potrebna/obvezna cepljenja...GG

A proti steklini je že cepljenja?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
No, bom poročala kaj se bo pri meni vse zakompliciralo, ko ga privlečem v soboto iz Avstrije  ;).

Ja, sem tudi sama slišala za vse mogoče probleme, ki jih imajo ob vpisu v register lastniki psov pripeljanih iz tujine, se poskušala maksimalno pozanimat kako in kaj in zato sem to temo tudi odprla na forumu, da se podajo izkušnje in kaj vse narediti, da ne bi prišlo do teh zapletov. Ampak sem bila obtožena prodajanja bučk...upam, da je kdo potegnil kaj pametnega iz tega.  ;)


Daj jutri pokliči na 01/300 1300 in vprašaj če še kaj rabiš, da ne boš potem skakala okrog.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Malo offtopic... sedaj ko sem to prebrala mi je postalo jasno z kakšno pravico so teden dni nazaj veterinarji vzeli knjižico o cepljenju in dali novo ta modro knjižico. Na žalost mene ni bilo zraven izvajalo se je redno letno cepljenje proti steklini in so starši peljali domače pse. Bernardinka stara 6 let je imela samo originalno navadno knjižico o cepljenju, in je vet rekel da to ne velja, dal novo in prepisal nekaj podatkov. Kar me pa totalno razjezi, da stare ni dal nazaj, čeprav sem jaz imela vpisano not cel kup podatkov - od tega kdaj je dobivala tablete proti glistam ampule, gonitve, rentgene...pač vse te zadeve, da sem jih imela na enem mestu. Ok če že mora naj preluknja staro knjižico, ampak naj mi jo da nazaj  >:( Sedaj pa smo ostali brez tega. Mislim če bi bila jaz zraven sigurno nebi dala knjižice, pa če se na trepalnice postavi  :-X


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
No, če koga zanima: mi smo psičko uvozili iz Francije konec februarja. Pred odhodom sem klicala na VURS, kjer so mi rekli, da jo moram vpisat v 7 dneh in mi poslali neko izjavo, da mi RS dovoljuje pripeljati mladiča, ki še ni bil cepljen, ker še nima 3 mesecev. Mala je bila čipirana v Franciji, dobila je tudi francoski potni list, s tem da cepljenje proti kužnim je bilo pa vpisano v neki njihovi knjižici o cepljenju, ne v potnem listu. V potnem listu sem kot lastnik navedena jaz (izpolnil je veterinar od vzrediteljice). V roku 7 dni smo res šli do našega veterinarja, ki jo je vpisal v register. Težav ni bilo nobenih. Preverili so, če slovenski čitalec prebere čip (in ga prebere), izpolnili smo tistih par podatkov, vse skupaj je bilo urejeno v 5 minutah in to je to.

S prevozom pa, seveda, ni bilo težav, ker nismo prečkali nobene meje. Mi je pa vzrediteljica dala s sabo eno potrdilo, da je mala vpisana v njihov register in da je čipirana (v ta namen sicer kasneje pes dobi identifikacijsko kartico, ampak šele z export rodovnikom - do takrat se pa lahko uporablja to potrdilo, če sem prav razumela), pa izvod pogodbe - to dvoje bi menda lahko preverjala francoska policija na kakšni bencinski postaji. Pa tudi tega ni nihče preverjal (po Evropi mislim, da res ni absolutno nobene panike, tako da greš čisto mirno v Avstrijo po njo - potem pa nujno prilepi slikice ;)).