Nov zakon glede prijave psa iz tujine v naš veterinarski register

Felina · 82180


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #121 : 06 Oktober 2009, 09:22:15
Tudi naši mladiči so bili cepljeni pri starosti 3 mesecev,pa ni nobenemu nič škodilo.
Moji je pa zeloo škodilo  :'( . Tako zelo, da mi je še zdaj žal, da nisem mogla preprečit cepljenja, ker psica ne bo nikoli taka, kot bi bila brez posledične kalvarije  >:(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #122 : 06 Oktober 2009, 09:38:31
deteljica kaj tocno je pa bilo?  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #123 : 06 Oktober 2009, 09:59:09
Poglej Kelpie temo...Imunski sistem ji je sesulo-na kratko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


feminine

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 06 Oktober 2009, 14:04:51
Sicer sem prebrala celotno temo, ampak vseeno zelo lepo prosim, če mi lahko nekdo čim bolj po "kmečko" razloži kaj morava jaz in vzrediteljica urediti, da lahko pripeljem mladička iz Slovaške, da ne bom imela kakšnih problemov.

100krat hvala tistemu, ki si bo vzel čas!

LP Gaja

Gaja, jaz sem pred dvema mesecema pripeljala psička iz Madžarske. Pred tem sem na VURSu prosila za dovoljenje za uvoz psa, mlajšega od treh mesecev, ki še ni cepljen proti steklini, vzrediteljem pa sporočila, kaj potrebujem - 1. pes mora biti čipiran, 2. imeti mora EU potni list, v katerem si ti navedena kot lastnica, 3. v X. rubriki pa mora veterinar napisati, da mladič ni bil v stiku s steklimi živalmi v kraju bivanja (pri meni so napisali v drugo rubriko in sicer samo, da je zdrav, pa niso delali težav).

Po dveh dneh smo šli na preventivni pregled in vpis v CRP, kjer je takoj javilo naprej, da je prijava nepopolna - dobila sem klic z VURSa, naj jim posredujem vse dokumente, ki jih imam za psa + napišem izjavo, kje in kako sem ga kupila. Skenirala sem njegov potni list (prve strani z info o meni, čipu, strani o opravljenih cepljenjih ter stran z vet izjavo, da je zdrav), rodovnik ter napisala izjavo (kje, kdaj sem ga kupila, kje je bil opravljen prevzem ...), zraven pripela še to VURSovo potrdilo o uvozu, ki so mi ga poslali pred prihodom psa. Po parih dneh so mi sporočili, da je vse urejeno.

Skratka, na kratko - pes mora biti čipiran, imeti mora EU potni list v katerem si ti navedena kot lastnica ter v X. rubriki mora vet napisati, da je mladič zdrav in ni bil v stiku s steklimi živalmi. Ko ga pripelješ v Slo., imaš 7 dni časa za prijavo psa, s sabo vzami vse dokumente, če ti bodo tam uredili, sicer lahko pričakuješ klic z VURSa, da jim ali osebno dostaviš dokumente ali poskeniraš in pošlješ po mejlu, ne pozabi napisati izjavo, kje in kako si psa kupila. To je to.




simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #125 : 06 Oktober 2009, 15:05:11
Sicer sem prebrala celotno temo, ampak vseeno zelo lepo prosim, če mi lahko nekdo čim bolj po "kmečko" razloži kaj morava jaz in vzrediteljica urediti, da lahko pripeljem mladička iz Slovaške, da ne bom imela kakšnih problemov.

100krat hvala tistemu, ki si bo vzel čas!

LP Gaja

Kaj pa če bi poklicala na 01/ 300 1300 in jih povprašala?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


nata

  • Gost
Izbrisano na zahtevo uporabnika



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Že vzrediteljica bi morala imet vse dokumente urejene. Če ti kupiš psa si u bistvu v prekršku ampak nima veze. Bolj zna bit mogoče problem pri urejanju dokumentov - al pa tudi ne?
Če ima čip- ja kaj vem sicer se da starega najt in odstranit. Ni medicinsko noben problem, ne vem pa kaj to pravno pomeni oz če ti je vet pripravljen to narest. Ležijo tik pod kožo torej tako rekoč v lokalni anasteziji z enim šivom potem. Mogoče pa ti vpiše v regoister čip, ki ga pes ima. Neka pot že mora bit za te čipe. Ker se zgodi,da se vstavljeni čip kam zaleze in da ni berljiv iz drugih razlogov, se pokvari ipd in pol uradno rabiš novo čipiranje.
Moja psica ima madžarski čip ( je sicer EU) pa niso niti trznili dat tem dejstvom. Vpisali so ob cepljenju stekline pač original podatke tega čipa v naš register.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nata

  • Gost
Izbrisano na zahtevo uporabnika



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
sicer debata poteka tudi tukajle ampak samo pripomba... ni problem EU problem so države iz C liste
je vem tam teče debata glede uvoza, tule pa sem mislila izključno na debato o čipu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #130 : 26 November 2010, 23:04:30
Je na to temo v zadnjem času še kaj komplikacij?

Konkretno - mikročip iz države članice EU in potem vpis k slovenskim veterinarjem?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #131 : 27 November 2010, 08:45:04
Moja psica ima nemškega, pa nihče ni nič rekel, so jo kar z nemškim v register vpisali.
Preverili so tudi, če se številka in navedeno mesto čipa ujemata.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Šejk

  • Gost
Živjo!
 Ne vem če je ravno primerno temi, vendar pa ker se gre o VURS-U novih zakonih in pa lastništvu psa me nekaj zanima. Kdo je uradni lastnik psa, oz. kdo je lahko vzreditelj. Tisti, ki je lastnik na rodovniku oz. pri KZS, ali tist, ki je lastnik pri veterinarju. Prosim, za čimprejšne odgovore. Hvala.

lp, Šejk



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Živjo!
 Ne vem če je ravno primerno temi, vendar pa ker se gre o VURS-U novih zakonih in pa lastništvu psa me nekaj zanima. Kdo je uradni lastnik psa, oz. kdo je lahko vzreditelj. Tisti, ki je lastnik na rodovniku oz. pri KZS, ali tist, ki je lastnik pri veterinarju. Prosim, za čimprejšne odgovore. Hvala.

lp, Šejk

Povsod mora biti zaveden isti lastnik, kot v rodovni knjigi, tako tudi pri veterinarju v registru VURS.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Šejk

  • Gost
Povsod mora biti zaveden isti lastnik, kot v rodovni knjigi, tako tudi pri veterinarju v registru VURS.  ;)

Ampak pri nas pa ni tako. Jaz sem lastnik v rodovni knjigi, moj oči pa v VURS-U.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Očitno ste javili različne podatke. Lastnik bi moral biti zaveden povsod isti.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Šejk,uradno je lahko lastnik psa oseba,ki je starejša od 16 let,ki za psa tudi odgovarja.
Tjaša



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #137 : 10 September 2017, 15:39:29
Premišljujem o nakupu psa v Srbiji, pa me zanima, če še vedno velja to o 3 mesečnem roku pri cepljenju proti steklini. Lastnik mi je dejal, da je dva psa prodal v Italijo 2 meseca stara, samo obvezno cepljenje, čip in potni list. A ima kdo nove podatke?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #138 : 10 September 2017, 16:44:41
Iz Srbije ga pred 7. mesecem ne moreš legalno v Slo spravit zaradi titracije, pa to ni nič novega, prebrskaj ta forum, je o tem že napisano. Večji šmorn je z DNK testiranjem v primeru vzreje.

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9426.0

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #139 : 10 September 2017, 16:52:30
Sem prebrskala forum :), bi bil samo za hišnega ljubljenčka.
Kako je pa lahko v italijo 2 dal, a nimajo istih predpisov v EU?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #140 : 10 September 2017, 18:13:26
Tudi za Italijo velja titracija, ne vem zakaj ti je rekel drugače. Žal je Srbija uvrščena med države z visoko stopnjo stekline in zato za uvoz v druge države, tudi samo za potovanje, izlet, premik, rabijo imet titracijo http://www.pettravel.com/immigration/Italy.cfm

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #141 : 10 September 2017, 18:43:03
Hvala za pojasnilo. Gremo pa na Hrvaško gledat.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #142 : 10 September 2017, 19:17:46
Katera pasma pa?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #143 : 11 September 2017, 14:07:08
Irski seter