S psom v Anglijo

EnNa · 23271

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
: 20 Maj 2009, 22:13:37
Zdravo,

mene pa zanima, če je kdo pred kratkim s psom potoval v Anglijo? Kakšni so bilii pogoji, da ste psa lahko pripeljali čez mejo? Kakor je meni znano je sedaj potreben samo titer za steklino? Kakšen je pa kaj odnos angležev do psov-so v hotelih večinoma dovoljeni ali ne?
Pa še nekaj me zanima-je kdo že delal titer pri 6 mesecev starem psu, ki je bil cepljen pri dobrih 3 mesecih? Je bila vrednost titra v tem primeru dovolj visoka?
Vsaka informacije je dobrodošla :)

Lp

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #1 : 20 Maj 2009, 22:17:20
Potrebuješ tudi potrdilo veterinarja v modri knjižici, da je pes dobil sredstvo proti notranjim zajedalcem in proti klopom:
1. Klopi 24 do 48 ur pred prihodom – sestavine preparata niso predpisane

2. Echinococcus spp.:  do 10 dni pred prihodom s preparatom, ki vsebuje praziquantel



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Maj 2009, 22:27:32
Potrebuješ tudi potrdilo veterinarja v modri knjižici, da je pes dobil sredstvo proti notranjim zajedalcem in proti klopom. Eno mora biti maksimalno 10 dni pred vstopom v Anglijo, eno pa 24 - 48 ur pred vstopom.

Hvala! Sem vedela pa sem pozabila :-[

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 21 Maj 2009, 07:28:51
a une pristojbine ( kot nekakšne vize za vstop ) ni več?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4 : 24 Februar 2010, 12:16:44
Za Anglijo je pa baje tako, da potrebuješ narejen titer, potem ga moraš pa čez pol leta še enkrat opravit in če je ok lahko greš.
Torej moraš planirati vse nekako pol leta, sedem mesecev prej...
Tako so mi povedali na VURSU.
Če pa kdo ve še za kako drugo varijanto bom pa zelo vesela, če me seznani z njo.

Ampak ni mi niti jasno kje bi naj to preverjali, če je to res, modre knjižice z vpisanim titrom mislim?
Pa menda je tudi Švedska zelo zakomplicirana, pa me zanima kako so to kaj rešili agi tekmovalci, ki so bili lani ali predlani gor?



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 24 Februar 2010, 13:42:48
Hej!

Za Angljo ne vem, ampak za Švedsko rabiš titer (dela se ga 3-4 mesece po cepljenju), čakat pa ne rabiš nič. Mi smo dali za vsak slučaj še tableto za notranje zajedalce in ampulo proti klopom, veterinar je vse napisal v potni list. Niso pa potnega lista niti pogledali :) (v prvem primeru psici ki je šla tja in nazaj, niti mladiču, ki sem čez kak mesec šla iskat)

lp



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6 : 24 Februar 2010, 14:16:36
Aha, pol pa pri Švedski ni tak problem.

Ja, za Anglijo moraš pa pol leta čakat, ful brezveze. :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 24 Februar 2010, 14:37:56
Švedska poleg vse te stekline pa titrov zahteva terapijo proti notranjim zajedavcem (sploh ena trakulja echinoccocus) in sicer ne več kot 10 dni pred odhodom pa še pol v 7 dneh po prihodu. Norveška isto



Katarina.T.

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 Maj 2010, 03:05:57
Mene pa zanima (malce offtopic pa vendar), če kdo ve, kako je z Novo Zelandijo? Glede na to, da je del Commonwealtha, a je isto kot pri VB? Kolikor sem brala imajo zadevo zelo ostro naravnano, namreč, če žival ne pride iz države Commonwealtha, gre v karanteno!!! Pa me zanima, če se da temu izogniti le s pravočasnim organiziranjem (torej podobno za Anglijo)??

Hvala



frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Maj 2010, 08:18:13
Tule je nekaj info: http://www.emigratenz.org/moving-pets-to-new-zealand.html

Pol leta prej titracija, po pol leta še enkrat, ko pride žival v NZ, in če je iz države, kjer je steklina prisotna, mora iti še za najmanj en mesec v karanteno. Če se ne motim, enako oz. podobno velja tudi za Avstralijo.

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


Katarina.T.

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 Maj 2010, 14:53:34
Aha, kaj pa opcija, da greš prvo v Anglijo (tam vidim, da so bolj prizanesljivi) in greš mogoče iz anglije na NZ? pač je spet dela s papirologijo in vsem, ampak, a bi se dalo izogniti karanteni?



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #11 : 11 Maj 2010, 15:47:35
Da se izogneš karanteni moraš biti v Angliji 6 mesecev.

Na spodnjem linku so pogoji za vstop s psom v NZ
http://www.biosecurity.govt.nz/going/animals/transiting-animals/transit-cat-dog



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #12 : 11 Maj 2010, 16:19:22
Kako je pa, če ima pes že narejen titer 2 leti nazaj? Ga moraš še 1x delat in potem čez 6 mesecev ponovit? ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 03 Julij 2012, 12:04:13
Dekleta,potrebujem pomoč!
V začetku naslednjega leta se z psico odpravljam v Anglijo,natančneje v Birmingham.Z letalom.Vem,da za vstop v Anglijo zanjo potrebujem samo redno cepljenje proti steklini,mikročip,EU potni list,in potrdilo o tretiranju proti trakulji ter potrdilo,da je žival zdrava in sposobna za potovanje v namembni kraj.Veterinarski predpisi niso problem.Problem mi predstavlja samo potovanje.Z Adrio Airways v London ne morem,ker Slovenija ni na njihovem seznamu letališč,kjer psi lahko prosto vsopajo v državo.Se pravi,če pridem iz našega Brnika,mi bodo psico vtaknili v karanteno.Popolnoma neizvedljivo,ker se v Anglijo odpravljam z namenom paritve.Najbližje letališče za katerega vem,da je na seznamu za prosti vstop je dunajsko.Če sem videla prov videla letijo iz dunajskega letališča celo direktno v Birmingham.?Ima kdo kaj več izkušenj z takšnim potovanjem?Mnenja dobrodošla.Za konec naj povem samo še nekaj.V Anglijo se odpravljam z eno psico in enim boksom.Nazaj se vračam z dvema psicama in po vsej verjetnosti z dvema boksoma,ker mi dveh psic,ki si nista v sorodu po vsej verjetnosti ne bodo pustili imeti v enem boksu,čeprav je  boks velikosti za Nemškega ovčarja.
Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 04 Julij 2012, 08:10:50
Nobenih predlogov?
Kaj pa tisti,ki hodite na Crufts?A greste vsi z avtomobili,ali gre kdo tudi z letalom?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 Julij 2012, 08:28:37
Mi gremo jeseni kar z avtom...

Bom pa malo pobrskala še jaz, če je še kak let za Birmingham. Pride v poštev še kako drugo letališče? Sr*** je, ker nizkocenovniki ne prevažajo živali, potem bi bili veliko lažje :-\

Me pa zanima, če pse iz Brnika vtaknejo v karanteno, kaj imamo lahko tudi mi probleme, ko bomo šli čez mejo? Niso odpravili teh bedarij s 1.1.? Mi lahko daš link kje si to prebrala?

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 04 Julij 2012, 08:59:02
Če ti je bližje...Benetke..čeprav kakor razumem, bi se mogla nazaj vračat iz Londona ali Manchestra - bližje ti je Manchaster, odvisno je pa od povezav do teh mest.

http://www.monarch.co.uk/faq/flights/flying-with-children-and-pets/flying-with-animals

Once you go boxer, you never go back :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 04 Julij 2012, 09:39:16
Ria, ne bodo vas vtaknili v karanteno, če boste naredili vse, kar je treba. Torej, pes mora biti redno cepljen proti steklini, v potnem listu mora imeti štempelj, da je tretiran proti trakulji in še en štempelj, da je zdrav in sposoben za potovanje.

Potem pa moraš paziti, da greš s tapravim prevoznikom in na tapravo destinacijo. V tvojem primeru, če greš z avtom, prečkaš Rokavski preliv iz Calaisa v Dover s trajektom P&O ali greš skozi tunel.

Jaz sem ravnokar v Angliji z mojima psicama, šla sem s trajektom P&O. Vse formalnosti opraviš preden se vkrcaš na trajekt,  na trajektu mora pes ostati v avtu (dajo ti sticker na vetrobransko steklo, da imaš psa in te parkirajo na zgornjo palubo za avte, ki je zelo zračna, tako da ni problema glede vročine - v bistvu je bilo na palubi bolj hladno kot v avtu, ko sem parkirala). Ko se v Dovru izkrcaš, nimaš nobenih formalnosti več, samo odpelješ se. Prečkanje traja uro in pol. Cenovno me je prišlo malo več kot sto evrov, vključno s takso za pse, ki je 15 funtov na psa.

Če se odločiš za tunel, je prečkanje krajše (pol ure). Ti in pes ste v avtu. Je pa veliko, veliko dražje. Taksa za pse 39 funtov na psa, s tem, da pes itak ves čas v avtu sedi. Za avto in pet potnikov imaš pa enotno ceno, ki se spreminja bližje kot je datum potovanja. Na primer, jaz sem potovala 1.julija, že februarja pa je bila karta za tunel 1. julija od 200 evrov naprej. Noro...

Moraš pa prej karto za trajekt kupit in označit, da imaš psa. Pa v tem primeru moraš biti v Calaisu vsaj eno uro pred odhodom trajekta, da opraviš vse formalnosti. Jaz sem bila sicer veliko prej, pa so me dali kar na ta prvi možni trajekt, ni bilo treba čakat na tistega, ki sem ga rezervirala.

Če te še kaj zanima, vprašaj.

Še nekaj linkov:

http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/

http://www.aferry.com/ferries-to-england.htm?gclid=CJGC7tDB_7ACFVQqfAodNkoLMw



Lojze, ko sem se odločala, kako bom potovala, je bilo z avtom in trajektom veliko bolj preprosto kot z letalom, prav zaradi tega, ker nimamo blizu letališča, s katerega bi lahko potovali s psom. Kolikor vem, dosti ljudi na Crufts tudi potuje z avti (avtodomi). Upam, da najdeš ta pravo varianto.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 04 Julij 2012, 09:50:49
O super :) Hvala za info. Ko sem gledala cene za trajekt,me je presenetilo, da je cena za avto in naju 52€, za dva mladiča pa 72 ::)  :o Skozi tunel ne bi šla, sicer nimam klavstrofobije, samo mi ne bi bilo prijetno.

Zanima me, kje ste potovali, ste kje prespali, ali ste šli direkt do Calaisa? Če ste spali, mi lahko daš link do hotela? Kako sta psici prenašali vožnjo? Koliko časa ste potovali do Calaisa?

Edit: Kako sip lačala 15gbp na psa? Moram pogledat še ta P&O trajekt, ker je očitno ceneje.

Glede teh tretiranj proti trakulji in žigu,da je sposoben za potovanje. Koliko star pa je lahko žig? Kak teden je ok?

Once you go boxer, you never go back :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 04 Julij 2012, 09:56:46
Ria,Kalsang hvala za info.Sicer sem že marca letos potovala na Crufts na isti način kot ti,ampak ta varianta sedaj ne pride v poštev.Mož bo moral ostati doma z tremi psi,poleg tega bi bil kasneje problem dobiti dopust,ko bodo mladiči.Tako je edina opcija letalo.Ria,ta varianta z Monarchom bi prišla v poštev,ne glede na to,da pristaja v Londonu.Saj lahko prosim prijatelja,da naju pride iskati.
Aja,tretiranje proti trakulji mora biti v obdobju 1-5 dni pred odhodom.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Julij 2012, 10:06:25
Saj tja grede lahko pristanete v Birminghamu. Samo za nazaj bi mogla it iz Londona. Tako jaz razumem ???

Kalsang: Še to me zanima: Si ti vzela sedeže na trajektu? Kako izgleda, če jih nimaš? Novembra,ko bi mi šli, bi bilo že malo mrzlo, samo mi je pa neumno plačevati za sedeže,ki niso poceni ???

Once you go boxer, you never go back :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 04 Julij 2012, 10:14:23
Ria, trajekte glej samo tiste, ki so uradno pooblaščeni za prevoz živali v VB (ta podatek najdeš na prvem linku). P&O je mislim, da edini pooblaščeni iz Calaisa. Cene se razlikujejo glede na prevoznike. Če hočeš preveriti cene pri P&O, na linku, ki sem ga dala vpiši podatke (datum potovanja, od kod, prevoznik, da imaš psa itd.) pa boš dobila ceno. Ampak kolikor vem ima P&O fiksne cene, razen kakšnih posebnih akcij. Tarifa za psa 15 funtov pa se pri njih ne spreminja.

Med vožnjo sem se dvakrat ustavila, samo pri prijateljih in sorodnikih (sem izkoristila potovanje še za obiske), tako da ti hotelov ne morem priporočiti. Če greš direktno za Calais iz Slovenije, Garmin pravi, da je do tam 12 ur (Avstrija, Nemčija/Munchen, od tam proti Švici in počez čez S Francijo v Calais). Jaz sem zaradi obiskov šla bolj po ovinkih, ker sem se ustavila najprej v Nemčiji pri prijateljih, od tam šla na Nizozemsko obiskat brata in se od tam odpeljala v Calais. Vidva bosta verjetno šla bolj direktno.

Kot pravi Lojze, štempelj za trakuljo ne sme biti starejši od 5 dni (zraven se ne vpiše samo datum, temveč tudi ura). Hkrati ti veterinar še vpiše, da je pes zdrav in sposoben za pot. Za vrnitev nazaj pa ne rabiš nobenih pregledov.

Moji psici sta vožnje navajeni, sta že veliko prepotovali z mano, tako da nimata nobenih problemov. Ravno nasprotno, sta čisto navdušeni, ko kam gremo. Dlje ko se peljemo, bolj jima je všeč. :D

Sedeža nisem rezervirala in ga tudi ni treba. Trajekt je ogromen, prostora je dovolj, pač si poiščeš prost sedež v enem od salonov. ;)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 04 Julij 2012, 11:00:18
Ria,ti njihovi trajekti so resnično gromozanski.Če se ne motim imajo 6 nadstropij.Prostora je dovolj vsepovsod,polno je raznoraznih okrepčevalnic,samopostrežnih restavracij,kafičev,,trgovinic(cene so zasoljene),parfumerij.Jaz sem imela za v obe smeri kar prijetno vreme,tako da sem večino časa preživela z velikansko dozo kave na palubi.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 05 Julij 2012, 09:17:41
Moj  pravi takole  :) ( je imel  kakšno leto in pol nazaj še vsak teden Anglijo- s kamionom :))
Iz Dovra do calaisa gre še Seafrance( drag)
Najdražji je tunel in vlak iz Calaisa do Dovra

Imaš pa še eno varianto   najcenejša    Dunkirk-Dover  ( majhna luka, ni kot Dover  in ni glavni port v Dunkirku... na njihovi strani vtapkaš koordinate v navigacijo-obvezno da ne sfališ)

  http://www.dfdsseaways.com/    tole je link do prevoznika      je vidu tudi pse gor...
 aja vozi pa trajekt eno uro dalj kot P&O ali Seafrance iz Dovra
 
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 Julij 2012, 09:29:23
o super hvala, grem takoj pogledat...za to varianto še nikoli nisem slišala :)

Once you go boxer, you never go back :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 05 Julij 2012, 12:03:04
Seafrance ni na listi avtoriziranih prevoznikov, prav tako ne DFD Seaways iz Dunkirka.

Link do seznama (pdf file na sredini strani):

http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/routes/



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #26 : 05 Julij 2012, 15:22:51
 ..iz Dovra sta oba na listi... a ni un PDF na starni ..
iz Dunkirka pa res ni...  ne vem v čem je fora... ???...
 isto gre v Dover tam imaš  unega modela IO... za nazaj ven pa itak noben nič ne gleda  ???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #27 : 15 Julij 2014, 12:36:01
Nujno bi potrebovala informacijo, kateri letalski prevozniki preverjeno vozijo pse v kabini v Anglijo? Hvala že v naprej.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #28 : 11 Avgust 2014, 18:20:24
No, če bi še kdo potreboval informacijo - UK ima eno meni zelo nelogično in nerazumljivo pravilo, in sicer psi v kabini ne smejo priti v državo, medtem ko iz države lahko gredo. Tako da če se gre z letalom, morajo do tja potovati v cargu, nazaj grede pa lahko v kabini. Naj bi pa potekala neka pogajanja, tako da upam, da to kmalu odpravijo.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


SG123

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 23 November 2014, 15:28:54
Pozdravljeni,

mene pa zanima kakšne so vaše izkušnje z leti v Anglijo. So kakšne stvari, ki bi jih morala razen potrebne pairologije in zdravstvenih pregledov/potrdil psa + primernega boksa še vedeti in pridobiti?

Poleg tega me zanima ali mi predlagate kakšnega prevoznika ali je vseeno, ker sem videla da jih kar nekaj sprejema pse ( Adria, Lufthansa, Turkish Airlines…) Zanima me tudi če imate kakšne izkušnje ali je mogoče, da bi mi nekdo drug poslal psa v Anglijo, jaz pa bi ga tam na letališču prevzela ali je pri vseh porevoznikih potrebno biti na iztem letalu ??

Hvala za info že v naprej :)