Twilight/Somrak

LittLe_sTaR* · 9450

LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
: 30 Junij 2009, 15:48:05
Ojla!

Ste gledali film? Brali knjigo? Tudi nadaljevanja?
Kako se vam zdi?
Povejte svoje komentarje na film/knjigo 8)

lp  :)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 30 Junij 2009, 15:54:23
Jaz sem gledala film in tudi prebrala vse tri knjige, zdaj imam naročeno tudi četrto.  :)
Meni osebno je zakon, res zanimivo, se ne moreš odlepit od knjige. 
Edward, pa mi je sploh zakon, Jacob mi gre pa občasno na živce..  ;)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 30 Junij 2009, 16:02:08
Ja vse razen 4 dela sem prebrala 2x  :D
film sem  pa gledala več kot 5x(ne pretiravam) :)

Knjige so veliko boljše kot film vendar pa je film vseeno dober.

Uglavnem sem twilight-fan2. Ko začneš enkrat brat knjigo bereš dokler nimaš zadnje plati čisto mravljinčaste (vsaj pri meni je tako  ;D).
Po mojem mnenju bralce predvsem pritegne ta prava ljubezen in seveda vampirji, ki so prikazani v dobri luči (včasih si kar zaželim, da bi srečala kakšnega vegetarjanskega vampirja....)



P.S: silver...meni tudi  :D (Edward team)

Lp, ursa
(v pričakovanju na 20. november- New Moon pride ven (film)) :P
http://www.newmoonmovie.org/release-date/


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 30 Junij 2009, 16:13:11
Ja vse razen 4 dela sem prebrala 2x  :D
film sem  pa gledala več kot 5x(ne pretiravam) :)

Knjige so veliko boljše kot film vendar pa je film vseeno dober.

Uglavnem sem twilight-fan2. Ko začneš enkrat brat knjigo bereš dokler nimaš zadnje plati čisto mravljinčaste (vsaj pri meni je tako  ;D).
Po mojem mnenju bralce predvsem pritegne ta prava ljubezen in seveda vampirji, ki so prikazani v dobri luči (včasih si kar zaželim, da bi srečala kakšnega vegetarjanskega vampirja....)



P.S: silver...meni tudi  :D (Edward team)

Lp, ursa
(v pričakovanju na 20. november- New Moon pride ven (film)) :P
http://www.newmoonmovie.org/release-date/




Se podpišem.  Drugače film sem tudi jaz gledala že najmanj 5x, pa knjige sem tudi že parkrat prebrala.
Knjige so veliko bolj obsežne, v filmu je veliko stvari izpuščenih, čeprav meni je vseeno svetoven.

Drugače pa ja, Edward team..  :P

Pa tudi jaz že komaj čakam film New moon, čeprav mislim, da bo v Sloveniji enkrat februarja komaj...
Mi pa v tej knjigi manjka Edward, ampak v filmu naj bi se pogostejše pojavil, kot Belline sanje.
Sem pa gledala trailer in zanimivo deluje, edino me moti ta volkodlak, izgleda kot bi iz kakšne japonske risanke prišel.  :D :P



Lp



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #4 : 30 Junij 2009, 16:35:50
Ja tud js sm kr velika fanica somraka ;D

prebrala sm 1 in 2 knjigo..res noroooo dobro opisano vse, Edward je ful ql 8)
film pa tud ful velikrat pogledam..če ne celega pa vsaj najbol zanimive trenutke :-*

ps. Edward team (tud jst)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 30 Junij 2009, 17:05:50
Evo še mene!  ;D Jaz berem zdaj že četrto knjigo!! ;D Film pa sem itak že kar nekajkrat pogledala. :P

Meni je film ful fajn, je pa jasno da je knjiga veliko bolj obšerna ker ne morejo vseh detajlov stlačt v 2uri filma. Jaz sem najprej gledala film in šele nato brala in mislim da je bilo to boljše kot pa če bi bilo obratno.Po prebrani knjigi sem ugotovila da so film ful dobro naredili..ok, ja jasno so spustili stvari pa stvari dodali oz obrnili ampak roko na srce, če bi bil sneman točno po knjigi bi bil dolgočasen, tako je pa ful zanimiv. ;)

Drugače pa hehe, jaz sem pa Jacob team!!! >:D Ker mi gre Edward na trenutke s svojo osladnostjo in pretiranim zaščitništvom že kar malo na živce! :P



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 01 Julij 2009, 07:26:13
Sem pa gledala trailer in zanimivo deluje, edino me moti ta volkodlak, izgleda kot bi iz kakšne japonske risanke prišel.  :D :P

Ja kot iz kakšne japonske risanke ja...(čisto drugače si jih predstavljam kot bodo v filmu...)
Mene na jasi ne moti toliko sama podoba volkodlaka ampak da ni cel trop tam (tako kot v knjigi..) -ah saj je vseeno (ne more bit vse tako kot v knjigi  :D)

še linik od trailer-ja= http://www.youtube.com/watch?v=RnyDdfVgqnQ&feature=related
predstavitev novih igralcev v filmu = http://www.youtube.com/watch?v=EPDgqk53Tbw&feature=related

Lp, ursa




A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 02 Julij 2009, 17:14:12
Še jaz, še jaz. : D  Prebrala prve tri knjige in gledala film. Všeeeč. (; Knjige pa so itak vedno (ponavadi) boljše od filmov.
...Edward team. ;P volkodlaki so fuj. >_< 

Aja, berete izvirnike ali prevode?




Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 02 Julij 2009, 18:55:42

Aja, berete izvirnike ali prevode?


Jaz berem prevode.


 volkodlaki so fuj. >_< 


Pazite kaj govorite!!! Ker lahko pride do kakšneg spopada! >:D ;D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 02 Julij 2009, 19:17:05
Jst pa berem zdej že četrto knjigo!!  :P zeloo všeč. ^^



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 02 Julij 2009, 20:04:54
Aja, berete izvirnike ali prevode?

prve tri dele sem prebrala v slovenščini + ˝brala (ubistvu sem poslušala audio knjigo) v angleščini˝
četrtega sem pa samo ˝brala (ubistvu, poslušala audio knjigo) - kmalu grem pa po slovenski prevod v knjigarno

Lp, ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Doris

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 Julij 2009, 16:56:11
Js sm gledala film bla sem tok naudušena da sem o filmu razmišljala kr naprej, :o nakar sem zvedla da obstaja tudi knjiga sem prebrala somrak in nadaljevanje mlada luna  ;D zdej pa čakam na tretji del ker je kar naprej izposojen se je teško dokopat do njega. :'(

Sem pa definitiuno in Edward's team ;D

PS.: Berem prevode 

We can judge the heart of a man by his treatment of animals. 

A dog is the only thing on earth
that loves you more than he loves himself.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 03 Julij 2009, 17:03:09
Danes v knjiznici dobila 4. del v slovenscini :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 03 Julij 2009, 17:09:38
Meni je bil pa prvi del knjige všeč, sem jo prebrala ful hitro, ampak so mi potem ostali deli bili bedni... Tudi film mi je bil slab ::)

Tale trailer, ki prikazuje nove like mi pa sploh ni všeč. No, vsaj v moji glavi so bili vsi Jacobovi prijatelji indijanci.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 03 Julij 2009, 19:25:47
Evo še mene...Twilight kot knjiga je nekaj boljšega kar sem dobila v roke za prebrat.Prebrala 1. in 2. del,3. in 4. imam namen septembra...v planu je bilo junija pa je bilo v šoli vsega preveč,domov si jo pa nisem upala prinest,ker ko knjigo začneš brat jo prebereš v 1 kosu.

nad filmom sem totalno razočarana.Like always...gledala sem ga zgolj po prepričanju fanta,češ da je res svetoven.Ja svetoven je za vse tiste,ki niso prebrali knjige.Pač klasika med filmi,posnetimi po knjigaht da so fuj in fej.Pa ne zgolj zaradi 3/4 izpuščene vsebine...mene je v filmu najbolj zmotil Edward.V knjigi je opisan najmanj kot najlepši grški bog in oh in sploh.V moji glavi je bil vse več kot grški bog...kar pa Robert Pattinson zagotovo ni.Jwe dober igralec,je dobro odigral vlogo Edwarda ampak ravno lepota od lepote pa to ni.In tudi ostali vampriji...edina dva,ki ustrezata opisu sta Esme in Dr.Cullen.Ok,vem da je komentar subjektiven ampak res sem mnenja,da pri vsej paleti igralce bi lahko našli nekaj totalno hot vampirskega za vlogo Edwarda.
Bella bi bila precej vredu,če Kristen Stewart ne bi tako hladno odigrala vloge.Pri vsem tem jo Pattinson prekaša na celi črti...

Da ne omenjam New moon...res,da mi gre Jack precej na organ in bi ga najraje sestrelila,me je pri trailerju zmotil lik volkodlaka.V knjigi so volkodlaki opisani najmanj kot trimetrka omara oz. orjaški medvedi,v filmu nam ponudijo neke "shirane cucke".Oprosti,če ti v knjigi na vsakem koraku lepo piše,da so jih vsi imeli za medvede,kako mi lahko v filmu ponudijo psa,ki je manjš od nemškega ovčarja?
Strinjam se tudi z Zoe....tudi jaz sem imela v glavi indijance,čeprav moram priznati,da mi je igralska zaseba volkodlakov všeč :-[

Torej zaključek...knjiga sam mi prekaša vse Harry Potterje (hm trenutno s eodločma ali iti pogledat princa al ne...bolj se nagibam k ne) in komaj čakam,da preberm še 3. in 4. del.Mi je žal,da tega še nism ampak ja,šola je bil na 1. mestu trenutno pa nisem pri volji za branje (kaj bolj lahkotnega,kar zame Twilight ni)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #15 : 03 Julij 2009, 23:02:51
Jst berem prevode..
ja tud jst sm si predstaulala indijance...sam so pa kr volkodlaki bolš.
drgač pa ni mi ušeč da je mlada luna ubistvu na podobno narejena k somrak zarad tega ker v somraku se edward ni smel preveč približat (oz. ni upu) belli; zdj v mladi luna se pa jacob neupa približat, oba z istim namenom: da jo nebi ranila :-\ nwm to mi je tko mal copy.... :)

a berete žepne izdaje al z debelimi platnicami?
no..jst žepne, ker jih kupujem (pa še ceneje so 8)) , tako da čakam na mrk v žepni izdaji ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #16 : 03 Julij 2009, 23:20:13
rgač pa ni mi ušeč da je mlada luna ubistvu na podobno narejena k somrak zarad tega ker v somraku se edward ni smel preveč približat (oz. ni upu) belli; zdj v mladi luna se pa jacob neupa približat, oba z istim namenom: da jo nebi ranila :-\ nwm to mi je tko mal copy.... :)

Falila si point knjige...Twilight je gradnja zveze med dvema bitjema z različnih svetov,New moon pa je bitka z realnostjo,kako spet zaživeti brez vampirja.Resda sta zgodbi mogoče osnovani na podoben princip (hm ista pisateljica?Ko enkrat imaš stil se ga težko losaš,če pa se že ga zabluziš preveč) ampak poanta knjig je vse več kot zgodba,dojeti moraš bistvo,ozadje,sporočilo in vzeti tisto kar ti knjiga da,kar te knjiga nauči in kaj iz nje potegneš...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #17 : 03 Julij 2009, 23:42:04
Falila si point knjige...Twilight je gradnja zveze med dvema bitjema z različnih svetov,New moon pa je bitka z realnostjo,kako spet zaživeti brez vampirja.Resda sta zgodbi mogoče osnovani na podoben princip (hm ista pisateljica?Ko enkrat imaš stil se ga težko losaš,če pa se že ga zabluziš preveč) ampak poanta knjig je vse več kot zgodba,dojeti moraš bistvo,ozadje,sporočilo in vzeti tisto kar ti knjiga da,kar te knjiga nauči in kaj iz nje potegneš...

ja..sj sm razumela poanto..sam tko mi je blo ful podobn..k sm brala sm se takoj spomnla na 1 knigo...


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #18 : 04 Julij 2009, 00:03:07
Jaz sem gledala film  :-*  Res film , ki te takoj prevzame  :-*
Nisem  še prebrala knjige , ker je u knjižnici kar enih 1o v vrsti pred mano  :-\

Sem pa Edward oz . Robert TEAM  :-[



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #19 : 14 December 2009, 20:30:45
A je kdo gledal NEW MOON ?
jaaz sem in  :o :o :o
Edward :-[



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #20 : 14 December 2009, 20:32:48
Jaz Grem jutri v kino gledat. Nočem prej na računalniku  :D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #21 : 14 December 2009, 20:41:34
Jaz sem šla že dvakrat v kino.  :P



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #22 : 14 December 2009, 20:42:43
haha, mi smo hoteli, da bi šli s šolo, ampak ker so eni tako preveč pametni, gremo gledat Mamma mia  ::)



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #23 : 14 December 2009, 20:59:26
A je kdo gledal NEW MOON ?
jaaz sem in  :o :o :o
Edward :-[

V kinu 1x; pa doma 1389789x  ::) 8) no ja..ene 3x pa res :o
Noro super film. Ja edward je res  uauuu :o :-*
in Jacob tudiii :-*


delfinčika

  • Gost
Odgovori #24 : 17 Februar 2010, 20:33:49
Volkodlaki so mi pa v tem filmu res boljš.

So kot nekakšni veliki psi.

Trailer ni vse punce......   :P ;)

Eden siv me je pa malo na Maco spominju......

sej se hecam



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #25 : 20 Februar 2010, 16:46:49
Še jaz, še jaz. : D  Prebrala prve tri knjige in gledala film. Všeeeč. (; Knjige pa so itak vedno (ponavadi) boljše od filmov.
...Edward team. ;P volkodlaki so fuj. >_< 

Aja, berete izvirnike ali prevode?


Haha, jemljem nazaj- knjige so kul, film(a) sta mi bedna, že samo zaradi obsedenih oboževalk, ki knjig itak ne znajo odpreti. Pa Pattison je grd (ups ;D )



delfinčika

  • Gost
Odgovori #26 : 20 Februar 2010, 19:24:36
Uni človek, ki igra Edwarda je grd.
Nevem kaj vidjo na njem.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 22 Februar 2010, 21:02:43
hehe meni je pattison tudi ogaben,njemu lepotne operacije nič ne pomagajo...

za taylorja bi pa...dušo prodala XD wolf club haha,zapriseženo obeseden (celo toliko da skoraj pod tatto vtetovirala še jacob black XD)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


delfinčika

  • Gost
Odgovori #28 : 20 Marec 2010, 22:19:09
Ko sem šla s setro to gledat v kino....
Ko se je Jacob slekel, da je mišice pokazal so vse ahhhh pa ohhhh.