lajanje takoj po jedi

nuska123 · 1207

nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 30 Junij 2009, 19:23:08
Zanima me, če še kateri pes ko poje hrano se začne brisati po tleh in lajati. Namreč moj zlatko takoj, ko poje svojo večerjo začne lajati ne vem ali me izsiljuje, da ga peljem ven ali pa je vzrok kje drugje. Sedaj odreagiram tako, da ko laja se obrnem stran in ga ignoriram ter potrpim tistih par minut, da se zlaja. Ko neha lajat se vleže in da mir. Ne vem ali je mogoče vzrok tudi, da se preveč na je in ga boli želodec in potem laja ali pa je res zgolj samo izsiljevanje.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 Junij 2009, 22:38:36
Jazz se začne kdaj tako drgniti z gobcem po tleh, če kaj takega poje, da si mora brado obrisat.. zraven pa godrnja  ;D .. lahko je pa pri tvojem karkoli. Mogoče je preprosto zadovoljen, ker se je najedel. A laja vate, ali kar tako "v zrak"? Če laja vate, verjetno gre za neke vrste izsiljevanje, če pa kar tako v zrak, pa ali od veselja, ali pa mu mogoče kaj ne ustreza v hrani in ga mogoče srbi gobec,... Če izsiljuje, je prav da ignoriraš. S časom (pa ne prehitevaj, ampak res to lahko traja tudi dva meseca ob doslednosti). se bo odvadil, če ne bo dobil potrditve izsiljevanja. Dvomim da bi se toliko najedel, da bi ga kaj bolelo, pa itak moraš to ti poskrbet, da dobi ustrezno količino hrane in da ne je prehitro. Tudi obnašanje bi bilo potem prej poklapano, kot pa lajajoče.



nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Julij 2009, 10:58:14
Llaja predvsem kar tja v tri dni mal gleda levo pa desno in tudi v zrak sem pa tja pa tudi ogleduje, če ga gledaš in če vidi da ga gledaš, potem laja še v nas. No na srečo niti ne laja dolgo tako da je znosno se potem kar hitro umiri, samo ni pa mi lih točno jasno zakaj to počne. Ok če to dela od veselja potem je vse ok. Prenaje se sigurno ne ker se strogo držim količine in tudi je lepo počasi in ne hlasta za hrano.