Jemanje hrane od drugih ljudi

TYASHY · 3967

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 02 Julij 2009, 14:48:34
Oj!
Torej, pri nas imamo ogromen problem, kdorkoli Jonu ponudi hrano jo on vzame... Kako bi ga tega odvadila?
Lp, Tjaša



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 02 Julij 2009, 16:41:38
Zakaj pa je to problem? ;)
Oz. zakaj ne mores ljudi odvadit, da mu dajejo hrano?

battito animale


nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Julij 2009, 19:27:43
Recimo jaz sem ga naučila, da dokler imam sama hrano v roki na stegnjeni dlani in govorim moje mi hrane ne vzame iz rok, ko me pogleda v oči in mu rečem vzemi takrat vzame hrano iz roke. Parkrat sem poskusila tudi ,ko mu je hrano ponujala soseda in sem stala zdraven in rekla moje pes ni hrane vzel dokler mu nisem rekla vzemi. Sicer ne vem če je tak postopek pravilen, in se tako odvadi psa da ne jemlje hrano od ljudi. Drugače pa, če ne dovolim da vzame hrano od ljudi, ljudem rečem da ne pustim in psa nikoli ne spuščam brez nadzora tako, da mi hrano ne je od drugih ljudi, tudi ko smo npr. na dopustih ali raznih piknikih.Če ne dovolim potem je to strogi ne. Drugače pa ljudje tudi vprašajo če lahko dajo, no vsaj do sedaj me vedno.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 03 Julij 2009, 15:09:47
Oj!
Lilit, naša žvau je na dieti, na nekaj je alergičen in je bolje, da je samo na briketih in rižotah...  :) Od mami brat je pa tak, da ''pes ne more jest samo briketov celo življenje''  in mu zanalašč daje pred nami. Kakorkoli mu govoriš, na lep/grd način ne gre... Od drugih je OK. Dosti lažje bo Jona odvadit jemanja hrane kot njemu to v glavo vbit, nažalost  :-\ Zdaj mora bit zaprt med tem, ko on je... Ampak je krivično, da je Jon zaradi njegove neumnosti zaprt...
Nuska123, hvala za nasvet :) V bistvu morava utrdit ''pusti''...
Lp, Tjaša



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Januar 2011, 15:31:20
Mene tudi zanima način, kako psa navaditi, da ne jemlje hrane od drugih ljudi ali pobira na sprehodih.

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 26 Januar 2011, 16:25:54
Začneš tako, da imaš v eni roki briket, v drugi roki (ki je za hrbtom) pa salamico, sir. Roko z briketom daš psu pod nos, da zavoha (roka je stinjena v pest, da ti brketa ne more vzeti). Ko se pes obrne stran od briketa tudi najprej če pogleda stran zaradi šuma - klik in salamica izza hrbta. :) Počasi bo zakapiral, da mora ko mu ti daš roko pod smrček pogledati stran in bo dobil veliko bolj slastno nagrado. Ko to dela in veš kdaj bo pogledal stran mu tik preden pogleda stran rečeš ne. Klik - nagrada

Počasi preidete na to, da imate roko pred pasjim gobcem z bolj slastnim priboljškom. ;) V roki pa naprimer meso. Ko ve kaj pomeni beseda ne ali fuj (karkoli želiš pač uporabljati za to vedenje) lahko preidete na robček. Robček vržete na tla in rečete ne (ko vajo naredi) - klik nagrada. V robček potem počasi dodajajte brikete in potem vedno bolj slastne pribljške. Poskusite vedno več situacij, se pravi papirčki od čokolade, sam briket na tleh, papir, prtiček, . . . Ker ko bo pes po prvi vaji vedel kaj pomeni ne ali fuj mu ne bo problem preiti na druge materiale. Potem vadite v malo bolj motočem prostoru in vedno bolj postopoma preidete na vedno bolj moteče faktorje.

Moja sedaj, če rečem ne, tudi če ji človek ki ga pozna(tudi kdo od domačih) rine npr. meso pod gobec ga ne bo uzela. Ker ve da bo od mene dobila nekaj boljšega, isto reagira pri stvareh na tleh. V bistvu stvari na tleh ignorira kar sama, in se k meni obrne po nagrado (sedaj je to briketek ali pohvala iz srca).

Upam, da sem razumljivo napisala in vam bo kaj pomagalo!

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Januar 2011, 17:22:09
Najlepša hvala!!! Zelo lepo in razumljivo napisano :) Upam, da nam uspe  :)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 26 Januar 2011, 18:48:42
Najlepša hvala!!! Zelo lepo in razumljivo napisano :) Upam, da nam uspe  :)

Veliko uspehov!  :) Če pa bo še kakšno vprašanje mes samim učenjem pa kar na plano z njim.  :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Januar 2011, 00:13:32
Dobri ste  :o
Naš je kanta za smeti in bi za skorjo kruha dušo prodal. Če kjerkoli zagleda hrano in ga pravočasno uspeš blokirati z "ne", bo pa stal zraven, bulil v hrano in se slinil.



SmoothFox

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 September 2012, 17:18:48
rapgirl  :o tole si pa hudo dobro opisala , bo treba tole sprobat  ;D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 September 2012, 18:19:03
Kako bi pa psa naučila, da brez povelja ne pobira hrane s tal? Na povelje ne smeš uboga :-*, tudi, če bi delala tako, kot je rapgirl opisala, le da bi bila hrana na tleh bi verjetno takrat ko bi delala še znal, ampak v vsakdanjem življenju, ko je na tleh ko teka kos kruha pa močno dvomim da bi ga s tem načinom ignoriral... :-\ Dosegla sem že, da ne pobira več smeti (posebej s plastenkami so bile težave), ampak za hrano pa ne vem kako bi. Zna še v gobčku držati briket, pa čeprav je velik požeruh, 8) ampak seveda na povelje, brez pa ne.