Makaroni

Andre · 21391

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 17 April 2012, 13:36:48
Tudi naši imajo radi polento in nimajo nobenih problemov po njej.Jim jo pa nikoli ne dajem z mlekom ker mleka naši psi nikoli ne dobijo.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 17 April 2012, 13:49:45
Naši jo pojedo več kot riža, jo imajo radi in jim očitno dobro dene. Z mesom in zelenjavo ali z mlekom. Je sicer na slabem glasu (mleko tudi) ampak naši psi tega očitno ne vedo.

Nisem ji poskusila še dati polento, kar se pa mleka tiče.. naša je zmešana čisto na vse mlečne izdelke, skuta, sir, smetana, mleko...  :-[



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 17 April 2012, 16:58:19
A potem daješ govejo juho tako, ki od kosila ostane oz se je več nakuha? Musliji so pa ovseni, rženi, pšenični...?

Govejo juho, ki se za nas kuha ;) . To je ene 5 dni na teden, 2dl, pa še to ne vsak teden. In glede na to kako je velika in da drugače itak ne je nič slanega (surovo meso, 1x na mesec pa še kaki briketi/konzerve) ji ne more nič škodit ;) . Dajem pa muslije - pač tista mešanica različnih kosmičev, pa neko suho sadje je še zraven ;) . Za ljudi se kupi  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 17 April 2012, 21:09:06
Vsekakor je veliko psov, ki bi po polenti z mlekom dobili fejst drisko. Naše so na mleko navajene in ga popijejo kar znatne količine - zlasti najstarejšim kar nekaj manjka, če ga kakšen dan ne dobijo.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #34 : 17 April 2012, 22:24:20
Zaradi izkoriska mineralnih snovi, morda bo tale članek boljša razlaga http://holistic.si/index.php/namakanje-stronic.html


Hvala za tole informacijo, za stročnice itak vem, ampak za ovsene kosmiče pa nisem...čeprav, za psa jih mogoče celo res bom, ampak si pa ne predstavljam, da bi sama jedla takšne razmočene  :-[, meni so všeč, če se jih še malo čuti pod zobmi, že če mi predolgo na mizi stojijo mi niso več dobri, ker se spremenijo v takšno čudno gmoto...no itak jih pa ne jem vsak dan, zato ne bo kakšne večje škode. ;)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 08 Junij 2012, 20:47:22
Kakšna je pa kaj količina (nenamočenih) ovsenih kosmičev glede na težo psa oz. koliko g kosmičev/kg teže psa?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 09 Junij 2012, 03:06:20
Na vprasanje ti jaz ne znam odgovorit, je pa med drugim fajn v mikserju zmiksati kak jogurt z ovsenimi kosmici :) Nevem koliko je priporoceno, jaz sem dala par zlic, odvisno od kolicine jogurta oz. porcije, po obcutku.

Psom po kaki vecji telesni aktivnosti vcasih kaj takega napackam, pa se kako banano notri.

Obcasno gre tudi kaka polenta s piscancem v promet-samo je ne kuham rada ker je porcij veliko in sto let traja, da se ohladi. Ze tako mi vsako kuhanje, ce se ga posluzim vsame priblizno 2 uri. Tudi riz z mesom imajo radi, odrasli. Tamladi ga pa puscajo in ven pobirajo meso, razen ce gre za drobne koscke.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 09 Junij 2012, 12:31:16
GOSCH, jaz sicer dajem muslije ampak to je kar podobno kot ovesni kosmiči... Jaz dam moji 2-4 žlice nenamočenih, dobi pa to ene max. 2x na teden. Ima pa psica tako na oko nekje 35-40kg in je srednje aktivna. Po moje bi lahko vsak dan dobila tako porcijo ali pa še več, če ne bi imela problemov, ko dobi več žit (mozolčki, ogromen mehek drek). In tile musliji so itak edino, kar ji jaz dam od žit in posušen kruh 1x na teden ali pa še to ne. Včasih riž ali makarone, če kaj od nas ostane (to je pa 1x na mesec). Ker meni se ne da kuhat, niti če bi ji kuhala in bi to dobila parkrat na teden ji več ne bi bilo dobro, pa še težave bi se ji pojavile. Tako da sedaj to dobi malo za spremembo na jedilniku  :)



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 29 Oktober 2012, 22:47:16
Psi ogljikovih hidratov sploh ne potrebujejo. Navadne testenine iz bele moke so tiste, ki zvišujejo glikemični indeks obroka, kar pomeni, da se psu po takem obroku močno in hitro zviša raven krvnega sladkorja, ki mu potem tudi enako hitro zelo pade in pes je kmalu po takem obroku spet lačen kot volk. Psi so v primerjavi z ljudmi bolj občutljivi na velika nihanja ravni krvnega sladkorja in tak način prehranjevanja lahko dolgoročno vodi do tega, da pes zboli za katero od "civilizacijskih" bolezni, katerih porast je viden predvsem odkar se pse prehranjuje z vrsti netipično prehrano.
imam eno vprašanje. kaj pa psi za katere prehrano nihče ne skrbi in jedo gospodinjske odpadke in živijo po 17 let? ??? to mi je bil vedno fenomen. če bi bili bolni bi umrli prej...ne bi živeli tako dolgo (sam pomislek).

Citiraj
Če že morate dati psu kaj zraven, naj bo stvar z nizkim glikemičnim indeksom naprimer oves (vendar pazite, ovsene kosmiče je treba namočiti dolgo prej, najbolje je, če so namočeni 12 ur), ajda, kamut, ječmen, rjavi riž. Izogibajte se vsem belim živilom, rižu, testeninam...
kaj pa kinoja? amarant? riž (rdeči, ki spada med trave, tako kot vsak riž)...moj pes ima ZELO rad riž (razkuhan) in ribo recimo. Od malega skoraj vsak vikend mu kuham.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 31 Oktober 2012, 21:43:29
roxa, ne vem koliko takih psov, za katere nihče ne skrbi doživi 17 let. Po moje mora imet res dobre gene, da toliko preživi. Je pa pes itak zelo prilagodljiva žival, glede na to na kakih hranah nekateri preživijo ;)

Jaz moji poleg ovsenih kosmičev sedaj dajem še koruzni in pšenični zdrob, riž, makarone, kruh in koruzne kosmiče. Ko je žetev koruze in ta leži po tleh si jo tudi zbira in je, in je nekaj tudi prebavi. Začuda ji koruza (v katerikoli obliki) ne dela težav. Mislim, da je problem bolj pšenica, če jo je nekaj dni zaporedoma ;) .

Ji pa skoraj vsak vikend skuham 500g zelenjave (večina je dodam v vroče že skuhane OH, ko so že kuhani, tako da je še surova samo malo se zmehča) in 500g OH (nakuhana teža). To potem sporcioniram in ima za nekje 3-4 dni kot 2. obrok. Zjutraj dobi surovo meso, za kosilo tale kuhan obrok+beljakovine (mlečni izdelki, jajca, kuhana ali konzervirana riba), zvečer pa spet surovo meso. Ko tega zmanjka pa lepo je cele dneve samo surovo hrano ;) . In tako ji zaenkrat paše :) .

Dobi pa včasih tudi polento (v njej vmešana zelenjava) z mlekom. Nikoli nobenih problemov ;)



Knez_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • LpD.
Odgovori #40 : 14 Avgust 2013, 15:41:43
Jaz ponavadi mešam mleto meso. V glavnem pa meso no, koščke ali mleto. Včasih tudi skuham samo makarone, pa ji ni problem. Sicer pa njej ni nič problem, samo briketi  >:D  Dala sem že tudi ribje olje vmes.
Jaz tudi bolj v koščkih sicer, ampak naš premetenec potem nekako uspe pojest najprej meso ... in potem makarone  :)