Nega pred razstavo

Gost · 25772

search.and.rescue

  • Gost
: 03 Januar 2006, 08:24:55
To temo sem odprla z namenom, das bomo začetniki razstavljalci lahko vprašali izkušene kar ne vemo ali pa izvedeli česar še ne vemo. Mi pred razstavo psa okopamo, umijemo zobe in skrtačimo tačke ter očistimo ušeska. Pa vi?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 03 Januar 2006, 15:34:35
Jaz si lastim malo bolj dolgodlako pasmo in imam temu primerno več dela z njim (prosim brez for v stilu saj ti ni treba in oh in sploh)

Newfoundlands

Prvo kot prvo je redno česanje v času izpadanja dlake vsak dan, drugače dvakrat, trikrat na teden.
2. Pred razstavo ga skopam
3. Očistim ušesa
4. priporočljivo je njufka sfenat zato da se mu vlaga ne kuha pri koži. Fena na žalost še nimam tako na Neona posušim z brisačo in vetrom (pri nas vedno piha. Če ne v dolini pa na pobočju)
5. Razčesovanje
6. Sriženje da dlaka pokaže kako ima pes nastavljene dele telesa in da dlaka ne štrli, predvsem pa zgleda bolj estetsko (brki, ušesa, zavesice na prednjih in zadnjih nogah, spodnja linija trebuha, prsti na nogah)
(7.) Preden grem z Neonom v krog ga obrišem z vlažno krpo in zbrišem z brisačo in počešem (spravim prah z dlake)
7. Če imaš fen pa psa našpricaš z vodo in sfenaš ( s tem predvsem spraviš prah z dlake, pozna pa se tudi na volumnu.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 03 Januar 2006, 15:38:20
Mene pa nekaj zanima: nekaj dni pred najino prvo razstavo nameravam Atosa skopat (bernski planšarski pes). Zdaj me pa zanima, ali je bolje, da ga posušim z navadnim fenom (in če, na kaj moram pazit) ali da ga samo fino zbrišem z brisačo in pustim, da se posuši (v stanovanju, seveda).

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #3 : 03 Januar 2006, 15:43:18
oi

sicer moja pasma ne spada pod zelo zahtevne za nego, vendar se kljub temu pred razstavo kar namatramo(cca 4, 5 ur za oba).

Dan pred razstavo:
kopanje, sušenje, striženje, čiščenje ušes/zobov

Na sami razstavi:
striženje(kadar je še potrebno), pa potem špricanje z raznimi stvarmi :P, krtačenje,..

lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #4 : 03 Januar 2006, 17:04:25
Mene pa nekaj zanima: nekaj dni pred najino prvo razstavo nameravam Atosa skopat (bernski planšarski pes). Zdaj me pa zanima, ali je bolje, da ga posušim z navadnim fenom (in če, na kaj moram pazit) ali da ga samo fino zbrišem z brisačo in pustim, da se posuši (v stanovanju, seveda).

Lp, Urša
Urša jaz sicer nimam izkušenj z dolgodlakimi, se mi zdi pa bolje, da ga sfrotiraš, kot pa fenaš ::).Neykakaj pa ti praviš? ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 03 Januar 2006, 17:20:47
(brki, ušesa, zavesice na prednjih in zadnjih nogah, spodnja linija trebuha, prsti na nogah)

:o Kaksne brke mu to strizes?

Jaz sem bila so sedaj na eni razstavi... si pa lastim "naravno" pasmo, za katero je naceloma dovoljeno/zazeleno, da se pokaze v vsej svoji "naravni" lepoti. Celo v standardu pise, da se sicer za razstavo lahko malo postrize, ni pa nujno.
Tako da sem Grina pred razstavo samo dobro scesala, predvsem za usesi in po hlacah, in ga umila po tacah, da je bila dlaka bela in ne blatna :P  Drugace se avstralce lahko postrize za usesi in med prsti, da zgledajo bolj urejeni. Nekateri pa bele avstralce celo pudrajo, da zgledajo lepsi...

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #6 : 03 Januar 2006, 17:30:35
jaz ne vem, kako naj malinojku uštimam za razstavo (marec zg). Mogoče si bom omislila kakšno fency oblekco. Ali ji bom pa kar rutko od pesjanarju navezala okrog vratu za v ring   :o :o :o. Potem pa ma da pobere vse kar bo tam ;D ;D ;D ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 03 Januar 2006, 17:41:30
Moja prijateljica svojega groenendaela pred razstavo skopa in dobro razcese. In pravi, da je itak delovna pasma in da ce bi sel blaten v ring, ne bi smelo bit nic cudnega ;D
Ti imas s kratkodlako itak se manj dela. Ocistis zobke, kremplje in ocke in jo malo obrises s krpo, namoceno v razredcen kis, da se dlaka bolj sveti.

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #8 : 03 Januar 2006, 18:16:10
To je pa res pasma zame, ker sem pri tem bolj lena... :D Sicer je moj pes ves čas negovan, ampak s kakšnimi hudimi opravki pa resnično nimam nobene veze ;).
Zanima me, s čim vi čistite zobe. ali se vsi poslužujete pasji zobni pasti?



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #9 : 03 Januar 2006, 18:22:15
ja jaz Atos čistim zobe s pasjo zobno pasto in moram rečt, da se je že kar lepo navadil. Dobiva pa tudi bikovke pa une kostke dental posebej za zobe.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #10 : 03 Januar 2006, 18:28:06
uuuu. potem se mu pa zagotovo že svetijo kot kristali :o :o :o :o



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 03 Januar 2006, 18:30:07
Mene je pred razstavo skoraj kap, ko sem pogledala Grinu zobe in so bili umazani :o pa sem mu cistila s scetko in vodo (paste se nisem imela) in ni hotelo dol :o
No pol mu sodnik ni niti pogledal zob ;D so se pa kasneje sami ocistili.
Umivam jih obcasno z zobno pasto, dobi bikovke in tudi sveze svinjske ali goveje kosti. Tistih zelenih dental "scetk" pa ne mara.

battito animale


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #12 : 03 Januar 2006, 18:34:32
Ja, pa se mu res svetijo kot kristali ;D To pa zato, ker je star šele 7 mesecev in bi bilo kriza, če bi imel že zdaj umazane zobe

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 03 Januar 2006, 20:23:58
rožica fen za ljudi za pse nikakor nikakor ni primeren. Dobro če je na hladen zrak lahko tudi s tem poskusiš, če pa je zrak topel, bo psu izsušil kožo. Kasneje mu lahko spoka, nastane prhljaj... Potem je tu še vprašanje ali imaš sploh dovolj močan fen da mu bo razpihal dlako in jo res ornk posušil. Mislim da je bolje da ga skopaš pa osušiš z brisačo in potem to z brisačo ponoviš večkrat, pa res fajn premasiraš zato da se mu vlaga ne bo kuhala pri koži. Moram pa priznat da o negi bernca ne vem prav preveč ampak če se ne motim dlake nima tako zelo malo.

Lilit brki kot brki. Razstavnim njufom se jih striže. Jaz sem jih do zdaj samo za v Zagreb (oz. tam sem zvedla da se tudi to počne) pa zdele mu jih bom najbrž ker resnično rabim naslov. Tako za domačega kavč psa mu bom pa pustila brke ker mi je bolj simpatičen z njimi. Tako da po razstavni upokojitvi mu bom mal krajšala sam tiste dele zarad kerih njuf zgleda neurejeno (torej uhlji, prsti vsake toliko zavesice). Drgač pa tudi v njufi standardu piše da striženje ni potrebno...ampak sodnik te pa brez urejenga psa mirne duše z ringa vrže  ::)

Zobki se pa moji zverci sami čistijo z govejimi kostmi pa bikovkami mu mal pomagam, pa včasih mal s kako krpo zdrgnem pa mam precej časa mir.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 05 Januar 2006, 09:56:32
No jaz našo Atro (sicer imava samo dve razstavi za sabo) prečešem, pa mal dlako na ušesih razredčimo.
Mogoče še kdo ve kako je kaj s to nego flatov (retriverji) pred razstavami?

lp meta

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #15 : 05 Januar 2006, 12:05:40
Jaz Witty skopam (pa še to ne vedno) in razčešem.
Škotom se postriže zastavice malo po zadnjih nogah. To je pa tudi vse kar jaz naredim.
Nekateri strižejo še po sprednjih nogah, šapah, za ušesi, po repu... itd. Pač malo za oblikovanje.

lp

Los je car!


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #16 : 05 Januar 2006, 19:10:17
Citiraj
Mogoče še kdo ve kako je kaj s to nego flatov (retriverji) pred razstavami?
No najprej glede striženja. Postriže se jih po ušesih, zgornji del vratu, spodnji deli tačk, dlaka med prsti, konico repa (do kolenskega sklepa) in lahko še oblikuješ rep. Nato se še malo poigraš, če se ti zdi, da kakšna dlaka preveč štrli,...
Mislim pa, da tvoja še ni toliko odlakana, ker je še mlada, tako, da nimaš veliko dela in je ni potrebno veliko strišti. Da ne bo zgledala oguljena.
Potem pa še ostala nega, kot pri ostalih: zobje, kopanje,...

Pri moji je drugače, ker je že starejša in vsa skuštrana,... Ima tudi veliko dlake. :D Zato, če dlako pustiš, da je zaraščena imaš kasneje malo več dela.  :P

meta koliko prej pa jo ti kopaš?


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 05 Januar 2006, 20:01:24
Pa en nasvet glede striženja...fajn je če vam kdo pokaže in ne samo opiše. Jaz sem psa sicer kar trofla ampak ušesa sem postrigla samo spodaj in je izgledal ko topsi kar pa definitivno nebi smel. Pa priporočam da strežete s škarjami za redčenje dlake/las

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #18 : 06 Januar 2006, 19:04:21
Goldni naj bi sicer spadali pod zelo nezahtevno pasmo kar se urejanja za razstave tiče, čeprav imam jaz čisto drugačne izkušnje. Pri nas je urnik pred razstavo takšen:
1. Pred razstavo striženje (tace, zastavice, pod vratom, ušesa, rep in ostalo, kar je treba 'popravit')
2. Dva dni pred razstavo kopanje (oziroma če ga kopam dan pred razstavo še 'napihovanje' dlake s fenom).
Na razstavi:
3. Popravljanje raznih 'napakic', ki so ušle prejšnjemu striženju
4. Včasih samo prečešem, če pa dlaka potrebuje osvežitev, ga pošpricam ali s samo vodo in dobro prekrtačim ali pa z malo vode in balzama notri (včasih imam pa prav poseben pasji balzam).

Drugače pa za lepo dlako dajem K1, olivno olje, kvas, ribje olje ali pa alge Spirulina.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 06 Januar 2006, 19:43:05
Flatka, jaz Atre nič ne kopam. Sam češemo se redno.

Vsi, ki jo vidijo rečejo da ma ful lepo dlako in sprašujejo kaj ji dajemo, da se ji dlaka tako sveti. Ampak pri temu pa res nič ne delamo. Brikete ma še vedno iste kot tiste, ki jih je "futrala" vzrediteljica (eukanuba) tako da bom jaz pri temu tudi ostala.


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #20 : 06 Januar 2006, 20:44:16
Pa en nasvet glede striženja...fajn je če vam kdo pokaže in ne samo opiše. Jaz sem psa sicer kar trofla ampak ušesa sem postrigla samo spodaj in je izgledal ko topsi kar pa definitivno nebi smel. Pa priporočam da strežete s škarjami za redčenje dlake/las


Točno tako, ravno danes sva bila z Atosom pri frizerju ;D in se je res splačalo. Super izgleda, glava je bolj urejena, tačke so lepo zaokrožene ;D Še enkrat hvala, Lana!


Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #21 : 06 Januar 2006, 22:57:40
Drugače pa za lepo dlako dajem K1, olivno olje, kvas, ribje olje ali pa alge Spirulina.

Lana, v kakšnem razmerju pa to daješ? En dan eno, en dan drugo, vse skupaj, kakšno stvar samo pred razstavo...? In zanima me, koliko ribjega olja daš naenkrat in kako pogosto (glede na težo)? Enkrat sem že nekje vprašala, kako je z dajanjem ribjega olja, da ne daš preveč, pa mi ni znal nobeden razložiti. Tako da zdaj si ne upam dajat ribjega olja, ker ne vem koliko naj ga dam svoji 50 kilogramski zverinici.  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #22 : 06 Januar 2006, 23:04:05
Imam srečo, da ima Aaron že po naravi in lepo in veliko dlake, tako da sem mu to dajala predvsem v obdobju, ko mu je dlaka še rasla, zdaj pa mu dajem pred pomembnejšimi razstavami in pa predvsem takrat, ko menja dlako ali pa recimo po morju, kjer je veliko plaval. Običajno sem dajala kobminacijo K1 same, 3 kapsule na dan ali pa olivno olje+kvas+alge nekaj časa pa tudi ribje olje+alge ali pa samo kvas. Odvisno kaj je 'potreboval', bolj svetlečo ali več dlake. Ribje olje sem mu dajala kar na brikete po eno žličko na dan s tem da ribjega olja nisem nikoli dajala več kot dva tedna skupaj. Je izredno dobro tudi za možgančke zaradi omega 3 maščob.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #23 : 06 Januar 2006, 23:08:54
No super! Hvala!  :)
Potem bom tudi jaz za začetek poskusila z eno žličko ribjega olja.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #24 : 06 Januar 2006, 23:18:32
Odvisno kaj je 'potreboval', bolj svetlečo ali več dlake.

Katera kombinacija pa je za kaj?

battito animale


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #25 : 06 Januar 2006, 23:20:58
Za več dlake so definitivno K1. Čeprav je dlaka tudi bolj svetleča, sem pa sama vseeno za bolj svetlečo dlako dajala običajno katero od tistih ostalih kombinacij z olivnim, ribjim oljem, kvasom in algami, ker se mi vseeno zdi malo bolj naravno pa poleg dlake je še dobro za cel organizem, samo seveda ne v pretiranih količinah.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #26 : 06 Januar 2006, 23:22:07
Hvala za nasvet, bomo sprobali ;)

battito animale


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #27 : 08 Januar 2006, 09:56:18
O se spomnim poletja(ko sem hotela it na razstavo).Deep je bil čisto oguljen in je zgledal kot švicarček ;D .Sedaj mamo res man težav(ker je zima),poleti pa pri nas ni možnosti za razstave razen s pomočjo K1-Le te nam pomagajo ;D
LP,Nika



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #28 : 08 Januar 2006, 14:46:28
Flatka, jaz Atre nič ne kopam. Sam češemo se redno.

Vsi, ki jo vidijo rečejo da ma ful lepo dlako in sprašujejo kaj ji dajemo, da se ji dlaka tako sveti. Ampak pri temu pa res nič ne delamo. Brikete ma še vedno iste kot tiste, ki jih je "futrala" vzrediteljica (eukanuba) tako da bom jaz pri temu tudi ostala.
Aja, saj res, saj je še mlada in ni potrebno in priporočljivo kopanje.  ;)
Glede dlake je tudi pri nas tako, ljudem enostavno ne gre v račun kako je to mogoče. Je taka pasma, da ima že po naravi zelo svetlečo dlako. Nekje sem prebrala, ker so tudi vodni psi imajo dlako ˝prevoskano˝. Res ni potrebna velike nege, pri nas jo drugače zelo redko kopamo in vseeno nima vonja in dlaka se ji ne masti,...

LIZA kaj ni kvas tudi za gostejšo dlako in za otrditev mišic.  ;)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 08 Januar 2006, 14:56:52
Ja to je res, da imajo dlako "prevoskano". To se Atri lepo vidi če dežuje, ker ko pride v hišo se jo samo malo pobriše pa je takoj suha.

Pa še eno vprašanje. Atra je imela pred kakšnimi tremi tedni uneta ušesa in je dobila otonazol za čiščenje. Zdaj je z ušesi vse v najlepšem redu samo dlaka pod ušesi je zelo mastna in zelo težko jo je razčesat. Smo jo enkrat že postrigli ampak še vedno ni taka kot prej.

Kakšni predlogi kaj naj naredim?!


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever