kliker

ninci · 288919

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 05 Julij 2005, 09:37:09
Evo, da ne bomo smetili ostalih tem, novo temo.

Torej ali še kdo poleg naju uporablja kliker pri šolanju? Nekdo se nam je že javil za učne ure :P ::)

Lp nina



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 05 Julij 2005, 17:35:15
Mi smo Naro začeli učit :). Če koga zanima kakšen je kliker še slikica:



Lp, Ana

Črt: sedaj je približno realne velikosti, vsaj pri meni :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 05 Julij 2005, 17:46:30
Ok.Jaz klikerja nimam.Me pa zanima kako se s to plastiko uči psa?To sem slišala,da se dela klike in potem pes kapira.A to je to?

No zdaj pa na dan z besedami ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 05 Julij 2005, 18:13:52
Tukaj je ena stran, kjer je vse opisano, tako da si lahko prebereš.  ;) ;) Jaz sem tudi probal s klikerjem, pa me je Gana samo postrani gledala, kaj se pa grem. Verjetno nisem delal dosledno.  ::) ::)

http://www.geocities.com/baci24122002/kliker.html

Pa veliko sreče s klikanjem.   ;D ;D


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 05 Julij 2005, 20:51:10
Oj,

No zdej ste me pa "skibical"  ;D ;D
Bom res mogu objavt klikanje na strani :) Upam da vam bo všeč, bom pa takoj objavu link ko bo gor :)

Drugače pa ravno tako malo za posladek: Klik je obljuba nagrade  ;) Ne prelomite svoje obljube!

LP, Črt



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #5 : 06 Julij 2005, 12:39:40
Poznamo več vrst klikerjev, na zgornji sliki klikneš na pločevino, ki se upogne in pri tem se zasliši klik ;). Psa navadiš, da vsakič, ko klikneš dobi hrano. Ko to že zna, pa klikneš vsakič ko naredi kaj dobrega (se vsede...) :).
Kliker na zgornji sliki ni v naravni velikosti, dolg je prb. 5cm, širok pa 3cm :D.


ocenjeno



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 07 Julij 2005, 17:04:43
Evo, prvi del male šole klikanja je objavljen :)
povezava se glasi http://www.pesjanar.si/sola-klikanje.htm

Upam da vam bo koristil.

Kmalu pa bo pripravljen tudi drugi del in verjetno enkrat tudi tretji ...  ;D ;D ;D

No, sicer pa, če vas kaj zanima, vprašajte in bomo našli odgovor :)

LP, Črt



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 20 Julij 2005, 12:03:51
jaz sem kliker zacela uporabljati pred casom..potem p asem ga pozabila jemat s sabo, tako da sem klikanje cisto opustila..
me pa zdaj zanima kako je s tem, ce kliker uporabljas ga moras uporabljat vedno ali ima tudi ucinek ce npr. en dan ga uporabljas, drugi dan pa ucis psa brez klikerja? ???


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 20 Julij 2005, 21:22:25
Glede prekinitve klikanja. Meni se to namreč zelo pogosto dogaja :)

Ni problem prekinjanja, je pa za pričakovati da pes rabi spet kakšen dan ali dva da se navadi. Najbolj pomembno je pomoje to da stvar delamo pravilno.

Tako da če sta prekinila klikanje, lahko kadarkoli spet začneta, samo malo ogrevanja je potrebnega ;)

LP, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 03 Avgust 2005, 09:18:12
jaz sem mojega Arota začela učiti v ponedljek in je že začel gledat v kliker ;D :D ;) :) še bova vadla potem pa bova začela z učenjem učenja s klikerjem je zelo zabavno ;) imam rumen kliker :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 03 Avgust 2005, 09:45:13
ja ni slaba zadeva tale kliker.. edino moras fajn pogruntat, kak psa pripravit da naredi zazeljeno, da potem hitro kliknes ;) ..ker ce cakam pa ga opazujem da bo kaj naredil, traja, pa traja , pa ne naredi nic novega ::)
sem spet zacela uporabljat kliker, pa ga naucila glavo dol.. da ko je v prostoru, da glavo dol.. je s klikerjem takoj pokapiral.. 8)
zdaj pa bolj utrjujem stare stvari, poleg, razstavno drzo,... s pomocjo klikerja ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #11 : 03 Avgust 2005, 09:49:38
Ja,jaz sem že enkrat delala s klikerjem....pa sem nehala,zdaj pa sem spet začela,in ugotovila,da Rina zelo hitro pokapira..npr. včeraj svva se učili obrat za 360° v levo in desno...pa je zlo hitr zakapirala :D ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #12 : 03 Avgust 2005, 11:11:51
jaz sem mojega Arota začela učiti v ponedljek in je že začel gledat v kliker ;D :D ;) :)
sem spet zacela uporabljat kliker, pa ga naucila glavo dol.. da ko je v prostoru, da glavo dol.. je s klikerjem takoj pokapiral.. 8)
zdaj pa bolj utrjujem stare stvari, poleg, razstavno drzo,... s pomocjo klikerja ;)
Ja,jaz sem že enkrat delala s klikerjem....pa sem nehala,zdaj pa sem spet začela,in ugotovila,da Rina zelo hitro pokapira..npr. včeraj svva se učili obrat za 360° v levo in desno...pa je zlo hitr zakapirala :D ;)

Teli prispevki me vsekakor veselijo :) Ne vem zakaj, ampak izgleda da mi manjka malo samodiscipline da bi tudi midva z Rumbo spet začela klikati, ker sva mela že veliko "pogruntanega", v zadnjem času sva pa čisto zanemarila.

Ma kdo kakšno priporočilo kako imeti vedno s seboj nagradice in kliker? Ker meni se zdi to še največji problem :)

LP, Črt



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 03 Avgust 2005, 11:16:49
ja nosenje s sabo je meni tudi najvecji problem ::)
mam pa kliker obesen na priboljske..mislim na tako posodico, ki jo imam za priboljske.. pa ko se spomnim vzamem oboje pa zacnem vadit ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #14 : 03 Avgust 2005, 11:19:14
Men sploh ni problem.Za pohvale mam itak uno torbico k se jo obes za pas(dobiš jo za 800sit),kliker sem dala pa na eno elastiko in ga imam okrog roke.Lahko ga pa tut obesiš za pas...maš več možnosti ;)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #15 : 03 Avgust 2005, 15:16:24
Ja,se da tudi pri starejših psih.Samo najprej mu "razloži" kaj sploh ta klik pomeni,pa bo ;)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 03 Avgust 2005, 15:43:16
Citiraj
Ja,se da tudi pri starejših psih.Samo najprej mu "razloži" kaj sploh ta klik pomeni,pa bo

no bomo poskusili ... ce pa ne bo slo ... bomo pa vprasali ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #17 : 03 Avgust 2005, 15:46:48
irenchy a veš kako se psu razloži da je klik obljuba nagrade?

če neveš ti lahko povem ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #18 : 03 Avgust 2005, 15:54:49
Citiraj
irenchy a veš kako se psu razloži da je klik obljuba nagrade?
ja ... sem si prebrala crtovo besedilo :)(ali kako bi rekli temu :-[)

Citiraj
če neveš ti lahko povem

vem :)...ampak lahko vseeno poves, kako si ti to prikazala tvojima psoma! 8)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 03 Avgust 2005, 16:48:04
v eni roki sem držala kliker v drugi pa priboljšek. nato sem kliknila im mu dala priboljšek. to vadiš dokler pes namesto da gleda v priboljšek gleda v kliker in si misli "klikni ža da bom dobil nagrado!" :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #20 : 18 Avgust 2005, 22:35:25
Tudi midve z Witty se učiva s klikerjem in je res v redu, ampak sva ga danes izgubile na sprehodu. :-\ :'( Upam da ga bova jutri, ko bo dan našle.

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 21 Avgust 2005, 12:23:10
Rina če sta ga zgubile ne bo hude panike :)

Mogoče si zasledila tudi na kakšni drugi strani, lahko za kliker uporabiš tudi pločevinast pokrovček steklenice (na tistih starih fructalovih so jih imeli, ali pa na ta novih tamalih, ta modrih) :)

Tako da kliker se vedno lahko najde, če ne se pa kupi novega, najbolje kar ene par, saj stanejo samo tisih borih 200 tolarjev ;)

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #22 : 22 Avgust 2005, 17:02:00
Hehe, saj ni problema. Sva z Witty se učile tudi že s pokrovčkom. To je bil najin prvi kliker. Samo je bil malo štorast (no, štorast je bil lastnik ;D) pa sem kupila tegale. Se spomnim, ko me je prodajalka spraševala a bi rimenega ali zelenega pa sem rekla da zelenega in sedaj mi je žal. V travi bi najbrž prej opazila rumenega... ;D
No, tega pa hočem zato, ker je opazna razlika med pokrovčkom in tem "pravim" klikerjem. Kliker je veliko bolj priročen kot pokrovček, pa tudi zvok je vedno enak in bolj glasen. Pri pokrovčku pa je bilo zelo težko vedno enako klikati. Tako bova z Witty še naprej brskale tam okoli, kjer se je kliker izgubil. :)

lp, rina

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #23 : 22 Avgust 2005, 22:49:46
Oznanjam veselo vest, da sem danes našla kliker. ;D Je ležal ravno v največjem šavju. >:( Malo ga je načela rja, ampak še deluje. Vrjetno pa ga bo zamenjal mljši RUMNENI bratec... ;D ;D ;D

lp, rina

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 22 Avgust 2005, 22:54:46
Rina najbolje da si kupiš obesek,ki na žvižg začne piskati.Pa ga obesiš na kliker ;).A modre barve klikerja pa ni ::).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 23 Avgust 2005, 12:41:33
Že neki cajta razmišlam o klikerju ampak neki mi ni jasno. A za vsak ukaz npr. za sedi drugače klikneš? Al to klikneš pa še zmeri daš govorni ukaz pa priboljšek?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 23 Avgust 2005, 13:28:45
neyka ko ze obvlada klikanje, pa ve kaj klik pomeni (nagrado), potem kliknes  , ko ze sede.. reces sedi, ko sede, kliknes pa das takoj angrado..  ce pa se ne zna sedi, pa ga nekako spravis v polozaj sedi, ali pa cakas, da sam sede, pa v istem trenutku ko sede kliknes pa nagrada.. tako vidi , da je naredil nekaj prav, ter potem ponovno poskusa nareiditi isto.. postopoma das ukaz, ko vidis da je skapiral, pa se samo vseda ::)  prvo kot prvo pa mora skapirat, dfa ce kliknes, je naredil nekaj dobrega, ter da bo dobil nagrado..
ok tako nekako, ce kaj ni razumljivo, vprasaj ;)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #27 : 23 Avgust 2005, 13:33:29
Klik je obljuba nagrade, in ne povelje. Nikoli ne klikneš preden pes nekaj naredi, ampak v točno trenutku ko nekaj prav naredi. Če kuža ve, da po kliku vedno dobi nagrado, bo vedel kaj mora narediti da sliši klik in posledično dobi nagrado. 8) To pa ga naučiš tako, da na začetku kar nekaj brez veze klikaš in takoj po vakem kliku das psu priboljšek. Klik pa je vedno isti.

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #28 : 23 Avgust 2005, 16:47:14
V katrei trgovini se ga da dobit? zadnjič sem spraševala v zooticu pa ga niso imeli! ali ga V mr. pet-u majo, ali pa v alerju?
Mi bomo probali z klikerjem...mogoče se pa kaj novega naučimo.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #29 : 23 Avgust 2005, 18:41:53
V Alerju 100%, za Mr. Pet pa... mislim da ne.


Lp nina