kliker

ninci · 288931

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #390 : 15 Maj 2008, 14:29:16
Uau ne morem verjet, da si se prijavila na tekmo, glede na tvoja stališča o tem... (čeprav mi tvoje pisanje v temi o dog dancingu, ki sem ga pravkar prebrala, vzbuje dvome, da sta res tekmovala... :-[. Vse opisuješ namreč le kot gledalec :P). Če je res pa samo čestitke!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #391 : 15 Maj 2008, 14:30:57
heheh Maja72, Dolly in Fita sta 100,10 % zanesljiv detektor za vse vrste hrane  :) (in dreka  >:() .
Pa tudi za vsa mesta, kjer se je v zadnjem tednu ali prej nahajalo karkoli (za pse seveda) užitnega  :o .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja72

  • Gost
Odgovori #392 : 15 Maj 2008, 14:40:16
apollo: Nisem še napisala dokončnega poročila o CF v Munchnu, ker me je sram, da še nisem uredila fotografij  :-[. Imam nov fotoaparat, ki očitno kar sam od sebe škljoca  ::), potem pa doma kot kup nesreče sedim za kompom in buljim v 1000 fotk, ki so se po moje same od sebe naredile  :-\. Ljudje spreminjamo stališča, no, vsaj jaz jih, tako da je na področju tekmovanj kar precej novega pri nas ;). Never say never, ampak morda se pa kdaj tudi na kaki RO tekmi pokažem; priznam pa, da je vse tole zame kar precejšen finančni zalogaj, tako da bom izbirala, kam nam znese iti in kam ne. V načrtu so namreč še lovske tekme in working testi, kjer so cene za prijavo, žal, zame precej nedosegljive  :(. CF pa stane sicer 15 eur, ampak do tja priti ...

deteljica: 7 mesecev po poplavah Amelie še vedno uspe privleči vsega boga iz nanosov ob reki >:(, medtem ko Bajk ne opazi nič, še crknjenih rib ni, ko so ležale naokrog. Tudi tip vohanja imata čisto drug - Amelie se prav zapiči v tla, Bajk voha precej nad tlemi  ::).



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #393 : 22 Maj 2008, 15:25:45
Ja ta kliker je res super !!! Moja Luna res bli hitr pokapira kaj jo hočem naučit !Učeri sm jo naučila aport,prinesi ,spusti in tap !Sicer je prinesi in spusti že prej mal znela ampak zdej ji gre super !!!!!



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 08 Junij 2008, 23:27:43
No, da se vrnemo na prvotno temo - klikerji. Jst kljub vsemu bav bavu okrog tega klikerja ne odobravam. Klikanje mi gre sploh na živce, ker psa veliko raje nagradim z besedo, kot s klikerjem. Moja prijateljica (uči brez klikerja) ni imela nikakršnih problemov z vzgojo, trikci ipd.
Zdej, kar me zanima je, a je z mano kej narobe, ker ne zakapiram pointa o vsem tem? 


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 09 Junij 2008, 00:27:55
Oh, pa saj pri samem kliker sistemu ne gre samo za kliker, ampak pravzaprav za sam sistem potrjevanja in nagrajevanja ter tudi samega dela. Klikerjev klik lahko brez problema zamenjaš s katerokoli  kratko besedo - npr.: JA, OK..., oziroma kakšnim drugim enostavnim zvokom - npr. tlesk z jezikom, pisk igračke...
Je pa kliker super zaradi tega, ker vedno na isti način in isto glasno odda zvok pa tudi sam timing je lažje ujeti s klikerjem... zraven ni nobenih čustev, poleg tega pa je sam zvok klikerja tak, da ga pes večinoma ne sliši kar tako v vsakdanjem življenju.

Jaz recimo večinoma uporabljam kliker, če ga ni pri roki besedo JA, če sem pa resnično navdušena pa kar oboje skupaj + še kakšen super, priden... zraven :)

lp Nina


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #396 : 09 Junij 2008, 09:11:50
No, da se vrnemo na prvotno temo - klikerji. Jst kljub vsemu bav bavu okrog tega klikerja ne odobravam. Klikanje mi gre sploh na živce, ker psa veliko raje nagradim z besedo, kot s klikerjem. Moja prijateljica (uči brez klikerja) ni imela nikakršnih problemov z vzgojo, trikci ipd.
Zdej, kar me zanima je, a je z mano kej narobe, ker ne zakapiram pointa o vsem tem? 

ja s tabo je nekaj zelo narobe  :) in ne samo ena stvar  :o.
In sicer:
1) da ti gre karkoli "zelo na živce", predvsem, če je to nekaj česar sploh ne poznaš.
2) Drugo kar je  s tabo zelo narobe, da se apriori postavljaš -ne vem sicer kam  ::), ampak vsekakor nisi odprta za eksperimentiranje (kar je sicer tvoja stvar, vsekakor pa je narobe s stališča osebnostnega razvoja na kateremkoli področju  : ;) ).

Sicer pa ni treba nikomur uporabljat ničesar, kar mu pač ne sede  8) .

3) Torej naslednje kar je s tabo narobe je, da misliš, da te kdo sili al pa prepričuje, da uporabljaš uporabljati kliker, al pa da sploh koga briga , kako ti šolaš svojeg apsa, al pa tud če ga sploh ne šolaš.
To je pač vse tvoja osebna zadeva :P


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 10 Junij 2008, 22:00:56
Ja, no...
1.)Ne mislim, da me kdo v karkoli sili. Pravzaprav sem se v to temo odločila pisati, da vidim, kaj je na klikerju tako zelo posebnega.  ;) Glede šolanja pa menim da je 100% obvezno!  ;D

2.)Za ekspirentiranje sem sicer zelo odprta, ampak meni gredo že v splošnem na živce kakršnikoli ponavljajoči se zvoki, ki so kratki, piskajoči, brez vsebine ipd. (mam precej občutljiva ušesa  :P)

3.)Glede tega pa, da kliker vedno oddaja isti zvok brez čutev - ja, glih to je point, zakaj se mi zdijo besede bolš. Z besedami lahko takoj pokažeš veselje, čustva ipd. Sej psa itak ne učiš, takrat k s slabe volje in znerviran, ker pes to čuti in je takoj bolj hladen odnos, če si ti slabe volje. Ne glede na to, a delaš s klikerjem al pa z besedami v katerih so pač opazna trenutna čustva.   ;) 

LP



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #398 : 10 Junij 2008, 22:09:23
2.)Za ekspirentiranje sem sicer zelo odprta, ampak meni gredo že v splošnem na živce kakršnikoli ponavljajoči se zvoki, ki so kratki, piskajoči, brez vsebine ipd. (mam precej občutljiva ušesa  :P)

3.)Glede tega pa, da kliker vedno oddaja isti zvok brez čutev - ja, glih to je point, zakaj se mi zdijo besede bolš. Z besedami lahko takoj pokažeš veselje, čustva ipd. Sej psa itak ne učiš, takrat k s slabe volje in znerviran, ker pes to čuti in je takoj bolj hladen odnos, če si ti slabe volje. Ne glede na to, a delaš s klikerjem al pa z besedami v katerih so pač opazna trenutna čustva.   ;) 

LP



2. zvok klikerja ni piskajoč :) Meni osebni sploh ni moteč, predstavljaj si zvok, ki ga naredi kemični svinčnik, ko ga pritisneš - tako nekako se sliši klik.

3. Klik za psa ni nagrada in je zato lahko popolnoma brez čustev... je samo zvok, ki psu v točno določenem trenutno pove, da je naredil nekaj prav, in da bo temu sledila nagrada. Nagrada je pa lahko hrana, igračka, vodnikovo navdušenje ipd. Prednost klikerja je tudi v tem, da je njegov zvok kratek in zato natančen.

Recimo, da želiš naučiti psa, da te pogleda v oči. Brez klikerja bi to naredila tako, da bi mu verjetno rekla bravo priden in dala nagrado. Med tem, ko ti govoriš bravo priden in psu daješ nagrado on počne že popolnoma drugo stvar, kot tisto kar si ga ti hotla naučit. Če delaš s klikerjem pa lahko ujameš točno tisti trenutek, ki ga želiš - gledanje v oči in ne gledanje v roko od koder pride potrditev v primeru hrane.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 10 Junij 2008, 22:25:05
Glede ne piskajočega zvoka - za kliker vem da ne piska, je pa kratek ponavjajoč zvok, ampak pustimo to  :P
To pa, da lahko klikneš v določenem trenutku - men se zdi laže, da v tisem trenutku izrečeš kratko besedico. Sicer je res, da zelo rada in zelo hitro govorim, refleksi pa so bolj na nuli  :-[ (sej ne da je to dobro opravičilo  ;D)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #400 : 10 Junij 2008, 23:14:54
kupi kliker in poskusi, pa boš vse, kar si napisala, vzela nazaj :P :P :P

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #401 : 11 Junij 2008, 07:59:29
Midve pa s klikerjem delava samo razne trikce; odpoklic, sedi na dalec in potrjevanje pri iskanju aporta pa s piscalko. Se mi zdi veliko bolj simpl :)



maja72

  • Gost
Odgovori #402 : 11 Junij 2008, 08:57:05
A vi to govorite o šolanju s klikerjem ali o uporabi klikerja  ::)?
1. Šolanje s klikerjem (kot metoda) je sistem šolanja.
2. Uporaba klikerja (kot pripravice) je pa bolj ali manj isto kot uporaba katere koli druge besede ali priprave v marsikaterem drugem sistemu šolanja ...

http://www.youtube.com/watch?v=QyVjj7GhZbM



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #403 : 11 Junij 2008, 10:57:57
A vi to govorite o šolanju s klikerjem ali o uporabi klikerja  ::)?
1. Šolanje s klikerjem (kot metoda) je sistem šolanja.

meni se zdi poimenovanje klikerja kot metode šolanja napačno in zavajaoče ,ter sproža vseh vrst nerazumevanja..
Pravilno, kar hočejo povedat s tem izrazom, je metoda shapinga (sitematičnega oblikovanja vedenja)- ki pa tud ni čist nujno s klikerjem, čeprav sta shaping in kliker nekako neločljivo povezana.
Ravno shaping je namreč metoda šolanja, ki zahteva zelo natančen timing in pri kateri vsak ugotovi, da je kliker super napravca.

Ne čutim pa že dolgo nobene potrebe kogarkoli prepričevat o tem kaj je dobro  in kaj je bolje. Enako svetujem vsem ostalim ;).

Kogar kaj zanima bo že sam vprašal, kdor pa misli da je odkril toplo vodo  z drugimi metodami- pa naj pač izvoli. Ne vem zakaj imajo ravno ti silno potrebo razlagati zakaj jim  nekaj , česar splon ne delajo in jim tud sploh ni treba, ni všeč   ::)
OK.- pač ni ti všeč al pa ti ne paše pa kaj, tvoja stvar- mene ne zanima.
Tud me ne zanima zakaj ne maraš paradižnika- a moraš to v javnosti objavit al kaj?

Počasi me ta sindrom spominja že kakšno osebnostno motnjo  ala ekshibicionizem, ko nekoga skrbi da ga nima pa ga zato okol kaže :D.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja72

  • Gost
Odgovori #404 : 11 Junij 2008, 11:36:18
Da, seveda je poimenovanje "šolanje s klikerjem" neustrezno in zavajajoče; ampak v takihle debatah se zdi, da opozicija "šolanje s klikerjem" vs. "uporaba klikerja" še najhitreje pove, da to NI enačba.

Eden od komentarjev k videu glede definicije pravi:
"I realized after watching your video that I use the phrase "positive reinforcement trainer" rather than "clicker trainer" - meaning the same thing. If someone calls themselves a pos. reinforcement (+R) trainer but uses other methods in addition to +R then they are not a +R trainer. Even if they (claim to) use 95% +R. "

Meni se zdi, da se nerazumevanje začne že na tej točki; zato se mi ne zdi smiselno sploh kar koli razlagati, če ne vem, a nekdo misli na metodo šolanja (naslov tele rubrike je čisto ustrezen, tj. Šolanje s pozitivno motivacijo) ali na uporabo klikerja malo kar tako, recimo za učenje trikcev ...

Eno temeljnih del na to temo: http://www.clickertraining.com/store/?item=antrsuanmath (btw, res krasna knjiga).




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #405 : 11 Junij 2008, 12:34:28
Jaz sem omenjala kliker kot pripomoček pri šolanju. Še vedno se mi zdi, da je bolj natančen kot katerakoli beseda pa tudi lažje 100x klikneš kot pa rečeš "ja". No, vsaj meni je lažje pritisnit na kliker kot govorit.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #406 : 15 Junij 2008, 11:02:34
ojla

rabim nasvet  :) no,moja mala je že pri meni,pa tudi z klikanjem sva že začeli. sicer je trajalo mal več časa,ker mala tko malo poje,da je grozno  ;D no,vprašanje. ko ji dam na izbiro kliker v eno roko,in priboljšek v drugo roko. najprej pogleda priboljšek,pol čez par sekund preusmeri pogled v kliker,in tam tudi ostane. meni se zdi,da je ukapirala finto klikerja, kaj se vam zdi?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #407 : 15 Junij 2008, 12:04:56

Recimo, da želiš naučiti psa, da te pogleda v oči. Brez klikerja bi to naredila tako, da bi mu verjetno rekla bravo priden in dala nagrado. Med tem, ko ti govoriš bravo priden in psu daješ nagrado on počne že popolnoma drugo stvar, kot tisto kar si ga ti hotla naučit. Če delaš s klikerjem pa lahko ujameš točno tisti trenutek, ki ga želiš - gledanje v oči in ne gledanje v roko od koder pride potrditev v primeru hrane.

lp


No jaz je prej nisem mogla pripraviti, da bi me gledala v oči. Zdaj imava dva tedna kliker in na besedo oj, se Alba odzove s pogledom dirktno v oči. Sem presenečena. Tudi ko kliknem, vidim, da sliši zvok in ve, da bo nagrada.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #408 : 15 Junij 2008, 13:19:03
ojla

rabim nasvet  :) no,moja mala je že pri meni,pa tudi z klikanjem sva že začeli. sicer je trajalo mal več časa,ker mala tko malo poje,da je grozno  ;D no,vprašanje. ko ji dam na izbiro kliker v eno roko,in priboljšek v drugo roko. najprej pogleda priboljšek,pol čez par sekund preusmeri pogled v kliker,in tam tudi ostane. meni se zdi,da je ukapirala finto klikerja, kaj se vam zdi?
1.) Ne kaži ji priboljška prej, spravi jih v žep ali kakšno torbico za priboljške ali pa imej posodico izven njenega dosega, iz katere vsakič po kliku vzameš priboljšek. Če ji boš priboljške že za take enostavne stvari kazala prej, boš dosegla to, da ti bo delala samo takrat, ko boš imela v roki priboljšek - gre v bistvu za podkupovanje. Drugo je luring - oblika učenja, kjer priboljšek uporabljaš kot vabo zato, da sledi roki, v kateri imaš priboljšek, npr. pri triku slalom.
2.) Naj ne gleda v kliker, ampak v oči, verjetno želiš, da bo pozorna nate, ne na kliker, in ne samo takrat, ko boš imela v roki kliker. Zato klikni samo takrat oz. v tistem trenutku, ko te pogleda v oči.

Če jo pa šele navajaš na kliker in želiš vedeti, ali se je nanj navadila, pa to veš zanesljivo takrat, ko po kliku nestrpno čaka na to, da ji daš nagrado. Če poskusiš namerno nekoliko zavleči čas po kliku, po katerem ji daš priboljšek, vidiš na njej, da ji ni jasno, kaj se dogaja in da išče nagrado.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #409 : 15 Junij 2008, 15:18:15
Se strinjam s Sammy, bi pa dodala še nekaj. Če jo šele navajaš na kliker ni važno kaj počne, le da ne počne česa nezaželjenga. Lahko sedi, gleda v zrak, gleda v tla, leži... karkoli pač.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #410 : 15 Junij 2008, 18:00:45
Lahko pa preveriš tudi tako, da ti jo nekdo pokliče po imenu in čim se zagleda v tisto smer, ti klikneš. Če se obrne takoj je 'naklikana'  :).

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #411 : 15 Junij 2008, 18:12:04
hvala,bomo preverli pri naslednji seansi , pa pol sporočimo  ;D


maja72

  • Gost
Odgovori #412 : 06 Julij 2008, 13:06:44
Azu mi je pred kratkim dala en spisek literature, prek katerega sem prišla do Susan Garrett in njenih Crate Games. Koncept se mi zdi več kot odličen in potrjuje moje navdušenje nad uporabo boksa - v katerega sparkiram psa, da se navsezadnje spočije sam od sebe ;). Mnogi ljudje imajo velike predsodke o tem, kako je boks kletka za mučenje ipd.  ::) ???; ne zavedajo pa se, kako krasen pripomoček za šolanje in tudi vsakdanje življenje je. Tole je samo trailer, a pokaže bistvo:

http://www.youtube.com/watch?v=ebjBo_spqG0&feature=related

Učenci Susan Garrett so očitno imeli domačo nalogo, da učenje crate games posnamejo doma, saj je ogromno filmčkov, nekateri so naravnost osupljivi. Imam spet en fajn izziv pred sabo, tole mi je namreč strašno všeč in Amelie ima domačo nalogo, ki ji bo zagotovo všeč  ;D. Me je pa presunil tale posnetek gospe brez rok, ki trenira mladička borderja. Pa naj še kdo reče, da ima premalo rok za kliker in priboljške ...

http://www.youtube.com/watch?v=l4Glq91uHQg&feature=related




_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #413 : 29 Julij 2008, 15:23:46
ojla

kot veste,sem začetnik pri klikerju. s klikerjem sem začela pri 2,5 mesečni maltežanki. in nama kar gre. vendar ne delava 10x na dan,ampak manj,recimo 2-3x na dan. mali se preprosto ne da nič - po moje je za to kriva toplota (pri nas na primorskem je namreč za umret),ker dokler je bilo vreme deževno in hladnejše,ni bil oproblema,zdaj pa se ji niti vstat ne da,samo najhladnejši kraj za počitek išče. se bo to izboljšalo,ali delam kaj narobe?


maja72

  • Gost
Odgovori #414 : 23 Avgust 2008, 12:16:35
Skupina Learning about dogs organizira v jesenskem vpisu tudi t. i. Virtual Classes, in sicer po programih target training in canine freestyle. LAD vodi svetovno priznana inštruktorica Kay Laurence. Meni je ideja o virtualnem načinu dela všeč, nekaj izkušenj imam z e-učilnicami v svetu človeškega učenja in imam res samo dobre izkušnje. V zadnjem času imam tudi par "tečajnikov", s katerimi delamo prek virtualnosti, saj živimo predaleč stran, da bi se srečevali. Nad napredkom sem presenečena, mislim celo, da se da na ta način lahko zelo kvalitetno delati, saj je inštruktorjev feedback lako bolj precizen. Nujno pa je, da se delo snema; in prek posnetkov, ki jih jaz dobim, lahko vidim, kaj je dobro in kaj ni, kje je treba kaj spremeniti. Vse seveda traja bistveno dalj časa, kot če ti nekdo na tečaju nekaj reče, ampak delo kot tako pa se mi zdi enako (včasih celo še bolj) kvalitetno. Je pa seveda odvisno od nas samih, kakšno delo, kakšen pristop nam ustreza.

Vse informacije o tečajih najdete tule - KLIK. Jaz sem povprašala za dodatne informacije, ker se bom enega tečaja zelo verjetno udeležila. Če zanima še koga, se lahko obrne name ali neposredno na Kay ali Amy - vsi so zelo, zelo prijazni.

Tisti, ki imate naročen Clean Run, ste v septembrski številki najbrž opazili, da se je knjiga Kay Laurence Learning Games znašla v njihovi trgovini, pa še ponekod. Knjiga je nominirana za kar nekaj nagrad in zame osebno zagotovo najboljša knjiga o clickertrainingu na višjih nivojih. Tako da v kvaliteto dela Kay Laurence ne dvomim.



maja72

  • Gost
Odgovori #415 : 03 September 2008, 10:34:49


Morten Egtvedt je ena najbolj zanimivih kinoloških osebnosti, na katere sem naletela v kinološkem svetu. Poleg knjig angleške šole Learning about dogs je njegova knjiga Clickertraining: The 4 Secrets of Becoming a Supertrainer za moj okus metodološko in vsebinsko najbolj izpopolnjeno delo o šolanju s klikerjem.

Nekaj o Mortenu in knjigi sem napisala tule – KLIK. Na dnu je citiran Mortenov članek o 21 namigih za učinkovito šolanje s klikerjem. Enkratno, lucidno, zanimivo napisano! (Avtorske pravice za objavo članka in fotografij so urejene.)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #416 : 30 September 2008, 19:56:31
Čer. Imam eno vprašanje.  ::) Midva sva začela pred kratkim s klikerjem (mali ima 7 mesecev). In začela sva s sedi. Se vsede, klik in nagrada tako da mora vstati. In sedaj klikam še za druga vedenja in ko kliknem se vsakič vsede in počaka na nagrado. Se to da kaj v moj prid uporabit in če ne kako to napačno interpretiranje odvadit? ??? Prosim za kakšne ideje ker vidim da ste nekateri za tole klikanje res že pravi strokovnjaki jaz pa vem samo ta nujno  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #417 : 07 November 2008, 10:42:08
Lahko probaš tako, takoj ko klikneš dobi v gobec nagrado-preden sede. Pa klikaj mu za različna vedenja-sčasmabo že ugotovil, da je klik oznaka za želeno vedenje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 25 November 2008, 09:39:10
Pozdravljeni!

Jaz imam pa en problemček. Tudi sama sem začela uporabljat kliker s skoraj 4 mesčno bernsko planšarko. Nama gre vse lepo in učinkuje, hitro dojema. Pojavil pa se je naslednji problem- psička sedaj ve kaj pomeni kliker in me stalno v roke gleda, potem me začne pa kar za rokav cukat pa tudi renčat, pa v roko me tudi ugrizne, to mi ni niti malo ušeč. Psička je zelo dominantna in želimo že od začetka to odpraviti, stanje se je izboljšalo, ima pa še vedno občasne izpade. Kakšno je vaše mnenje? Ali je mogoče to dominanco izboljšati s klikerjem?



maja72

  • Gost
Odgovori #419 : 27 Januar 2009, 20:38:49
Zlati Morten je po ClickerExpo v Austinu že razposlal mailinge  :o. Če kdo ni dobil, ga kopiram semle. Pliz, pliz, dajte kliknite na povezavo do basic skills. Za vse lenobe, ki se vam ne da delati lastnih tabelc, je res luštkan pripomoček  :-*. Knjigo pa itak komaj čakamo, jaz sem se sicer matrala z norveščino, a le toliko, da sem na polno napalila ;). Morten pravi - happy clicking  ;).

Hi Maja!

We have just got home from ClickerExpo in Austin where we did two lectures and two training labs on clicker training for competitive obedience. In our sessions we were focusing on 1. building fluent basic skills, and 2. back chaining

When we start clicker training a new puppy for obedience, we have a list of basic skills that we follow for the first 6-12 months. This list is our road map and it makes our training much more systematic.

When you have all this basic skills fluent, you can easily train every advanced obedience exercise you will ever need, even with a
6 month puppy.

So, we thought that we should share this list of basic skills with you, in case you are interested in competitive obedience. You can download it for free at this link:

--------------------------------------------
http://www.canisclickertraining.com/basicskills.pdf
--------------------------------------------

Feel free to share this link with other dog owners. If you want to learn more about how to clicker train all these basic skills you have two choices:

1. Learn Norwegian in a hurry and buy this book:
http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?pkode=1100

2. ...or wait a few more months and the same book will be available in English - with videos too!

Just stay on our list, and we´ll let you know the moment it launches. Happy clicking! :-)


Best regards,
Morten Egtvedt & Cecilie Køste