kliker

ninci · 288917

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 23 Avgust 2005, 19:25:24
Citiraj
V Alerju 100%, za Mr. Pet pa... mislim da ne.
No super. Gremo še za mačka po brikete tako, da nam ne bo treba vse na okoli capljt!
HVALA!

LP

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 24 Avgust 2005, 10:02:33
zdey pa morem kupit klikerja ;) drugač smo ga mi čist na drug način naučili sedi! Sm mu razlagala pa 10 × rekla sedi pol sem mu pa ritko dol potisnala da se je vsedu pa sem parkrat tak naredila pa je zastopu. Sicr mu še zdej reče 3 × da se vsede sam bo se hitro naučil.  :) ;)



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #32 : 24 Avgust 2005, 10:08:11
Vzgoja s klikerjem pomeni brez prisile, najprej moraš pa psičku sploh povedat kaj je to kliker, recimo, ko dela neko želeno vedenje ti klikneš in takoj daš priboljšek, tako da se pes zvoka navadi in da ve da zmeraj ko klikneš dobi priboljšek. potem pa začneta delati vaje.

nastya: sedi jo učiš tako, da vzameš priboljšek in greš z roko proti zadku ker pes ne bo mogel več slediti pogledu se bo usedel, takrat klikneš in nadgradiš.

Jaz delam s klikerjem in se zelo dobro obnese, ker imam psičko staro 3 mesece pa zna več kot zna ena psička stara 8 let ;)


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #33 : 24 Avgust 2005, 10:09:53
jaz sem kliker zacela uporabljati pred casom..potem p asem ga pozabila jemat s sabo, tako da sem klikanje cisto opustila..
me pa zdaj zanima kako je s tem, ce kliker uporabljas ga moras uporabljat vedno ali ima tudi ucinek ce npr. en dan ga uporabljas, drugi dan pa ucis psa brez klikerja? ???

kliker samo pove, da je to storil pravilno. ko bo pa enkrat znal tudi na povelje pa lahko kliker opustiš ampak moraš namesto klikerja zelo pohvalit.


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #34 : 24 Avgust 2005, 10:13:00
Že neki cajta razmišlam o klikerju ampak neki mi ni jasno. A za vsak ukaz npr. za sedi drugače klikneš? Al to klikneš pa še zmeri daš govorni ukaz pa priboljšek?

ja, najprej ko se pes usede, klikneš in daš priboljšek po npr. 5ih ponovitvah zraven klikerja dodaš še besedo sedi. potem pa kliker počasi umikaš. ali pa daš ukaz: npr. sedi, ko se usede klikneš in daš priboljšek


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #35 : 24 Avgust 2005, 12:08:10
mi ga mamo....rumenega! :) Rondo že gleda kdaj bo kaj kliknilo

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 24 Avgust 2005, 12:58:53
no hwala M|my torj si bom to jst kupLa pa ga začela učit da bo še moj tko pametn kt Ambra ... hihi ;)



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #37 : 24 Avgust 2005, 13:40:00
jao jao.. vsak pes je zelo pameten, samo delati moraš na pravilen način.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #38 : 24 Avgust 2005, 13:43:11
vem ... samp da bo tako priden kot Ambra ... danes se je pa že mal lezi naučil :)  ... sem bLa vesela


tako vesela sem bula da je bil še potem Indi vesel pa je začel skakat ... od veselja ... verjetn zato ker je salamico dobil ... =)



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #39 : 24 Avgust 2005, 19:35:20
Malo bom off topic, tako da se opravičujem.
Nastya: ali lahko prosim pišeš slovnično? ::)

Lp, Marusa


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #40 : 24 Avgust 2005, 19:41:10
tudi prav! kako pa pes prosi ... moj Indi to naredi tako da sedi pa da obe tački na moja kolena ... ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #41 : 24 Avgust 2005, 19:43:15
pa danes se je sukal v krogu ... sledil je salamici ... sam pa še ne gre ... no saj bo kmalu šel! :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #42 : 28 Avgust 2005, 21:54:48
Hheheh Nastya..... z "krogom" si vredu začela :)

To kar počne je prvi korak... drugi korak je da počasi začneš zmanjševati salamico v roki :) Torej, cilj je da naredi krog brez salamice v roki (seveda mu salamico daš ko uspešno naredi vajo).

Ko bosta osvojila to, in seveda utrdila, pa je čas da začneta zmanjševati iztočnico.... torej, sedaj delaš velik krog, tako da ti sledi za salamico, v tem koraku pa začneš ta krog manjšati, tako da ga na koncu narediš že samo z zapestjem recimo, ali pa z enostavnim gibom roke....

Ko bosta tudi to utrdila, pa lahko iztočnico še naprej počasi zmanšujeta, recimo če gledaš Silvijo (Svetovna prvakinja v aglitiyu in ena prvih pri nas ki se ukvarja z dog-dancingom) ona samo migne z prstom in se psička že zavrti.

Pri zmanjševanju iztočnice bodi zelo pozorna na to da delata v majhnih korakih in da vsak korak dodobra utrdita.

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #43 : 29 Avgust 2005, 00:46:13

To kar počne je prvi korak... drugi korak je da počasi začneš zmanjševati salamico v roki :) Torej, cilj je da naredi krog brez salamice v roki (seveda mu salamico daš ko uspešno naredi vajo).

Zakaj pa bi zmanjševala salamico v roki? Saj ni point te vaje v tem, da kuža sledi roki v krogu, ampak v tem da se obrne?  ??? Ne vem, meni se zdi čisto brez potrebe zmanjševat nagrado. Če vedno na koncu daš nagrado, kuža kmalu pogrunta da je fora v tem da se obrne, ne pa da sledi roki. ???

No bom napisala kako sem Witty to naučila:
Začele sva s klikerjem v eni roki in priboljškom v drugi. Witty pa je stala pred mano. Pokazala sem ji priboljšek in z njim zaokrožila tako da je šla Witty za njim in se obrnila za 180°, takoj klik + nagrada. :) Drugič se je obrnila že skoraj za 360°, klik + nagrada. Torej je takoj pokapirala da je prav da sledi nagradici. No, potem sva še nekajkrat naredile tak krog, potem pa sem dodala povelje ("obrn se"). Ko se je Witty zavrtela sem zraven rekla "obrn se".
Potem pa sem začela majšati in višati kroge z roko (nagrada je bila pa vedno v roki). Najprej so bili krogi tako veliki, da sem Witty pripeljala čisto okoli, roko pa sem imela v višini njenega smrčka. Potem sem roko dvignila nad njeno glavo in naredila malo manjši krog, kmalu pa je Witty že pogruntala da nagrado dobi ko se obrne za 360° in sploh ni več gledala roke, ampak se je kar sama obrnila. :D Potrebovala je samo da sem ji dala ukaz; "obrn se" in da sem nakazala z roko da naj se zavrti.
Po malo vaje pa nama je celo ratalo da se je obrnila samo na glasovni ukaz, brez kakršnega koli premika roke. Ta trik ji je zdaj zelo všeč in kar sama od sebe izvaja ko voha kej kakšne nagradice in ji nihče nič ne da. ;D

Mislilm da je pomembno, da se kuža vrti vedno v isto stran. Če se vrti enkrat v eno, drugič v drugo se lahko hitro zmede.
Z Witty sva se potem naučile še obrata v drugo stran, na isti način, le da je šlo hitreje. Aja, in seveda z drugim poveljem. Za to stran ji morem še z roko nakazati v kam naj se obrne, samo na glasovni ukaz (še?) ne gre. :P

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #44 : 29 Avgust 2005, 11:57:29
Rina,

Definitivno pri klikerju ni samo enega načina na katerega lahko naučiš psa neke veščine ;)  V tem je cel štos klikanja, da je nam samim prepuščeno kako bomo psa naučili :) Ker sigurno vsak pes rabi svoj pristop.....

To da tudi ti posreduješ svoje izkušnje pa je najbolje od vsega, saj imajo tako tisti ki začenjajo z tem več izbire, na voljo več tehnik (če ne primer ena, poizkusi drugo ali pa si izmisli svojo :) )

Tako da hvala ker si posredovala tudi svoje izkušnje... le tako naprej :)

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #45 : 29 Avgust 2005, 18:10:01
No, sicer mi še zmerom ni jasno zakaj bi znamjševali salamco ;D, amapk imaš prav, je več različnih načinov, več različnih poti do cilja in vsak si izbere tisto, ki se mu zdi najbolj primerna. :) Pa tudi nekaterim psom ustreza en načeni, nekaterim pa drug.

lp, rina

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 29 Avgust 2005, 18:38:39
jaz tudi nič ne zmanjšujem salamice, oz. mu dam take koščke kakršnenarežem ... :)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #47 : 07 Oktober 2005, 15:04:20

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #48 : 13 Oktober 2005, 23:46:30
No z Neonom prakticiram kliker. Neverjetno hitr je pogruntu zakaj kliker je. Popolno. Samo ali igrače in kliker gredo skupaj? Da kliknem in se poigram. Bi to šlo? Ker ne morem trikov za ples učit s hrano (kako bi pa zgledalo da se pes med izvajanjem koreografije ustavi in pomalica nato pa nadaljuje. ::) :-X)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #49 : 13 Oktober 2005, 23:50:18
Mi smo kliker zgubili in moramo kupiti novea ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) Druagče je pa Rondo pokapiral kaj hočem! carsko je tole!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #50 : 14 Oktober 2005, 11:26:10
Hmmm Neyka ... načeloma bi šlo z igračo... ampak pri igračah pa spet velja eno pravilo in sicer da igračo vedno zamenjamo z nagrado... da pes ne izgubi zanimanja za igračo.

Ne vem no.... zna biti malo komplicirano ... drugače pa kliker potem ko pes enkrat zna trik... počasi ukinjaš... tako da potem ko se naučita koreografijo klikneš samo na koncu plesa. Seveda najprej klikaš če samo naredi korak v pravo smer... potem počasi povečuješ svoj kriterij za klik do tega da naredi cel trik z enim klikom ... naučiš drugi trik po istem principu in ko oba trika obvlada do popolnosti ju začneš združevati...

LP, Črt



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #51 : 14 Oktober 2005, 16:22:15
Mi smo Naro pred kratkim naučili s klikerjem slalom med nogami ;D. Če imaš še posebej dober priboljšek, ti tako nerodno in hitro vijuga med nogami :D.

V azilu Hubertus pa mislim, da Hermana - divjo svinjo učijo s klikerjem :). Gospa je bila prov začudena, da se ni ulegel na tla pred nami (to naredi zmeraj pred obiskovalci), potem smo pa ugotovili, da ne prepozna Narinega vonja ;) (ni je bilo zraven).

Lp, Ana



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #52 : 14 Oktober 2005, 18:58:37



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #53 : 14 Oktober 2005, 20:23:14
Ali kdo sprejme izziv? :)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=198.msg7020#msg7020

LP, Črt

Ne. Pri samojedih in podobnih trmastih pasmah sem mrzla. Sem pomagala prijateljici, ko je huskyja učila priklica. Sem nakoncu tedna kar jokala, ker se stvar ni premaknila. Mislim, da nimam dovolj energije da pe enkrat probam pa če mi še več dnarja ponudite.

Aaaaa nisem vedela da se kliker ukinja, ko pes vajo zna. To je pa čisto nekaj drugega. Hvala Trigi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 14 November 2005, 10:52:57
Evo za vse klikeraše in za vse tiste, ki bi to še radi postali, ena igrca http://www.clickertales.com/clickertimingame.html, da preizkusite svoje reflekse in učenje goloba različih trikov.

Veliko zabave.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #55 : 24 November 2005, 18:01:11
aja Indi se zna v krogu sukat (da mu nakaženm z roko smer) pa še kliker mamo!!!!! zeleno modrega v neki čudni obliki ... tko podobno kosti ..  ;D :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #56 : 24 November 2005, 19:05:24
Evo za vse klikeraše in za vse tiste, ki bi to še radi postali, ena igrca http://www.clickertales.com/clickertimingame.html, da preizkusite svoje reflekse in učenje goloba različih trikov.

Veliko zabave.

Lp nina

Ninci kaj dejansko moram tle delat pr tej igrci  ??? ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 24 November 2005, 19:10:04
Mi mamo tud kliker-zelenega..jupiii!  ;D :D :)

papa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #58 : 24 November 2005, 19:37:24
Ninci kaj dejansko moram tle delat pr tej igrci  ??? ???

Ptič počne različne stvari se obrne, skoči, krili, kljuva. Zdaj pa je od tebe odvisno kaj ga želiš naučiti. Vsakič ko naredi željeno stvar mu daš nagradico (klineš na tisto posodice kjer so notri zrnja). Stvar moraš početi dovolj hitro, da vedno ujameš željeno dejanje in ga z tem "naučiš" tega kar pač želiš.

Lp nina




*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #59 : 24 November 2005, 20:36:16
men ne dela ... :(