Ring - dresura

Gost · 65832

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 15 November 2007, 11:01:42
čaw
mene pa zanima kako ste svoje pse učili stoj. moja recimo stoji, ko ji pred gobčkom držim priboljšek, pa hočem, da bi nekaj časa stala in ko jo že hočem pohvalit se pa buča vseda :(

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #61 : 15 November 2007, 14:15:37
Dina treba jo je ucit postopoma.. Najprej da stoji par sekund, skoz ko stoji, fuuul pohvale, in ji govoris ukaz, recimo "Stoj", potem cas pocasi podaljsujes. Ko se pa hoce usest, ji pa daj roko pod trebuh oz. rito, da se ne more, in hitro "Ne... Stoj" in ce stoji, spet ful pohvala. Tako sem mojega ucila, in je takoj zgruntal kaj hocem od njega, tako da je zdaj zmozen stati tudi skoraj po eno uro skupaj (recimo ko se strizeva za razstavo). Potem ko pa obvlada Stoj, ji pa zacnes se pocasi premikati tacke v pravilen polozaj, ter da jih tako obdrzi..  ;) 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #62 : 15 November 2007, 14:56:52
Svetujem ti, da pribolškov nimaš v roki, ko izvajaš vajo, temveč v žepu in jo potem nagrado daš iz žepa, ko psa pohvališ. Saj te nekateri sodniki lahko diskvalificirajo, če imaš v roki priboljšek. Odvisno od sodnika.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #63 : 15 November 2007, 16:35:02
Priboljški so na razstavah dovoljeni in noben sodnik psa ne diskvalifira zaradi priboljška. To ni odvisno od sodnika. Razlogi za diskvalifikacijo so točno navedeni in dajanje priboljškov ni med njimi. Priboljškov se ne sme uporabljati na tekmah in med opravljanjem izpitov, na razstavah pa je OK.

Ko učiš psa stati, mu priboljška ne smeš držati nad glavo ampak naravnost pred gobčkom. Če mu ga držiš previsoko, se pes useda. Predvsem pa moraš vedeti, koliko pes lahko zdrži, tako da psu daš priboljšek medtem ko stoji in te pes ne prehiti in se usede. Na začetku je čas, ko pes stoji kratek, potem pa se počasi podaljšuje.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #64 : 15 November 2007, 17:21:11
Priboljški so na razstavah dovoljeni in noben sodnik psa ne diskvalifira zaradi priboljška. To ni odvisno od sodnika. Razlogi za diskvalifikacijo so točno navedeni in dajanje priboljškov ni med njimi. Priboljškov se ne sme uporabljati na tekmah in med opravljanjem izpitov, na razstavah pa je OK.

Ko učiš psa stati, mu priboljška ne smeš držati nad glavo ampak naravnost pred gobčkom. Če mu ga držiš previsoko, se pes useda. Predvsem pa moraš vedeti, koliko pes lahko zdrži, tako da psu daš priboljšek medtem ko stoji in te pes ne prehiti in se usede. Na začetku je čas, ko pes stoji kratek, potem pa se počasi podaljšuje.

Diskvalificira res ne, je pa meni ena sodnica rekla, da jih pač pri njej ne smem uporabljat. Tako da bolje je brez.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #65 : 15 November 2007, 17:36:15
Sej najprej vadis s priboljskom, potem, ko obvlada, ga lahko ukines. Moj stoji tudi brez, ampak sem zdaj pred zadnjo razstavo ugotovila, da mi fula lepse stoji, ce uporabim priboljsek (pac, se malo bolj naprej stegne za priboljskom, in pride bolj do izraza ;) Ampak itaq je pri vsaki pasmi drugace..).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 15 November 2007, 17:55:15
Moja je NO :) ...jo je treba še namontirat pol ko enkrat stoji ;D

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #67 : 15 November 2007, 19:50:32
A nimate v vašem kinološkem društvu ring dresure. V bistvu, pri nas že v mali šoli, če me kdo o tem kaj vpraša, mu povem kako in kaj. Vprašaj še inštruktorja kaj! Če ti kdo pokaže v živo, se mi zdi, da je čisto drugače!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #68 : 15 November 2007, 19:52:43
rapgirl se strinjam! Jest sem tut šla po napotke k inštruktorici za pasjo šolo, pa si je en dopodne časa vzela za naju in mi je vse povedala kako in kaj  ;) moram rečt, da je veliiiiko lažje če ti kdo že prej pove in pokaže, in vadiš v natankem zapordeju kakorj e na razstavi! ti zel oodleže  ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #69 : 15 November 2007, 19:53:29
Moja je NO :) ...jo je treba še namontirat pol ko enkrat stoji ;D


Saj to je treba včeino, še mal naštelat  ;)

Prvo nej ti par sekund stoji, pohvali minuto stoji, pohvali....seveda to verjetno ne bo ćez noč ampak recimo ko ti obvlada stanje jo začni tipat in če bo mirna pohvali. Potem pa prestaviš eno nogo če je mirna pohvališ in to pač po stopnjah pelješ toliko časa dokler ni  v pravi pozi, potem pa to povežeš z ukazom "stoj" in ta "stoj" vključuje stanje na miru in brezpogojno dovoljenje do prestavljanja tac in dotikanja  ;)

Počasi vse rata, ne pozabi pa še na navajanje na stoj v kakšni gužvi oz. v družbi večih psov... Moj doma namreč stoji kot kip, se krasno pokaže tudi če ga ne postavljam veliko. Uglavnem mu stoj pomeni zabetoniram se, dvignem glavo dam ušesa naprej in se delam da sem pozoren. O tem kako izgleda njegova poslušnost na razstavi pa nebi - pomanjkanje socializacije  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #70 : 15 November 2007, 20:04:32
Neyka kako si ga pa naucila da stoji tako, kot da je pozoren? Jaz bi tudi to ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #71 : 15 November 2007, 20:14:41
Neyka kako si ga pa naucila da stoji tako, kot da je pozoren? Jaz bi tudi to ;)

Maja naravni talent. Če bom pri volji da ga še kam s sabo vzamem boš videla...če ni nujno bo poziral do nezavesti  ;) Ful je pozerski kadar ni treba.  ;) Pred sodnikom je pa kot "malo" previsok flat ponavadi  ;D

(ne se prestrašit, tle sva oba grozna  ;))
klik

doma: klik, klik 2

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #72 : 15 November 2007, 21:26:09
Naravni talent? Dobr to  ;D Mi nismo cisto nic za poziranje, razen zunaj na sprehodih, ko smo odvezani, vcasih take hude poze delamo, da sam debel gledam  :o No, mogoce ima pa samo (tako kot jaz) strah pred javnimi nastopi  :P

Lustne slikce  ;D Na taprvi pa taka mejhna glista izgleda  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #73 : 15 November 2007, 22:03:56
Naravni talent? Dobr to  ;D Mi nismo cisto nic za poziranje, razen zunaj na sprehodih, ko smo odvezani, vcasih take hude poze delamo, da sam debel gledam :o No, mogoce ima pa samo (tako kot jaz) strah pred javnimi nastopi  :P

Lustne slikce  ;D Na taprvi pa taka mejhna glista izgleda  :P

he he jaz se vedno derem za njim da nej mi tako na razsatvah stoji pa ga bom še kam prjavla  ::) ampak tam bo gospod pokazaj svojo igralsko žilco in se delal da je flat ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 16 November 2007, 07:33:46
A nimate v vašem kinološkem društvu ring dresure. V bistvu, pri nas že v mali šoli, če me kdo o tem kaj vpraša, mu povem kako in kaj. Vprašaj še inštruktorja kaj! Če ti kdo pokaže v živo, se mi zdi, da je čisto drugače!

ja imamo ring dresuro, samo smo ravno včeraj zaključile malo šolo, čez zimo tako ne bo nič, tako, da je ring dresura šele spomladi :( jaz bi pa že prej kaj poskusila, zato pa sprašujem kako pa kaj :) a je kje na netu kakšna slovenska stran o hendlanju ali pa kakšen pravilnik....kar koli?

...sledi svojim sanjam


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #75 : 16 November 2007, 07:46:52
ja imamo ring dresuro, samo smo ravno včeraj zaključile malo šolo, čez zimo tako ne bo nič, tako, da je ring dresura šele spomladi :( jaz bi pa že prej kaj poskusila, zato pa sprašujem kako pa kaj :) a je kje na netu kakšna slovenska stran o hendlanju ali pa kakšen pravilnik....kar koli?

Tudi mene zanima enako; se da kje dobiti kakšna literatura oz. jo kdo ima in jo je pripravljen posoditi?;
Bi morda kakšno KD pripravilo zimski tečaj v zaprtem prostoru?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #76 : 16 November 2007, 08:32:19
Po mojem ni dobro ravno vsakemu zaupati, da te uči ring dresure, saj ima vsaka pasma specifike. Na razstavah vidiš celo profesionalne handlarje, ki vodijo pse da te prime slabo. Ker je border edina pasma, ki vem kako bi se morala razstavljati (žal nama ne uspeva 100%) bi se edino za to pasmo upal svetovati kako in kaj in za nobeno drugo. Ne vem koliko je inštruktorjev v malih šolah, ki bi to dejansko obvladali.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #77 : 16 November 2007, 09:31:38
Bay se strinjam.

Ampak to da ti nekdo pokaže kaj se dela na razstavi(v ringu), kako hitro tečt(da ti pove kaj ga moreš naučit npr. tale stoj, pa na razstavno vrvico...)to ti pa nekdo ki je že bil na razstavi lahko pove in pokaže. Men je takrat Ga. Branka Hobič rekla, da mi ne more povedat kako je točno stoja pri borderjih(ok to se tako ali tako pozanimaš pri nekomu ki razstavlja borderja ali pa pri vzreditelju) in kaj bo sodnik gledal, ker je ona ocenjevala NO-je. Vseeno sem ji hvaležna, ker me je pripravila na soočenje z ringom in sodnikom.

Dobro da se vidimo, mi boš lahko dal še kake koristne napotke, če bom slučajno šla na ljubljansko razstavo :P ;)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #78 : 16 November 2007, 10:16:04
Ni problema Kajcyka, če ti bo med ovcami lepo stala in tekla, potem se nimaš kaj bati da ti nebi na razstavi ;)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 16 November 2007, 10:59:54
Je mogoče že kdo obiskoval tale tečaj???
http://www.violacanina.com/klub/?page_id=9


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #80 : 16 November 2007, 11:11:30
Mene je tudi to vedno bolj začelo zanimat... Ker zaenkrat znam handlat samo papillone, še to ne prfektno ( dobro vem kako hitro se hodi, kako stoji...) me pa še za kakšno drugo pasmo zanima... pa tudi mene zanima, če je kakšna knjiga, spletna stran o tem...

lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #81 : 16 November 2007, 11:16:14
Je mogoče že kdo obiskoval tale tečaj???
http://www.violacanina.com/klub/?page_id=9


Mislim da je tole obiskovala forumašica SABINA z novofundlandko Sono.

Lp nina



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #82 : 16 November 2007, 11:27:07
Ni problema Kajcyka, če ti bo med ovcami lepo stala in tekla, potem se nimaš kaj bati da ti nebi na razstavi ;)

uuu a maš cel vikend?  :o :D Če mi u 2h dneh rata, da bi mi stala lepo razstavno pozo med ovcami usaj 2s bi bilo suuper!(no upam da bojo vsaj ovce tok douk pr meru  :D )


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #83 : 16 November 2007, 12:31:23
Je mogoče že kdo obiskoval tale tečaj???
http://www.violacanina.com/klub/?page_id=9


živjo,
tale tečaj sem jaz obiskovala s svojo NF Sono tam nekje v mesecu maju oz juniju.
Imeli smo 10 urni tečaj. Res smo se naučili stvari, katere so zapisane - teorija, kar se pa tiče vodenja v krogu, samo postavljanje in pregledovanje - teh stvari bi morali več vaditi.
10 urni tečaj vsekakor ni zadosti.
Pred tem tečajem sem že bila na enih petih razstavah, tako, da sem jaz osebno že imela nekaj izkušenj.
Je pa to eno prijetno druženje, izmenjava raznih, raznih mnenj.
Zelo veliko, pa se naučiš tudi na razstavah, saj opazuješ ostale hendlerje, prav gotovo pa ti priskočijo z nasveti, če jih vprašaš.

Lp Sabina

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #84 : 16 November 2007, 13:25:16
Tečaji ring dresure so res koristni, saj pridobiš veliko osnovnih informacij in se vsaj v grobem naučiš hendlanja. V grobem zato, ker ne samo, da ima vsaka pasma specifike, temveč se psi med sabo razlikujejo. Pri vsakem "pali" nekaj drugega. En se pusti postavljat, drugemu je to strašno nadležno in se raje sam postavi, ob primernem usmerjanju handlerja seveda, potem so tu še določene telesne karakteristike, ki jih je dobro poudarit ali skrit, da se pes pokaže v najlepši luči, pa kako hitro določen pes teče - določeni z lahkoto hitro tečejo, drugi pa spustijo glavo in se "podrejo", če jih vodiš prehitro (recimo samo malo počasneje, pa bi bili videti veliko lepše), potem nekateri ne marajo napete vrvice in nočejo hodit, če jo čutijo, drugi pa ravno ta rahli poteg vrvice razumejo kot signal, da se razstavljajo, zato dvignejo glavo in se pokažejo kot se šika...

Skratka, da bi človek vse to dojel, potrebuje predvsem veliko praktičnih izkušenj ne samo na vajah (za kar tečaj ne zadostuje, ampak mora delat tudi doma, po možnosti pred velikim ogledalom), temveč tudi na razstavah. Vsakič ko sem v ringu najdem kakšno malenkost, ki jo moram še izboljšati, in to samo pri eni psici.

Obiskovanje tečajev ring dresure je zelo priporočljivo, potem pa je treba seveda delat in razstavljat. ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 26 November 2007, 14:22:19
A je mogoče na tem forumu kdo, ki razstavlja konkretno Nemške ovčarje?

lp

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #86 : 26 November 2007, 17:15:37
Mi bomo po vsej verjetnosti imeli spomladi v našem klubu tečaj ring dresure!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 26 November 2007, 20:36:03
Rapgirl, hvala za informacijo, vendar jaz bi jo rada začela učiti že kaj prej kot spomladi. To pa vem, da do spomladi ni nobenih podobnih tečajev. Mislila sem, če ima kdo kakšen konkreten in pameten nasvet v zvezi z rastavljanjem No.

...sledi svojim sanjam


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #88 : 27 November 2007, 19:26:43
Dina si Branko Hobič kontaktirala?


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 27 November 2007, 19:30:28
ja. prvič mi je odpisala, drugič pa še ne. drugač je pa malo daleč, če bi hotla h njej.

...sledi svojim sanjam