Španski vodni pes

malimiha · 13319

malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
: 02 Avgust 2009, 20:09:33
Zdravo,

Zanima me, Če ima kdo izkušnje s to pasmo?
Predvsem me zanimajo njihove zdravstvene težave, odpadanje dlake in pa hoja po hribih.

Če ima kdo to pasmo ali pa če jo dobro pozna bi bil vesel, če bi mi na kakšno vprašanje odgovoril.


Lep pozdrav

Miha



skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 September 2009, 14:49:08



Zalog275

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Oktober 2010, 13:55:08
Dlaka španskemu vodnemu psu ne odpada, potrebno ga je le postriči enkrat ali dvakrat na leto. Dlaka mu raste približno 10 - 12 mm na mesec. To so izjemno okretni in učljivi psi, tudi pri hoji v hribe ne vidim nobenih problemov. Niso pa seveda alpinisti. Zaradi povešenih ušes imajo večkrat probleme z ušesi, drugih zdravstvenih težav pa v 6 letih nisem zaznal.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 05 Oktober 2010, 17:14:09
Dlaka španskemu vodnemu psu ne odpada, potrebno ga je le postriči enkrat ali dvakrat na leto. Dlaka mu raste približno 10 - 12 mm na mesec. To so izjemno okretni in učljivi psi, tudi pri hoji v hribe ne vidim nobenih problemov. Niso pa seveda alpinisti. Zaradi povešenih ušes imajo večkrat probleme z ušesi, drugih zdravstvenih težav pa v 6 letih nisem zaznal.

Živjo!
Ga imaš doma???  :o


lp, urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Zalog275

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 14 Oktober 2010, 09:53:53
ja, živi v stanovanju



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 14 Oktober 2010, 18:05:28
Lahko kaj več poveš o njem? Od kje prihaja? Značaj- (predvsem tvoje izkušnje z njimi)?

lp, ursa  :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Zalog275

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Oktober 2010, 21:02:12
Najin ŠVP prihaja iz Španija, Iz Malage. Lahko povem samo to, da je izjemno potrpežljiv, v stanovanju ni še ničesar uničil/pogrizel, pa čeprav je vsak dan sam, tam nekje med 6 in 8 ur. če želiš, se lahko dobimo, da ti ga predstaviva. Živiva na vzhodu Ljubljane



Rouco

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 01 Februar 2011, 16:35:34
Zdravo,

Jaz imam že drugega španskega vodnega psa (oba iz Španije); sedanji je star šele 4 mesece. S prejšnjim pa se je dalo kar dobro lesti po hribih. Hoja navzgor mu ne povzroča čisto nobenih problemov, tudi po skalah gre dobro, le navzol je malo težje, ker ima kratke sprednje noge :)  Z njim sem bil recimo na Grintovcu pa Storžiču, je pa res, da je poleti kaj takega zanj prevelik napor, jeseni, ko je lepo hladno, pa prav uživa. Če je pa slučajno sneg, pa ga skoraj ne spraviš več dol. Je tudi dovolj majhen pes, da ga lahko čez kake težje dele lepo neseš, sploh če imaš pasja nosila (dobiš npr. v Kibubi).

So pa ti psi zelo igrivi, obožujejo žogico načeloma pa so malce nezaupljivi do drugih ljudi. Ampak verjetno je odvisno od psa do psa. Če ima še kdo vodnega psa, bi z veseljem spoznal mojega mladiča s kakimi vrstniki :)))

Lp



RINA6

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 Februar 2011, 16:19:21
Zdravo, Rouco,
najin 7 letni španec je rjav z belo liso na prsih. Kakšne barve pa je tvoj? Kaj pa se je zgodilo s prvim kužkom?
Lp



Rouco

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 Marec 2011, 12:26:21
Zdravo Rina,

Je čisto črn od glave do peta oz. repa  :). Po karakterju pa je diametralno nasproten prejšnjemu psu in je do drugih ljudi in drugih psov preveč zaupljiv in skače na vse. Morda zato, ker je še mladič in je ves razigran in upam, da se bo že še unesel.

Prejšnji pes pa je skrivnostno zbolel in nihče ni ugotovil, kaj je z njim narobe (znali so samo mastno zaračunati). Samo nekega dne, ko sem prišel domov, ni niti vstal, da bi pozdravil, ampak je samo nebogljeno ležal. Imel je visoko vročino in povišano št. belih krvničk, pa niso uspeli ugotoviti, zakaj. Po kakih 3 tednih, ko smo poskusili res vse in ga peljali k vsem veterinarjem v Ljubljani, je umrl. Vzrok je še vedno skrivnost, sploh pri mladem psu, 3 leta…



oskar92

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Marec 2011, 18:13:02
Živjo!

Jaz sem tudi navdušena nad švp in bi prosila lastnike, če mi lahko pišejo na moj mail ([email protected]), ker imam nekaj  specifičnih vprašanj in bi bila zelo vesela, če bi mi lahko kdo od vas odgovoril nanje.

Hvala!



RINA6

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 23 Marec 2011, 16:37:04



ninocka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 Maj 2011, 19:44:44
Zdravo!

Tudi jaz se zanimam za nakup španskega vodnega psa. Prosim, če me lahko tisti ki imate kakšnega doma, kontaktirate na email: [email protected]

Lp, Nina