Finski Laponski Pes

Annchy · 2966

Annchy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 12 Avgust 2009, 21:33:54
Živjo :) Zadnje cajte sm ful premišljevala da bi si našla nouga kužka in k sm gledala opis pasm mi je v oči padeu Finski Laponski pes. Takoj sm se zalubla vanga in res je moj favorit že ceu tedn. Problem je pa ta da ne vem kje bi jz tazga psička dubla? Po cele dnjeve visim na kompu kjer sm  iskala rejce v sloveniji sam kokr jz vem ni nobenga  :'(  Najbljižji vzreditelje kar sm loh našla so v Franciji, Angliji in Finski... sam to je ful douga in mučna pot do tja + zavedam se da rejci težko spustijo svojga mladička iz rok še posebi če gre tok daleč stran  :-\ . Ve mogoče kdo za kakšno psarno bližje sloveniji? Tega psička si res zlo želim ker je res fejst po obnašanju in izgledu.
Vnaprej hvala za pomoč  :-[
~Ana

P.s.:) upam d sm tole postala pod pravo skupino.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 21 Avgust 2009, 17:48:33
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=942.0
V SLO jih ni. Se boš morala bolj potrudit. In se resno lotit preučevanja pasme-samo besede in branja niso dovolj, treba je pse spoznati v živo. Malo spremljaj razstave pri nas in v tujini in se odloči za kakšno kjer bo kaj teh psov.

Jaz imam favorita že 4-5 let, ampak še kar ni tapravih pogojev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Avgust 2009, 17:55:10
Ze cel teden!  :D Ja potem pa res je ljubezen tvojega zivljenja hehe.... Preden sploh pomislis o nakupu ali cem podobnem se dobro pozanimaj o pasmi. Ne samo z literature, to je samo korak 1... spoznati moras vsaj ene par lastnikov, obiskat na domu vzreditelje (ocitno bo treba potovati v tujino  ;)), iti na kaksno razstavo in upati da je kaksen prijavljen. Skratka pot je se zeloooo dolga in ce si bos po vsem tem se vedno zelela samo in izkljucno to pasmo, potem zacni s kontaktiranjem vzrediteljev.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***