Človeški keksi

Samoyed lover · 1843

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
: 31 Avgust 2009, 19:58:47
Imam vprašanje, nekateri mi pravijo, da človeški keksi(brez sladgorja in drugih kalorij) niso zdravi, drugi pa da so...Me zanima vaše mnenje.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 05 September 2009, 21:57:42
zdravi niso, niso pa posebej škodljivi, če ni ravno preobčutljiv na pšenico oz ostale keksove sestavine.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 September 2009, 21:15:20
Zakaj bi daju psu neki k mu ni namenjen. V vsaki trgovini za živali se, da kupt kej za njih, če ti pa to ne odgovarja mu dej pa sadje al pa zelenjavo. Če to daješ kot nagrado, raj uporab brikete al pa če je kuža že odrasu bo zadovoljen tut z tem, če ga mal počohaš, če je pridn.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 07 September 2009, 07:45:22
Meni se zdijo navadni Albert ali pa še priročneje Abeceda prav primerni.
Vseeno pa večina psov preferira koške kuhanega mesa, hrenovke, slame ali sira za nagrajevanje.
Po debatah na forumu se je izkazalo,da imajo mnogi psi radi tudi kocke sušenega kruha, jabolk, korenčka itd. Vsekakor je nagrajevanje bolj zanimivo, če so občasni priboljški različni, saj pričakovanje kaj bo z na grado doda pozitivno vznemirjenje.
Za namene klikanja , ko porabiš precejšen del dnevne prehrane za nagrajevanje pa je edino pravilno pretežno nagrajevati z delčki rednega obroka ( bodisi briketi ali mesom, kdor hrani doma pripravljeno hrano) in del posebnih priboljškov prihraniti za posebne dosežke, težje okoliščine in tekme.
Za take ekstra nagrade se jaz ne obreenjujem z njihovo morebitno škodljivostjo. Navsezadnje si tudi sama brez slabe vesti privoščim kakšno škodljivo dobroto.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 07 September 2009, 11:12:19
Meni se pa močno dozdeva, da so albert keksi precej manj škodljivi, kot nekateri nesramno dragi priboljški narejeni nalašč za pse.  Ti so že na pogled nagnusni = živopisani - zagotovo ne od naravnih sestavin. In če premoreš pogum in tak priboljšek poskusiš, ugotoviš da je pošteno slan. Da o vsebini ne izgubljam besed. Imajo pa keksi eno resnično slabo lastnost - se drobijo, drobtine pa so potem kar močna motnja.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 September 2009, 19:57:47
Najlepša hvala za odgovore vsem:) Ja zelenjavo pa sadje pa moja Nalica neizmerno obožuje:)