Potek razstave

Neyka · 35848

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
: 07 Januar 2006, 16:45:03
No ker mi je trenutno blazno dolgčas in je bilo na tem forumu že kar nekaj glede razstav objavljam za vse tiste ki razstav ne poznate pa vas zanimajo še potek.

Prvo ko prideš na razstavo dvigneš katalog in potrebne papirje. Nato pa je treba počakat da pride tvoj pes na vrsto za ocenjevanje pri krogu ki ga sodi predvideni sodnik.

Slovarček:

Razred mladičev (Puppy Class) - psi stari 4-6 mesecev
Razred najmlajših (Youngest Class) - psi stari 6-9 mesecev
Razred Mladih (Junior Class) - psi strai 9-18 mesecev
Razred vmesnih (Intermediate Class) - psi stari od 15 - 24 mesecev
Razred Zrelih (Open Class) - psi stari od 15 mesecev dalje
Razred Veteranov (Veteran Class) - Psi nad 7 let
Razred Prvakov (Champion Class) - obvezno za pse, ki imajo dosežen naziv prvak države v kateri razstavljajo (torej v sloveniji slovenija na hrvaškem hrvaška). Ni obvezen za pse ki imajo naziv mednarodnega prvaka druge države članice FCI. Velja le za prvaštva v lepoti in ne v delu.
Razred delovnih (Working Class) - Psi, ki imajo opravljen delovni izpit in so starejši od 15 mesecev.

Pridobivanje naslovov:

CAC - Naziv lahko dobi prvo uvrščeni pes ali psica v razredu zrelih, vmesnih , delovnih in prvakov ocenjenim z odlično.
Rezervni CAC - Naslov lahko sodnik podeli drugouvrščenim psom in psicam v razredu vmesnih, zrelih, delovnih in prvakov ocenjenih z odlično. Če ni podeljen CAC se ne more podleiti niti r CAC
PRM (Prvak Razreda Mladih) - Dobijo ga lahko prvouvrščeni psi in psice v razredu mladi oenjeni z odlično.
PRV (Prvak Razreda Veteranov) - Dobijo ga prvouvrščeni psi in psice v razredu veterani ocenjeni z odlično.

Prvi del:

Prvii gredo v krog mladiči (razred mladičev) samci ene pasme, sledijo jim najmlajši samci ene pasme (v nadaljevanju bom uporabila kar NF).

Ti za naslove še ne tekmujejo, lahko pa prejmejo nazvi zelo perspektiven, perspektiven in neperspektiven.

Sledijo jim mladi samci NF ki tekmujejo za Naslov PRM (prvak razreda mladih).

Za njimi so na vrsti zreli samci NF, za njimi vmesni pa še delovni (samo delovne pasme, psi ki imajo opravljen delovni izpit) in prvaki. Ti tekmujejo za naziv CAC in rezervni CAC.

Sledijo še veterani, ki tekmujejo za PRV - prvak razreda veteranov.

Za njimi v istem vrstnem redu po starosti tekmujejo še samice.

Če se različne barve psov razstavljajo posebej, tekmujejo prvo samci ene barve po starosti nato samice ene barve po starosti, šele nato pa pride na vrsto druga barva pri katerih se isto tekmuje prvo samci po starosti in nato samice po starosti in tako naprej.

Drugi del:

V drugem krogu psi iste pasme (od razreda mladi dalje) tekmujejo za naziv CACIB, če so prej osvojili PRM, PRV ali CAC. Naziv dobi samo eden od psov. Nato tekmujejo še psice.

opomba: če je razstava državna (CAC razstava) je ta del izpuščen in v naslednjem tekmujejo vsi psi in psice ki so dobili v prvem delu naslov PRM, PRV ali CAC skupaj.

Tretji del:

Tekmovanje za naslov BOB - Best Of Breed - najlepši med pasmo

Tu tekmujeta samec in samica z nazivom CACIB. ČE razstava ni mednarodna (ni CACIB naslova) tekmujejo vsi psi pasme ki so v prvem delu dosegli naslov PRM ali CAC. Naziv dobi samo eden ne glede na spol in barvo)

Četrti del:

Pridobivanje naziva BOG - Best OF Group - najlepši v skupini (FCI I, FCI II,...)

Tu tekmujejo psi oz. psice, ki so osvojili/e BOB. Tekmovalci so razporejeni na stopničke, naziv dobi samo prvi.

Peti del:

Pridobivanje naziva BIS - Best In Show - najlepši pes razstave

Tu tekmujejo psi/psice, ki so osvojili naslov BOG. Tekmovalci so razporejeni na stopničke, naziv dobi samo prvi.

Obstajajo tudi BIS za mladiče, najmlajše mlade in veterane.

BIS Puppy - tekmujejo vsi mladiči ki so dobili naziv zelo perspektiven
BIS Youngest - tekmujejo vsi najmlajši z nazivom zelo perspektiven
BIS Junior - tekmujejo vsi psi z osvojenim naslovom PRM
BIS Veteran - Psi veterani z naslovom PRV

"Dodatek"

Tekmujejo tudi psri/Couples - Pes in psica iste pasme, ki sta v lasti iste osebe in pozitivno ocenjena

Pa še vzrejne skupine - Najmanj trije psi iste pasme od istega vzreditelja, ki so na dan razstave pozitivno ocenjeni.

Par pravil, ki jih je potrebno upoštevati na razstavi:

- Psi morajo biti cepljeni proti steklini. Od cepljenja ne sme miniti več kot eno leto niti manj kot en mesec.
- Na razstavi morajo biti psi na vrvici, ostri psi morajo nositi nagobčnik
- Razstavljalci so odgovorni za škodo, ki jo povzročijo njegovi psi stvarem ali osebi.
- Pritožbe razstavljalcev se obravnavajo samo v času razstave.

+1

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 07 Januar 2006, 16:55:09
Neyka - odlično napisano! Popolnoma razumljivo - sploh za takšne telebane, kot sem jaz, ki nimam pojma o razstavah.  :-[


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2 : 07 Januar 2006, 17:30:58
Prvi del:

Prvii gredo v krog mladi samci ene pasme, sledijo jim najmlajši samci ene pasme (v nadaljevanju bom uporabila kar NF).

Ti za naslove še ne tekmujejo, lahko pa prejmejo nazvi zelo perspektiven, perspektiven in neperspektiven.

Sledijo jim mladi samci NF ki tekmujejo za Naslov PRM (prvak razreda mladih).

Za njimi so na vrsti zreli samci NF, za njimi vmesni pa še delovni (samo delovne pasme, psi ki imajo opravljen delovni izpit) in prvaki. Ti tekmujejo za naziv CAC in rezervni CAC.

Sledijo še veterani, ki tekmujejo za PRV - prvak razreda veteranov.

Za njimi v istem vrstnem redu po starosti tekmujejo še samice.

Če se različne barve psov razstavljajo posebej, tekmujejo prvo samci ene barve po starosti nato samice ene barve po starosti, šele nato pa pride na vrsto druga barva pri katerih se isto tekmuje prvo samci po starosti in nato samice po starosti in tako naprej.

Popravi napakico, kdo se lahko močno zmede. ;)

Dodala bi, da so redko vsi razredi "polni", tako da moraš biti blizu ringa in spremljati dogajanje, da veš kdaj bo tvoj pes na vrsti. V pomoč ti je katalog, kjer piše kateri psi so prijavljeni na razstavo (napisani so po takem vrstem redu kot bodo šli v ring) in lahko predvidiš koliko psov je pred tvojim.

Drugi del:

V drugem krogu psi iste pasme (od razreda mladi dalje) tekmujejo za naziv CACIB, če so prej osvojili PRM ali CAC. Naziv dobi samo eden od psov. Nato tekmujejo še psice.

opomba: če je razstava državna (CAC razstava) je ta del izpuščen in v naslednjem tekmujejo vsi psi in psice ki so dobili v prvem delu naslov PRM ali CAC skupaj.

Tretji del:

Tekmovanje za naslov BOB - Best Of Breed - najlepši med pasmo

Tu tekmujeta samec in samica z nazivom CACIB. ČE razstava ni mednarodna (ni CACIB naslova) tekmujejo vsi psi pasme ki so v prvem delu dosegli naslov PRM ali CAC. Naziv dobi samo eden ne glede na spol in barvo)

Kolikor vem lahko tudi prvak razred veteranov tekmuje za CACIB in BOB? Se motim?

Los je car!


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #3 : 07 Januar 2006, 18:38:19
Waw, Neyka!  :o  ;D
Super si tole napisala! Jaz sem si zmeraj zbijala glavo, kako je s temi naslovi (tudi če ne razstavljam   ::)  ;) ), zdaj mi je pa vse jasno!  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 07 Januar 2006, 18:47:39
Kaj pa pomeni BOS?

To sem nekje zasledila pa mi ni čisto jasno....  ???


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 07 Januar 2006, 18:49:19
Kaj pa pomeni BOS?

To sem nekje zasledila pa mi ni čisto jasno....  ???

BOS je pomoje enako kot BIS, (kao Best of show, namesto best in show). Ampak samo ugibam v resnici nimam pojma 8)

Lp nina



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #6 : 07 Januar 2006, 18:51:44
Meni se pa zdi, da je best of opposite sex (ne vem, če sem prav napisala  :-[ ). Se pravi, najboljši od nasprotnega spola.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 07 Januar 2006, 18:54:46
Waaa  :o.Neyka kok si to lepo napisala...vse pohvale... ;) :D.

papa


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 07 Januar 2006, 19:03:20
BOS je pomoje enako kot BIS, (kao Best of show, namesto best in show). Ampak samo ugibam v resnici nimam pojma 8)

To sem tudi jaz razmišljala, ampak mi je bilo čudno, ko sem pri enem psu gledala njegove razstavne dosežke in je pisalo kolikokrat je dosegel BOS in kolikokrat BIS.

Citiraj
Meni se pa zdi, da je best of opposite sex (ne vem, če sem prav napisala). Se pravi, najboljši od nasprotnega spola.
Sliši se logično. Vendar kaj pravzaprav pomeni "najboljši od nasprotnega spola" - kaj pa je nasprotni spol. Mislim seveda, če je samica je nasprotni spol samec in obratno. Vendar v tem nazivu ni nič jasnega definirano...
Kajti naslov BOB dobi najlepši pes določene pasme (neglede na spol) - vsaj tako jaz razumem. Torej se že za BOB pomerijo samci in samci in res ne razumem kaj bi potem pomenilo "najboljši od nasprotnega spola".  ???


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #9 : 07 Januar 2006, 19:18:28
Verjetno je tako, da če BOB osvoji samec, BOS osvoji samica in obratno. In BOS se potem seveda ne poteguje za BOG in nadaljne nazive. Je pač samo najlepši pes svoje pasme nasprotnega spola od zmagovalca. Najprej izberejo BOB-a in če zmaga samec, nato izberejo še BOS-a med samicami ali obratno. A to si mislila?

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 07 Januar 2006, 19:57:13
Rina hvala za popravke, se jasno vidi da se mi je mudilo. Sem vse popravla.  :-* :-*

Newfka sigurno ne. BOB je Best of breed in za tega tekmujeta samec(samci) in samica (samice) hkrati. Brez vmesnih korakov naprej za BOG.

BOS je pa mislim da res enako kot BIS samo da zaradi različnih držav prihaja do razlik. Za vsak slučaj bom še mal povprašala pa sporočim, sam mislim da je to to. Scythe a lahko daš link do rezultatov tega psa, ki si omenla da ma tok pa tok BOS tok pa tok BIS ali vsaj prepišeš primere (z razstavo vret).

No če koga zanima še dobesedni pomen kratic:

- CACIB: Certificat d’Aptitude au Championnat International de Beauté de la FCI (certifikat za možnost  pridobitve mednarodnega prvaštva)
- CAC: Certificat d’Aptitude au Championnat (certifikat za možnost pridobitve državnega prvaštva)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #11 : 07 Januar 2006, 20:06:54
Newfka sigurno ne. BOB je Best of breed in za tega tekmujeta samec(samci) in samica (samice) hkrati. Brez vmesnih korakov naprej za BOG.

BOS je pa mislim da res enako kot BIS samo da zaradi različnih držav prihaja do razlik. Za vsak slučaj bom še mal povprašala pa sporočim, sam mislim da je to to. Scythe a lahko daš link do rezultatov tega psa, ki si omenla da ma tok pa tok BOS tok pa tok BIS ali vsaj prepišeš primere (z razstavo vret).

Ne vem točno, kaj si mislila z vmesnimi koraki.  ??? Vem, da za BOB tekmujeta oba spola, vendar BOB lahko osvoji samo en pes, torej en spol. Od tistega spola, ki mu zmagovalec ne pripada, pa izberejo še BOS.

In sem šla prav pogledat, kaj pomeni BOS: The dog selected as the best in competition of the opposite sex of the BOB or BOV winner. This dog does not adance.  (vir: http://www.westminsterkennelclub.org/dogshows/aboutdogshows.html )

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 07 Januar 2006, 22:11:40
Z vmesnimi koraki sem misla da pač pred ali po BOB zbirajo še kaj.

No uglavnem zdaj vem kaj zadeva je ampak raje ne bom razlagala da ne neardim še večga sranja. Na nek način sma mele obe prav.

 Sam to. Na slovenskih CACih pa CACIBih tega ni. Bolj je v veljavi v Angliji pa tisti konci. Razlaga pa mislim da bo tut sam ne moja.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #13 : 07 Januar 2006, 23:21:00
Živjo!

Neyka res lepa predstavitev vsega tega razstavnega cirkusa, ki pa je meni osebno blazno všeč  ;).

Res pohvalno, da si se odločila vse to narest, priznam pa da moraš kar na nekaj razstav predno vse to razumeš.
In noben ne ve vsega, tako da ne se sekirat ;)

Kar se pa tiče naziva BOS priznam, da ste tudi mene namučili, he he pa še sedaj nisem čisto prepričana, če je to prav kar bom napisala.

BOS je kratica za best of opposite sex in se uporablja predvsem na specialnih razstavah kjer je navada, da se izbira klubske prvake in prvakinje, tako mladinske kot odrasle in sicer pri razredu vmesnih, odprtih in delovnih se izbere najlepšega samca in najlepšo samico in samo ta izbrani pes in psica potem sodelujeta za naziv BOB (poleg mladinskih prvakov in prvakov v razredu veteranov) . Čeprav je razstava na nivoju CAC razstave za BOB sodelujeta samo ta dva psa in mladi samci in samice in pa prvak razreda veteranov.
Normalno za CAC razstavo je , da vsi ki so dobili CAC sodelujejo za BOB.

Upam, da je razumljivo, če pa kej ni jasno pa vprašat ;D ;D

Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #14 : 07 Januar 2006, 23:44:58
Aha, jasno!  :)

Kako pa potem naprej? Ko imamo ta dva psa, mladinske prvake in prvaka veteranov v tekmovanju za BOB...a potem se izbere BOB izmed vseh teh in nato se izbira BOS še za nasprotni spol? Ali je kaj ločeno...?  ???

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 07 Januar 2006, 23:46:51
BOS je na CAC razstavah (po Špelini razlagi) uvrščen na isto mesto kot CACIB na naših razstavah. To je nekak poenostavljena verzija.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #16 : 07 Januar 2006, 23:51:53
Živjo!

Pomojem se to ne izbira več, ker je to že takrat izbrano. Ne vem točno, res ne pa tudi zasledila nisem še.

Bom se še malo trudila

Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #17 : 07 Januar 2006, 23:56:22
No, če je to tko, kot je rekla Neyka, potem mi je jasno!  :)

Pa saj se ni treba trudit, itak samo kompliciram.  :-[  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #18 : 08 Januar 2006, 00:02:57
Špela če sem prav razumela je na specialnih razstavah (Za tiste ki ne veste, specialne razstave so razstave, na keti lahko sodelujejo psi določene pasme (ali skupine pasem). Npr. na specialni razstavi britanskih ovčarskih pasem lahko sodelujejo samo škotski ovčarji, borderji, bobtaili in še nekaj pasem. Ne more pa se prijaviti labradorec.) takole:

Klubski prvak in prvakinja sta izbrana izmed:
- CAC vmesni
- CAC odprti
- CAC delovni

BOB je izbran izmed:
- PRM - klubski mladinski prvak- pes
- PRM - klubska mladinska prvakinja- psica
- klubski prvak
- klubska prvakinja
- PRV - pes
- PRV - psica

Če je BOB dobil pes, je BOS izbran izmed:
- PRM - klubska mladinska prvakinja- psica
- klubska prvakinja
- PRV - psica

Če pa je BOB dobila psica, se BOS izbere med psi.

Ali je BOB klubski pravk? ??? Če je tako, potem je lahko nek pes hkrati klubski mladinski in klubski prvak. A ni to malo čudno?

lp

Los je car!


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #19 : 08 Januar 2006, 00:15:36
Živjo!

Rina, klubski prvaki se izbirajo tako kot si napisla v zadnjem postu. In mislim, da imaš kar prav.

Za BOB sodelujejo pa vsi ki so dobili naziv
- PRM - klubski mladinski prvak- pes
- PRM - klubska mladinska prvakinja- psica
- klubski prvak
- klubska prvakinja
- PRV - pes
- PRV - psica


 
Ali je BOB klubski pravk? ??? Če je tako, potem je lahko nek pes hkrati klubski mladinski in klubski prvak. A ni to malo čudno?

Brez tega stavka, ker za BOB je navedeno zgoraj (kdo sodeluje)

Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #20 : 08 Januar 2006, 09:13:12
Tale naziv BOS ( best of opposite sex ) je namučil tudi nas razstavljalce na neki tuji razstavi, ko ga je dobila ena naša kolegica. Spraševali smo kot neumni, pa nobeden ni vedel pojasnila. Na koncu smo stopili do sodnika, ki je pojasnil, da je naziv enakovreden nazivu CACIB.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #21 : 10 Januar 2006, 17:36:40

Par pravil, ki jih je potrebno upoštevati na razstavi:

- Psi morajo biti cepljeni proti steklini. Od cepljenja ne sme miniti več kot eno leto niti manj kot en mesec.- Na razstavi morajo biti psi na vrvici, ostri psi morajo nositi nagobčnik
- Razstavljalci so odgovorni za škodo, ki jo povzročijo njegovi psi stvarem ali osebi.
- Pritožbe razstavljalcev se obravnavajo samo v času razstave.

+1
Tole me zanima.Zdele smo od veterinarja.Prosila sem ga,če lahko napiše en mesec prej,on pa mi je vstrajno razlagal,da mora biti to pravilo velja samo ob prvem cepljenju(ko so prvič cepljeni proti steklini).
Tako da zdaj imamo napisan datum 3.1. -takrat je minilo eno leto,in če velja tisto,kar je zgoraj napisano,mi ne pridemo notri ???

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #22 : 10 Januar 2006, 22:27:11
Jaz sem pršla z 2 dni cepljenim psom not. Sam res da tastaro še ni poteklo. Ampak mislim da ti nebi smeli komplicirat preveč. Sej če je redno cepljena itak ni panike.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 25 Januar 2006, 19:36:33
Eno vprašanje.

Ko razstavljaš psa in pride sodnik do njega, se postavi pred psa in "zacmoka" z usti verjetno preverja sluh psa (?). No in na zadnji razstavi Atra sploh ni sodnika pogledala, ko je to naredil, ker sem imela jaz salamo in je gledala mene. Je pa trznila z ušesi. Ali lahko to vpliva na oceno?

Pa še to. Kaj če prideš v ring, po tem ko je bilo tam razstavljeno že kar lepo število in seveda dosti razstavljalcev ne pazi kako hrano naokrog razmetavajo. No in potem hoče tvoj pes vso tisto hrano pojest in glavo cel čas dobesedno po tleh vleče ko teče. Kaj storiti, ko pes to počne?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 25 Januar 2006, 22:04:47
meta vlect psa stran od tal :D :D
to se je meni zgodilo zdaj v lj.. samo sem bila sama kriva.. sir sem imela zraven v ring, pa ko sem ji ga drzala, pa ga je malo zobala, je tu pa tam kaka drobtinica padla na tla, Very pa jo je seveda takoj mogla pobrat iz tal ::) .. mi ni bilo prav nic prijetno, ko sem ji zvabljala s sirom pogled nazaj gor, ker je ona obvezno zelela pobrati ostanke iz tal ::) >:( .. sem jo potem ze vlekla gor, pa kazala da imam vecji kos sira v roki kot je na tleh ::) tako da najboljse je imet nekaj takega , kar se ne drobi oz. ce drugi razmecejo kaj na tla, da imas ti v rokah nekaj takega, kar je za psa bolj zanimivo in disece..
ce mene vprasas je najboljse imeti v ringu vedno nekaj drugega, da je psu bolj zanimivo in se te stvari ali hrane ne naveliča ;)
ali pa mogoce kako piskajoco igraco, da ce vohlja po tleh, da jo z piskom zamotis, da pozabi, da je kaj zavohala.. ok, samo to deluje samo pri psih, ki so nori na take igrace- npr. pri Johnyju pali, pri veryki pa ni sans, bo ona raje prvo vse po tleh pobrala ::) :D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 25 Januar 2006, 22:13:23
Zacmokajo z usti sodniki ponavadi ko psa prepričujejo da jih pogleda, da si ga oni lahko ogledajo še od spredaj. Tako da sluh skoraj nima nič s tem, se pa seveda tudi pokaže.

Dobro je imeti robček ali nekaj, da lahko hrano vsaj malo odstraniš, ali pa prestaviš psa in sodniku pojasniš zakaj si ga prestavla. Še bolje pa je, da psa privadiš tudi na to situacijo, ker pri nekaterih sodnikih če pes ne stoji pomeni to oceno nižje. Lahko se greš tudi silo držanja glave v luftu, ampak tu običajno sledi puntanje in prestavljanje, izmotavanje... Najbolje je res natrosit vse mogoče po tleh, kliker (ali igračo, hrano ali karkoli že) v roke pa navajat na situacijo. Pa nikoli istih piškotkov al salamc na tleh. Pa tudi kakšne smeti naj bodo, pa nasploh raznoliki vonji. In ko pes ne bo sklanjal glave za vonjavo, ki je prej še ni vohal si na konju.

Je bil takšen primer pri njufih v ljubljani v soboto. Enemu od psov je iz goflje padla salamca al karkol že in v tem krogu je vodja sama pobrala z robčkom. onj je seveda ostal in večina psov vključno z Neonom je šnofljala po tleh in se prestaljala. Po eni strani nisem pristaš teh salamic in tega sranja. Mislim da mam dober razlog. Ampak dobro. Še vedno bolše kot pa vsesplošno zategovanje in tepež pri učenju. Meni pes v normalnih razmerah stoji brez vsega, samo ovratnco nastavim na vrat in rečem stoj ter hvalim vmes na vse pretege.

Med tekom pa se gleda predvsem tek in če se pes vmes ne ustavlja ali čudno postavlja nog na oceno ne bi smelo vplivat. Ampak saj veš...100  ljudi 100 čudi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #26 : 26 Januar 2006, 17:42:57
Hvala za odgovore!

Se ja tudi nama z Atro to zgodilo v Ljubljani.

Je pa res, da pri Atri vlečenje ne pomaga, ker se samo "napunta" in se še manj premika. Tako da zdaj za naslednjo razstavo planiram posušene miniaturne ribice, ki naj bi bile drugače poslastica za mačke.  ;D

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 26 Januar 2006, 22:24:22
meta sem jih jaz tudi ze sprobala :D :D .. ni slabo, ze zaradi vonja psa full privlacijo, samo se jih je johny tudi hitro navelical.. pa tudi ni fajn ko ti potem tak roke smrdijo ::)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 27 Januar 2006, 17:33:40
To da bi se Atra posušenih ribic naveličala ni za skrbet :) je pa preveč požrešna  ;D še za "običnimi" briketi nori.... samo v ringu je pa problem, ker je tuja hrana vedno boljša!

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #29 : 27 Februar 2006, 10:23:59
Razred Veteranov (Veteran Class) - Psi nad 7 let

Samo opomba (drugače je super napisano ;)).

Razred veteranov je od 1.1.2006 od 8 let naprej.

+1