Problem s hranjenjem

tedomedo · 21433

Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 02 Januar 2010, 12:41:42

V vsakem primeru pa pomaga, da pes začne večino hrane dobivati kot nagrado za opravljeno delo, kot jack pot pa postavimo skledo z ostankom. Če ni zagret za akcijo pač ne postavimo sklede sploh. Lahko so to vaje ( na kliker) ali pa po igri v kateri je zmagal nekaterim je dovolj že,  da je obrok po sprehdou. Požrešenega drugea psa naj nadomesti lastnik- kar pomeni da vzame hrano tako ko se pes odmakne-lahko se naredi, da jo je in jo med tem skrije.


Potrjujem, da deluje.  ;D Mojega potem skleda začne zanimat že med samimi vajami, tako da jo do konca "treninga" umaknem. Na koncu pa pustim nekaj briketov v skledi in jih z veseljem zmaže kot da so najboljša salama na svetu.  ::)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 02 Januar 2010, 13:06:59
Še manj je zdravo, če imajo hrano v želodcu in črevesju čez noč, ko naj bi spali. Mnogi celo začnejo hodit jest iz čistega dolgčasa i obenem jih prikrajšamo za veselo vznemirjenje ob pričakovanju hranjenja.

Sploh nisem nikoli pomislila, da bi to lahko blo slabo  :-\ Pri nas jesta dvakrat dnevno - po jutranjem sprehodu in približno uro in pol pred spanjem. Tik pred spanjem gresta še ven, ampak vedno samo lulata. Bi bilo bolje, da bi prej jedla? Tako pozno dobita ravno zato, ker sta oba bolj divjaka in mi ni do tega, da norita s polnim želodcem. Če bi pa zjutraj pojedla celodnevni obrok, se pa bojim, da bi bilo preveč, sploh ker hrane ne grizeta, ampak goltata. 



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #32 : 02 Januar 2010, 13:18:35
Jaz zjutraj dam takoj po jutranjem lulanju (ki traja ene 20 minut). To je običajno okrog 7 zjutraj. Popoldne pa dam po 'tavelikem' aktivnem sprehodu ker je takrat vedno motiviran za jest, po jedi gre pa itak počivat. Je pa ura odvisna od dneva ampak recimo da enkrat med 3 in 5 popoldan, sicer pravijo da jesti takoj po sprehodu ni priporočljivo ampak mi še nismo imeli problemov. Spat hodimo ob ene 11 pa v tem času vmes običajno gre kakat na zadnjem sprehodu okrog 9, pred spanjem gre pa samo še lulat. Večasih pa vseeno potem šele zjutraj opravi veliko potrebo.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 15 Januar 2010, 11:05:52
Saj mu dam tuno pa tisto olje, ki je v konzervi od tune.
Koliko pa je dobro, da se mu da kruh? Vidim, da mu zelo paše in mu dajem na drobno nastrganega h ostali hrani, včasih mu dam pa samo skorjo, pa mu tudi paše.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 16 Januar 2010, 09:42:39
Pa še nekaj čudnega sem ugotovil: namreč če mu mečem hrano na tla, bo pojedel, če pa mu dajem v posodico ali krožnik, pa ne. Nikoli ne bo pojedel, če bo imel vso hrano na kupu, vedno mu moram dajati po malem. Čudno, a ne?



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 14 Februar 2010, 21:17:02
Moj je tud vsak dan bolj razvajen... tisto, kar sem napisala en mesec nazaj, sploh ne velja več. Samih briketov se izogiba kot da so radioaktivni (prav rikverc se umakne od sklede, ko vidi/povoha, kaj je not ::) ), poje jih samo s tal, včasih mogoče tud iz roke... Mene je pa sama sekirancija, da je revež lačen pa da je res bogi, ker mora brikete jest pa da tud js najbrž ne bi bila prav zadovoljna vse življenje ob isti hrani... čeprav vem, kaj boste zdej rekli. :-[
Hec je ravno v tem, da sem 1 teden nazaj kupila nove brikete - Arden Grange, da bi malo zamenjali okus; v stare brikete sem mu primešala vsaka 2 dni drug okus (smo dobili vzorčke). Pa prav nič ne pomaga.
Mogoče neumno vprašanje, pa vseeno: mislite, da je možno pesjanarja navadit, kot otročka, pojej to, pa potem dobiš še sladico (recimo tuno al pa whatever)?  :-[ Al bo v tisti sladici videl samo pač nekaj, kar je "boljše" od briketov in bo potem čakal samo na tisto, briketi bodo pa še kar ostajali v posodi?

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #36 : 05 Marec 2010, 22:33:00
No taja JE BLA ista. zelo pridna, dobivala priboljške ,ko pa je čas za obrok je pa adijo. dva briketa in dost. Pa smo poskusili, da za priboljške dobiva brikete,zamejali smo tudi brikete-arion performance, ki so bili edini do sedaj, ki jih je pojedla en dva tri. tako da se splača. sedaj vse lepo poje :o ;D aha , pa je arion pol res tako slaba hrana kot nekateri pravijo?

love animals4everandalways


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 06 Marec 2010, 08:50:45
Ja je..in vsak pes z veseljem poje "junk food"..



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #38 : 06 Marec 2010, 09:03:20
Ja je..in vsak pes z veseljem poje "junk food"..

Ne bo držalo :P Iz izkušenj, hudo izbirični psi ne jedo niti junk food-a :P Pri nas je samo konkurenca pomagala ;)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #39 : 06 Marec 2010, 09:14:14
Mogoče neumno vprašanje, pa vseeno: mislite, da je možno pesjanarja navadit, kot otročka, pojej to, pa potem dobiš še sladico (recimo tuno al pa whatever)?  :-[ Al bo v tisti sladici videl samo pač nekaj, kar je "boljše" od briketov in bo potem čakal samo na tisto, briketi bodo pa še kar ostajali v posodi?
Tole sem jaz delala in v bistvu še delam. Ko je pes pojedel vse kar je dobil v skledo je po tistem dobil nagrado (stvar ki jo ima zelo rad). Priboljšek sem tudi poimenovala v smislu 'evo nagrada ker si vse pojedel'. In dobil jo je samo ko je bila skleda prazna, če je recimo pojedel 3/4 sem ga potem nagovarjala - še tisto pojej pa dobiš nagrado itd. Od začetka je velikokrat puščal oz. sploh ni hotel jest samih briketov zdaj pa vedno vse poje. Sedaj mu nagrado dajem samo v primerih ko dobi za jest samo brikete, če ma pa že notri kakšne dodatke pa nagrade ne dobi ker mu je v tem primeru že samo hranjenje v veselje.



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #40 : 04 April 2010, 15:14:09
NO mIDVE IMAVA ZDAJ BIOMILL8ga je jedla že ko je bila manjša a je dobila drisko ker sem prehitro prešaltala) sedaj smo nekje na polovici 15 kg žakla in ji paše. Tako da bomo ostali na Biomillu
 ;D

love animals4everandalways


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 24 September 2010, 13:54:15
Prehitro sem se veselila  :(. Naš Dropsi se je zopet odločil, da ne bo jedel, pa pika. Včeraj smo mu umaknili kosilo. Zvečer mu je tako krulilo v želodcu, da sem mu dala jogurt in piškot (briketov ni niti povohal), če ne, ne bi nihče spal zaradi njegovega glasnega želodca :'(. Danes mi je v Mr.>Petu dala testerčke od Trainerja, da probam, če bo jedel, ali bom morala poskušati kaj tretjega.



psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 18 Oktober 2010, 17:27:17
tudi mi iimamo takšne probleme.briketov se še dotakne ne razen če je hudo lačna pa še takrat poje zelo malo. (mamo RC)
konzerve ma pa od shesirja,in jih naravnost obožuje-požre vedno.
ampak js mam večje probleme s starši kot s psom.
ker zavrača brikere ji hočeta kupit pedigree,ko sem se odločila da bo jedla samo brikete ji je mama čez dan dajala še konzrve,če sem ji nasula brikete in jih v 10 min ni pojedla sem jih ji vzela proč-takrat ji jih je dal neko nazaj takoj ko sm odnesla pete in podobno.
torej zaradi tega se prepiramo vsak dan in mi že najeda.hrano ji kopujem sama zato ne vidim v čem je problem.pravita tudi da ne vesta zakaj ji ne kupim pedigreeja ali katere druge poceni hrane,in da je edini pes ni pedigreeja ne sme jesti.vedno znova ko jima razložim me manj poslušata in bol trdita svoje.
mogla bi najti nekoga ko bi bil star od 30 let naprej da bi jima razložil zakaj takšna hrana ni ok,in zakaj je psu treba jemati hrano proč če je ne poje takoj.
torej kako naj jih zdresiram? (starše :D)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 19 Oktober 2010, 07:49:19
Pri nas smo imeli včasih podobne probleme. Sem poskusila vse - od tega, da je imel posodo cel dan na razpolago, do tega, da sem mu umikala. Se ni veliko sekiral. Ampak sem res vztrajala in se je popravilo - zvečer je vedno jedel, edino zjutraj je bilo včasih prezgodaj in se mu ni dalo dvignit rite. Sedaj, odkar je surovo meso, je zgodba drugačna - ko budilka zazvoni, ga kar izstreli pokonci. :D 

Kaj če bi poskusila s tem, da mu vedno nekaj daš čez brikete - malo olivnega olja, tuninega olja, malo naribanega sira...



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 19 Oktober 2010, 09:01:20
Ali enostavno ponudiš surov kos piščanca (1/4 s kostmi vred). Mogoče bi se to bolj obneslo. Če mu je všeč, nadaljuješ z drugimi vrstami mesa.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 19 Oktober 2010, 14:07:21
No, pri nas zopet jemo katerikoli brikete  :o. Očitno se bom morala sprijazniti s tem, da Dropsi celo poletje je le za preživetje, jeseni pa se začne vesela pojedina, ki traja do naslednjega poletja  ::).



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 19 Oktober 2010, 14:45:44
Karmen, pri nas je bilo podobno. Od oktobra do aprila je jedel normalno - 2 obroka na dan, vsaj zajtrk je bil topel obrok. Ko se je začela najmanjša vročina, se je zajtrku uprl in tudi kosilo (16h) prestavil na večerjo (19h) in še to manjšo količino. Psi že vedo, očitno 8)
Pa ni bil nikoli ne debel ne shujšan in se je dobro počutil.


mtisow

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 13 Februar 2011, 11:59:12
No, jaz sem tut mel problem z hranjenjem psice (jaz jo hranim izključno z briketi!).. Pa sem sprobal skoraj vse kar bi povečalo apetit, pač da bi bila bolj ješča. Čez čas je blo treba spet nanest zdravila proti bolham in klopom ( jaz uporabljam Advantix), sem ga lepo nanesel kot piše na škatlici. Čez približno 1 teden sem ji dal še pa tablete proti notranjim zajedalcem (psica tehta okol 30kg, se pravi 3 tablete).
Po tistem ko sem ji dal tablete se je 2 dni obotavljala, potem pogledam blato in vidim kak je se '' zdriskala ''. Od takrat naprej ni problemov, je kot še nikoli, po obroku se vedno pretegne in se gre mal zleknit na travo. Jaz mislim da je imela nekakšno zaprtje in so ga tiste tablete odpravile ali pa da bi bil tut Advantix malo kriv da je zdaj ješča.
To je bila moja izkušnja z hranjenem, upam da komu koristila  ;)


sarieRen

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 17 Maj 2011, 14:30:30
Živjo :) No mi smo ravno v soboto dobili mladička, star je 2 meseca in pol in imamo tudi problem s hranjenjem. Naš kuža noče jesti briketov, včeraj sem jih zmešala s piščančkom in rižkom, pa je pojedel use.. On briketov sploh ne bi pojedel, če mu jih daješ po roki, ali pa če jih pred njega postaviš pa poje. Ima mogoče kdo kakšen predlog, skrbi me, da ne bo kasneje naš kuža imel problemov s zobki? LP :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 17 Maj 2011, 15:15:43
Jaz sem moji na začetku brikete miksala in mešala z jogurtom ali vodo.  ;)

Sem pa tudi bila v dilemi, ker je bila psica tudi kasneje neješča. Ko je odrasla, sem ji preprosto dala na izbiro brikete, ali pa naj strada. Se je obneslo. Pri mladiču sem bila pa v dvomih da bi izbrala to metodo - zaradi razvoja v tem obdobju in morebitnih posledic.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 17 Maj 2011, 15:22:17
Živjo :) No mi smo ravno v soboto dobili mladička, star je 2 meseca in pol in imamo tudi problem s hranjenjem. Naš kuža noče jesti briketov, včeraj sem jih zmešala s piščančkom in rižkom, pa je pojedel use.. On briketov sploh ne bi pojedel, če mu jih daješ po roki, ali pa če jih pred njega postaviš pa poje. Ima mogoče kdo kakšen predlog, skrbi me, da ne bo kasneje naš kuža imel problemov s zobki? LP :)
Pa je navajen briketov že od prej, od vzreditelja?
Ste jih mogoče zamenjali z drugo znamko?
Če ne, pa poskusite z menjavo, morda mu ti niso všeč ali karkoli...
Lahko jih tudi malo namočiš z vodo...okus ostane isti, da ne bo vedno pričakoval kupa dodatkov in samo takih jedel.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 17 Maj 2011, 15:29:10
Mi se pri petih mesecih in pol še vedno borimo skoraj za vsak grižljaj posebej. naš višavček je tak, muhast. Včasih je vse dobro, včasih ga za nič ne prepričaš, da bi jedel. poskusila sem že veliko vrst briketov, pa nič. kuhala, mešala, kombinirala.... ker je normalno aktiven in živahen, normalno odvaja in se razvija (pač ke malo bolj suh), ga sedaj na predlog veterinarja in kinologov pustimo in mu damo za jesti več, kadar prosi, tiste dni, ko ni pri volji, pa pač poje malo manj in z briketi malo nadoknadim med igro, treningom.... sedaj smo na briketih Platinum, ker so bolj močni in je količinsko hitreje zadosti, dodajamo pa razno meso, kadar se mu zazdi, poje tudi kak rižek, zelenjavo.... pa bolj mokri so in jih ni potrebno namakati, ker če so bili namočeni in ni pojedel, je bil tisto poc po parih urah samo za stran.
Obrok je sestavljen iz polovice briketov, druga polovica je kuhano meso (posebej zanj), včasih skuta, tuna, tudi kaka konzervica. Dobi dva obroka dnevno, ki pa ju včasih poje, včasih ne. Zadnje dni recimo prosi hrano že zgodaj  zjutraj, prej par dni ni do večera pojedel skoraj nič... Pravijo, naj se ne sekiram toliko.... in sem se sčasoma nehala. Me pa malo jezi, ker včasih mečemo njegovo hrano preč, ampak k sreči so količine  zelo majhne. Ali pa pridejo mucki naokrog....



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 17 Maj 2011, 16:23:09
Agava...sicer ni nujno, ampak povprečnemu višavcu pa močni briketi ne odgovorjajo. Mogoče še zdaj ene 2-3 mesece maksimalno, potem pa bi ti res svetovala brikete z manjšo vsebnostjo beljakovin, tja do maksimalno 25% - takšne so pač izkušnje tako naše, kot vzrediteljev v tujini. V nasprotnem prrimeru se namreč rade pojavijo težave s premehkim blatom, praskanjem in podobno.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 17 Maj 2011, 20:43:18
Samo v pojasnilo, ker sem dobila en klic s tem vprašanjem.  ;)

Nič ni narobe s hrano Platinum, moj komentar se je nanašal na vsebnost živalskih beljakovin v hrani in nima veze z znamko. Se pravi po mojih in izkušnjah še nekaterih vzrediteljev, pasmi višavski terier hrane z vsebnostjo beljakovin višjo od 25% niso ustrezale. Izjema mladiči do 7. ali 8. meseca, pri slednjih tudi jaz uporabljam hrano s približno 30% beljakovin, več pa spet ne, ker se mi praskajo. Vsekakor pa ni nujno, da to velja za čisto slehernega psa, tudi pri tej pasmi.



sarieRen

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 19 Maj 2011, 14:44:19
Pa je navajen briketov že od prej, od vzreditelja?
Ste jih mogoče zamenjali z drugo znamko?
Če ne, pa poskusite z menjavo, morda mu ti niso všeč ali karkoli...
Lahko jih tudi malo namočiš z vodo...okus ostane isti, da ne bo vedno pričakoval kupa dodatkov in samo takih jedel.
Ja brikete je čisto lepo jedel pri vzreditelju- znamka in vrsta hrane je ista.. Danes smo briketom dali kapljico ribjega olja in je vse pojedel.. Sicr pa bi jedel vse, le briketov ne.. Bomo zdej vztrajali pri ribjem olju. :) Sem pa probala tudi z vodo zmešat, pa tud nč ni pojedel.. :)   Hvala :)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 19 Maj 2011, 21:33:35
McKruster, hvala za pojasnilo. Se strinjam, briketi so res beljakovinska bomba.
Te briketke mu mislim dajati samo dokler se mu ne popravi apetit in jih dajem ravno zato, ker vsebujejo več beljakovin, on pa jih itak poje zelo malo. No, ne dajem mu jih zato, dajem mu jih zato, ker jih edine je, da so "bolj močni" pa prav pride. Praska se zaenkrat ne, za kakršnekoli spremembe na dlakici tudi ful spremljam, kaka pa u redu, samo fuuuuul smrdi. Ker se pač hrani večinoma z beljakovinami. Prav tako briketke uporabljam za nagradice, drugi priboljški padejo samo izjemoma.
Tudi jaz si želim, da bi papcal kaj drugega, ponudila sem mu že vse možno. No, saj brikete iz Špara ali Hofra bi jedel, ful.... večinoma mu kuham meso+malo zelenjave&riža in ponudim z malo briketi. Ribe ne povoha, prav v nobeni obliki. Surovega mesa tudi ne. Edino kosti bi glodal do nezavesti, ampak tako pač ne gre. Lososovo olje je palilo samo dvakrat.
Z zanimanjem spremljam tole temo in preizkušam vse nasvete.



Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 27 Junij 2011, 08:46:59
oii..tudi jst bi prosila za pomoč...

skratka moja pikica je stara 9 mesecev..pa mi je nehala jesti brikete..in sem začela delati kot pravijo tukaj...postavla skodelco z briketi, jo po pol ure umaknila...po dveh dneh ni povohala briketov.. in moja težava? doma so me začel napadat, da kako skrbim za psa, da naj jst jem tiste brikete če mislm da so tok dobri, bla bla bla... HALOOO mi lahko prosim nekdo razloži kako nevednemu človeku razložiti da je tamala razvajena in da dokler ne začne jesti briketov ne dobi tud pribolška več???

hranim jo pa z Briketi Trainer Fitness riba in riž...



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 27 Junij 2011, 11:29:27
halooooo

Misliš raca/riž? Ali riba/krompir? Kaj pa če bi ji zamenjala okus briketov?
A ji drugače že od začetka daješ samo to hrano ali dopolnjuješ s čim drugim?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #58 : 27 Junij 2011, 12:09:47
Sem že enkrat napisala moje mišljenje pa bom spet ;D. Če je res problem samo v suhih briketih, ji daj čez kaj bolj okusnega, recimo jogurt, malo konzerve, skuta, malo olja od sardelc/tune, včasih je dovolj že samo voda :) Zakaj bi matrali psa in sebe, če je rešitev lahko zelo preprosta.
Če pa se vedno znova zmišljuje česa ne bo jedla in ji kasneje tudi briketi z dodakom ne bi bili všeč, potem je pa treba vztrajat.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 27 Junij 2011, 12:18:26
hm ne riba/riž je... probala sem hrano zamenjat, dala sem ji ovco pa raco pa nč...

tud pri priboljških je tko...enkrat jih je drugič jih tud povoha ne...

na začetku sem ji dajala royal canin pa smo ugotovili da je alergik na piščanca zato sem ji hrano brez probema zamenjala.. pa smo ji občasno dali zravn konzervico, kšno kuhano hrenovko, dobila je tudi riž z zelenjavo pa tuno zravn (kuhano posebaj zanjo da nebo pomote da je dobila naše ostanke) ...

zoe: sem probala tud to...pa ji narežem malo salamce na drobno samo zaradi vonja, zalijem z vodo, polijm z lososovim oljem...pa mi poje samo salamo, brikete vrže iz posode, poje samo tistih par briketkov po katerih je oljček...