mladiček in grizenje rok

Buksa · 25870

Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 06 September 2011, 11:20:29
Pozdravljeni. Jaz pa imam nemško dogo psička starega 9 tednov. In tudi pri nas je nastal ta problem da vse živo grize od rok, do nog, niti oblečt se ne morem prav ker mi prime hlače in začne vleči čeprav se derem NE, me ne uboga :( vse robove grize, postelja itaq ... :( nevem kako ga naj odvadim. Pa še drug problem imam zjutraj ko se zbudima z fantom je seveda na postelji pri nama čeprav zvečer ko gremo spat zaspi na tleh zraven najine postelje ima tam svoje ležišče. Seveda so problemi pol ure rabiva oba da gadol tišima in govorima ne ne sme gor da se umiri in gre spat. No in zjutraj ko ga želim dat dol začne renčati na mene ali na fanta kateri ga pač hoče dat dol iz postelje. In opažam da se to vedno bolj stopnjuje :( kaj naj naredim? kako mu objasnit da ne sme na posteljo brez da renči na mene? in kako ga odvadit grizenje?? Hvala za pomoč :)



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 21 Oktober 2011, 09:06:00
Ja najina Gaia (11 tednov) grize LE roke in noge :) ter obok kuhinjskih vrat, ki je kamnit, potem pa razumi :) vendar mislim vsaj kolikor jo opazujem je to le igra, obok v kuhinjo grize ko je vzhičena in pričakuje hrano, roke pa se mi zdi da grize prijateljsko, čeprav zame to prerašča prijateljkse vezi, saj kar močno ugrizne. Takrat ji dam vedeti, da me to boli in da želim drugačno igro, počasi dojema.
S FUJ in NE pa nismo prišli nikamor, si zavpil NE jo odmaknil je pa pognala vate :D in zarečnala vendar v igrivem smislu. Sedaj s tem določanjem načina igre in moči ugriza se veliko bolje ujamemo :)
Igrače pa bolje, da ne začnem naštevati kaj vse ima :) ampak je najbolj zanimiva žogica ki cinglja in najbolj ji je včez ob 2eh ponoči :)

O rožah ne bi :) v stanovanju ni panike, zunaj pa bi pojedla vse frajle... tako da ves čas tekamo za njo. Potem pa kontraefekt, bolj tekamo za njo s FUJ, NE, bolj se ji fino zdi, da odtrga kakšen list frajle...

Jo pa MORAM pohvaliti, v 7 dneh, dojela, lulat na pleničko, če ne uspemo pravi čas priti ven, kakanje le v času ko je sama na pleničko, tega ni veliko, načeloma kakec opravi zunaj, ko pridemo domov iz službe. V 7 dneh, meni se to zdi rekordno :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 21 Oktober 2011, 10:27:39
Vse to je normalno obnašanje pasjega mladička. Renčanje pa povečini pri mladičkih prihaja ali iz igre ali pa ker je pes v stresu, ker ne razume zakaj se jezite nanj in predvsem ne razume (ker ga niste naučili) kaj mora narediti namesto tega, kar trenutno počne in zaradi česar se jezite nanj. Psu morate najprej dati možnost izbire - kaj naredi namesto npr. grizenja, to ga je pa treba naučit, šele potem lahko od njega sploh pričakujete in zahtevate da izbere tisto drugo.

S kričanjem,.. se psa samo še bolj razvname za "igro" in potrjuje v grizenju, tako da s tem nehajte. Ali samo odločen in resen "ne", brez mahanja z rokami,.. in če ne upošteva se psa izolira na samo (za take stvari je fajn imet doma box - http://www.kliker.si/?q=node/223 ).

Pa psa utrudit (mentalno - delajte vajice za pozornost,..) predno greste spat in sicer spodbujat čimveč lepe igre, vendar je pri tem treba upoštevat da gre za pasjega mladiča in seveda riskirat tudi kakšen ugrizek v igri in kakšno strgano oblačilo, kar pomeni, da se takrat pač na psa ne kriči, ampak se psu na drugačen način (s prekinitvijo igre kjer je grob) dopove da se tako ne igra, se pa lahko drugače - ampak v samem procesu učenja je pa treba potrpet.



Loona

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 09 Maj 2012, 21:15:28
Pozrdravljeni
imamo 2 meseca staro samojedko, ki zelo rada grize  :-\ Predvsem ko ji česa ne dovolim začne gristi. Sprva sem ji poskušala prijeti gobček, ampak se to ni obneslo, saj se je začela zvijati, renčati in je nisem mogla zadržati. Potem sem poskušala da sem jo odrinila stran in rekla ne, vendar je to bilo le še huje in je začela še bolj grizi in renčati. Poskušala sem jo zamotiti z igračami, vendar ji to sploh ni zanimivo (jih ne bi smela imeti na voljo ves čas, bi ji potem bilo mogoče zanimivo?). Če ji rečem ensotavno ne, je kot da me ni, ona bo še naprej grizla in še toliko bolj. Poskušala sem tudi z ignoriranjem, da sem stala čisto na miru in jo ignorirala, vendar ni odnehala ampak je začela gristi še bolj. Tudi njeno renčanje je vedno huje. Zadnje dneve te že kar strah postane ko začne renčati... kot da bi poslušal res agresivnega psa :'(  Res ne vem več kaj naj storim in sem vedno bolj obupana.
prosim za nasvete



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 09 Maj 2012, 22:38:50
TibiQ je zelo lepo odgovorila, preberi si eno višje.
Pri mojem Pakotu se je osamitev zelo dobro odnesla. Boxa sicer ni imel, sem ga pa za par minutk dala v predsobo (ki je prazna, se nima z ničemer zamotiti) in je po večini že bilo dovolj. Če ne pa pač dalj časa.
Pa ne obupat, mislim da je to čisto običajno obnašanje mladičkov.



Kokica87

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 09 Julij 2012, 07:57:06
Pozrdravljeni
imamo 2 meseca staro samojedko, ki zelo rada grize  :-\ Predvsem ko ji česa ne dovolim začne gristi. Sprva sem ji poskušala prijeti gobček, ampak se to ni obneslo, saj se je začela zvijati, renčati in je nisem mogla zadržati. Potem sem poskušala da sem jo odrinila stran in rekla ne, vendar je to bilo le še huje in je začela še bolj grizi in renčati. Poskušala sem jo zamotiti z igračami, vendar ji to sploh ni zanimivo (jih ne bi smela imeti na voljo ves čas, bi ji potem bilo mogoče zanimivo?). Če ji rečem ensotavno ne, je kot da me ni, ona bo še naprej grizla in še toliko bolj. Poskušala sem tudi z ignoriranjem, da sem stala čisto na miru in jo ignorirala, vendar ni odnehala ampak je začela gristi še bolj. Tudi njeno renčanje je vedno huje. Zadnje dneve te že kar strah postane ko začne renčati... kot da bi poslušal res agresivnega psa :'(  Res ne vem več kaj naj storim in sem vedno bolj obupana.
prosim za nasvete

Pozdravljeni,

jaz imam popolnoma isti problem z mojim kosmatincem. Star je 3 mesece (pasma aljaški malamut) in dela isto kot je opisala zgoraj Loona, edina razlika je v tem da renči le med igro. Poskusila sem že z vsemi znanimi metodami (pozitivna motivacija, ignoriranje, osamitev, špric z vodo, itd..) pa nič ne zaleže. Prosila bi še za kakšen nasvet kako odpraviti to vedenje, ker je njegovo grizenje vse močnejše in me je v njegovem "napadu grizenja" ugriznil tudi že do krvi. Vsakega nasveta bom zelo hvaležna. Hkrati me pa zanima Loona, če ste vi našli v tem času kakšen način kako grizenje ustaviti ali je samo izvenelo?

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor.



Loona

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 14 Julij 2012, 22:10:27
Če renči le med igro, je to normalno. Naša je renčala tudi takrat ko kaj ni bilo po njenem. Zdaj se je renčanje umirilo, renči le še včasih med igro, ampak to pustim. Glede grizenja pa se je po večini nehalo. Mislim da predvsem samo od sebe, nekaj je tudi verjetno pripomoglo da smo jo osamili, tudi sam ˝ne˝ je verjetno pomagal. Včasih še imamo napade grizenja, predvsem če npr skače pa ji ne dovolimo, ali v igri bi raje grizla roke kot pa igračo. Če  res fejst grize in je ne morem umiriti, jo osamim, če pa ni pa rečem ˝ne˝ ali jo poskušam zamotiti s čim drugim. Če je prej delovalo, upam da bo zdaj tudi  :)



Tara Swissy

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 18 Julij 2012, 02:07:52
Naši Tari se tudi malo trga. Stara je dobra dva meseca in grize kot nora, nekaj dni nazaj pa je začela še renčat in lajat. Bolj kot ji pravim ne, jo odrinem stran, bolj grize. Verjetno vzame kot igro... Zaprem jo v njen pesjak, če gre predaleč.. Ah ja, pa ne smem pozabiti, da tudi skače in njeni nohti sedaj, ko nosim kratke hlače, niso prijetni.  :) Jutri gre moj oče, ki je njen lastnik (in uporablja isto metodo - ne in gre stran oz. jo zapre, krega itd...), z njo v šolo za mladičke, upam, da mu bodo dali tam še kak nasvet...

Ne vem, skrbi me kaj naj, sem mislila najprej, da ima preveč energije, zato sedaj hodimo dvakrat ali trikrat na dan na sprehod za kakšne 5 do 10 minut, več se mi zdi, da ne zmore, že zaradi vročine... Mislite, da bo sčasoma pomagalo? Sedaj gre po sprehodu spat in potem je spet nabita z energijo. :) Pa še pasma je veliki švicar in ne smejo teči, kar pomeni, da težko njeno pozornost obrnem na drugo stvar, saj ji ne smem metati žoge in igrač... Dam ji kakšno igračo sicer, samo se jih naveliča v dveh sekundah..

Uh joj, prosim še za kakšen nasvet in upajmo, da bo bolje, ko bo večja... :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #38 : 18 Julij 2012, 10:07:38
ojla  :)

Tara Swissy, jst ti lahko iz prve roke povem svoje izkušnje.
Jaz imam bernko, trenutno je stara 2 leti - je zelo umirjena psička.. Ko je bila mladič je bila pa taka kot živo srebro. Grizla je, skakala, renčala (igra!). Na trenutke se mi je zdelo, da se ji malo trga  :P - tekala je v krogih kot nora, potem pa je skočila nate in te vlekla za rokav. Je moj prvi pes, jst pa nisem znala odreagirat in sem jo prav tako kregala.. Ampak sem ugotovila, da to psa še bolj spodbuja. Ko začne grizt - ignorirat, pa peljat na ''ohlajanje''. Čisto brez besed. Potem, ko bo pa pridna pa kakšna pohvala in priboljšek. No, fino bi bilo, če bi jo tudi psihično zaposlila  :) Trikci so super. Ali pa kakšne igrače, ko more pes zraven tudi razmišljat.
No, ja. Kakor koli. Moja je bila kot mladič ''obupna''  :P (enkrat je skočila v poštarja in ga začela vlečt za hlače - v igri seveda..). Vsaj kar se teh stvari tiče. No, pa morem rečt, da se je zdaj res takooo umirila - nehala je skakat, ni več groba, ne laja na mimoidoče... res super psička.
No, drugače pa če se ne motim, tele švicarske pasme (berniji, švicarji ipd.) psihično dozorevajo kasneje, no vsaj pri bernijih je tako  :)


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 18 Julij 2012, 10:08:37
Citiraj
Pa še pasma je veliki švicar in ne smejo teči, kar pomeni, da težko njeno pozornost obrnem na drugo stvar, saj ji ne smem metati žoge in igrač... Dam ji kakšno igračo sicer, samo se jih naveliča v dveh sekundah..

Za take ki ne smejo preveč tekati so trikci super zaposlitev, jih tudi utrudijo. :) :-[



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #40 : 18 Julij 2012, 17:27:06
čisto vsi mladički grizejo roke, načeloma toliko časa, dokler ne zamenjajo zobkov. Naš tudi renči v igri, je kot prava zverina, samo ve da je igra, tako zares ni nikoli renčal.
Čeprav ima zadnje čase napade "obrambe" in laja na vse v bloku, ki jih ne pozna. Pa tudi ne pomaga fuj, ne, ipd... Pa naj rečem še to, da je v tem času odkar ga imamo zalajal max 10x. Tako da sedaj uporablja naš kosmatinec neke čudne fore.
S časom pa vsi nehajo grizt :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Kokica87

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 18 Julij 2012, 18:00:40
Pri nas se je malo že odvadil gristi, če mu rečeš odločen NE, toda problem je, ko smo kje zunaj, npr. gremo na dolg sprehod in se na koncu ustavimo še v bližnji kavarni na pijači, kjer je včasih potem lepo zadremal za tisto urco, ko smo tam, zdaj pa je povsem hiperaktiven in prične gristi ko zmešan. Takrat tudi ne, ne pomaga. In potem se pol ure tam z njim "prerekamo" ker ugrizne vse kar mu je dosegljivo. Ko se pa čisto utrudi pa zaspi. Pa sem s seboj nesla tudi že igračo, da bi se z njo zamotil, ampak mu ni zanimiva, temveč so mu zanimive samo noge in roke za gristi (pa seveda lesene mize v lokalu).

Kdaj pa zamenjajo zobke? Sicer sem že prej imela psa, samo z njim nismo imeli takšnih problemov, pa tudi toliko let nazaj je to, da se ne spomnim, kdaj je zobeke zamenjal.



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #42 : 19 Julij 2012, 16:10:08
odvisno od pasme in psa. Našemu je pri 9.m vet. odstranila zadnji mlečni zobek, ker ni želel ven, je pa že začel delati škodo na stalem zobku in smo mi posegli vmes.
Najbolje je, da se med igro vlečeta za špagco, ali kaj podobnega, da se mu zobki razmajajo in sami ven padejo.

Naš tudi ne da miru, če gremo na kavo. Mora vse provohat, zmarkirat... ga imam na flexiju, samo še zmeraj hoče vse videti. Smo poskusili s palčkami ovitimi v slanino, dobre so za zobe in za tisto urco, ko smo tam, nam da mir. Za enkrat deluje  ;D

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


klaus

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 23 Avgust 2012, 21:55:49
Živjo vsem,

Ravno danes sem poskusil en trik za preprečevanje grizenja rok, ki mi ga je povedal prijatelj, ki ima tudi psa. Ko me je pes poskusil ugrizniti v roko (ali bolje ko je hotel malo grickati roko), sem ga prijel s celo roko za spodnjo čeljust in mu je nisem več spustil. Ker je pes mlad, ne more močno ugrizniti, se je pa poskušal izviti iz prijema. Vendar nisem popustil, dokler ni obupal in se ni več trudil niti zapreti gobčka niti odtrgati od moje roke. Zdaj imam mir. To je bilo zadnjič, da me je poskusil zagrabiti z gobcem. Zdaj mu samo pokažem roko, pa mi jo raje liže :-)

Ne vem, če to deluje splošno ampak pri našem psu je delovalo v prvem šusu.

lp
Klaus



špelii

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 09 November 2012, 12:07:32
Lep pozdrav.

mi imamo doma ne več tako mladega kužka (11 mesecev- angleški buldog). kuža nam do sedaj ni zgrizel nič od pohištva, je zelo igriv, prijazen do otrok okolice, je dejansko prav živahen, po drugi strani pa boječka. zelo rad se igra z drugimi in obenemu ni naredil nič slabega. pojavi se pa ena stvar katera me zelo moti in je sama ne znam odpraviti.
kadar je poreden, ne uboga ne posluša mu rečemo da gre v svojo košaro iz katere seveda takoj pobegne in ne uboga. ko ga želiš prijeti in ga malo spodbuditi da gre v košaro, kot da te želi ugrizniti. čeprav smo probale že z FUJ in NE-nič ne pomaga. tudi kazen da je v košari ne pomaga.
tudi med igro ko mu želiš vzeti vstran njegovo igračko z katero se igra začne renčati, koliko sem prebrala o temo, sem zasledila da je to samo v igri in da se bo končalo. ampak rada bi ga naučila da to ni lepo, da ne sme renčati. to je sedaj prišlo do tega, da če se želim z njim igrat potrebujemo nujno dve igrači eno vržem drugo vzamem.
zanima me kako naj odpravim predvsem to grizenje, ki ga kuža prakticira ob kaznovanju, ko je kaznovan?



vale franca

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 27 Februar 2013, 17:51:20
tudi moj kuža pasme cavalier king charles španijel ima iste napake, da grize roke in tudi rožo ;D...
čeprav rože ne grize več ampak ne morem ga tudi jaz odvaditi grizti rok...  :-[
jaz mislim da se bo hitro odvadil grizti saj je moj kuža še mladiček star 4 mesece .
grizejo vsi mladiči ker si tako delajo zobke ... :P



nayaa17

  • Gost
Odgovori #46 : 17 November 2013, 18:27:48
živijo
tudi jaz imam fuul problem z mojo cotonko (4 mesece) in grizenjem rok. namreč ko se jo kakorkoli dotaknem začne grizti roke, ko rečem da tega ne sme, in ko jo ignoriram se mi namreč zapodi v obraz..nevem kako naj jo odvadim, ima razne igračke in kosti amapk ko se jo nekdo dotakne jaz ali fant začne gristi roke, ko jo umaknem mi pa skoči v obraz...ponavadi v nos :P
vem da menjuje zobke ampak je zoprno..se da kako drugače odvadit ali pač treba počakat tale menjavo..:D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 17 November 2013, 23:41:05
Nayaa, ne sklanjaj se v psa, če ne želiš enkrat imeti razbitega nosa ali izbitega zoba, najmanj pa prebite ustnice ;)

Špelii, ni nujno vedno renčanje v igri - takole prek neta ne moremo vedet ali je ali ni. Vsekakor pa takrat, kadar želite da je igre in grizenja rok (kar je tudi lahko samo igra - ali pa tudi ne) dovolj, psu onemogočit potrjevanje, kar pomeni da naj bi bil takrat ko ste doma, tudi v stanovanju v takih primerih na neki vrvici, ki se sicer vleče za njim, a ga prek nje kontrolirate - ne kaznujete! - (in tako ne ustvarjate direktnega konflikta med vama), dokler se ne nauči.

V primeru da je igre dovolj in se noče umirit je eden izmed načinov, ki deluje tudi za druge situacije, kot je prikazano na posnetku, tale; http://www.youtube.com/watch?v=2ealapRYpMQ

So pa seveda še drugi; zapiranje v box (ne za kazen, ampak da mu date možnost, da se umiri), naučite ga da gre ležat na prostor (ja, to ga je treba naučiti, kaj pa on ve kaj mi vi govorite da mora tam ostat, a zna mogoče slovensko?),..



nayaa17

  • Gost
Odgovori #48 : 18 November 2013, 06:42:33
ne sej se ne sklanjam, ona je pr men na posli, pa jo božam pa grize roke, pol roke umaknem se pa kar u obraz zapodi, pa jo dam dol s postelje da se umiri, pol pa spet isto



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 18 November 2013, 09:19:43
In ti takrat zraven vsaj milo piskaš ''auuu nehaj boli mir dol...''  :) In s tem potrjuješ grob način igre. Domnevam, da gre za igro pri kateri mladiči dobijo ''čmrle v rito'' in so ko mali Devili.  >:D Se pa pri tem seveda čisto mimogrede potrjuje napačno ''šarf'' komunikacijo v nadalje.
Jaz bi v tvojem primeru zmrznila. Se zresnila in s telesom dala vedet, da se Jaz ne grem več.
To pomeni, da, če sta na postelji, daš psico dol se vstaneš in zamrzneš. Blokiraš s telesom. Psi med igro tud ''zamrzujejo''. Če grize hlačnice zamrzneš. Seveda, če gre predaleč pa psa ustaviš in daš na time-out. Ampak spet brez govorenja. Tud kreganja ne. Tko se sam pregovarjata. Zmrzneš -neha. Zmrzneš- ne neha -ukineš vedenje.
Če jo pa sam dol postavlaš, ona pa gor skače...se spet pink-ponkata.

Lah se greš pa tud tole http://www.youtube.com/watch?v=DwHk3o3P5cw
Ko zagrabi zacviliš. Ampak spet je bitno, da potem se potem Ti ne greš več. Bitno, da sam enkrat ''zajavkaš'' in se ne greš več. Ono klasično ''ne, auuu, dost, boli...'' se greš renčanje v igri naprej. Itak je psu zabavno. ;)


Lep pozdrav,
Lunette &Co.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #50 : 18 November 2013, 10:00:12
ko je bil naš kuža v tej starosti (menjava zobkov itd...) sem si parkrat roke namazala z limonovim sokom. Ko je poduhal, se je takoj umaknil za kak meter, prvič je celo lajal, ker je bil užaljen, da sem ga pripravila ob njegov "hobi". In je zelo hitro odnehal z grizenjem.
Lp



nayaa17

  • Gost
Odgovori #51 : 18 November 2013, 15:17:56
hehe ja njej je očitno ful zanimivo, ker to ful rada počne tudi z limono sem probala pa ni pomagalo prav nic ;-) ponavadi jo ignoriram pa me nekaj časa gleda in sam skoči v obraz. boli ful sploh k ma zobe k šivanke.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 18 November 2013, 21:02:43
Nayaa, Lunette je dala en ful dober primer. Vsekakor pa tudi če se ne sklanjate, seveda umaknite obraz od psa. Če vstanete vam v obraz ne more skočit ane  ;)



nayaa17

  • Gost
Odgovori #53 : 18 November 2013, 21:09:50
ja res je ja. bom poiskusla. sedaj mam kr eno igračo pa zamenjam za roko :-D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 18 November 2013, 21:29:17
Em...samo menjava ni lih dobra izbira, ker psa potrjuješ. Skočim v obraz, sprovociram in dobim še igračo  ::) Najprej Ustaviš Igro. Potem nagradiš mirnost, z bolj pravilno igro seveda.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #55 : 18 November 2013, 21:33:01
okej. super je k vsakič nekaj novega izvem  ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 18 November 2013, 21:42:52
No sej lepo, da uprašaš in poveš in zveš kaj novega...sam sej je čist simpl. Za čist use psa naučit oz. navadit je eno univerzalno pravilo. Dovoliš dovoljeno / NEdovoliš NEdovoljeno. Samo tako ''stikalo'' si vgradiš v misli. :) Da -Ne. Pa čist nč ne rabiš zato s psom govorit, ker itak ne zna slovensko.  ;) Ne sodeluješ pri neumnostih. Sodbujaš željeno. Preklapljaš z mimiko, ki jo pes najbolje razume.  :) Zmrzneš in si drevo, ko žnara in ''čmrlja''. Ko, da se greš mimiko z otroci ''kaj je to''  :P
Seveda ko samo zmrznjenje ni dovolj, da pes ne naredi škode preprečiš dogajanje ampak s čim manj konflikta in kontakta s psom. Ti tega ne moreš nardit točno tako kot bi mama psica. Zato je najboljš vstat (da ne doseže obraza, kar mu je bil namen), psa s povodcem fiksiraš v tla, če skače...torej ti v bistvu ne delaš konflikta, a umirš sitauacijo. Bitno je, da med ''preklopom'' mine par sekundic (tak vsaj ene 3-5 kaj več ni treba). Tok da pes pošteka ''aha, ne gre se več, kaj pa zdaj'' takrat se večina umiri in ti nagradiš (z čemer koli pač, četudi z interakcijo).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.