Najljubše pasje pasme

Lilit · 150762

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
: 08 Januar 2006, 16:20:45
Nisem našla take teme, kljub iskalniku... če obstaja in sem jo spregledala, se opravičujem :-[

Torej, katere so vaše najljubše pasme?

Pri meni so trenutno na prvem mestu avstralci ;D ce bi morala imeti manjsega psa, bi imela welsh corgija. Drugace so mi vsec se flati in beli svicarski ovcarji. Se nizje na lestvici se nahajajo labradorci in hovawarti.

Nekega dne ::) bom imela norveskega lundehunda.

Je se nekaj pasem, ki so mi fuuul lepe, pa se mi ne zdijo prakticne ;), zato jih (trenutno) ne bi imela (nikoli pa ne ves, kaj bo v prihodnosti ;)... Recimo:

podenco ibizenco
nemska doga
cane corso
irski in gordon seter
kavalirji
skotski ovcarji
cairn terier

Pa se kaksna bi se nasla :)

Kaj pa vi?

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 08 Januar 2006, 16:31:05
 ;D Zanimiva tema :D

Najprej Cane corso
potem pa sledijo nekako boxer, AST, ameriški buldog, bullmastif, kakšne doge se tudi človek ne bi branil (siva harlekin ali modra ::)) ... Najbrž pa bo vedno prisoten tudi en golden kot ... nekaj bolj umirjenega   ::) ;D

Se pa vsake toliko časa še kakšna pasma doda, ali pa se malo spremeni vrstni red ::)

Aja pa če lahko.... zakaj se ti zdi Cane corso nepraktičen??

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 08 Januar 2006, 16:39:11
Ker je velik in tezek ;)
Trenutno me je ful povlekel agility, zato gledam na pasme tudi skozi taka "ocala" ;D pa tudi za ga vozit povsod s sabo je malo velik ;)


battito animale


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #3 : 08 Januar 2006, 16:40:30
Moja najljubša pasma je definitivno, nepreklicno in dokončno NJUFI.  :-*  ;D
Kar se manjših in živahnejših pasem tiče, pa so mi zelo zelo všeč Nova Scotia duck tolling retrieverji in mogoče, če bo le priložnost enkrat v daljni prihodnosti...

Sicer pa so mi seveda bolj ali manj všeč vsi moloski (poleg njufov), predvsem pa leonberžani, landseerji, bernardinci, nemške doge, mastini, bernski planšarji, kavkazci, pa še kakšna pasma. Te bi zelo težko razporedila po lestvici, ker je vsaka nekaj posebnega in s tem čudovita.  ;D

Od nemoloskov pa so mi izredno všeč še irski voljči hrti.

Te so bolj ali manj vse tiste taglavne pri meni. Se pa spomnim, ko sem bila še mlajša, je imela naša soseda škotsko ovčarko Glamur in mi je bila tako všeč, da sem bila popolnoma nora na škotske ovčarje in prepričana, da ga bom enkrat imela. :D  Potem so prišli pa njufi in...saj veste.  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 08 Januar 2006, 16:41:28
Ker je velik in tezek ;)
Trenutno me je ful povlekel agility, zato gledam na pasme tudi skozi taka "ocala" ;D pa tudi za ga vozit povsod s sabo je malo velik

Za " resen" agility res ni, ja... v Ameriki se jih pa dosti uporablja za reševanje. Mogoče bo moj tudi za to uporabljan, če bo volja do dela ;)

Lp nina



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 08 Januar 2006, 16:45:08
Hehe, no da ne bom celega romana spisala... ;D Na kratko:

1. Tibetanski španjel
2. Tibetanski španjel
3. Tibetanski španjel
... ;D ;D ;D

Drugače so mi pa všeč še,....bernardinci, japonski špici, setri,.... :) :D :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 08 Januar 2006, 17:01:37
O.K.Jst jih imam kar velikoooooo :D ....
Najljubših 10 :
1. Ameriški koker španjel
2. Kitajski goli pes
3. Nemška doga
4. Njufi(novofondlanec)
5. Bernski planšarski pes
6. Cane corso
7. Škotski ovčar
8. Cairn terier
9. Zlati prinašalec
10. Afganistanski hrt

To so samo pasme katere sem se zdele spomnil in so mi res zelo všeč....
Pa sem ziher še kakšnega,ki mi je zelo všeč pozabil napisat.... ::)....


lp Jure


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 08 Januar 2006, 17:04:28
Hm… Imam labradorko in pasma mi je zelo všeč, ampak si ne morem predstavljati imeti dva prinašalca ;) Tako da bo moj drugi pes nekaj čisto drugačnega. Všeč so mi hrti (saluki, irski volčji hrt, afganistanec), mehiški (& perujski) goli pes, in tudi bull terierji. Nažalost ni noben posebno »praktičen« :) pri vsaki pasmi najdem kakšen minus (od velikosti, do prevelike samosvojosti). Bomo videli, kako se bom odločila čez par let…



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #8 : 08 Januar 2006, 17:12:52
Je se nekaj pasem, ki so mi fuuul lepe, pa se mi ne zdijo prakticne ;), zato jih (trenutno) ne bi imela (nikoli pa ne ves, kaj bo v prihodnosti ;)... Recimo:

podenco ibizenco
nemska doga
cane corso
irski in gordon seter
kavalirji
skotski ovcarji
cairn terier

Zakaj?

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 08 Januar 2006, 17:20:02
Ste se vsi obregnili v to neprakticnost ;)

Prevec dlake ima... vem, da nega dlake ni tako zahtevna, ampak je vseeno bolj zahtevno rihtat takega psa. Pa se vsec mi niso s prevec obilno dlako (ceprav so najbrz slike na straneh vzrediteljev, ko so psi najbolj spedenani in urejeni za razstavo).

battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 08 Januar 2006, 17:21:47
Novfundlandec, novofundlandec, novofundlandec, novofundlandec, pol pa še kej  ;D :D



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 08 Januar 2006, 17:29:24
Huh, moj seznam najljubših pasem se veliko spreminja, kajti pogosto se zgodi, da nekje spoznam pasmo, ki je prej nisem in me popolnoma navduši...

Zaenkrat bi šlo nekako takole:
1. Bernski planšarski pes
2. Novofundlanec
3. Avstralski ovčar
4. Nemška doga
5. Aljaški malamut
6. ... (naštevanje v nedogled  ;D )


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #12 : 08 Januar 2006, 17:33:51
 ;D

1. Avstralski ovčar
2. Švicarski beli ovčar
3. Nemška doga
4. Bullmastif
5. Cane corso

6. Novofundlandec
7. Labradorec
8. Gladkodlaki prinašalec
9. Kitajski goli pes
10. Gordon seter
11. Neapeljski mastif
12. Samojed
13. Bordojska doga
14. Šarpej
15. Bradati škotski ovčar
16. Belgijski ovčarji
17. Howart
18. Ameriški koker španjel
19. Dalmatinec
20. Čivava

no tole je moj spisek pasem ki jih obožujem  :-* predvsem so mi všeč veliki, masivni in mogočni psi.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 08 Januar 2006, 17:54:28
Ameriški koker na 18. mestu !!!! :D :D :D.....ne,ne vsak ima svoje mnenje...
Aja pa moj seznam se še nadaljuje ::)....

1. Ameriški koker španjel
2. Kitajski goli pes
3. Nemška doga
...................
...................
...........

11. Bradati škotski ovčar
12. Samojed
13. Dalmatinec
14. Avstralski ovčar
15. Tibetanski španjel
16. Belgijski ovčar
17. Howart
17. Čivava
18. Šarpej
19. Irski volčji hrt
20. Neapeljski mastif

Vem,da sem jih še polovico (ljubših) pozabil našteti ampak tolko za zdej......,če koga zanima kateri so mi za povrsti všeč (4.,5.,6.,7.,.....)naj pa pogleda temo od začetka ;) !



lp Jure


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #14 : 08 Januar 2006, 17:57:08
Moja najljubša pasma je pa seveda gladkodlaki prinašalec – super karakter poln energije in veselja, pa še lep na izgled.
Zelo mi je všeč še border collie (mejni ovčar) po karakterju in izgledu.

Me pa zanima po katerih merilih so vam te pasme najljubše, ker na primer ursa pa yure, vidva imata na spisku pasme z zelo različnimi karakterji, pa me zanima, če je vajino (in od drugih) merilo samo izgled ;).

Lp, Ana



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #15 : 08 Januar 2006, 18:00:03
ok še jaz! ;D

1.Labradorec
2.Rottweiler
3.Čivava
4.Boxer
5.Bordojska doga
6.Zlati prinašalec
7.Cane corso
8.Sibirski husky
9.Flat coated retriever
10.Beagle
11.Ameriški in angleški koker španjel
12.Jack russel terier
13.Parson russel terier
14.Škotski ovčar
15.Francoski buldog
16.Bostonski terier
17.Mešančki...

P.S.:nisem jih pisala po vrsti ker mi je vsak pes po svoje lep ;D
Lp, Špela :-*


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 08 Januar 2006, 18:05:26
No pa še moji....Na 1. mestu je absolutno border collie...no potem pa še avstralski ovčar,švicarski beli ovčar,bernski planršarki pes.....Ma ful mi jih je lepih....sam se mi trenutno ne da naštevat  ;D.

papa


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #17 : 08 Januar 2006, 18:07:32
Ste se vsi obregnili v to neprakticnost ;)
Hehe ;D Nas pač zanima.. Saj tebe bi najbrž tudi. ;)

Moja najljubša pasma je škotski ovčar, ki je v rahli ;D prednosti pred avstralskim ovčarjem. Sledijo pa jim še:
- border collie
- sheltie
- bearded collie
- belgiski ovčarji
- flat coated retriever, golden in duck tolling
- briard
- pirenejski ovčar
- saluki
- afganistanski hrt, azawakh in sloughi
- ...

Od manjših psov pa:
- kitajski goli pes
- tibetanski terier
- tibetanski španjel

Spisek se občasno malo spreminja, vedno pa velja da so ovčarji zakon! :D Hrti so pa za gledat waaaa :D karakter imajo pa tudi ful uredu, ampak na svoj način.

Moje merilo je predvsem karakter, potem pa izgeld. Niso mi pa zelo všeč kakšni ful masivni psi, ali pa taki s potlečenimi gobci.

lp, rina

Los je car!


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 08 Januar 2006, 18:09:40
Aja...pozabila sem pirenejskega ovčarja.. :D

papa


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 08 Januar 2006, 18:12:26
1. mesto zasegajo nemški bokserji! :) Saj niste pričakovali kaj drugega, ane? ;D

Sicer pa so mi všeč vsi sredje veliki in veliki psi, bolj aktivni oz. ne preveč leni, da se znajo crkljat ::), z dobrim oz. super karakterjem, pa malo "prispeva" tudi izgled. ;)

Seveda pa so naši okusi različni in je prav, da so nam všeč različne pasme. Kako bi pa izgledalo, da bi na svetu obstajalo samo kakšnih 10 pasem!? :o Itak pa je vsak pes po svoje lep in ima dobre in slabe lastnosti (eni so super po karakterju, drugi po izgledu, tretji imajo malo zdravstevih težav...)! :-*

Lp, Maša



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #20 : 08 Januar 2006, 18:30:29
Na prvem mestu so definitivno berniji.Na njih mi je ušeč karakter in zunanjost. Takoj za njimi so gladkodlaki prinašalci,ki so me dobesedno obsedli...res lepi psi,polni energije.. ;D :-* Tako da v prihodnosti računam tudi na enega flata,ker to kar sem včeraj slišala iz ust veterinarke,kakšno število bernijev pride zaradi težav s kolki... :-\ :( bi raje vzela enega flata(res da so pri njih tudi lahko težave,a ne tako pogoste kot pri bernijih)

Poleg teh dveh pasem pa so mi všeč tudi bokserji in nemške doge.

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #21 : 08 Januar 2006, 18:31:53
NE JURE!
to je samo spisek katere pasme so mi najljubše...nč katera je na katerem mestu  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #22 : 08 Januar 2006, 18:37:29
Ma,sem ti že rekel,da je bil hec... :P .....sej jst jih tud NISEM PO VRSTI ampak sem jih samo našteval ::).....lol....





lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 08 Januar 2006, 18:46:08
Me pa zanima po katerih merilih so vam te pasme najljubše, ker na primer ursa pa yure, vidva imata na spisku pasme z zelo različnimi karakterji, pa me zanima, če je vajino (in od drugih) merilo samo izgled ;).

Da ne bosta ursa in yure spet napletla celo temo opravičil in ... kaj vem česa še. Bomo res malo bolj poudarili tole.

Najprej vlogo igra pri meni videz, tako kot pri človeku. Če me vizuelno "privlači" je pač več možnosti, da si želiš osebo spoznati tudi karakterno kot pa če ti je že vizuelno antipatična. Zato najprej psa ocenim na videz potem pa se vržem v študiranje karakterja in če mi pes ustreza, lahko pristane na lestvici najbljubših. 

Lp nina



Biby

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Moji ljubezni: Tilly in Jan
Odgovori #24 : 08 Januar 2006, 18:57:08
Hm.. tale tema mi je pa dala misliti katere pasme so mi najljubše...
No za Whippetka na 1. mestu mi je bilo jasno.. pa za Bullterrirja na 2. mestu tudi...

samo kako pa naprej...
po dolgem razmisleku nekako tako...
3. mesto: Bordojska Doga
4. mesto: Kitajski goli pes
5. mesto: Afganistanski hrt

... pol so si pa vse pasme nekako enakovredne.. načeloma so mi vse pasme všeč.. nekatere karakterno manj ampak se jim lahko prilagodiš....

Aja... še border coliji so mi full dobri.. pa še kakšen bi se našel ki bi prišel lahko v ospredje  :-[  ;D ;)

LP vsem


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #25 : 08 Januar 2006, 19:50:11
1. Samojed
2. Kitajski goli pes
3. Avstralski ovčar
4. Finski laponski pes
5. Pirenejski ovčar – s kratko dlako na gobcu
6. Aljaški malamut
7. Pomeranec
8. Akita inu ali Shiba inu
9. Keeshond (volčji špic) ali evrazijec
10. Resasti foksterier ali cavalier king charles spaniel

Samojed - najlepši pes na svetu, kitajski goli pes - najzanimivejši. V bistvu si oba delita 1. mesto ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #26 : 08 Januar 2006, 20:59:02
Še moja lestvica:
1.bernski planšarski pes
2.njufi
3.zlati prinašalec
4.pirenejski planinski pes
5.samojed
6.bernardinec

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 08 Januar 2006, 21:06:48
Huh,zanimiva tema.Torej mojih top5!

1. mesto si delita njufi in pa aljaški malamut---dva cukrčka :-*
2.nemška doga
3.bernardinec
4.husky
5.bobtail

Predvsem veliki in odlakani psi (no doga ravno ni odlakana ampak je res...nekaj krasnega)...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 08 Januar 2006, 21:24:19
Meni najljubša pasma je avstralski ovčar ;D.

Če bi morala izbrati katero drugo pasmo bi bila v velikih težavah... verjetno bi izbrala flata ali pa katerega izmed ovčarjev.
Po videzu so mi pa ful ful lepi beauceroni, sploh harlekini :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #29 : 08 Januar 2006, 21:38:37
novofundlandci, novofundlandci, novofundlandci

tesno jim sledijo nemške doge

Pa pri meni doma bi se po moji volji lahko znašel še tibetanski mastif ampak ta je že premajhen  ;D

So mi pa zelo všeč tudi Corsi in Napoletanci, rodezijski grebenar mi je ena res super pasem ampak je spet premali. Našla bi se še kakšna pasma ampak drugače sem pa bolj izbirčen človek in mi resnično ustrezata bolj ko ne samo prvi dve našteti pasmi ter napoletanec, ampak ker jih prav dobro (še) ne poznam ga pač nebi imela.

Če bi bila prisiljena imeti majhnega psa bi pa izbirala med tibetanskimi španjeli (obožujem in občudujem tibetanske pasme) pa mogoče glede na karakter kitajčka, čeprav mi vizualno (še) ni tako všeč.

In kako izbiram pasme...nimam nekega ključa ampak vseeno obstaja moj princip. Novofundlandca sem izbrala bolj ko ne zaradi tega, ker ga je Slavko že imel doma in so se mu prikupili. Seveda sem prej preštudirala karakter (videz mi je bil itak všeč - je itak večini ker ima pač tisti nedolžen medvedkast videz) in če mi nebi odgovarjal bi rekla ne. No in zdaj imam doma njufka in moram reči da če se s Slavkotom v ničemer ne strinjama v eni se pa le...ni jih čez njufke.

Tibetanski mastif mi je padel v oči v knjigi (imajo glavo precej podobno novofundlandcem oz. stari liniji novofundlandcev (Neon npr.). Karakter mi je bil všeč...ampak so bili premajhni, imajo premalo dlake (predvsem po nogah) pa še kakšna malenkost bi se našla.

Nemška doga...ko sem ND prvič videla v živo so bile moje misli..uf kako ogabno grd pes (danes sta mi psa ki sem jima navesila to oznako grd pes med najlepšimi). Kasneje pa sem začela spoznavat karakter (precej podoben njufarskemu) ki me je popolnoma očaral. Prav tako sem začela občudovati njihove mogočne postave. Bolj kot neki suhci kao elegantne ND so mi všeč močnejši psi z mogočno glavo. Barva mi je pa zelo všeč harlekin siva ali kar navadni harlekin. Vse ostale so mi lepe, edino rumenci mi zaradi maske niso simpatični.

Ker omenjam še Neapeljskega mastifa... na pogled všeč mi je že precej časa. Vse tiste gube na mogočni glavi in močno telo  :P :P saj se stopiš. Karakter počasi počasi spoznavam in mi tudi kar precej odgovarja, čeprav je drugačen kot od zgoraj omenjenih pasem.

Ostale sem pa spoznala nekje vmes in so mi padli v oči po videzu, po karakterju ali po pojavi...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com