Najljubše pasje pasme

Lilit · 150814

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #150 : 30 Oktober 2007, 19:07:35
hehe Nika ;D Sej s softijem ni tok hudo dost dela če ga ne strižeš. Pa dlake ne pušča. Tak šmeksi pes, ravno zame (moj bo seveda postrižen  ;))

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #151 : 31 Oktober 2007, 01:52:47
Ni važno, da je ne pušča. Ima jo ;) In da tak pes zgleda, mora bit zrihtan po pasemsko. Kot recimo ne bi imela nekupiranega dobermana, ne bi imela nepostriženega terierja. Mi je grooming muka, sam če je treba je treba. Imam ne-pušča-dlake psa, pa nima to veze pri tem. Ko ga česem, dlaka frči na vse strani in sem jaz bolj kosmata kot on. Ko ga pripeljem iz sprehoda, je treba stuširat in posušit (čeprav blato samo odpade, ko se posuši,sam ne mislim 2 uri čakat). Dlake pa res ne pušča ;D

Kratkodlakega obrišeš z mokro coto in lahko gre direkt na postlo :D



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #152 : 31 Oktober 2007, 12:15:23
Amen!  ;D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #153 : 31 Oktober 2007, 14:16:03
Na splošno obstaja čist preveč pasem. Jaz itak skoz planiram naslednjega psa in trenutno je 5pasem v izboru. Če seštejem pluse in minuse, jih je še vseen 5, lahko se pa odločim le za enega. In sem v temi.
Whippet je na zadnjem mestu, ker še morm mal več zvedet o njem. Tajski grebenar mu sledi, na sploh jih je težko dobiti, ker želim samo fawn barvo je še težje. Softi mi je super, samo majhnost me še bega - padam na velike pse ;D. Rodezijskemu grebenarju mati strogo nasprotujejo (vipetu tut ::)); čaka me pa ena psička črna ruska terierka leta 2010, če se slučajno odločim in če mi bo všeč.
Poigravam se pa z mislijo na opičjega pinča.. Kr tko za hec, ker je tak grd :D



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #154 : 31 Oktober 2007, 15:18:37
yorkshirski terier
border colie
škotski ovčar
avstralski ovčar
mali italijanski hrt
kitajski goli pes
višavski terier
waimaraner
prinašalci

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #155 : 31 Oktober 2007, 20:59:33
Črni humor črnih ruskih terierjev





esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #156 : 31 Oktober 2007, 21:22:36
 :o :o :o :o

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #157 : 31 Oktober 2007, 21:57:15
ojej  ::)


meni so pa všeč črni ruski terrierji  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #158 : 31 Oktober 2007, 22:16:35
Meni najljubša pasma je hovawart.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #159 : 09 November 2007, 14:40:33
Črni humor črnih ruskih terierjev
http://img48.imageshack.us/img48/8295/buda1822zw4.jpg

dobesedno črni humor  :-\ ;D ;D Si predstavljaš da sem imela pred časom doma dva podobna psa en dan pred razstavo, seveda sem že oba skopana peljala na sprehod v gozd  ::) In kaj je boljšega kot blatne luže in iglic.  ;D Sama sreča da se je njuna dlaka ravna in ne pretirano dolga in je šlo vse dol po hitrem postopku samo z vodo pri enem pa z malo šampona pri drugem  :) ::)

Ampak rodezijski grebenar je pa prav pes za dušo  :-* so mi ful krasni psi tako po karakterju kot po videzu, ampak zaenkrat ga še nebi imela.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #160 : 09 November 2007, 16:02:08
Dobesedno ja  :D Na srečo ga ne vozim na razstave, drugače bi ob takih njegovih podvigih verjetno živce zgubila. Sej pri mojem gre tut vse po hitrem postopku dol, parkrat se strese, sam žagovina je zahrbtna ::) Ga mam na tem mestu zdaj bolj pod kontrolo

Rodezijski grebenarji so pa perfektni. Mi smo se odločili za rusa, ker so všeč 4 članom družine, rodezijec pa le dvema.Js si ga želim že par let, pa še par si ga bom. Enkrat bo pa moj



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #161 : 11 November 2007, 16:00:14
moje najljupše pa so

irski volčji hrt,nemški ovčar,tibetanski mastif,švicarski beli ovčar,avstralski ovčar,border colie,škotski ovčar,landsser,

in še veliko ki pa se jih trenutno ne spomnim  :-[.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #162 : 11 November 2007, 16:26:08
Oj!
Pri meni se pa skoraj z vsakim srečanim psom zamenja  :D Sedaj je takole:
1. Berni. Berni, Berniiii
2. Aussie (najprej Ginny, potem Tai sedaj še Grin...  :-* , mislim kako ostati trezen? )*
3. Dogica(majhen pes ni pes....  8) )
4. BC, ko sem videla BC-ja v živo mi je postal všeč zaradi hiperaktivnosti in spet dlake...*
5. Njufi, predvsem mi je všeč dlaka  :-*  *
6. Golden! Spet, ko sem videla(na sliki) goldna v razstavni pozi...  In potem še PeSjanarsko srečanje  ::)
7. Cane Corso(najprej občudovanje Brihte na slikah, potem čohanje in občudovanje drugih Corsotov... )
* Rada PeSjane češem  ;D
Lp, Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #163 : 11 November 2007, 19:09:31

(majhen pes ni pes....  8) )


Hehe, torej imam jaz polarno lisičko. ;D ::)

Pa še mojih TOP 3:
1.Border collie-meni najlepši redstavnik: Flower of old hill fellow-Hit :-*
2.Avstralski ovčar-meni najlepša predstavnica: Blumina Sweetest Taboo-Ginny :-*
3.Zlati prinašalec-meni najlepši predstavnik:Cosmo :-*
.........
Se nagibam k večjim pasmam. 8) :P



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #164 : 11 November 2007, 20:42:04
(majhen pes ni pes....  8) )

Jah kaj imam pa doma jaz?  ::) Vrjemi dela z majhnim psom je včasih še več. Vedno moraš pazit, da ga kdo ne pohodi ( :-X) od ljudi do živali, določene trikce( in naprimer vajo poleg) je težje naučiti... pa tudi bolj trmasti in samoglavi so včasih tamali. Imajo pa spet dobre strani - ta njihova majhnost namreč - ga primeš v naročje in grreš v trgovino/trgovski center... lažje ga prevažaš z avtom...
ampak ljubezni ti pa daje ogromno, pa če je pes majhen ali velik  :-*
Zato pomoje moj naslednji pes ne bo več tako majhen - no še enega papillona se ne branim, samo mogoče za spremembo kaj večjega čez par let  :-*

lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #165 : 11 November 2007, 20:45:22
Hehe,lepo povedano jenny. ;) Moj naslednji pes bo najverjetneje velik, obvezno pa še vsaj enkrat enega mini-ja. ;D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #166 : 12 November 2007, 08:55:05
Pri meni bo pa naslednji pes še manjši kot je Wi. :P

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #167 : 12 November 2007, 16:03:58
Azu, katerega imaš v mislih?   :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #168 : 12 November 2007, 16:37:17
Pri meni bo pa naslednji pes še manjši kot je Wi. :P

Jaz pa vem , kaj bo  :P In izbira bo vsekakor dobra  :o
Moj naslednji pes pa bo malo večji kot Kana (pirenejski ovčar), vendar nameravam ostati pri tej velikosti... Mogoče pa enkrat zelo, zelo daleč v prihodnosti kakšen novofundlanec ali pirenejski planinski pes- so me impreionirali že daleč nazaj! Ampak, takrat bom jaz imela že svojo čredo ovac inbom živlea zakopana nekje v Pireneje!!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #169 : 12 November 2007, 17:08:42
ah jaz imam kar enepar pasem ogledanih, ene so bolj majhne, druge malo večje... ni pa nobena tako mala kot papillon :P dobro razen papillona hehe
je pa pirenejski ovrač pri meni tudi še opscija, čeprav dvomim da bo prišel v naslednji kgor (:D) predvsem zaradi te boječnosti ne - ampak nikoli ne reci nikoli

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #170 : 12 November 2007, 17:15:58
Pri meni bosta pa oba psa večja od Teryja  >:D   predvsem sem mahnjena na hiperaktivce  :-[  seveda so tudi majhni lahko, prav dobro vem, ampak sama se nagibam k srednje velikim pasmam ^^

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #171 : 12 November 2007, 20:03:35
Jah kaj imam pa doma jaz?  ::) Vrjemi dela z majhnim psom je včasih še več. Vedno moraš pazit, da ga kdo ne pohodi ( :-X) od ljudi do živali, določene trikce( in naprimer vajo poleg) je težje naučiti... pa tudi bolj trmasti in samoglavi so včasih tamali. Imajo pa spet dobre strani - ta njihova majhnost namreč - ga primeš v naročje in grreš v trgovino/trgovski center... lažje ga prevažaš z avtom...
ampak ljubezni ti pa daje ogromno, pa če je pes majhen ali velik  :-*
Zato pomoje moj naslednji pes ne bo več tako majhen - no še enega papillona se ne branim, samo mogoče za spremembo kaj večjega čez par let  :-*
Oj!
Upam, da nisem koga užalila  :-\  :( Ampak ne vem... Vseeno imam raje velikega psa kot majhnega...  :P Smo v bistvu vsi v družini taki  :D
Lp,Tjaša



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #172 : 12 November 2007, 20:11:49
Vsake oči majo svojega malarja  :)  pa še kako res je  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


anny

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 12 November 2007, 20:35:50
jaz imam najrajši majhne pasme:
Čivava(Chihuahua)
Mali nemški špic
... :)

anny
=)


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #174 : 12 November 2007, 20:49:32
Yorkshire terier (ga imam)
Bullmastif ( ga imam)
Briard
Črni ruski terier
Veliki šnavcer

Zadnji trije so na spisku in se še odločam. Imam še ene dve leti časa. Bom pa vedno imela nekaj mičkenega in nekaj malo manj mičkenega ;).  Ta kombinacija, ki jo imam sedaj mi je super.

Všeč so mi pa še:
Bearded collie
Tibetanski terier
Bordojska doga
Nemška doga




Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #175 : 13 November 2007, 15:37:20
kaj a angleže(AB) so pa samo meni všeč?hehe

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #176 : 14 November 2007, 17:34:08
ah jaz imam kar enepar pasem ogledanih, ene so bolj majhne, druge malo večje... ni pa nobena tako mala kot papillon :P dobro razen papillona hehe
je pa pirenejski ovrač pri meni tudi še opscija, čeprav dvomim da bo prišel v naslednji kgor (:D) predvsem zaradi te boječnosti ne - ampak nikoli ne reci nikoli

lp
Glede boječnosti... Sem tudi jaz mislila da je vse tako zelo grozno. Pa v bistvu sploh ni. Je pač pes,ki ne bo nikoli zaupal tujcu in mu ne bo rinil v naročje ter ga navdušeno pozdravljal. Meni je všeč pirenejec takšen kot je- pozoren na lastnika in vedno pripravljen za akcijo- zato sem tudi izbrala to pasmo. Je pa sem treba sprejet veliko ukvarjanja in socializacije- to mi je všeč!!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #177 : 29 November 2007, 10:37:13
Hehe, torej imam jaz polarno lisičko. ;D ::)

Pa še mojih TOP 3:
1.Border collie-meni najlepši redstavnik: Flower of old hill fellow-Hit :-*
2.Avstralski ovčar-meni najlepša predstavnica: Blumina Sweetest Taboo-Ginny :-*
3.Zlati prinašalec-meni najlepši predstavnik:Cosmo :-*
.........
Se nagibam k večjim pasmam. 8) :P

Na prvo mesto se je povspel saluki oz. perzijski hrt. :-*



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #178 : 29 November 2007, 12:14:21
Yorkshirski terrier - imamo 3 mesečno kužico 
Rottweiler - imamo 8 in pol letno kužico
Bichon frise - bi ga kupila čez nekaj let, ker moj pravi da imamo 3 pse dovolj  ::)
Greyhound
Ameriški buldog
...
pa sej so vsi tko fletni  :D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #179 : 29 November 2007, 14:10:34
Glede boječnosti... Sem tudi jaz mislila da je vse tako zelo grozno. Pa v bistvu sploh ni. Je pač pes,ki ne bo nikoli zaupal tujcu in mu ne bo rinil v naročje ter ga navdušeno pozdravljal. Meni je všeč pirenejec takšen kot je- pozoren na lastnika in vedno pripravljen za akcijo- zato sem tudi izbrala to pasmo. Je pa sem treba sprejet veliko ukvarjanja in socializacije- to mi je všeč!!

uu tole, da ne zaupa tujcem in da mu ne zleze v naročje ali ga hoče na vsak način, se sliši dobro!  :o Ne pa moja, jo tujec samo pogleda, pa že skoraj lula od vesela in steguje jezik, da bi ga preljubčkala  ::)