vzreditelji, rodovniki, prevara.....

rosa · 157423

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #60 : 25 Januar 2006, 21:16:15
Sožalje tudi z moje strani  :'( :'( :'(



Lp, Nastja



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #61 : 25 Januar 2006, 21:47:31
Res mi je zelo hudo za ubogo kužico, sem bila prav šokirana, ko sem prebrala slabo novico, ampak vsaj trpi ne več. Za takega vzreditelja pa tako ali tako škoda besed!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #62 : 25 Januar 2006, 21:49:31
Alenka bravo za pravilno odločitev  :-* Mi je zelo zelo žal da ji nisi mogla pomagat, ampak vsaj muk ne trpi več  :'( Moje sožalje! :(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 25 Januar 2006, 21:53:17
sozalje tudi iz nase strani :'( :'( :'( :'( :'( :'(


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #64 : 26 Januar 2006, 00:20:19
To je pa zelo zelo neprijetna novica!  :'( :'( Alenka, iskreno sožalje tudi iz moje in Ganine strani.  :'( :'(

Rosa pa naj sedaj uživa v nebesih.  :'( :'( :'(

P.s. Danes zvečer bom prižgal eno svečko v spomin na Roso!


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 26 Januar 2006, 00:48:53
moje iskreno sožalje...  :'( :'( :'(

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 26 Januar 2006, 00:57:04
Sozalje  :'(
.. ampak je bolje za Roso tako..



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #67 : 26 Januar 2006, 07:22:22
Sozalje tudi od mene in Rine...naj počiva v miru :'( :'(

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #68 : 30 Januar 2006, 04:18:56
Sožalje  :'(  :'(  :'(

Vem kako boli, smo bili decebra na istem... upam da je najinima psickama zdaj boljše  :'(


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #69 : 02 Februar 2006, 11:46:06
Me nekaj časa ni bilo na forum , potem pa preberem tole. Res iskreno sožalje tudi z naše strani :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Lp, Marusa


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #70 : 02 Februar 2006, 12:13:02
joj, tudi jaz sem spregledala tole temo.
Rosa res iskreno sožalje za prikupno psičko.  :'( V mojih očeh si bila z njo res ponosna in vesela lastnica, zato ti želim, da ne obupaš in to v nadalje tudi ostaneš!  ;)

Lp,
Eva


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 05 Februar 2006, 17:45:07
Pa ima naš edini "Kinološki manager" še enega na vesti!!!

Ti prek***i k***c!!!!



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 05 Februar 2006, 17:46:56
Aja-si je pa bedak včasih lepo točke nabiral pri pomembnih ljudeh-dajmo eno prinašalko Vehovarju,pa enega planinskega goniča Podobniku,pa....!





Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #74 : 06 Februar 2006, 08:11:58
No saj ne bom vec o tem... da ne bo zdrahe po forumu...
ampak ce vam dam jaz maile za prebrat kaksne mi je spuscal, ga clovek ne bi deval ravno v vrsto pametnih. :-X

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #75 : 06 Februar 2006, 12:32:15
Glede na to, da uspešno posluje že ...koliko že... let, in da mu še vedno uspeva nekaznovano nategovati kupce..
Ali ste mogoče ugotovili točno diagnozo od česa je bila driska? Bilo bi zelo zanimivo, ker se te driske pojavljajo že leta in leta (samo ponavadi mladiči od njih ne poginejo).


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #76 : 06 Februar 2006, 13:50:58
Na koncu nismo delali vec preiskav, ker se mi je zdelo (kruto receno) nesmiselno. Njeno drisko smo tri-krat zdarvili (dobila je injekcije, tablete, dietno hrano od Eukanube za mladicke proti driski, pa se neke tablete, ki sem jih mogla raztopit v vodi pa jih potem dozirat s pomocjo flaske - mislim da so bili neki dea dog, ali nekaj takega)...
V glavnem vse to je izboljsalo stanje za kratek cas, potem pa spet po starem.  :-\

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #77 : 06 Februar 2006, 16:25:37
Moje sožalje (res da irečem kratko in jedrnato,toda iskreno) :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #78 : 07 Februar 2006, 09:29:20
ufff... zal mi je ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #79 : 07 Februar 2006, 12:37:22
Rosa: popolnoma te razumem, da ti je bilo na koncu vsega dovolj, pa tudi spremeniti se ne da nič več, pa vseeno: če ima mladič drisko, je vzrokov lahko malo morje., Veterinar ne ugotavlja vzroka ampak zdravi simptome, ker je to ceneje in v 90% mladič tudi ozdravi. Če pa tako zdravljenje "na pamet" ne deluje in se driske ponavljajo, je pač treba ugotoviti pravi vzrok, ne pa v nedogled ponavljati neučinkovito terapijo. Postavljanje diagnoze je drago, včasih tudi dolgotrajno,vendar je to edini način, da se ponavljajoče driske nazadnje vendarle pozdravi. Točna diagnoza bi verjetno tudi koristila pri uveljavljanju odškodnine. Jaz bi v takem primeru verjetno celo zahtevala avtopsijo, saj bi potem lažje stisnila strička vzreditelja.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #80 : 21 Februar 2006, 19:44:24
Sem ravnokar zvedela od prijateljice, da je v reviji Lea (mislim da je rekla tako, saj dobim kopijo), Ana-Liza (iz oddaje Mario) kupila kuzka zlatega prinasalca pri najboljsem slovenskem vzreditelju - g. Tohocinskemu. ???

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #81 : 21 Februar 2006, 19:49:15
Saj njej bo ziher dal zdravega mladicka... pri tako znanih si ne more privoscit slabe reklame...

battito animale


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #82 : 21 Februar 2006, 20:21:12
Saj njej bo ziher dal zdravega mladicka... pri tako znanih si ne more privoscit slabe reklame...

Verjamem! Po mojem ga je imel v karanteni z posebo dnevno nego.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #83 : 27 Februar 2006, 11:36:27
Rosa: popolnoma te razumem, da ti je bilo na koncu vsega dovolj, pa tudi spremeniti se ne da nič več, pa vseeno: če ima mladič drisko, je vzrokov lahko malo morje., Veterinar ne ugotavlja vzroka ampak zdravi simptome, ker je to ceneje in v 90% mladič tudi ozdravi. Če pa tako zdravljenje "na pamet" ne deluje in se driske ponavljajo, je pač treba ugotoviti pravi vzrok, ne pa v nedogled ponavljati neučinkovito terapijo. Postavljanje diagnoze je drago, včasih tudi dolgotrajno,vendar je to edini način, da se ponavljajoče driske nazadnje vendarle pozdravi. Točna diagnoza bi verjetno tudi koristila pri uveljavljanju odškodnine. Jaz bi v takem primeru verjetno celo zahtevala avtopsijo, saj bi potem lažje stisnila strička vzreditelja.
Tudi jaz sem nekoč imela takega driskastega mladiča, skoraj eno leto
Potem pa so ugotovili,da so driske posledica alergije na neprebavljene dele hrane, ki so bile posledica nedelovanja trebušne slinavke.
Od takrat dalje je jedel dnevno močno dozo pankreatina in bil dokaj v redu, kar se drisk tiče, ker pa je bil zdravljen v mladosti z vsem živim in tudi večkrat s kortizoni je imel žal popolnoma uničen imunski sistem, tako da sem se vsa tri leta njegovega življenja (je umrl tik pred nastopom na evropskem agilit yprvenstvu in IPo 3 izpitom :'(  )borila z raznoraznimi čudežnimi boleznimi  :(.
V glavnem, kadar je mladič dolgo in zelo bolan, to lahko pomeni velike stroške in težave še v bodočnosti (ki pogosto žal tudi ni prav dolga), tudi če osnovno zadevo sčasoma saniramo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 27 Februar 2006, 17:28:53
deteljica; to je bil doberman? Kako pa ste ugotovili, da je slinavka tista oz kakšne teste so naredili?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #85 : 27 Februar 2006, 20:12:48
Res mi je žal za tole Roso!!! :'(  Mene zanima če se lahko kaj naredi proti takim "vzrediteljem" (če jim lahko tako rečemo). Karkoli odvzame da ne more več prodajati oziroma vzrejati psov (ali smo pri tem nemočni).
     Lp, maja



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #86 : 27 Februar 2006, 22:02:27
Če govoriš o omenjenemu vzreditelju smo itak ne močni že od začetka. Nič drugače pa ni pri drugih. Samo Celjana poglej, pa ti bo vse jasno. Še najbolj žalostno je, da imajo ti za sabo veterinarje pa še kakšne visoke riti, in smo zato še bolj nemočni.

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #87 : 01 Marec 2006, 08:09:11
deteljica; to je bil doberman? Kako pa ste ugotovili, da je slinavka tista oz kakšne teste so naredili?
najprej so nekako ugotovili, da gre za alergijo zaradi neprebavljenih maščob, se ne spomnim več kako ,ampak trajalo je eno leto zdravljenja raznih drisk.
Potem pa so dali pregledat kri na encime na gerantološko kliniko za ljudi,ker pri psih takrat ni bilo teh testov. In se je pokazalo,da nima enih encimov,ki jih izdeluje trebušna slinavka kot žleza z zunanjim izločanjem ( kot žleza z notranjim izdelu  einsulin- to je klapalo).
sicer pa je ta sindrom dokaj pogost baje pri NO jih.
Lahko je bolezen avtoimunska- posledica je atrofija lai delna atrofija ali pa kdo ve kaj. Pri mojem   je šlo očitno za nekakšno kronično vnetje neznanega vzroka. To predvidevam, ker jko je umrl so ne obdukciji ugotovili ,da je imel noranje krvavite v trebušno slinavko. Močno vnetje lajko sproži krvavitve.
ja doberman.

+1 točka

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #88 : 01 April 2006, 10:31:20
A nima ta Rosin vzreditelj,ki ima psarno Tohočinsko(zlati prinašalci) tudi Appenzellske planšarske pse.Če je tako se mi zdi to zelo slabo,saj tako kot pri bernčkih je verjetno tudi pri drugih psi,da je bolje če ima vzreditelj samo eno pasmo :-\ :-\ ??? ???



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #89 : 01 April 2006, 14:51:11
Ma marsikaj; tudi shit-zu, pa tudi te ki jih zdaj omenjas... niti tocno ne vem katere vse, ker ga nazadnje, ko mi je ponujal novega psa (po polovicni ceni - saj ni vazno), nastel toliko pasem, med katerimi lahko zbiram, da niti ne vem katere je nastel. Verjetno ima osetale v pasjem hotelu, ali kje, ne vem...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.