Izpiti

bolha · 112993

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #240 : 20 Avgust 2007, 15:24:35
Palice- če pes hoče ravno palico pa palico. Samo vzemikrajše, debelejše  z zaobljenim oz ne špičastim koncem in po možnosti ne preveč trdno- tako ,ki se zlomi če si jo pes uspe zapiščit v gobec preden prebode grlo ali nebo.
Igra s palico iz roke je varna, metanje pa pazi kako vržeš in kako pes pobira. Glede na to tempiraj spuščanje psa po palico- naj bi jo pobral ko že leži na tleh. Nikoli ne meči v snegu.
Nosi palico za nagrado tako,da se ne vidi. To je čisto enostavno: primeš v pest obrnjeno navzgor tako,da se skrije za podlaket. Glej da daš sprostitveno povelje, preden palico potegneš na dan. Kaeneje menjavaj pozicijo nošenja palice - v drugo roko, za pas skrito pod oblekeo.
Če se pes navadi na vidno palico (ali gračo ali drugo nagrado) lahko prideš v situacijo,ko ne bo delal kadar nagrade ne bo ali pa da se bo nehote naučil targetinga na palico namesto na oči ali vaje kako drugače. 

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #241 : 20 Avgust 2007, 19:28:01
Palice, ki uporabljam so zmeraj bolj debele, nikoli niso deske (ali kaksen drug ze uporabljen les, me je strah, zaradi trsk), ravno zato, da se mu nebi kaj zgodilo. Sicer mu zunaj na sprehodu tako ali tako ne morem prepreciti, da bi jih pobiral, ker enostavno je to nekaj super fajnga, sploh za nosit in kasneje za zgrizt. Pac, tipicni prinasalec.  ;D Ampak seveda je pa tista najbolj zanimiva, katero imam jaz, zato sem tudi to izkoristila. Od zacetka sva se seveda ucila z igraco, katera je blazno zanimiva doma, ampak zunaj je pa druga zgodba. Je zanimiva kaksni dve minuti, nato raje pobere prvo palico, ki jo vidi. Kadar mu mecem, zmeraj vrzem tako dalec, da predno pritece do nje, je ze na tleh. Niti nebi prakticirala, da jo lovi v zraku, ravno zaradi poskodb.
Prej sem omenila, da gre lepo poleg, kadar imam palico. Je pa res, da gleda tja, kjer je palica. Tako da jo bom (po tvojem nasvetu deteljica) zacela skrivat, pa bomo videli. Sicer ga moram pa nauciti povelja "glej me", potem pa bo poleg lazje uciti..
Aja, pa se to. Kadar vadiva odpoklic, najraje pride, ce imam palico. Ce imam karkoli drugega, ponavadi leti mimo mene, ali se ze prej ustavi in vohlja kaj po svoje. Tako da, tudi pri tem, je to po eni strani dobra motivacija, po drugi pa, ce kadar ne bom imela nic v roki, ne bo prisel, tudi ne bo fajn..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #242 : 13 November 2007, 08:29:22
hej

Receno je bilo, da gres izpit lahko delat kamorkoli. Zanima pa me, kako je z opravljanjem izpitov v drustvih, ce nisi njihov clan.. A je treba placati samo izpit, ali najprej clanarino, da lahko sploh opravljas izpit?

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #243 : 13 November 2007, 11:04:07
Načeloma je tako, da moraš biti član KZS, to pa si takoj, ko si član v nekem društvu oz klubu. Če nisi član KZS, greš lahko vseeno na izpit, le da je cena izpita 100% višja.
Od politike društva je odvisno ali boš morala plačati članarino ali ne in če nisi član KZS od tebe ali boš plačala 100% višji izpit.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #244 : 13 November 2007, 11:35:35
Načeloma je tako, da moraš biti član KZS, to pa si takoj, ko si član v nekem društvu oz klubu. Če nisi član KZS, greš lahko vseeno na izpit, le da je cena izpita 100% višja.
Od politike društva je odvisno ali boš morala plačati članarino ali ne in če nisi član KZS od tebe ali boš plačala 100% višji izpit.

haloo  :o ?
Nisem še doživela ,da bi v nekem klubu zahtevali, da plačaš članarino, če boš pri njih delal izpit.
Te prireditve so od KZS- se pravi javne, ne interne, samo organizator je klub.
Je pa seveda logično, da dajo prednost pri prijavi svojim članom. In v primeru,da bi dodatni izpitniki pomenili odvečno število, glede na pravilnik KZS , te teoretično lahko odklonijo: ampak za eno osebo ni nikol problem- je pa lahko , če se prijavi veliko število dodtnih kandidatov in bi morali npr zato organizatorji plačati dva sodnika al pa raztegniti prireditev na dva dni.
Pa tudi to so že doživeli in se je izšlo - brez zahtev po članarini  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #245 : 13 November 2007, 12:04:01
Mislim da je fora v temu, da nisi član NOBENEGA društva in s tem tudi nisi član KZS !!
Pol je cena + 100%


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #246 : 13 November 2007, 12:04:29
Mislim da je fora v temu, da nisi član NOBENEGA društva (pod okriljem KZS) in s tem tudi nisi član KZS !!
Pol je cena + 100%
Če so pa izredni izpiti, pol je pa cena izpita + določen del stroškov.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #247 : 13 November 2007, 15:00:35
ja , enega društava moraš bit član, ni pa važno katerega, lahko tud kakšnega pasemskega npr ;) ..

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 13 November 2007, 15:14:08
Se je že zgodilo, da so morali organizatorji povrniti preveč plačane prijavnine  :P

Pred leti so vsem, ki niso bili člani pasemskega kluba (NO) zaračunali 100% večjo štartnino in so jo potem po posredovanju morali vrniti  >:D


Važno, da si član KZS-ja- kot je rekla deteljica!

Kjer je red, svobode ni!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #249 : 13 November 2007, 15:21:48
Pomembno je, da si člane enega od društev pod okriljem KZS. Če delaš izpit nekje drugje, tam pokažeš izkaznico društva, kjer si včlanjen, plačaš kot član KZS in na izpit se te prijavi z ustreznimi podatki. V klub se ni treba še enkrat včlaniti.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #250 : 13 November 2007, 16:47:29
Mi smo iz našega kluba tudi šli delati izpit v Duplico. Pa nismo morali plačati nobene članarine. Samo normalno smo plačali izpit.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #251 : 13 November 2007, 17:26:49
Ok, hvala vsem ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #252 : 13 November 2007, 20:02:17
Ni za kaj! V katero društvo boš pa šla delat izpit? Najboljše, da kar tam vprašaš!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #253 : 13 November 2007, 20:21:08
Iz lastnih izkušenj: ko smo v lanskem letu v tem času opravljali izpit Bbh v drugem društvu (ker naše ni član KZS), smo morali vsi plačati članarino (čeprav smo bili vsi že člani kakega društva, ki deluje pod KZS). Tako da raje vprašaj kako je s tem ::).

Lp 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #254 : 13 November 2007, 20:23:22
Ja pomojem je razlika, če društvo v katerem se šolaš ni član KZS.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #255 : 13 November 2007, 21:28:23
Naše društvo nima veze, ker pravim...

čeprav smo bili vsi že člani kakega društva, ki deluje pod KZS

Ponekod pač s tem dodatno napolnijo klubski proračun... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #256 : 13 November 2007, 21:32:53
V katero društvo boš pa šla delat izpit? Najboljše, da kar tam vprašaš!

Ubistvu me je samo informativno zanimalo. Ker v nasem KDju bojo najverjetneje izpiti sele po spomladanskih tecajih (sedaj je premalo kandidatov, in bi bila cena izpita ogromna), tako da me ima, da bi sla vmes delat ISP-A (potem spomladi v nas KD pa BBh), seveda kam blizu.. Kdaj imate pa pri vas izpite?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #257 : 13 November 2007, 22:12:02
Če si član društva, katero ni član KZS pol je cena 100%. Če pa so člani kzs je pa stvar dogovora, in se lahko gredo izpiti delat drugam. Saj v našem društvu je tako. KD Zgornjesavinjske doline. Sem pa tudi sam vodja šolanja v društvu in urejam razne formalne stvari kot so prijave na izpite itd.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 19 November 2007, 11:41:56
Naše društvo nima veze, ker pravim...

Ponekod pač s tem dodatno napolnijo klubski proračun... :P


Tu je bilo drugo bistvo  :P

Kjer je red, svobode ni!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #259 : 01 December 2007, 23:10:32
A mogoče kdo ve kje bi bili objavljeni na netu pravilniki za izpite . Jaz na KZS strani ne najdem.
Oz če bi bil kdo tako prijazen, da bi napisal program od ispita C.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #260 : 02 December 2007, 10:37:36
Tole imam

Izpit "C"
izpit psa spremljevalca s preizkusom naravnih zasnov, poslušnosti in s preizkusom obnašanja v urbanem okolju
starost psa: 16 mesecev


Disciplina A - preizkus naravnih zasnov sledenja
Delo na sledi
Nakazovanje predmeta

Disciplina B:
- poslušnost,
- PREIZKUS OBNAŠANJA V URBANEM OKOLJU (če pes še nima izpita "B-BH") in
- STROKOVNI IZPIT ZA VODNIKA PSA SPREMLJEVALCA, če ga vodnik še nima.

Vodljivost na povodcu
Prosta vodljivost
Sedi v gibanju
Prostor v gibanju in odpoklic
Odlaganje z motenjem

Disciplina C - preizkus naravnih obrambnih zasnov psa
Vodenje do zaklona
Napad na vodniika iz zaklona
Delo pod obremenitvijo
Pomiritev



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 08 Marec 2008, 17:56:27
Hej
Ali mi prosim lahko kdo pove, ali je res, da more biti povodec, ki ga ima pes na izpitu dolg 120 cm? Je ena fiksna, določena mera, ali mera od-do? Ali Je lahko krajši? Hvala.

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #262 : 08 Marec 2008, 22:41:39
Nič ne piše o povodcu. Vzemi takega, ki tinajbolj ustreza. Običajno je to najlažji, brez nekih posebnih dodatnih zaponk itd.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 09 Marec 2008, 07:38:55

Namen imam naročiti čisto navaden povodec iz vrvi, ker je ta, ki ga imam preveč trd. Hotela sem imeti kratkega, da nimam potem toliko navitega okrog roke, vendar me je Ovcka opozorila, da naj bi imela vsaj 120 cm in ker nisem vedela, ali je to res kje določeno, sem vprašala tukaj. Ker naj bi se šlo zato, da si krajšega kot 120 cm ne moreš pripeti čez roko...a v žepu ga pa ne moreš imeti?

lp

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #264 : 09 Marec 2008, 08:04:48
Ker naj bi se šlo zato, da si krajšega kot 120 cm ne moreš pripeti čez roko...a v žepu ga pa ne moreš imeti?

A ti mene nic ne poslusas?  >:D Na izpitu imas lahko povodec obesen cez rame - tako da je karabin obrnjen na desno stran (stran od psa) ALI lahko ga spravis v zep (ce ga seveda imas)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #265 : 09 Marec 2008, 10:39:25
lahko si ga tudi naviješ okoli pasu  :P, v glavnem, na nek način ga moraš pospravit s psa na sebe  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 09 Marec 2008, 11:35:02
ok. hvala :) potem predvidevam, da ni problem, če imam krajšega in si ga dam v žep.

...sledi svojim sanjam


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #267 : 09 Marec 2008, 11:51:33
Ni. Jaz sem imela krajšega in sem ga dala v žep  ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 09 Marec 2008, 12:05:01
Koliko dolgega pa si imela? Jaz tuhtam tam nekje 80-100 cm.

...sledi svojim sanjam


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #269 : 09 Marec 2008, 17:52:55
En meter  :)