Izpiti

bolha · 112287

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
: 10 Januar 2006, 11:10:24
Mene zanima koliko vas šola ali vas je šolalo psa za izpit A in do katere stopnje nameravate šolati in zakaj? Katere težave konkretno ste imeli s psom, da ste se odločili za šolanje in ali ste to težavo odpravili in kako? A imate pri izvajanju kakšne določene vaje še posebej težave in kako se z njimi spopadate? Katera vaja je (bila) za vas in vašega psa najtežja in kako ste jo rešili? Kako motivirate psa in kako poteka vaja, če pozabite "motivacijsko orodje" doma? Ali vas potem pes uboga tudi izven poligona, a imate s tem težave? Ali po končanem šolanju vaje utrjujete ali ne? Kako rešujete problem, če pes po šolanju "pozabi" določene vaje? Ali je imel kdo agresivnega psa (recimo na isti spol ali pa kaj drugega) in ali ste lahko s šolanjem (ne psihiatrom) uspešno odpravili vedenje?

Zakaj vse to sprašujem? Zato, ker nameravam spomladi na šolanje za izpit A in se želim kar najbolje pripraviti. Imam tudi psico, ki je agresivna (se naježi, ampak se ne zaganja proti njim) na psice (ne na vse, si izbira žrtve) in bi želela to odpraviti s šolanjem, samo ne vem kakšen je uspeh pri tem.

Hvala vsem za odgovore, lp.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 10 Januar 2006, 14:06:08
Bom ti probala čimbolje odgovorit na vprašanja.Sama sem z mojo psičko(pridna,učljiva in neagresivna) hodila v Kd Krim-če se prav spomnim,greš tudi ti tja ?
Midve z Rino sva najprej opravili ISP-A,ker je bila za B/Bh premlada,delat pa sva šli za to,ker sem imela to za cilj-naresti izpit takšen ali drugačen.Jeseni me je spet mikalo,da bi šle malo delat,in sva se prijavili v tečaj tokrat za B/bh .Njej že čisto od začetka šolanja ni šlo odlaganje.Kar naprej je vstajala,vohala po tleh,a smo potem to začeli počet bolj na kratko in pogosteje.Psičko sem privezala za ograjo dala na prostor šla stran počakala par sekund in šla nazaj.Če ni vstala,dokler nisem prišla do nje,je bila pohvaljena s klikom,priboljškom in igro...da je res bila ponosna sama nase,da ji je uspelo.Postopoma ji je uspelo in zdaj lahko leži na prostoru.Včasih so sicer še kaj "uščipne v tazadno" ;D pa mora vstat,ampak se hitro nazaj vleže.
Da sem se odločila za šolo,niso bile vzrok nobene težave,samo imela sem željo,da se nauči delati tudi v družbi sovrstnikov,če lahko tako rečem.To "težavo" smo odpravili,in zdaj dela med psi tam nekje 90% če kužki letajo okrog nje,če pa stojijo pa kar dobro opravi vse ;)
Rina je bila motivirana na hrano,ker ji igrače niti niso bile všeč. Izven poligona uboga še bolj kot tam,tako da s tem nimamo problemov.Ponavadi psi najbol ubogajo doma,ker tam večinoma vadimo z njimi,zato je pametno it vadit na različna mesta(travnik,gozd,mesto...)Pri nas ravno na domačem vrtu ne uboga tako kot npr na kakšnem travniku,ker se doma niti nismo toliko dajali :P
Kljub temu,da je šole konec,še vedno utrjujeva vaje.Če ne vsak dan pa vsak drug dan,ampak ne na dolgo samo da gre vse čez in konec.
Glede tega,da pes pozabi vajo...hm..odvisno koliko jo utrjujemo.S tem pa ne smemo pretiravat,saj se lahko vaje naveliča in jo bo res pozabil(ampak zanalašč) in je ne bo hotel delati.

Glede agresivnosti pa nimam izkušenj(na srečo),tako da ti pri tem ne moram pomagat.

Pa še en nasvet preden gresta v šolo:Psičko čimbolj zmotiviraj nase(sicer boste to delali kar nekaj ur v šoli),da bo šlo lažje potem v šoli.

Če te pa še kaj zanima,pa vprašaj!

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 10 Januar 2006, 15:20:27
No, da še jaz odgovorim... sicer pa je podobno, kot pri Nini ;)

Doma imam psičko gladkodlako prinašalko, ki je pridna, učljiva in neagresivna, vendar pa grozno trmasta. Na mojo srečo je že od malega precej pozorna name, tako da s tem nisva imeli pretiranih težav.
Najtežja vaja, ki nama je na začetku delala probleme je, ko mora pes v prostoru čakati ob ograji, ko gospodarja ni v bližini. Že to, da je morala ležati pri miru, je bilo zanjo hudo (je hiperaktivna ::)), glede na to, da pa je zelo navezana name je bilo še huje, da nisem bila ob njej. To sva rešili tako, da sem jo najprej pustila na prostoru za čisto malo časa in bila je pohvaljena. Ta čas sva kasneje podaljševali.
Za motivacijo sva imeli predvsem hrano in pa igračo (klobasa smo ji rekli ;D z njo sva se igrali predvsem, da sem jo sprostila med učenjem). Izven poligona precej uboga. Jo moram pohvaliti, da zadnje čase vedno bolj (vmes je imela obdobje, ko je poskušala uveljavljati svojo voljo, a ji nisem pustila in sedaj je vredu). Vaje utrjujeva na sprehodih, da se ne poleni oz. pozabi vaje. Glede agresivnosti pa nimamo težav.

Drugače pa tudi jaz svetujem tako kot Nina, da poskušaš psičko čimbolj navaditi nase. Kajti pri nas so imeli nekateri člani grozne probleme s pozornostjo psa.

LP ;)

Lp, Marusa


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #3 : 11 Januar 2006, 13:15:01
Hvala za odgovore. Saj motivacija pri naši ni problem, ker obožuje hrano in kakršnekoli žogice, posebej, če piskajo. Kaj pa če to pozabiš doma? A je bolje, da pač samo gledaš takrat, če te pes ne šmirgla, ali vstrajaš brez motivacijskega orodja? Ravno zdaj je bil en dan, ko sve bile s Kano zunaj z žogico in je bila tako skoncentrirana na njo, da je tudi spuščena psica zraven nje(ki je hotla ta isto žogico) ni motila, tudi naježila se ni. ;D Še je upanje, ampak žogice pa nimam vsakič s sabo, da bi jo tako odvadila agresije na psice.
lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 11 Januar 2006, 14:35:37
Vzemi kaj drugega (rokavico, kapo, jermen) ali pa se samo igraj, recimo da dovoliš psu, da skače vate(če te to ne moti), se valjaš po tleh in cviliš.... bolj kot je noro in zate neprijetno, bolj je pes zadovoljen.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 11 Januar 2006, 14:40:18
Ceprav se ti lahko to "nadomescanje" zogice mascuje ;)
Jaz sem enkrat pozabila igraco doma in sem se potem v soli s psom igrala z njegovim povodcem... pa je potem sklepal, da je to dovoljeno in ga je ob prvi priloznosti se malo nagrizel ::)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 12 Januar 2006, 17:44:25
Seveda, vsaka stvar ima svojo slabo plat. Mojim psicam, ki se nočejo igrati z igračo (oz. se igrajo, vendar za to pričakujejo nagrado)  za nagrado dovolim da skačejo po meni, kar jih neskončno veseli, vendar sem potem v slabem vremenu od vseh ki vadimo najbolj svinska ravno jaz. Da o tem, da si pogosto dobvolijo skočiti brez dovoljenja ne govorim.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #7 : 25 Januar 2006, 11:20:16
Citiraj
Vzemi kaj drugega (rokavico, kapo, jermen) ali pa se samo igraj, recimo da dovoliš psu, da skače vate(če te to ne moti), se valjaš po tleh in cviliš.... bolj kot je noro in zate neprijetno, bolj je pes zadovoljen.
Saj to je tako logično, ampak men sploh ni na pamet prišlo, pa čeprav se vsak dan s povodcem igrave.
Citiraj
az sem enkrat pozabila igraco doma in sem se potem v soli s psom igrala z njegovim povodcem... pa je potem sklepal, da je to dovoljeno in ga je ob prvi priloznosti se malo nagrizel
Mi je enega usnjenega pregriznila, ko je imela 6 mesecev, potem sva se pa naučili "pusti" in do zdaj ni še nobenega uničla.
Hvala za nasvete, še malo pa se greve vpisat. ;D
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #8 : 31 Januar 2006, 16:34:58
A mi lahko še kdo svetuje glede izpitov A in B-BH? Kar nekaj ljudi mi je svetovalo, naj grem raje na B-BH, ker iste vaje delaš kot na izpitu A, samo da še brez povodca. Jaz sem sicer vaje pregledala na spletni strani KZS, pa so se mi zdele za izpit B-BH kar zahtevne. A ima kdo izkušnje s tem? A je bolje it direktno na B-BH, ali je bolje imeti podlago iz izpita A? Aja, pa starostna omejitev pri meni ni pomembna, saj bo aprila psica stara 6 let.
Hvala, lp.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9 : 31 Januar 2006, 16:55:33
Skozi nekaj učnih ur boš ugotovila za kater izpit sta s psico primerni.Če ti bo delala brez problema na povodcu in brez potem ne vidim razloga zakaj nebi šli na B/Bh.Mesto sigurno pozna in vama to nebi smelo delati preglavic,tisti test se pa malo naučiš malo preplonkaš od soseda  ;D ;D in pišeš sigurno 'pozitivno'-sicer so pa zelo lahka vprašanja  ;)
B/Bh je mogoče težji samo zaradi tega dela kjer je pes brez povodca,drugače pa je enaka shema kot ISP A. Ampak Rina je meni delala lepše brez povodca kot na povodcu.

Tako da se boš odločila v teku šolanja.Če boš videla da ti psička dela brez problemov se odloči za B/Bh,seveda pa ti bodo svetovali tudi inštruktorji  ;)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 31 Januar 2006, 21:38:46
če prav razumem bolho.......jo zanima ali naj gre najprej na izpit A pa potem na B/BH ali naj gre kar takoj na B/BH??je tako ali imam prav :P?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #11 : 01 Februar 2006, 10:17:22
Midve z Lizo sva šli direktno na B izpit (je bil še tastari B). V bistvu sem najprej hotela it na A in potem na B, pa so v šoli rekli, da brezveze, da je Liza pridna in greva lahko direktno na B, ker se večina vaj ponovi (novi sta samo prinašanje aporta in vaja naprej). Največja težava pri nama je bila, da je bila Liza zelo nesamozavestna in plaha, v šoli, kamor so naju vpisali pa so šolali na stari način, kar meni ni bilo všeč, samo žal sem bila v pasjem svetu še čisto 'zelena' in sem pač mislila, da je tako prav. V pasji šoli nisva toliko delali na tem, ko sva pa začeli sami delat dogdance in hodit na rally obedience pa sva začeli delat na pridobivanju samozavesti. Dve leti in še več sva se včasih dobesedno obe mučili. Ampak je uspelo. Liza veselo nori pri dogdancu, maha z repom in me gleda z iskricami v očeh. Žal je pa nek odpor do klasične poslušnosti ostal, zato pa se jo tudi malo izogibava, čeprav je veliko,veliko boljše kot je bilo na začetku.
Največ težav nama je delala vaja naprej. Pri tej vaji naj bi pes na povelje stekel okrog 10 metrov naprej in se potem na povelje ulegel. Lizika, vsa prestrašena in 'zdelana' od moje treme se je na izpitu dobesedno splazila tri korake naprej in se sama ulegla-vaja je bila pač negativna. Doma sva jo delali potem še enkrat od začetka, malo čisto 'kar tako', nekaj pa zato, ker pride prav pri dogdancu.
Motivacija pri nama so bili prej predvsem priboljški, ker se Liza tudi igrat ni preveč marala. Zdaj pa lahko brez problema delava brez priboljškov, tudi brez igrače. Ali se jaz z njo poigram, tako da me lovi ali grize moj rokav pri stari bundi ali pa jo čoham do onemoglosti. Seveda pa še vedno z veseljem poje priboljšek in zadnje čase zelo opreza za klikerjem, kdaj bo kliknil, da bo kaj priletelo  ;D
Izven poligona z Lizo ni bilo nikoli težav. Vadili sva nekaj tudi doma, ampak meni je predvsem važno, da me pes uboga v vsakdanjem življenju, ne da zna v nedogled hodit poleg z raznimi obrati itd. Bolj uporaben je poleg ob prometni cesti, čakanje pred trgovino, mirno vedenje ob raznih dražljajih itd. Zato sem se tudi odločila z Aaronom sedaj narest B-BH, ker vključuje tudi ta del.
Drugače se mi pa zdi, da se da agresivnost v mladosti odpravit s socializacijo, ne šolanjem. Torej, da kuža nima slabih lastnosti, da se čimvečkrat igra s svojimi vrstniki itd. Če je kuža že imel slabe izkušnje ali je pač iz kateregakoli drugega razloga agresiven mislim, da se s šolanjem tega ne da, da se pa sigurno omilit s socializacijo.
Bolha, koliko pa je stara psička?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 01 Februar 2006, 13:58:30
če prav razumem bolho.......jo zanima ali naj gre najprej na izpit A pa potem na B/BH ali naj gre kar takoj na B/BH??je tako ali imam prav :P?

lp
Ja sej v tem je bistvo.Saj sem napisala da bo videla na podlagi tega,koliko bo psička znala in kako ji bodo svetovali inštruktorji ;)
Pa še to..ja,imaš prav ;D

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 01 Februar 2006, 15:34:58
Vem, da to ne sodi ravno v to temo, pa vseeno, Liza omenila si, da sta s psičko pridobivali na samozavesti. Kako točno, ali samo z učenjem, ali še kako drugače?


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #14 : 01 Februar 2006, 16:17:02
če prav razumem bolho.......jo zanima ali naj gre najprej na izpit A pa potem na B/BH ali naj gre kar takoj na B/BH??je tako ali imam prav :P?
To me trenutno zanima, ja.  ;D In ste me kar prepričal, da bove šle direkt na B-BH, hvala za nasvete.

V prejšnjem postu sem povedala, da je psica stara 6 let. S socializacijo nisve imele problemov, ker je bila vsak dan v Tivoliju in se je igrala z velikim številom psov. Je pa dobila tri slabe izkušnje z nemškimi ovčarji, ki so si jo bolj s silo podredili, en jo je celo lovil. Tam nekje pri 2 letih, je začela izražati nezadovoljstvo nad psicami. Sem že omenila, da ni neka huda agresivnost, kjer bi se zaganjala v mimoidoče psice, ampak se naježi in včasih zarenči zraven. Vseeno mi to ni všeč in bi jo navadila vsaj ignorirat, če ne tolerirat psice. In še to, z nekaterimi psicami nima problemov, se lahko z njimi celo igra.
Lp


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #15 : 01 Februar 2006, 16:26:23
tincy: v bistvu jaz sem to delala kjerkoli sem lahko. Doma sem ji pustila ležat z mano na postelji, prva je dobila hrano, prva je šla skozi vrata (pred mano, Aarona takrat še ni bilo). Prepovedala sem jo vsem božati po glavi (dominantna kretnja  višje živali-ko položi šapo drugemu psu na rame ali glavo). Med šolanjem sem pa pazila, da sem jo vedno obilno pohvalila in počohala pod vratom (kar obožuje, poleg tega pa tako čohanje ne spominja na dominantne kretnje). Včasih sva se tudi valjali po tleh (doma seveda) in sem pustila, da je hodila čez mene (kot bi se ji jaz želela podredit), v šoli sem se pa poskusila držat čimbolj 'skupaj' in kadar sem jo nagradila vedno počepnila. Verjetno sem še kakšno stvar pozabila naštet. Skratka delala sem tisto, kar se pri dominantnih psih nikakor in nikoli ne sme počet-Lizi sem poskušala dajat vedet, da mi je enakovredna in da ji nihče od ostalih nič noče-pustila sem jo, da se je igrala s psi, ki so bili prav tako manj samozavestni in se jim je tako počasi nehala podrejat. Recimo bila je tudi zelo nesamozavestna v veliki množici ljudi in psov-primer so pasje razstave. Nehali sva za nekaj časa hodit po velikih razstavah v zaprtih prostorih-šli sva na dve manjši specialki na prostem. Zdaj pa, ko je pridobila na samozavesti, se to tudi na razstavah pozna. Ker običajno je kar skupaj lezla z repkom med nogami, zdaj pa zna že veselo mahat. Še ena stvar, ki se mi zdi, da nama je tudi pomagala: učili sva se trikce. Ker je bila Liza pridna in je zelo hitro doumela, kaj želim, je bila zato tudi zelo velikokrat pohvaljena in tudi tako začela pridobivat samozavest. Nekaj malega pa je morda pripomogla tudi 'obramba'-čisto na svoj način, nič povezan s pasjo šolo sem jo učila 'obrambe' in sicer na moj rokav. In ji je to tudi nekaj samozavesti dalo, ko je videla, da je ne bom pojedla, če ugrizne moj rokav (seveda je pri tem zelo previdna in pa dobro obvlada povelje 'spusti).
Je pa treba biti s temi stvarmi zelo,zelo previden, ker pri psu, ki zelo hitro pridobiva na samozavesti, lahko dosežemo ravno to, da bo postal preveč dominanten. Ker v bistvu s tem, kar sem jaz počenjala, sem dajala Lizi vedet, da naj nebi bila dominantna, sploh pa ne nevarna. Pri njej je šlo zelo počasi, ker je bila res 'na tleh', ampak pomagalo je pa le. Aja pa še nekaj, česar se je pa res treba držat: potrpežljivost. En sam strog pogled lahko naredi več škode kot 20 pohval koristi.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #16 : 01 Februar 2006, 16:33:53
Za ignoriranje psov(v tvojem primeru psičk) poskusi s motivacijo nase,da te psička gleda.Poskusi jo naučiti povelja 'učke' in vsakič ko gre kak pes mimo ji reči učke in naj gleda tebe ves čas.Poskusi tudi z igračo in s hrano(eno ali drugo-za začetek lahko tudi oboje).
Pa še to,kako jo naučiš povelja 'učke'. Nastavi si priboljške v eno posodico/na kakšno omaro,samo da bo dosegljivo tebi.Ko bo psička pri tebi malo zacmokaj in če te pogleda v oči(za začetek je dovolj le,da te pogleda v obraz oz samo pogleda proti tebi) in ji takoj daj pribolšek+igra če ima kakšno priljubljeno igračko.To naredi parkarat na dan po 1× - 2× .Čez čas,ko bo odreagirala takoj na nek 'dregljaj' začni uvajat besedo učke+tisto kar si prej počela(pisk ali nek glas pač,ki ga bosta uporabljali) Ko bo dojela kaj pomeni povelje 'učke' lahko ta drugi glas umakneš in imaš samo učke.To pozornost nase podaljšuj,samo ne predolgo. Če ti ne bo trznila na to,da zacmokaš lahko zapiskaš,kar koli samo da te pogleda.
Sicer pa boste v šoli delali veliko na pozornosti tako da mislim,da ne bosta imeli težav,sploh če je tvoja psička učljiv ain poslušna  :)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 03 Februar 2006, 17:58:53
 ;D Nataša, si se končno pustila prepričati.  :P

Rinchy, tole se pa bere kot nadaljevanje tistega, kar sem napisala v temi o RW. In se popolnoma strinjam z napisanim.


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 28 April 2006, 20:38:40
Slučajno kdo ve, kje bi se dobil tisti teoretični del, ki naj bi ga bilo potrebno znati za B/Bh, ki je bil včasih objavljen na KZS, ker ga ne najdem???


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #19 : 28 April 2006, 21:47:17
Dobiš na mail  ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 28 April 2006, 22:03:55
Najlepša hvala! Nekomu si pomagala do izpita ;D


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #22 : 28 April 2006, 22:17:18
a lahko tudi jaz dobim?

hvala,lp
Sem ti poslala   :) Če želi še kdo,mu lahko pošljem.Bi skopirala sem,pa ne vem,če lahko  ???

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 28 April 2006, 22:18:47
Je bilo tole objavljeno tudi na straneh mondioring Slovenije ampak jim zgleda strani ne delajo več :-\

Lp nina



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 28 April 2006, 22:28:51
Če govorite o vprašanjih, jih najdete tudi na straneh KD Krima: http://www.kd-krim.si/osnovno_solanje.htm (desno je povezava). Za odgovore se pa tudi jaz priporočam :D (huh, razni organi KZSja ???)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #25 : 28 April 2006, 22:32:56
Jaz sem pisni del pisala 100%  8) ;) Brez plonkanja,ker sem zadnja prišla(zaradi težav,ki nam jih je povzročal sneg).No ja priznam,eno vprašanje so mi pomagal  :)

Galy-Imaš vprašanja+odgovore na mailu.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #27 : 29 April 2006, 18:41:25
Jaz bi tudi vprašanja z odgovori. :)

Jaz sem bolj malo izobražena tukaj...a se da iti na izpit B-Bh brez izpita A in opravljene katerekoli šole?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #28 : 29 April 2006, 18:46:25
Jaz bi tudi vprašanja z odgovori. :)

Jaz sem bolj malo izobražena tukaj...a se da iti na izpit B-Bh brez izpita A in opravljene katerekoli šole?

Ja  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #29 : 29 April 2006, 18:50:00
Hvala za odgovor. :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)