Izpiti

bolha · 112330

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #150 : 25 Junij 2006, 23:32:01
bolha in Sunshine_1  res super se je izšlo in hvala obema za čestitke, če bi bilo hladneje bi bilo bolje in ne bi naredila teh napak, katerih mi razen včeraj še ni nikoli prej, a ni važno, važo da sva naredili in to še ni konec, delati bo teba še napej in to še mnogo.


marjana

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 12 September 2006, 21:12:12
Zdravo,

brskam po forumu pa nikjer ne najdem; nekje sem namreč zasledila da so na temle forumu vprašanja in odgovori za b-bh izpit. mi lahko kdo pomaga?

hvala vnaprej!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #152 : 12 September 2006, 21:22:39
marjana vse o tem kar te zanima, najdeš na temle linku: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=895.30
tu najdeš tudi vprašalnike od željenih izpitov in odgovore.

lp


marjana

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 12 September 2006, 21:28:30
Super,

najlepša hvala!


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #154 : 13 September 2006, 09:14:43
marjana drugače ti tudi na kd dajo gradivo. Pa vprašalnik ni noben bavbav...bolj ali ne je samo na splošno ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #155 : 18 September 2006, 17:12:54
Jaz bi pa prosila nekoga, ki je delal izpit A če mi pomaga narisati skico za 1. vajo -POLEG.
Ne razumem kako je mišljeno to: obrat levo okrog ???

A kje na netu obstajajo te vaje tudi v skici ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #156 : 18 September 2006, 17:32:21
Po moje je to navaden obrat, torej 360° s tem, da gre pes okrog tebe (v deno), ti se pa zavrtiš vlevo.

To je kot kak kviz hi hi  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #157 : 18 September 2006, 18:06:51
Ja,mišljen je ta obrat,ki ga je napisala andreja.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #158 : 10 November 2006, 11:46:42
A se lahko na izpitu (a, Bbh) za odpoklic uporablja piscalka? Kolegica jo namrec stalno uporablja, spomladi pa bi sla v solo in jo zanima, ce mora piscalko zamenjati z besedo.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #159 : 10 November 2006, 11:48:08
Nika ne sme se je uporabljati na izpitu...lp


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #160 : 10 November 2006, 11:53:39
Hvala lepa :)



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #161 : 10 November 2006, 12:52:45
Midve z Leno tud pridno hodiva v šolo. Začeli sva sicer pozno, pa vmes malo pavzirali, sedaj pa se pridno pripravljava na B-BH.
Največja težava ki se pojavlja je, da pri odpoklicu teče mimo mene in se za mano ustavi. Sicer vem zakaj je do tega prišlo - zaletavala se je vame in sem ji enkrat nastavila koleno, od takrat teče mimo mene - ni pa tako enostavno tega odpravit.
Šolati psa sem si vedno želela, še danes uživam na treningih, pa ni bilo izvedljivo.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #162 : 10 November 2006, 14:37:20
Največja težava ki se pojavlja je, da pri odpoklicu teče mimo mene in se za mano ustavi. Sicer vem zakaj je do tega prišlo - zaletavala se je vame in sem ji enkrat nastavila koleno, od takrat teče mimo mene - ni pa tako enostavno tega odpravit.

Mogoče bi pri odpoklicu poskusila imeti v rokah igračo, tako da bi jo Lena videla in bi avtomatsko stekla do igrače - se pravi bi bila v položaju pred tabo. Ko imaš v rokah igračo, moraš imeti roke spuščene, tako da igrača ni previsoko, da ne bi potem skakala v njo. Ko pride do tebe, ji takoj rečeš 'sedi', če bi se slučajno hotela poigrat s tabo preden je vaja zaključena.
Lahko pa poskušaš z odpoklicem tako, da greš stran samo korak, dva ali tri, ter jo pokličeš - tako jo boš lažje navadila, da se usede pred tabo (lahko ji pokažeš z rokami). Na nekaj korakov ti verjetno ne bo šla za tabo, ker ne bo imela takšne hitrosti in jo boš lahko pravilno usmerila z gibi rok.

Lp,
Tina


doggy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 4
Odgovori #163 : 10 November 2006, 15:21:51
Sicer vem zakaj je do tega prišlo - zaletavala se je vame in sem ji enkrat nastavila koleno, od takrat teče mimo mene

Jaz bi tudi tekla mimo tebe, če bi za "nagrado", ker sem se vate zaletela dobila koleno ???. Sej psica ni neumna, sorry... Bi pa na tvojem mestu, kot je napisala Tina uporabila igračo in pa definitivno začela z odpoklicem bolj kot ne od začetka.



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #164 : 10 November 2006, 19:35:09
Citiraj
Lahko pa poskušaš z odpoklicem tako, da greš stran samo korak, dva ali tri, ter jo pokličeš - tako jo boš lažje navadila, da se usede pred tabo (lahko ji pokažeš z rokami). Na nekaj korakov ti verjetno ne bo šla za tabo, ker ne bo imela takšne hitrosti in jo boš lahko pravilno usmerila z gibi rok.
To delava in ni nobenih problemov, samo ko sem na razdalji pa divja mimo. NO ja, dons je blo že mal bolš


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #165 : 10 November 2006, 19:57:01
kdaj bo letos približno izpit?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #166 : 10 November 2006, 20:24:48
Ponavadi so konec novembra/začetek decembra.Odvisno v katerem društvu!  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #167 : 10 November 2006, 20:27:25
kdaj bo letos približno izpit?
Če si mislila KD Krim je izpit 25.11.2006...lp


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 10 November 2006, 20:43:23
Jaz pa sploh ne povem, ker zadnjič ko sem raztrobla, sem rukniila :D Sem ratala vraževerna  :P


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #169 : 10 November 2006, 21:40:54
Lena jaz sem imela pa probleme, da je Luna tako zadivjala pri odpoklicu, da se niti pod razno ni uspela ustaviti pred mano, čeprav sem ji že ko je bila 10 metrov pred mano kričala sedi. In seveda je morala narediti en velik krog okoli mene da se je sploh uspela ustavit. To sva začele popravljati tako, da je bila vedno igrača pred mano (stegnjene roke naprej) in gre na boljše.
Zaenkrat je odpoklic zlo ok, se pa ne usede vedno lepo pred mano, ampak ponavadi malo bolj levo ali desno (sicer naravnost samo zamaknjeno). Na kratke razdalje je sicer ok, na daljše pa ne in ne vem, če bova uspele to do izpita popravit. Sicer mamo pa jutr društvenega pa bomo videli.

Če psička recimo ful divja proti tebi, pomaga tudi, da ko je par metrov pred tabo še enkrat ponoviš ukaz in se pomakneš malo nazaj, tako da ji omogočiš, da se lepo usede. Jaz bom zdej s tem probala.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #170 : 10 November 2006, 22:05:12
ja na krimu sem mislila ;D. Hvala!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #171 : 10 November 2006, 22:49:01
Na Krimu imaš jutri društvenega, 25. pa pravi izpit. Se vidimo jutri?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #172 : 10 November 2006, 23:52:42
ja na krimu sem mislila ;D. Hvala!
Sodnik bo pa Rotner


Lena..Pri Aski pa se je zgodilo ravno to, ko je v OŠ vedno na odpoklic lepo pred mene pritekla in se lepo vsedla pred mano, je naredila na izpitu čudež, stekla tako kot tvoja lepo mimo, samo na srečo je na nakdandni odpoklic takoj prišla do mene in lepo zaključila tako kot je treba..

Pa veliko uspeha vsem, ki boste sedaj opravljali izpite :)..irenchy bi prišla vaše izpite pogledat, samo v mojem KD-ju ravno na isti dan tudi potekajo, tako, da bom tam..

lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #173 : 11 November 2006, 08:56:09
Ja, pri nas bo tudi sodnik rotner, izpit imamo pa 18. novembra... Upam , da nama uspe še ta B-Bh narest  :-\



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 11 November 2006, 09:10:54
Zanimivo je, da mi nikoli ne naredi perfrktnega odpoklica, ali se zaletava vame ali teče mimo mene in to kljub temu da že prej kričim sedi, kot pravi LuNa. Na izpitu A pa mi je naredila tako perfekten odpoklic, da smo z  inštruktorjem vred samo gledali. Torej zna. :D
Upam, da bova tole do izpita spilili.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #175 : 11 November 2006, 10:15:50
**Jackie** in Lena bom držala pesti :)..Sem prepričana, da bosta obe naredili..Sej ni tak bav bav ta izpit, sej velja za med lažje izpite in ni tako strogo kot za višje izpite...lp


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #176 : 11 November 2006, 11:10:53
Na Krimu imaš jutri društvenega, 25. pa pravi izpit. Se vidimo jutri?
sem imela namen, da bi z rondotom naredila izpit ja zdaj, ker nas lansko leto na dan izpita ni bilo. ampak očitno bomo mogli počakat na pomlad, ker nas ni ::) ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #177 : 11 November 2006, 11:24:38
Saj ni nujno,da greš na društvenega.Še vseeno gresta lahko na izpit!   ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #178 : 11 November 2006, 11:40:37
Sodnik bo pa Rotner

Se boste meli 'fajn' na izpitu ;) Je en tak nasmejan človek (vsaj kar sem ga na razstavh videla). In gospod ima res VELIKO znanja o psih!

*LuNa* kako je bilo na društvenem? A so imeli spet kosmatinci kakšne vohalne vaje (tako kot na spomladanskem društvenem)? :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #179 : 11 November 2006, 12:56:06
**Jackie** in Lena bom držala pesti :)..Sem prepričana, da bosta obe naredili..Sej ni tak bav bav ta izpit, sej velja za med lažje izpite in ni tako strogo kot za višje izpite...lp
Hvala :D