Gosenica

Luni_Lu · 7757

Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
: 16 November 2009, 20:14:18
Verjetno tudi vi ob pomladnih dneh uživate na toplem sončku. Ampak opazite tisto gosenico, ki leze tako nekako- hrbet povzigne gor, potem spet dol...

Zgodilo se mi je, da sem enkrat vzela stol in ga postavila pod veliko drevo. Nekaj časa sem sproščeno sedela, potem pa kar naenkrat pogledam na hlače, in na hlačah tista gosenica. Bojim se žuželk, še posebej sluzastih in majhnih. Ustrašila sem se in zakričala. Hitro sem poklicala prijateljico da mi je žuželko dala dol.
Čeprav se teh gosenic bojim, so mi najljubše žuželke.

Tudi vi napišite kakšne svoje prigode z temi gosenicami. :) ;)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1 : 03 December 2009, 19:33:55
To je bla tista gosenca zelene črne in oranžne barve?
Ker lezejo tako hecno, k eni črvi  ;D



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #2 : 03 December 2009, 20:58:58
Ja, tiste.
Meni so ful všeč. :)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


GregorMJ

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 April 2013, 20:46:59
Pri nas na vrtu sem zagledal eno res ogromno gosenico.  Nekje imam sliko te gosenice in če koga mika jo videti mi naj kar omeni in jo bom poiskal.

Skratka nekaj časa sem jo imel v kozarcu potem pa sem se ustrašil, da mi bo pobegnila ven sem pa kozarec položil na travnata tla in ga obrnil okoli, tako da je bila pokrita z njim.  Nakar šez nekaj časa pridem mimo in ugotovim, da je ni več notri oziroma je nisem videl.  Kozarec poberem in malo pobližje pogledam tla nakar jo vidim ZAKOPANO! Gosenica se je zakopala v tla in vse kar se je videlo ven je bil tisti majhen oranžni rilček, ki ga je imela na zadku.



nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Junij 2013, 08:33:48
jst sm enkrat najdla eno tako roza pa zeleno pa sm jo nesla domov pa se mi je čez en dan zabubila