Treibbal

n+n · 20242

n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
: 30 December 2009, 08:40:13
Sicer ne vem, ali je bilo že kje kaj omenjeno o tej aktivnosti ali ne, pa vseeno. Med branjem forumov sem zasledila treibbal in ker mi ni bilo čisto jasno kaj naj bi to bilo, sem šla malo strica googla povprašat, kaj ve o tem.

Naj bi šlo za aktivnost, podobno paši. Vendar pa se namesto ovčk uporablja ta velike žoge (verjetno kar tiste, za sedenje na njih...vsaj zgledajo tako).
Šport naj bi bil najbolje razvit v Švici in Nemčiji, malo manj na Nizozemskem. Naj bi bil primeren za vse pse, tako za mlade, kot seniorje.

Pri traibbalu je končni cilj, da pes 8 žog spravi v gol, s porivanjem z nosom in celim telesom. Povelja pa se lahko dajejo glasovno, z rokami ali piščalko.

še par video posnetkov:

http://www.youtube.com/watch?v=Xvc9VhFkyKk
http://www.youtube.com/watch?v=QBJ9DVp9dyM

lp nina


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 December 2009, 08:44:01
Super!



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 31 December 2009, 12:59:13
Tole bi bilo nekaj za mojega.  :o
Res zanimivo.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 December 2009, 15:10:23
midva bova tole sigurno sprobala, samo da še malo podatkov skupaj zberem kako sploh začeti z vsem skupaj oziroma kakšno predznanje je potrebno, predno se spravim na travnik :)

pa še namig za tiste, ki vas stvar zanima, pa vam manjkajo žoge - po novem letu jih bo imel Hofer v akciji


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4 : 31 December 2009, 15:15:21
Hahaha, dobra fora! :o ;D

Mene samo zanima kako prineseš vseh osem žog na en travnik, da vadiš?! :o :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 31 December 2009, 15:20:04
V mojem primeru jih samo rolaš do tja, ga imam tako rekoč pred vrati :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #6 : 31 December 2009, 15:37:00
waaaw to izgleda zelo zanimivo :o

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 31 December 2009, 15:59:05


pa še namig za tiste, ki vas stvar zanima, pa vam manjkajo žoge - po novem letu jih bo imel Hofer v akciji


Hvala! to bi morala na večje napisat. v Hoferju bo en dan po akciji obvestilo; "telovadne žoge razprodane zaradi Pesjanar.si-ja" :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 31 December 2009, 21:06:28
Mene samo zanima kako prineseš vseh osem žog na en travnik, da vadiš?! :o :P

Mislim, da je najboljša ideja, da spotoma investiraš še v električno pumpo, in jih vsakič posebej napihneš :)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 31 December 2009, 21:32:33

pa še namig za tiste, ki vas stvar zanima, pa vam manjkajo žoge - po novem letu jih bo imel Hofer v akciji


Morda veš koliko pribl. stanejo? Sem že imela eno za 80€ pa jo je pes predrl z zobmi.  :-X
Bova pa definitivno tole sprobala.  ;D



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 31 December 2009, 21:59:15
Morda veš koliko pribl. stanejo? Sem že imela eno za 80€ pa jo je pes predrl z zobmi.  :-X
Bova pa definitivno tole sprobala.  ;D
Tele so zelo poceni, nimam pri sebi reklame ampak mislim, da je med 6 in 8 evri =))



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #11 : 31 December 2009, 22:19:07



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 31 December 2009, 23:04:23
Aaaaaaaa hudo kako poceni.  :o
A je ta cena, ne glede na velikost?

Pa hvala obema.  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 31 December 2009, 23:24:38
 :o :o super je za videt tole ..... Marshallu bi se zmešal od vseh teh žog, on bi bil takoj za stvar  :D


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 Januar 2010, 01:23:42
še en link z malo daljšim opisom in napotki za začetek klik (in direkten link na z googletranslate prevedeno stran klik)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 01 Januar 2010, 21:03:09
Jaz sem tudi ze gledala zoge v hofrovi akciji in gruntala kam jo cem spravit, ker  mi ze itak kronicno zmanjkuje prostora. Bi poskusila, ceprav pri nas je bolj problem da Jazz zoge, ki jih ne more ugriznit, preprosto niso zanimive. Fuzbalska npr. No, mogoce bo s to kaj drugace.

Uci se pa pomojem na isti sistem kot paso.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 01 Januar 2010, 22:17:29
Uh, tole bi znalo bit pa zelo zanimivo!

Sam eno stvar je treba prvo porihtat - ne preluknjat žoge, takoj ko jo dobiš.. Kar pa ne vem, kako dosežt  ??? Ker tele bi pomoje kar hitro dušo spustile



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 01 Januar 2010, 23:43:54
Mogoče najprej investiraš v kakšno tršo žogo (boomer ball mogoče), ali pa pač v klasično napihljivo žogo in komplet za krpanje lukenj, in naučiš, da se žoge lahko dotika samo na ta način, da jo poriva s smrčkom ali s telesom. Potem pa naprej.

Mimogrede, ali se da komu, ki ima več izkušenj s pašo napisati malo osnov, kako začeti ali pa kakšen link napisati, kjer bi se našle take osnove, ki bi tudi pri treibbalu prav prišle :)

lp nina


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 Januar 2010, 11:10:22
Ninci, tule si že kaj pogledala? Jaz sicer še nisem,ampak mogoče kaj piše.. http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=109.0

Buda, moja ne more preluknjat na polno napihnjene fuzbal žoge in ji gre zato blazno na živce in zelo hitro izgubi interes.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #19 : 04 Januar 2010, 20:47:02
Buda z visokim Cjem sporoča, da boljše žoge še v življenju ni videl  ;D

Ga pa namesto učenja ne-grizenja privajam na nagobčnik, dokler mu ne kapne kaj se s temi žogami počne. Boomer ball mu je ravno zaradi tega zanimiv, ker ga ne more in ne more preluknjat in potem ga trajba po travniku sem pa tja. Mu bom pustila to veselje. Ostale žoge ma pa za malco, je ni take, da mu je ne bi ratal uničit

Kali pa že pridno izvaja razne trikce, medtem ko čepi na žogi  :D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 04 Januar 2010, 21:18:24
V družbi z žogo sploh ne pokapira, da ma nagobčnik gor.

Rabimo pa natačnike..



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 05 Januar 2010, 08:32:40
Iiiiii.. mi smo tudi včeraj kupili in sprobali.  :o Cel žur!  ;D :D Imam posneto, samo še dol moram s fotkiča potegnit, potem pa objavim.

Načeloma pa sam začetek sploh ni bil problematičen. Že ko sem nesla žogo na travnik se je poskakovalo in komaj čakalo da jo vržem, potem pa gas in ko je ona stala za žogo, sem jo samo še poklicala "k meni" in jo je začela kotalit proti meni. Ostalo usmerjanje,.. bi pa morali naštudirat, če se ne bo prej naveličala, ampak zaenkrat je bilo super. Edini problem je tudi pri nas, da se zraven tuli, renči, laja,...... tako da zaradi sosedov žal moram malo omejevat čas in tudi Jazzkino naspidiranost (žal  ::) )

Aja.. pa ker smo žogo malo premalo napihnili, jo je naša mula parkrat kar zagrabila in z zobmi prestavljala. Bom danes videla ali jo je tudi uspela preluknjat. Vsekakor pred naslednjim igranjem moram žogo na polno napihnit, da ne more zagrizt vanjo.

Je pa super, ker fuzbal žoga je niti pol toliko ne zanima kot tale!  :o



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 05 Januar 2010, 15:11:45



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 05 Januar 2010, 15:19:35
uff.. LOL  :o .. daleč od tega.. je sicer Jazz res punca in zato malo bolj nežna, čeprav je še vedno eno veliko tele, ampak nima ravno take vztrajnosti kot Buda. Ona poriva žogo cca. 3-4 metre max, potem začne pa name tulit naj ji pridem pomagat :D Bom poskusila popoldne objavit.  ;)

A Buda jo je pregriznil? Ker ni videt da bi jo prav preluknjal. Se mi zdi, da so kar trpežne, kljub vsemu tele žoge.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #24 : 05 Januar 2010, 15:37:44
Tole je trajalo enih 15min, pa ni zgledalo kot da bi se naveličal. Je res čist navdušen  ;D

Preluknjane žoge pa nisem snemala  :D  Je dušo spustila, še preden jo je dobro ugriznil, sam mal je z zobom potegnil. Dec brez nežnosti  ;)

Se pa jaz tega treibala ne mislim it z 8 žogami, je ena čisto dovolj. Ker v vsakem primeru mora it pes po vsako psebej, sem prvo mislila, da vseh 8 naenkrat ganja proti golu..



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 05 Januar 2010, 16:09:00
 :o dobro zgleda

kar se pa osmih žog tiče... lahko potem stvar nadgradiš, da mora pazit 8 žog naenkrat, da se mu kakšna predaleč ne odkotali. :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 Januar 2010, 08:19:26
No takole je pa pri nas. Se pa tu dobro vidi, kako se Jazz sama preprosto ne zna zabavat... malo začne, potem pa k meni po pomoč ali navodila  ::)

http://www.youtube.com/watch?v=FYA8VoYmES4
http://www.youtube.com/watch?v=GsFVYAZZ9B8
http://www.youtube.com/watch?v=Td2AzIga6Rw
http://www.youtube.com/watch?v=Td2AzIga6Rw
http://www.youtube.com/watch?v=eAn4U4ylan4





Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #27 : 06 Januar 2010, 11:07:54
Fajn zgleda, glavno da ma veselje  :D

Lej, vidve sta partnerke in ji je bolj zanimivo, če se skupaj z nečem ukvarjata, kot pa da bi se mogla sama. Men tud ni bilo fajn, ko smo morali pri odbojki sami delat 10 odbojev s prstki, pa 10 čekičev, pa 10 servisev..  Šele ko smo šli v pare ali tapravo igro, je vse skup postalo zanimivo. In se tud doma nikol nisem sama odbojke igrala, ampak se nas je ene par skupi spravl, pa smo šli na igrišče. In ne da se Jazz ne zna sama zabavat, ampak ji to samo-zabavanje ni glih v zabavo  ;D

Sej drgač je bil Buda isti, zdaj sva na točki, kjer se lahko sam takole zabava, sam vseen morm bit jaz zraven. Če bi šla noter, bi pustu vse skup



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 06 Januar 2010, 12:19:19
Ja, saj razumem, samo tisti del, da je tako od mene odvisna mi ni všeč, ker potem vedno čaka moje inštrukcije ali odzive.. no ja.. čeprav če pogledam z drugega vidika je pa to dobro, ker tako tudi kakšnih velikih neumnosti ne počne prepogosto samoiniciativno.  >:D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #29 : 06 Januar 2010, 12:59:26
Tak sva jih navadle  ;) Sem bila pri Kali bolj pazljiva in je zdej mojster samozaposlovanja, če je ne bi pri tem nadzorovala, bi meli doma vse poklano, travnik bi bil pa ena velika luknja  :D

Sem se pa odločila, da bom delala z več žogami, sam na moj način. Da bo torej vse moral naenkrat uporabljat in ne eno pa po eno.